Son Dakika Yeni ÖSYM Haberleri

ÖSYM'den bu sene ÖSYS kapsamında YGS ve LYS sınavlarına giren adaylar için örnek tercih kılavuzu geldi. Ön bilgilendirme amaçlı olarak yayımlanan kılavuzda lisans ile ön lisans programlarının örnek kontenjan ve puanları yer alıyor. Peki 207 için asıl YGS ve LYS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak, LYS sonuçları ne zaman ilan edilecek?


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden itibaren yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarına ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilere bir yıl boyunca aylık 625 lira burs verileceğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

ÖSYM, YGS ve LYS adaylarına değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini "https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2017/1/BasvuruEgitimGuncelle" adresinden kontrol etmeleri, seçmeleri ve 3 Temmuz saat 16.00'ya kadar onaylamaları gerektiği uyarısı yapıldı. ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, adayların 2017-YGS ve LYS değerlendirme işlemlerinde ortaöğretim seviyesindeki eğitim bilgileri kullanıldığı için bilgilerin güncellenmesi istendi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

2017 yılı üniversite maratonunda tüm LYS oturumları son olarak Edebiyat-Coğrafya sınavı ile tamamlandı. Şimdi öğrencilerin aklında LYS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak sorusu vardı çünkü öğrenciler puanları ve sınavlarının nasıl geçtiğine dair bir fikir edinmek istiyorlar. Öğrencilerin pek beklemesi gerekmedi çünkü LYS soru cevapları son LYS oturumunun bitmesinden kısa bir süre sonra yayımlandı.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

LYS Yabancı Dil sınavı bugün tamamlandı. Veliler LYS Yabancı Dil soruları zor muydu yoksa kolay mıydı, merak ediyorlar. Ülke gençlerinin mizah anlayışında çıta atlatan "LYS Yabancı Dil soruları zor muydu" konulu sosyal medya başlıkları da konunun bir başka meyvelerinden bir tanesi. İşte LYS Yabancı Dil sorularının kolaylığı, zorluğu ve diğer tüm detayları!


Yayın Tarihi: 17.06.2017

LYS 2017 maratonu bu hafta LYS-2, LYS-5 ve LYS-3 sınavları ile devam ediyor. ÖSYM sınava girecek adaylara 15 dakika uyarısını tekrarladı. Peki LYS sınavları saat kaçta başlıyor ve ne kadar sürüyor? LYS sınavı ne zaman bitecek? LYS soruları ne zaman yayınlanacak?


Yayın Tarihi: 17.06.2017

KPSS 2017 sınav sonucu açıklandı. KPSS lisans (genel kültür-genel yetenek, eğitim bilimleri), KPSS lisans (alan bilgisi) sınav sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası olan sonuc.osym.gov.tr'de belli oldu. KPSS 2017 ile ilgili son dakika bir haber geldi. KPSS alan sınavları ikinci oturumunda yer alan "iktisat" testindeki 16, 40 ve 27. soruların iptal edildi. İşte Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) hakkında önemli bilgiler...


Yayın Tarihi: 16.06.2017

KPSS sonuçları ilan edildi. Gün boyunca heyecanla KPSS sonuçları için ÖSYM'nin adeta kapısını aşındıran adayların beklediği açıklama geldi. Adaylar ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemine girerek KPSS puanlarını öğrenmeye başladılar. İşte KPSS sonuçları sorgulama sayfasının direkt bağlantısı...


Yayın Tarihi: 16.06.2017

KPSS sonuçları açıklandı mı sorusunu sonunda cevabını buldu! Binlerce adayın 27-28 Mayıs'ta girdiği 2017 KPSS sonuçları ilan edildi. KPSS sonuçları için adaylar gözlerini ÖSYM'nin sınav sonuç sayfasına dikmişlerdi ki artık puanlarını öğrenebiliyorlar.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

KPSS sonuçları sonunda açıklandı. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildi. Öğretmenlik ve pek çok kamu kuruluşundaki kadroları kapsayan bu KPSS için sonuç sorgulama sayfası adayların erişimine açıldı. Böylece adaylar ÖSYM'nin sonuç açıklama sistemi üzerinden KPSS sonuç sorgulama yaparak puanlarını öğrenmeye başladılar.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

