Muharrem İnce kimdir?

Muharrem İnce, 04 Mayıs 1964 yılında, Yalova'nın Elmalık köyünde doğdu.

nnesinin adı Zekiye, babasının adı Şerif'tir.

Muharrem İnce, İlk ve Orta Öğrenimini Yalova'da tamamladı.
Muharrem İnce, Uludağ Üniversitesi, Necati Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olu.
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan liselerde Fizik Öğretmeni ve Okul Müdürü olarak görev yaptı.

Muharrem İnce, öğretmen olduğu yıllarda özel dershanelerde de öğretmenlik görevinde bulundu.

Bir süreliğine Yalovaspor'un Basın Sözcülüğü'nü yaptı, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanlığı görevinde de bulundu.
Muharrem İnce 22'inci, 23'üncü Dönem Milletvekili görevine seçildi. 24'üncü Dönem Milletvekili görevine halen devam etmektedir.

24'üncü Dönem Milletvekili görevini icra ederken aynı zamanda da CHP Grup Başkanvekili görevinde bulunmaktadır.

Muharrem İnce 24'üncü Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu mensubu olmuştur.
Muharrem İnce 2012 yılında "Buyurun Sayın İnce" adlı kitabı yayınlamıştır.
Muharrem İnce Evli ve bir çocuk babasıdır.

Politika

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı

Genel başkan adayı İnce, seçilmesi halinde, "iki seçimde, partiyi birinci parti yapamayan genel başkanın istifa etmesi" hükmünün tüzüğe eklenmesini önereceğini bildirdi - İnce: - "Dokunulmazlıkların kaldırılması sırasında ben 'hayır' oyu verdim. MYK 'evet' oyu verdi onun için bu MYK'nın hepsinin yenilenmesi lazım. İnşallah ben bu akşam genel başkan seçileceğim ve 'evet' oyu veren MYK'nın hepsini sıfırlayacağım, yepyeni bir MYK kuracağım" - "Sürekli kaybeden bir muhalefet var. Hedefimiz, 50 artı 1 cumhurbaşkanlığı. Ben, bugün neden karşınızda adayım biliyor musunuz? Sandık görevlileri, sizleri seçim akşamları ağlatmamak için genel başkanlığa adayım. İlçe başkanlarım, il başkanlarım, size kaymakamların, valilerin karşısında düğme ilikletmemek, sizi ezdirmemek için adayım" - "Bugün beni genel başkan yapın, 45 gün içinde tüzüğü değiştireceğiz. CHP'nin cumhurbaşkanı adayını 1 milyon 200 bin üye seçecek. CHP'nin genel başkanı doğal cumhurbaşkanı adayıdır, kaçamaz. Yok böyle bir şansı. 'Partiyi ben yöneteyim, ülkeyi başkası yönetsin.' O zaman koltukta niye oturacaksın" - "CHP'de de tuzu kuru olanlar var, sadece AKP'de mi? Mesela CHP'de tuzu kuru olanlar da Çankaya, Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli buraları aldı mı onlara yetiyor. Nevşehir, Erzurum, Şanlıurfa onu ilgilendirmiyor. Mutlu azınlıklar var burada. Mutlu azınlıklar, sığınmışlar 3, 5 tane belediyeye. 3, 5 belediye onların oldu mu yetiyor"