Devlet Bahçeli kimdir?

Devlet Bahçeli kimdir?

Salih ve Samiye çiftinin beş çocuğundan biridir. Devlet Bahçeli Ortaokulu Adana'da Özel Çukurova Koleji'nde, liseyi İstanbul'da Özel Akgün ve Ata Kolejleri'nde okudu.

Devlet Bahçeli 1968 yılında girdiği Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde sol gruplar etkindi.

Ancak Bahçeli, MHP lideri Alparslan Türkeş'in seminerlerini yakından takip etmeye o dönem başladı. Kalan zamanını da Ülkü Ocakları'nda geçiriyordu. Olaylı geçen Talebe Cemiyeti Başkanlığı'nı kazandı. Ülkücüler arasında giderek adından söz ettirmeye başladı.

Devlet Bahçeli 1970'te Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreteri seçildi. Akademiden 1972 yılında mezun oldu. Ülkücü öğretim üyelerinin yokluğunu farkettiğinden üniversitede kaldı ve asistanlığa başladı. Devlet Bahçeli Ülkücü Maliyeci ve İktisatçılar Derneği'ni kurdu ve genel başkanı oldu.

Devlet Bahçeli ülkücü caimada hızla yükselmesine rağmen doktora tezini hazırlaması ve kabul ettirmesi 10 yıllık uzun bir zaman aldı. Devlet Bahçeli 1982'de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü'nde iktisat doktorası verdi. 12 Eylül sonrası Bahçeli için oldukça hareketli geçti.

Türkeş'in gençlik danışmanı Ali Güngör ile oluşturdukları ekip "Akademisyenler Grubu" adını aldı. Mayaş Yayınları'yla çıkardıkları haftalık Hamle ve aylık Töre dergilerinde örgütlenmelerini sürdürdüler.

Parti konuları tartışılırken, Devlet Bahçeli, Muhafazakar Parti'den uzak durmaya özen gösterdi. MP'nin Milliyetçi Çalışma Partisi olarak adını değiştirmesi de onun için çok şey ifade etmedi. İstişare toplantıları sırasında görüş ayrılığına düştüğü Muharrem Şemsek MP'ye girmiş ve etkili bir isim olmuştu.

Türkeş 1985 Nisan ayında tahliye oldu. Ancak Bahçeli-Şemsek grupları arasındaki gerginlik 1986 yılının sonlarına doğru çatışmaya dönüştü. Bahçeli ve Ali Güngör'e ait olar Mayaş Yayınevi'ndeki kitaplar çalındı. Bahçeli yumruklandı. Bu olayların sorumlu olarak da Şemsek grubu sorumlu tutuldu.

Bu arada İktisadi ve İdari Bilimler Politikası Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği yapan Devlet Bahçeli, 17 Nisan 1987'de "Planlı dönemde Türk Ekonomisindeki Yapı Değişkenliği" tezi ile doktorasını aldı.

Devlet Bahçeli, Türkeş'in "MÇP' ye gel" çağrısına olumlu yanıt vererek yardımcı doçent olarak görev yaptığı üniversiteden 13 Mayıs 1987'de istifa ederek Milliyetçi Çalışma Partisi'nden (MÇP) siyasete girdi. Türkeş, 19 Nisan 1987'de yapılan MÇP kongresinde Bahçeli en yüksek oy aldı ve genel sekreter oldu. Onu Ali Güngör, Tuğrul Türkeş ve Muharrem Şimşek izledi.

İlim, tefekkür ve iman

İlk açıklamasında MÇP'nin görüşünü, "İlim, tefekkür ve iman" olarak özetledi. Ali Güngör ile birlikte partinin en kuvvetli isimleri haline geldiler. Şemsek'e de genel sekreter yardımcılığı görevi verildi. Parti programı yeniden yazıldı. 12 Eylül öncesine de sahip çıkıldı.

Alparslan Türkeş siyaset yasağının kalmasından sonra MÇP 'ye döndü. Devlet Bahçeli genel sekreterlik görevini sürdürdü ve 1987 ve 1991 seçimlerinde milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi. Devlet Bahçeli 29 Aralık 1992'de yapılan ve MÇP' nin MHP'ye dönüştüğü kongrede rakiplerinin ismini silmesi nedeniyle MKYK'ya giremedi.

Türkeş onu Genel Başkan Yardımcı olarak partide tutmaya devam etti.