LYS 2017 maratonu geçtiğimiz hafta sonu başladı ve öğrenciler sosyal bilimler ile matematik sınavlarına girdiler. Böylece üniversite sınavlarının LYS-1 ve LYS-4 ayakları tamamlanmış oldu. Peki bu LYS'lerin sınav soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? Öğrenciler LYS matemetik ve sosyal bilimler sınavların nasıl geçtiğini ne zaman kontrol edebilecekler? İşte LYS soruları ve cevapları, LYS sonuçları ile ilgili ÖSYM takvimi...


Yayın Tarihi: 12.06.2017

1 milyon adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ikinci oturumu LYS-1 (Matematik) sona erdi. Adaylar, 135 dakikada 80 soru yanıtladı. Bazı adaylar piercing, kolye ve bileklik ile salona geldi. Görevlilerin uyarmasıyla öğrenciler salona alınmayan takılarını çıkararak yakınlarına teslim etti. Bu sınavda da ÖSYM’nin bu yıl ilk kez uygulamaya başladığı ‘09.45 kuralı’na takılan öğrenciler oldu. Birkaç dakika geç kaldığı için sınava alınmayan adaylar arasında ağlayanlar da oldu.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

YÖKDİL başvuruları ne zaman son diye merak eden adaylar için bugün son gündü. YÖKDİL başvuruları bugün kaça kadar diye merak eden adaylar için geri sayım başladı.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

İstanbul Valiliği, Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) yapılacağı 10-11 ve 17-18 Haziran günlerinde, adaylara sakin ve güvenli sınav ortamlarının temin edilmesi için tüm vatandaşların hassasiyet göstermelerini istedi. Valilik ayrıca, öğrencileri mevcut nüfus cüzdanı ile yeni kimlik kartlarıyla ilgili de uyararak "Öğrencilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın ellerinde var olan nüfus cüzdanları, yeni kimlik kartları ile değiştirilinceye kadar geçerlidir" dedi.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

ÖSYM'nin 2017 sınav takvimine göre ALES adaylarının beklediği gün bugündü. Akademik kadrolara veya lisansüstü eğitim programlarına başvurmak isteyen adayları için bugün açıklandı. ALES sonuçları çok önemli. Bu yüzden adaylar ALES'ten kaç puan aldıklarını öğrenebilmek için sabırsızlıkla ALES sonuçlarının ilan edilmesini beklediler. Bu bekleyiş sonunda bitti ve adaylar puanlarını öğrenmeye başladılar.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Akademik kadro ve lisans üstü eğitim için ALES'e giren adaylar uzun bir süre ALES sonuçları ne zaman açıklanacak diye beklediler. Bugün de ALES sonuçları saat kaçta açıklanacak merak ediliyor? İşte ALES sonuçları ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Sağlık Bakanlığının KPSS 2017/5 ile alacağı 12 bin 500 sözleşmeli sağlık personeli için unvan / baranş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı yayımlandı. Bakanlığın yayımladığı belgede hangi alana hangi eğitim düzeyinde kaç tane sözleşmeli personel alınacak öğrenebilirsiniz. Yayımlanan listede pek çok branş bulunuyor. İşte Sağlık bakanlığının sözleşmeli personel alımı tercih süreci ve kontenjanlar...


Yayın Tarihi: 07.06.2017

ÖSYM tarafından düzenlenen Adalet Bakanlığı Sınavları bugün yapılıyor. 6-13 Nisan arasında başvurulan Adalet Bakanlığı Sınavları, 2017-Adli Yargı ve 2017- Adli Yargı-Avukat sınavlarını içeriyor. Peki Adalet Bakanlığı sınavları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?


Yayın Tarihi: 03.06.2017

LYS 2017 yaklaşırken ÖSYM, sınava girecek adaylara yönelik bir video yayımladı. ÖSYM'nin paylaştığı videoda adayların sınava girişte ve sınav sırasında dikkat etmeleri gereken hususların altı çiziliyor. İşte önümüzdeki hafta başlayacak LYS'nin sınav takvimi ve ÖSYM'nin LYS ile ilgili uyarıları, hatırlatmaları...


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Nevşehir'de yaşayan din görevlisi Tuğrul Çalışkan (36), 8 Nisan'da Kayseri'de Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı'na katıldı. Çalışkan'a ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanı Süleyman Şenocak imzalı sınava taşlı yüzükle katıldığı gerekçesiyle sınavının iptal edildiğini belirten belge ulaştı. Belgede Çalışkan'ın yüzüğünün salon kamerası kayıtlarından tespit edildiği bilgisine yer verildi. Çalışkan, "Sınava girerken bir uyarı yapılmadı” dedi.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

ÖSYM'den bu seneki üniversite adaylarının beklediği duyuru geldi ve LYS sınava giriş yerlerinin belli olduğu duyuruldu. LYS'ye girecek adayların sınava girecekleri sınav merkezini gösteren sınava giriş belgelerine erişim AİS üzerinden açıldı. Peki sınava giriş belgesi nasıl alınır? İşte 2017 LYS sınav giriş belgesi alma işlemi ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Dikey Geçiş Sınavı yani DGS, önlisans programlarından lisans programlarına geçiş için yapılıyor. DGS 2017 23 Temmuz'da yapılacak ki başvurular alınmaya devam ediyor. Peki DGS için nasıl, nereden başvuru yapılır, başvuru şartları nelerdir? DGS başvuru dönemi ne zaman sona erecek? ÖSYM DGS kılavuzunu yayımladı. İşte DGS'ye girebilmek için yapmanız gerekenler...


Yayın Tarihi: 29.05.2017

KPSS Soru cevapları bugün akşamüstü bekleniyordu fakat hala yayımlanmadı. ÖSYM'nin site arayüzünde KPSS Soru Kitapçıklarının bulunamaması kafalarda soru işareti bıraktı. KPSS Soru Kitapçıkları yarına kalmış gibi görünüyor.


Yayın Tarihi: 24.05.2017

2017 yılında KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına girenlerin beklediği açıklama geldi ve ÖSYM KPSS soruları ve cevaplarını görüntüleme ile ilgili son durum belli oldu. Adaylar KPSS sonuçları açıklanmadan önce sınavlarının nasıl geçtiğini açıklanacak soru kitapçıkları ile kontrol edebilecekler. İşte KPSS genel yetenek-genel kültür ile eğitim bilimleri sınavlarının soru kitapçığı ve cevap anahtarı...


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) uygulanan, adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınması kuralı kapsamında, geç kalanlar Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılamadı. Ankara'da sınava geç kalan bir aday, sınava alınmamasına tepki göstererek giriş belgesini yırtıp fakülte binasından ayrıldı. Kamudaki A grubu kadrolar ile öğretmenlik için yapılan KPSS'nin ilk oturumu saat 10.00'da başladı. Adaylar, sınav binalarına, yapılan aramaların ardından alındı.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Kamu Personel Sınavı'na (KPSS) girecek adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu. Öte yandan açıklamada, "21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak KPSS'ye, Ankara trafiğinde yoğunluk yaşanacağından sınava gireceğiniz binaya bu durumu dikkate alarak gidiniz." uyarısı yapıldı.


Yayın Tarihi: 20.05.2017

2017'de 22 Nisan tarihinde yapılan TUS ve STS Tıp ilkbahar dönemi sınavlarının sonuçları için bekleyiş bugün sona eriyor. ÖSYM'nin swınav takvimine göre STS TIP ve TUS sonuçları bugün açıklanacak. Peki STS Tıp ile TUS sonuçları saat kaçta nereden öğrenilecek?


Yayın Tarihi: 17.05.2017

KPSS sınava giriş yerleri açıklandı. ÖSYM'nin yaptığı duyuru ile KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Lisans sınavı için sınav yerleri belli oldu ve sınava giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. AİS'ten erişim açılan KPSS lisans sınava giriş belgelerinin çıktısının alınıp sınava getirilmesi zorunlu. İşte KPSS 2017 sınava giriş belgesi alma rehberi...


Yayın Tarihi: 12.05.2017

LYS'de uygulanan 15 dakika uygulaması sebebiyle bir çok aday sınava girememişti. ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasıyla, 21 Mayıs'ta yapılacak olan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'na girecek adaylar için 15 dakika kuralı hatırlatılırken, adayların sınav başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı duyuruldu.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Meclis 1'inci Başkan Vekili Ahmet Selamet başkanlığında yapılan mayıs ayı toplantılarının ilk birleşiminde, AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan ve CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, LYS sınavlarında toplu ulaşım araçlarının, öğrenci ve görevlilere ücretsiz hizmet vermesini içeren önerge verdi. Söz konusu önerge, Meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başladı. ÖSYM’nin 09.45’te sınava girişlerin sonlanmasını belirleyen yeni kuralının ardından, bazı öğrencilerin birkaç dakikayla sınavı kaçırdı. Bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ diye seslendi. Bazı öğrencileri ise kendilerini garantiye alarak, erken saatlerde okulların önlerine gelerek sınav saatini bekledi.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu. ÖSYM'nin yayınladığı takvime gire sınav 10.00'da başlayacak.


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Bu yıl 22 Nisan'da gerçekleştirilen TUS ve STS Tıp ilkbahar dönemi sınavlarının sonuçları için bekleyiş sürüyor. Peki adayların bekleyişi ne zaman sona erecek, STS Tıp ile TUS sonuçları ne zaman ilan edilecek?


Yayın Tarihi: 05.05.2017

8 Nisan'da yapılan Diyanet İşleri Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçları için bekleyiş sürüyor. Peki DİB- MBSTS sonucu ne zaman, saat kaçta ilan edilecek ve sonuçlar nasıl öğrenilecek?


Yayın Tarihi: 05.05.2017

YLYS yani Yurt Dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek adayların yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildi. YLYS için yapılan duyuruda 2016 YLYS sonuçlarının sayısal bilgilerine de yer verildi. İşte yurtdışında lisansüstü eğitim görecek öğrencilerin yerleştirme sonuçları...


Yayın Tarihi: 04.05.2017

ÖSYM Yönetim Kurulunca, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) yönelik tavsiye kararına ilişkin, "Sınav binasına kılavuzda ilan edilen zamanda gelmiş ve sınavla ilgili tüm kurallara riayet etmiş olan adayların herhangi bir mağduriyete uğramasına yol açmadan yeni bir sınavın yapılması mümkün değildir" değerlendirmesi yapıldı. ÖSYM'nin değerlendirmesinde, '15 dakika kuralının devam edeceği belirtildi.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

ÖSYM'nin KPSS dahil çeşitli sınavlar için belirlediği geç başvuru günleri ile başvuru işlemlerini tamamlayamayan adaylar sınav başvurusu için ikinci bir şans elde ettiler. Bugün de KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için geç başvuru günü. Söz konusu sınavlara girmek isteyen adayların bugün başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) ’09.45 mağdurları’ hakkında "09.45 mağdurları ile ilgili çalışmalarımız tamamlandı. Kararın yazım aşamasındayız. Biz, şunu arzu ediyoruz. ÖSYM, bu tür kural değişikliklerini daha yumuşak yapsın. Bu hafta sonuna varmadan ÖSYM’den adım gelmezse kararımızı açıklayacağız" dedi. Malkoç, ayrıca kendilerine KPSS için 330, ALES için 10 ve LYS için de 256 kişinin başvurduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

ÖSYM, LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınav için başvuru süresini uzattı. Geçtiğimiz günlerde başvurusunun sonlanmasının ardından güncelleme yapılan LYS için öğrencilere bir hak daha tanıma kararı alan ÖSYM, bu sınavların yanına KPSS ve ALES'i de ekledi. İşte, LYS, KPSS ve ALES yeni başvuru tarihleri


Yayın Tarihi: 25.04.2017

ÖSYM, aralarında LYS, KPSS ve ALES'in de olduğu sınavların başvuru sürelerine ek yaptı. Öğrencilerin başvuru işlemlerini tamamlayabilmeleri ek başvuru süresi vermeye karar veren ÖSYM; LYS, KPSS ve ALES için yeni başvuru tarihleri belirledi. İşte başvuru süresi uzatılan, ek başvuru süresi verilen sınavların yeni başvuru tarihleri ve başvuru kılavuzları...


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Yurt dışında lisans üstü öğrenim görmek için başvuran ve başarılı olan adayların yerleştirmelerinin yapılması için tercih döneminin sona ermesine 2 gün kaldı. İşte YLYS tercihleri ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 25.04.2017

ÖSYM, 2017 TUS ilkbahar dönemi ve STS Tıp Doktorluğu soruları ve cevaplarının AİS üzerinden yayımlanacağını duyurdu. Sınava giren adaylar soru kitapçıklarının tamamını görebilirken sınav girmeyenler soruların yüzde onunu görebilirler. İşte 2017 ilkbahar dönemi STS ve TUS soruları ile cevapları...


Yayın Tarihi: 24.04.2017

İSG yani İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için başvuru yapanların beklediği açıklama geldi. ÖSYM, 2017 İSG .1 dönem sınavı için adayların sınava girecekleri salonların belirlendiğini ve AİS üzerinden sınava giriş belgeleri ile birlikte açıklandığını duyurdu. İşte İSG sınava giriş belgesi ve sınav yerleri ile ilgili detaylar...


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), ÖSYM tarafından "2017-ÖSYS: Puan Türü Değişiklikleri" konusunda bugün yapılan duyuruya ilişkin, "Duyuruda belirtilen düzenleme, yüksekokuldan fakülteye dönüşen sadece perfüzyon ve antrenörlük eğitimi programlarına ilişkindir. Karar, YGS ile öğrenci alan diğer programları kesinlikle kapsamamaktadır. Bu iki program dışında başkaca programlar için bir değişiklik söz konusu değildir." açıklamasında bulunuldu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

ÖSYM, LYS'ye başvuruların bugün sona ereceğini ve sürenin uzatılmayacağını açıkladı. Ayrıca, puan türü değişen yükseköğretim programlarını tercih etmek isteyen adayların, puanlarının hesaplanabilmesi için LYS'ye başvuru yapmaları gerektiği hatırlatıldı. ÖSYM Başkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, 4 Nisan'da başlayan LYS başvurularının bugün sona ereceği hatırlatıldı. ÖSYM, puan türü değişen yükseköğretim programlarını tercih edecek adaylar için de önemli bir uyarıda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan kamu spotuyla, 17 Nisan'da sona erecek Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvurularında dikkat edilmesi gerekenler konusunda adaylar uyarıldı. Bu yılki LYS'de ilk kez açık uçlu sorular sorulacağından, kamu spotunda adaylara "ÖSYM'nin yayınladığı soru örneklerini incelemeleri" önerildi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

LYS 2017 sınav başvuruları bugün başladı. ÖSYM internet sitesi ais.osym.gov.tr'den LYS başvurusu nasıl yapılır? Adayların merak ettiği bir diğer soru ise LYS başvuru ücretleri ne kadar sorusu. Peki LYS sınavı ücretleri kaç para ve hangi bankaya yatırılacak? LYS sınav tarihleri ve başvuru ücretleriyle ilgili tüm haberler mynet.com'da.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi 4. Sınıf öğrencisi Zehra Betül Baş (18), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) iddiasına göre görevlilerin izni ile nefes açıcı tüp ilaçla girdi. Sınav sonuçlarının 28 Mart'ta ise ÖSYM ekranında "Sınav kurallarına uymadığınız için sınavının geçersiz sayılmıştır” yazısını gören genç kız hayatının şokunu yaşadı. Genç kız 'Psikolog olmak istiyordum, yine olacağım . Olacağım da gerçekten çok iyi bir psikolog olacağım önümdeki engelleri aşabilirsem' dedi.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınav başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarının kapatılması kararına ilişkin gerekli inceleme ve yazışmaların yapıldığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir