Son Dakika Yeni Milli eğitim Bakanlığı Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG’un kaldırılmasının ardından isteyen özel okulların yapılacak merkezi sınavla öğrenci almasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 14.11.2017

Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? MEB tarafından 7 Ekim'de düzenlenen MTSKS-4 ehliyet sınavı sonuçları bugün açıklanması bekliyor. Geçtiğimiz hafta soru ve cevapları yayınlanan ehliyet sınav sonuçları için MEB'in sınav sonuç sayfasına bütün gözler çevrildi. Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak merakla bekleniyor. MEB ehliyet sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Ehliyet sınav sonuçlarını haberimizden sorgulayabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Ehliyet sınav sonuçları merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı. Soru ve cevapların yayınlanmasından adaylar, sınav sonuçları ne zaman belli olacak merak etmeye başladılar. Sürücü adayları, ehliyet sınavı soru ve cevaplarına haberimizden bakabilir. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Gelen son dakika haberine göre, FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce görevden uzaklaştırılan 49 öğretmen hakkında gözaltı kararı alındı. İstanbul merkezli 23 ilde düzenlenen operasyonlarda öğretmenlerden 20'si yakalanırken, diğer şüphelilerin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi. Öte yandan Ankara merkezli 4 ilde gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda 11 muvazzaf astsubay gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında, "TEOG düzenlemesi en kısa sürede Bakanlar Kurulu'na sunulup açıklanacak" dedi. Dün de açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, TEOG'un yerine gelecek yeni sistem hakkında detaylı bilgiler vermişti. Yılmaz, "Yerleştirme yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılabilir" ifadesini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Gelen son dakika haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik Ankara merkezli soruşturma kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik-Spor Bakanlığı personeli 5'i aktif toplam 142 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İlçe Belediyelerinde görev yapmış ByLock kullanıcılarına yönelik de operasyon başlatıldı. 112 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, TEOG sisteminin yerine üzerinde çalışılan modele ilişkin kritik bir açıklama yaptı. Şu an veliler ve öğrenciler özellikle TEOG'un yerine gelecek, liseye geçişi düzenleyecek sistemde merkezi sınav olup olmayacağını merak ediyor. Yekin, yeni sistemle ilgili merkezi sınav konusuna açıklık getirdi.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi TEOG'dan sonra üniversiteye giriş sınavı da değişiyor. YGS ve LYS kalkıyor; yeni bir üniversite sınavı sistemi geliyor. Bu yeni sistem için MEB ve YÖK ortak çalışacak. Yeni sistemin Yüksek okullara sınavsız giriş, daha az öğrenci ile rekabet, liseden sonra 3 kez sınavgibi yenilikler getireceği belirtiliyor. Peki LYS ne zaman kalkacak, bu yıl LYS yapılacak mı? 2018'de üniversiteye giriş nasıl olaacak?


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Türkiye'de sayıları 4 milyona yaklaşan Suriyeli sığınmacılara bu yıl verilecek eğitim ve öğretimin esasları gözden geçirilirken, ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede ’Suriyeli nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde ihtiyaç ölçüsünde Suriyeli öğrencilerin İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip liselerine yönlendirilmesi’ istendi.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Yarın okullar saat kaçta açılacak sorusu, bu akşam öğrenciler tarafından detaylıca merak ediliyor. MEB bakanı, okul saatleri ile ilgili tüm bilgileri duyurmuş tüm yetkilerin de il valiliklerine verildiğini duyurmuştu. 18 Eylül günü okullar açılıyor ve değişen okul saatleri ve kış sezonu nedeniyle servis saatleri de merak ediliyor. Peki 18 Eylül günü, yani yarın okullar saat kaçta açılacak? İşte yeni düzenlemeye göre okul saatleri...


Yayın Tarihi: 17.09.2017

TEOG kaldırılıyor mu? Katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Özel teşvik sonuçları açıklandı. MEB tarafından verilen ve özel okullara teşvik etmek için verilen 2017-2018 eğitim ve öğretim desteği yerleştirme sonuçları belli oldu. Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı ile teşvik sonuçlarını haberimizden kontrol edebilirsiniz. İşte özel okul teşvik sonuçları sorgulama sayfası...


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde servislere saat ayarı getirdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz onayıyla, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu imzasıyla 81 ilin valiliğine ve tüm okullara 'Sene başı yapılacak işlemler' başlıklı genelge gönderildi. Genelge ile, 'sabahın kör' saatinde ya da 'akşamın zifiri karanlığında' öğrencilerin servislerle taşınmasını yasakladı.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Milli eğitim Bakanlığı özür grubu il için atamaları gerçekleştirdi ama tayin alamayan öğretmenler için MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünde duyuru yapıldı ve başvuru ekranı açıldı, kontenjanlar ilan edildi. İşte eş özürü nedeniyle atama almaya çalışanlar için iller arası ve il içi atama başvurusu ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredat kapsamında hazırladığı ders kitabında 'evlilikte, 'kocaya itaat' 'ibadet' olarak yer aldı, 'ateistle evlenmeyin' dendi. Kitapta, "Bekarlık sultanlık değil, henüz karar verilememiş bir sürecin sancılı bekleyişidir" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "Mazeret ataması" ile "alan değişikliği" isteyen öğretmenlere müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlere mazerete bağlı ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanındı.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

TEOG 2. nakil sonuçları gün itibariyle öğrencilerle buluşturulacak. 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu soran öğrenciler için A’dan Z’ye kadar geniş bir rehber hazırladık. Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG 2. nakil sonuçları verilerini e-Okul sistemine bugün besleyececk. Peki, TEOG tercih nakil bugün saat kaçta açıklanacak? İşte e-Okul erişim sayfası ve 2. nakil sonuçları ile ilgili detaylar!


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Çocuklarını “daha iyi” okulda okutmak isteyen anne-babalardan, kayıtlarda bağış adı altında yasak olmasına rağmen kayıt parası alındığı ileri sürüldü. “Veliler hiçbir şekilde bağış yapmaya zorlanamaz” açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Buradan bütün yöneticilere, bütün okul müdürlerine, personelime ve velilere talimatımdır. Böyle bir uygulama olduğu söyleniyor. Doğru olmadığını söyleyeyim” uyarısına rağmen uygulamada bu ücretin alındığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

TEOG nakil işlemleri bugün başlıyor. TEOG tercih sonuçları açıklandıktan sonra ilk nakil başvuruları bugün itibariyle başladı. Öğrenciler ve velileri, 1. yerleştirmeye esas nakil başvurularını MEB tarafından açıklanan boş kontenjanlara göre bugünden itibaren yapacaklar. Peki TEOG nakil başvurusu nasıl yapılır? Nakil başvurusu nereden yapılacak? TEOG nakil başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? Nakil başvuru tarihleri nedir?


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Ehliyet sınav sonuçları adayların bir sonraki adımlarını atabilmeleri adına merakla bekleniyor. MTSKS-3 ehliyet sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar, ilgili emniyet müdürlüklerinden ehliyet başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Ağustos ayının ortasında duyurulacak olan ehliyet sınav sonuçları için, MEB'den resmi, 'tartışmasız' bir tarih duyuruldu. İşte ehliyet sınav sonuçları için beklenen tarih ve ehliyet başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler...


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Eğitim-İş, MEB ile Ensar Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolünü yargıya taşıyacaklarını bildirerek, "Hiçbir dernek, vakıf, cemaat, tarikat Milli Eğitim Sistemine ortak edilmemeli. Eğitim-İş olarak, bu skandal protokole engel olmak için elimizden geleni yapacağımızı ilan ediyoruz. Bu skandal protokolü yargıya taşıyacak ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Laik eğitim ve sosyal devlet ilkelerine aykırılık taşıyan hiçbir uygulamaya geçit vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

AÖL sınav sonuçları an itibariyle açıklandı!Heyecanla sonuçları bekleyen adaylar için MEB'in arayüzü kullanıcılara açılmış durumda. Haberimizden AÖL sınav sonuçları ile ilgili detaylara erişebilir ve verdiğimiz adres üzerinden AÖL sınav sonuçlarını öğrenebilmekle kalmayıp AÖL sınavı ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavın sonuçları az önce açıklandı. 31 Temmuz günü açıklanacak denilen Açıköğretim Lise sınav sonuçları haberimizde.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Ehliyet sınavı 29 Temmuz 2017 gününün sabahında MEB'in kontrolünde gerçekleşti. Teorik, çoktan seçmeli sınav sistemi üzerinden gerçekleştirilen ehliyet sınavı, direksiyon sınavı ile kendisini tamamlayacak. Bu sınavdan önce adaylar ehliyet sınav soru ve cevapları yayınlandı mı, detaylarıyla araştırıyorlar. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması beklenirken ehliyet sınav soru ve cevapları ile sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, sorularına yanıt bekleniyor. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 29.07.2017

Okulların açılma tarihi yavaş yavaş yaklaşıyor. Öğrenciler, okullar ne zaman açılacak sorgusunu yaparken yeni müfredat nasıl sorusu da velilere kalıyor. Doğal olarak nasıl bir eğitim öğretim yılı geçirileceğini merak ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 2018 eğitim ve öğretim yılı için çalışma takvimi duyurdu ve yeni müfredat belli olmaya başladı. Artık yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili okullar ne zaman açılacak, yeni müfredat nasıl ve yaz tatili ne zaman gibi detaylar açıklandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Çeşitli sınavlarda sona geldik ve şimdi de okullar ne zaman açılacak sorgusu yöneltiliyor. 2017 2018 eğitim öğretim sezonu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı resmi duyurularını ağustos ayı içerisinde gerçekleştirecek. Peki ilk bilgilere bu sene okullar ne zaman açılacak, güz dönemi eğitim programı ne zaman başlıyor? İşte detaylarıyla okulların programı...


Yayın Tarihi: 22.07.2017

9’uncu sınıflara verilecek Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi müfredat taslağına göre, okullarda “İslam Dininde Temel İbadetler” ana başlığı altında namaz, oruç, zekât, hac ve cihat konuları işlenecek. Din dersinde Atatürk çıkarılırken, laiklik konuları daraltıldı. Alevilik-Bektaşilik konuları ise genişletildi. 'Cihat' kavramının temel ibadet olarak belirtilmesi ise tartışma konusu oldu.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

PYBS 2017 sonuçları ne zaman açıklanacağı ile ilgili, gecikmeler meraka neden oluyordu ve nihayet sınav sonuçları açıklandı!. Bursluluk sınavı olarak bilinen PBYS'nin sonuçları saat 16.30 itibariyle sonuç sorgulama ekranı aracılığı ile duyuruldu.. Parasız yatılı okul kayıtları için son aşama olan PBYS sonuçları açıklandı, peki şimdi ne yapmalı? İşte gelişmeler...


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Ehliyet sınavı ne zaman olacak merak ediliyor. MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavları, yıl içerisinden beş kez yapılıyor. Fakat ehliyet sınavına girmek isteyen adaylar, MEB'in resmi sitesinde motorlu taşıtlar kısmında herhangi bir bilgiye rastlamıyorlar. Peki ehliyet sınavı ne zaman? MTSKS - 4 sınav tarihi nedir? İşte 2017 MTSKS sınav takvimi...


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı dini vakıf ve derneklerin teşvikiyle, imam hatip liselerine daha çok öğrenci alabilmek için birçok plan devreye soktu. Birbirlerinin benzeri şekilde hazırlanan bazı tanıtım broşürlerinde, öğrencilerin ne gibi ayrıcalıklar elde edecekleri sıralandı. Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırladığı broşürde, mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına 'ayrıcalıklı' olarak alınacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, TEOG'daki 17 bin birinciyle ilgili olarak "TEOG mantığı klasik anlamda bildiğimiz SBS ya da LYS, YGS gibi değil. Eleştiri yapanların büyük çoğunluğu bunu bilmedikleri için böyle ifadeler kullanarak eleştiriler yapıyorlar.Bu durum şaşırtıcı değil. Normal sınavda nasıl 100 alan öğrencimiz varsa, burada da var" dedi. Tekin, TEOG'da 665 birinci oldu, her iki dönemde bütün testleri doğru yaptılar" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Eğitim-İş, Ramazan Bayramı'ndan sonraki üç resmi iş gününde öğretmenlerin idari izinli sayılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurdu.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Son dakika haberlere göre, Ankara Cumhuiyet Başsavcılığı'nca az önce iki bakanlıkta FETÖ operasyonu başlatıldı. Alınan bilgiye göre, ByLock kullanıcısı oldukları gerekçesiyle Ulaştırma Bakanlığı'nda görevli 17 personel ile Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli 30 personel hakkında gözaltı kararı verildi. Gözltılara az önce başlandı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Son dakika haberlere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Enerji Bakanlığı ve bağlı kuruşlarda görevli 60 kamu görevlisi ile Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli 25 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı işlemlerinin bu sabah itibari ile başladığı bildirilirken, gözaltı kararı verilenler şahısların tamamının ByLock kullanıcısı olduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Türkiye’de istihdam seferberliği sürerken buna kamu da katıldı. 4 ayda 1 milyondan fazla vatandaş iş bulurken kamu da 90 bin yeni eleman almak için düğmeye bastı. 2017 yılı ile birlikte başlayan istihdam seferberliğinde son rakam 1 milyon 3 bini buldu. Gerek özel sektör gerekse kamu kurumları eleman alımlarını sürdürüyor. İstihdam seferberliği kapsamında kamu da 90 bin yeni eleman için düğmeye bastı. Kamuda en çok alımı Milli Savunma Bakanlığı 24 bin personelle yapacak.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Çocukların artık derslerinin yanı sıra sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programı için 15 Nisan'da başlayan veri girişi 15 Mayıs'a kadar devam ediyor. Veriler uluslararası standartlarla karşılaştırılacak ve aileye aşırı zayıf, kilolu veya diyetisyene götürülmeli gibi tavsiyelerde bulunulacak.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimin kilit taşının öğretmen olduğunu belirterek, "Bu yıl 20 bin öğretmen alacağız, şu anda mülakatları yapılıyor. İstiyoruz ki daha nitelikli öğretmenlerle evlatlarımıza daha iyi bir eğitim verelim" dedi.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, geçen yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Milli Eğitim Bakanlığı,motorlu taşıt sürücüleri kursu yönetmeliğinde değişiklik yaptı.Buna göre sınavlar 35 dakikadan az olamayacak.Kursta başarısız olanlar 45 gün içinde 3 defa daha ön sınava girecek


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Yeni ehliyet alacaklara zorunlu tutulan "trafik adabı" derslerinin içeriğinde yer alan trafikte saygı eğitimlerinin, ehliyet sahibi 25 milyon sürücünün tamamına verilmesi planlanıyor.


Yayın Tarihi: 24.02.2017

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kadro için para talep edenler konusunda 81 il valiliğini uyardı.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilebilecek yabancı dillere 3 dil daha eklendi. Bakanlık, artık okullarda Farsça, Korece ve Urduca eğitim ve öğretim yapacak.


Yayın Tarihi: 22.02.2017

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) kamuoyunun görüşüne sunulan ilkokul ve ortaokul Türkçe müfredat programında köklü değişikler yapıldı.


Yayın Tarihi: 16.01.2017

Öğrencilerine, lise ve üniversite yerleştirme puanını yükseltmek için şişirilmiş not veren özel okullara kapatma cezası verilebilecek.


Yayın Tarihi: 15.01.2017

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün basında yer alan 2017 yılında 30 bin öğretmen alımı yapılacağıyla ilgili haberleri doğrulamadıklarını bildirdi.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

TEOG sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde açıklandı


Yayın Tarihi: 03.01.2017

Kültür ve Turizm Bakanı Bakan Nabi Avcı, katıldığı Celaleddin Ökten Ödülleri töreninde, "İmam Hatip okulları, özünde milletin bilfiil ve bizzat eğitime müdahalesidir." dedi.


Yayın Tarihi: 27.12.2016

Milli Eğitim Bakanlığı'nda 3592 personel göreve iade edildi.


Yayın Tarihi: 02.12.2016

Milli Eğitim Bakanlığı'nın reform paketine göre 5.ci sınıfta öğrencilere yalnızca yabancı dil eğitimi verilecek.


Yayın Tarihi: 06.10.2016

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen adayları için 4-7 Ekim 2016 tarihleri arasında tercih ekranının açılacağını ve atamaların 10 Ekim'de gerçekleşeceğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.09.2016

Malatya’da kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen FETÖ’nün eski okulunda buluna odalar Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı şaşırttı.


Yayın Tarihi: 20.09.2016