Devlet Bahçeli 1994'te yeniden yönetime girdiği partide genel başkan yardımcılığına getirildi. 1995 seçimlerinde Adana'dan üçüncü sırada aday gösterildi, gereken oyu aldı ancak partisi MHP barajın altında kaldı.

Son Dakika Yeni MHP Haberleri

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde çıkan kavgada, MHP Ayvacık İlçe Başkanı Ercan Şengül ile birlikte 3 kişi, tabanca ile açılan ateş sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırı sonucu yaralanan Şengül'ün sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 21.10.2017

Meral Akşener yeni partisinin 25 Ekim'de kurulacağını açıkladı. Akşener Twitter'dan ''25 Ekim günü partimizi kuruyoruz. İster Ankara'da bize katılın, ister canlı yayında izleyerek desteğinizi gösterin" açıklamasını yaptı.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, Kerkük üzerine bir açıklama yapan Davutoğlu'na grup toplantısında sert sözlerle yüklenmesi ardından başlayan ve karşılıklı açıklamalarla süren polemikte yeni gelişme CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programında yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, programda yaptığı açıklamada Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Yalçın, "Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahçup olur. Şansını zorlamasın" dedi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Abdulkadir Selvi, son seçim anketlerini köşesine taşıdı. Abdulkardir Selvi, "Kararsızların oranı dağıtıldığında AK Parti yüzde 49-50 oranına ulaşıyor. CHP yüzde 25-26 oy oranını koruyor. HDP barajın altı-üstü konumunu koruyor. MHP, henüz Meral Akşener etkisi ölçülemediği için barajın birkaç puan üstünde görülüyor" bilgisi paylaştı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu polemiğinde suçlamalar giderek daha da sertleşiyor. Davutoğlu'nun 17-25 Aralık ve MİT Tırları suçlamalarına MHP'den 15 Temmuz ve FETÖ'lü cevap geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın çok ağır bir mektupla katıldı. Semih Yalçın, "Davutoğlu 15 Temmuz gecesi nerede saklandı" diye sordu.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Geleceğimizi kurtarmanın tam vaktidir. Hükümete teklifimiz şudur; Gelin üniversite sınavını tamamen kaldıralım" dedi. Bahçeli, Kerkük'le ilgili konuşan Ahmet Davutoğlu'na da zehir zemberek sözlerle yüklendi: "Durdun durdun da şimdi niye ortaya çıktın? Sen hangi yüzle konuşuyorsun?"


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edilen Meral Akşener, yeni partisinin kuruluşuyla ilgili açıklamayı 25 Ekim Çarşamba günü, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapacak.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllar sonra gündeme gelen askerlik fotoğrafından sonra, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 43 yıl önce İzmir Narlıdere'deki askerlik günlerinden fotoğrafı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

MHP'de istifalar devam ediyor. Son olarak MHP’nin Kastamonu’nun Küre ilçesindeki teşkilatından ilçe başkanı dahil 100 kişi istifa dilekçesini verdi. İstifa edenlerin Meral Akşener’in partisine katıldığı öğrenildi. MHP’den şimdiye kadar en az 3 bin 470 kişi istifa etti.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, yaşan vize kriziyle ilgili ABD Büyükelçisi'ne tepki gösterdi. Bahçei 'Herkes haddini bilecek. Kimse görev hudutlarından taşmayacak. Yabancı diplomatlar haysiyetli ve hürmetli olacak. Türkiye karalama kampanyalarıyla hizaya getirilemez.' dedi.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta, müftülere nikah kıyma yetkisinin verildiği tasarısıyla ilgili, “Düzenleme ülkemizdeki resmi nikahı arttıracaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus; her halükarda nikahı kıyan görevlinin devlet memuru olmasıdır" dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemine MHP'den sert tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, birinci sınav sonucu belli olmadan öğrencilerin ikinci sınava gireceğini belirterek, “Böyle bir rezalet görülmedi” dedi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle'nin konuğu Meral Akşener'in partisine katılacağını duyuran emekli Albay Ali Türkşen, "Ne CHP'nin ne de Vatan Partisi'nin iktidara gelecek stratejileri yok" derken, politik olarak hafif solda durduğunu ancak Akşener'in insanları 'merkez' söylemlerle etrafında toplamasının kendisini cezbettiğini dile getirdi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Nuri Okutan, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e 'Yeni Parti'ye ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Okutan, "Kamuoyu yoklamaları oransal itibariyle en fazla MHP'den, sayısal olarak da en fazla AKP'den oy alabileceğimizi ortaya koyuyor. CHP'den de sayısal itibariyle MHP'ye yakın oyun partimize geleceği görülüyor" dedi. Okutan ayrıca, "Yeni partiye umut gözüyle bakanların da, daha yolun başında başlarına bir şey gelebilir diye düşünenler de az değil" dedi.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde misak-ı milli uyanacak, 81 Düzce'den hemen sonra "82 Kerkük, 83 Musul" deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır" sözlerine eski ülküdaşından itiraz gecikmedi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "82’me dokunma! 82 Fethiye’nindir!.." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Geçen hafta sonu Ankara'daki Kerkük Sevdalıları toplantısında katılımı öven MHP Lideri Devlet Bahçeli, "MHP çöküyor, baraj altına doğru gidiyor diyenler. MHP bitti diyenler şoka girdi. 82 Kerkük, 83 Musul, bugün de 84'ü söylemeyeyim çünkü 85'in heyecanı kalmayacak" dedi. ABD ile yaşanan vize krizi ile ilgili ilk kez konuşan Bahçeli, ABD'nin aldığı karar skandaldır. ABD iki yüzlülük yapıyor. ABD'nin müttefikini kaybetmemesi tavsiyemizdir" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.10.2017

MHP Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Bulut, yeni aldığı aracının ABD olan plakasını yenisiyle değiştirdi. Bulut 'Herkese sesleniyorum. ABD ve USA gibi harf grubunu araçlarımızda bile taşımayalım. Verin parasını bunlardan kurtulun' dedi. Bulut ayrıca 'Bu ne böyle. Böyle bir plaka mı olur. Türkiye Cumhuriyeti’nde böyle plakalara izin verilmesin' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Eski SAT Komandosu Emekli Albay Ali Türkşen, sosyal medya hesabından MHP'den ayrılarak yeni parti kuran Meral Akşener'in kendisine teklif yaptığını açıkladı. Türkşen, Twitter hesabından Akşener'in teklifini kabul ettiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı" dedi.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aytaç Durak, 'Aklan da gel' diyen Bahçeli’den Adanalılar adına bir özür beklediğini belirterek, 'Siyasetin hiç bir kademesinde bulunmayacağım' dedi.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Gelen son dakika haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib harekatına ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Kendilerine başarılar diliyoruz. MHP olarak bu tutarlı politikalar devam ettiği sürece Sayın Cumhurbaşkanı'nın yanındadır" diye konuştu. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İdlib'de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. İdlib operasyonunun ardından bu konuda yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz'' açıklamasında bulunmuştu.


Yayın Tarihi: 07.10.2017

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kerkük ve Musul için otomobil plakası hazırlayıp sosyal medyadan paylaştı. Binlerce etkileşim alan fotoğrafa ise Sözlü'nün takipçileri çok sayıda yorumunu yaptı.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, istifa edeceği konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili dikkat çeken bir mesaj yayımladı. MHP'li isim, paylaştığı fotoğrafın altına,“Ve birgün o gündür, pılını pırtını toplar mechule yola çıkarsın..." yazdı


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde MHP üyesi 203 kişi, partilerinden istifa etti. Aralarında eski ilçe başkanları, eski belediye başkan yardımcısı, eski ülkü ocakları başkanı, eski kadın kolları başkanları bulunan partililer, MHP'nin misyonunu yitirdiğini ileri sürdü. Partinin ilk kurucu üyelerinden olan Yakup Çınar, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi bu yakınlaşma ve partimizi AKP'lileştirmesi nedeniyle kınıyoruz." dedi


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Yazar Sedat Ergin MHP'li bir milletvekiline hazırlanan akılalmaz kumpası ve sonrasında yaşanan şantaj sürecini bugünkü köşesinde anlattı. Ergin, şantaj çetesinin milletvekilinin evindeki vantilatörün içine gizli kamera yerleştirip, görüntülerini çekerek nasıl tehdit ettiklerini açıkladı. Planın ayrıntıları şoke etti.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Eski MHP'li vekil Ümit Özdağ, Meral Akşener liderliğinde kurulacak parti için "Partinin tuttuğunu ve hızlı bir şekilde yükseldiğini daha parti resmen kurulmadan anketlerden ve iktidarın korkusundan görüyoruz" dedi. Özdağ, 'Bir darbecinin oğlu olmak nasıl bir duygu' sorusuna da cevap verdi.


Yayın Tarihi: 06.10.2017

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kerkük için '5 bin ülkücü hazır' açıklamasına '500 bin ülkücü ile hazırız' diyerek destek verdi. Kılavuz, ' Kimse bu işleri oyun oynamak sanmasın. Hele ki sefil, zavallı bu işlerle meşgul olmasın. Sonunun hazin olacağını aklından çıkarmasın' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Aydın'da, aralarında eski milletvekili ve il başkanlarının da bulunduğu 20 kişi hakkında ihraç dosyası hazırlanmasına tepki gösteren 460 MHP'li, partilerinden istifa ederek yeni kurulacak olan Meral Akşener'in partisine geçme kararı aldıklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki günlerde parti kuracağını duyuran ve teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren eski TBMM Başkan Vekilli ve eski İçişleri Bakanı Meral Akşener’in 28 Şubat sürecinde tehditlere boyun eğdiğini ve postmodern darbecilerden şikayetçi olmadığını belirterek, “Millet iradesi dışındaki güçlere boyun eğenler bu milleti temsil edemez” dedi.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni siyasi partinin 3 gün sürecek tüzük çalışmaları Bursa'da başladı. Akşener'in katılmadığı bugünkü toplantı öncesi açıklamalarda bulunan eski MHP'li Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, seçimde salt barajı geçmek gibi bir hedeflerinin olmadığını belirterek, "Bizim hedefimiz yüzde 50 artı 1 oy almak" dedi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin grup toplantısında "HDP'nin Meclis'te olup olmaması çok önemli değil" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yüklendi. AK Parti ile MHP'nin yaptığı ortaklığı hatırlatan Baydemir, "Sen önce ülkünü sattın. Ülküdaşlarını sattın. Sende parti diye bir şey kalmadı. Sen bırak HDP’yi, kendi derdine düş" dedi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinin belediye başkanı Ünal Çetin, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa etti. Çetin, yaptığı açıklamada, "Demokratik hayatın temel unsuru olan partim içinde sadece demokrasiye olan inançlarıyla farklı fikirlere sahip ülke sevdalılarının disiplin kurullarına sevkleri; hatta partiden ihraçlarıyla devam eden süreç; partim içinde özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını da göstermiş durumdadır" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’deki yasama yılı açılış resepsiyonunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile rozeti üzerine sohbet etti.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'in de arasında bulunduğu 5 kişi yaralandı.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Ankara'dan gelen son dakika habere göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Perşembe günü Kuzey Irak'ı görüşmek üzere bir araya gelecek.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlanmasıyla ilgili iddianamede, eski MHP'li yöneticilere kurulan kaset kumpasının sorumlusu olduğu belirtilen firari şüpheli İbrahim Faruk Bayındır'ın FETÖ mensubu olduğuna dair kardeşinin beyanları da yer aldı.


Yayın Tarihi: 01.10.2017

MHP'de bir toplu istifa daha! Denizli MHP Çivril İlçe Başkanlığı'nda 41 üye partilerinden istifa etti. Partililerin, Meral Akşener tarafından kurulacak yeni partiye katılmak için istifa ettikleri belirtildi. Öte yandan, 70 üyenin daha istifa dilekçelerini verdiği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'taki referandumla ilgili 'Barzani'ye bakınız, fitne ve felaketin zehirli seferine bakınız bunu göreceksiniz. Kerkük, yeni bir Kerbelâ'ya dönüştürülmek, Ortadoğu tümden Kerbelâ'nın şirk ve şiddet faillerinin mirasına havale edilmek istenmektedir.' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 30.09.2017

MHP'de istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Düzce Merkez ilçe teşkilatında ve Karabük'ün Safranbolu ilçesinde de çok sayıda parti üyesi Meral Akşener'in partisine katılacaklarını ifade ederek istifa dilekçelerini verdi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internetten yayımlanmasıyla ilgili hazırlanan iddianamede, görüntülerin yayımlanmasını sağlayan Yener Dönmez'in aktif olarak ByLock kullandığı kaydedildi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, "Bu gönüllülerin içinde biz de varız demek için buradayız. Liderimizin emrindeyiz, Kerkük için göreve hazırız. Türkmen kardeşlerimize, 'Biz buradayız, seninleyiz, Türkmen elindeyiz' demenin vakti gelmedi mi?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

MHP, son dönem gerek sosyal medyada, gerekse yerel ve ulusal basında çıkan, partiden 300-400 kişinin istifa ettiğine yönelik 'MHP’de deprem' ve 'MHP’de şok istifa' başlıklı haberlerle ilgili Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu. 'Partinin kamuoyu nezdinde yıpratılmaya çalışıldığı' ifade edildi.


Yayın Tarihi: 29.09.2017

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı MHP'li milletvekillerine ait özel görüntü ve ses kayıtlarını internet ortamında paylaşılmasına yönelik yürütülen, kamuoyunda 'kaset soruşturması' olarak bilenen soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelilerden 164'ünün emniyet istihbarat birimlerinde görev yaptığı, 151'inin FETÖ mensubu olduğu, 118'inin ByLock kullandığı tespitine de yer verildi.


Yayın Tarihi: 28.09.2017

Sonar Araştırma Şirketi'nden gelen bir anket gündeme bomba gibi düştü. Yayınlanan son seçim anketinde, araştırma sonuçları, AK Parti'nin oy kaybına dikkat çekerken 5 partili Meclis'i işaret ediyor. Avukat Fidel Okan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Uykuları kaçıracak büyük sürpriz var" başlığıyla çarpıcı anket sonuçlarına yer verdi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

SONAR Araştırma, 5 partinin Meclis'e gireceği sonucunu ortaya çıkarırken enteresan veriler paylaştı. Yayımlanan araştırma sonuçlarına göre AK Parti'nin oy kaybı dikkat çekti. Ankete göre; kararsızlar dağıtılınca AK Parti yüzde 38.2, CHP ise yüzde 28.4 olarak hesaplandı. Araştırmaya göre; HDP yüzde 10.6, MHP ise 10,1 oy oranına sahip.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

MHP'de Meral Akşener istifaları devam ediyor. MHP Ümraniye ilçe teşkilatı üyesi 417 kişi, Meral Akşener önderliğinde kurulacak partiye katılmak için istifa etti. Aralarında eski ilçe başkanı, ilçe yöneticileri, ocak başkanları, Mahalle Başkanları, işadamları ve parti üyelerinin de bulunduğu grup, istifa sebeplerini yapmış oldukları basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştılar.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

İsmail Ok, Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Parti çalışmalarımızda artık sona gelindi diyebiliriz" dedi. Ekim ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı'na resmi başvurunun yapılacağını ifade eden Ok, "Devlet kurumlarımızda meydana getirilen tahribatı onarmak ve kurucu değerlerimizi rehber edinen bir siyasi anlayışla milletimizin karşısına çıkacağız" ifadelerini kullandı


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Elazığ'da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş partisinden ihraç edildi. Demir yaptığı açıklamada, "İl Disiplin Kurulunun 23 Eylül 2017 tarihinde yapılan toplantısında ise Serttaş'ın Milliyetçi Hareket Partisi’nden kesin çıkarılma talebiyle alakalı tedbirli olarak sevk edilme talebi onanmış ve tedbirli olarak partimizden ihraç edilmiştir" denildi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kürt referandumuna ilişkin son dakika bir açıklama yaptı. Devlet Bahçeli, "Barzani ve peşmergeleri Türkmenlerin tarih boyunca yaşadıkları topraklara göz dikmiştir. Geldiğimiz bugünkü noktada; durum çok ciddidir, tehdit çok açıktır, tehlike çok yakındır. Bu konu Türkiye için hafife alınamayacak bir milli güvenlik sorunu. Korsan referandum yok hükmündedir. Türkiye Kürt devleti kurulmasını kabul etmeyecektir. Barzani ağır bedel ödeyeceği yolculuğunu başlattı" dedi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

MHP Ümraniye ilçe teşkilatı üyesi 417 kişi partilerinden topluca istifa etti. Aralarında eski ilçe başkanı, ilçe yöneticileri, Ocak başkanları, Mahalle başkanları ve iş adamlarının bulunduğu grup, istifa sebeplerine ilişkin olarak bir yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada, "Senelerdir gururla üyesi olduğumuz, MHP'den istifa ettiğimizi ve Sayın Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye destek vereceğimizi siz değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyoruz" ifadesine yer verildi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir