Son Dakika Yeni Ösym Haberleri

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili ÖSYM'den bir duyuru geldi ve 2017 EUS soru ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ilan edildi. ÖSYM'nin duyurusuna EUS 2017'ey giren adaylar AİS'te sınav kitapçıklarını görüntüleyebilmeye başladılar. Sınav kitapçıklarına erişim 10 gün süreyle açık olacak.


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Türkiye'de pek çok merkezi sınavın hazırlayıcısı ve düzenleyicisi olan ÖSYM sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Yapılan duyuruya göre sözleşmeli bilişim personeli alımı için bir sınav yapılacak. Peki bu sınava kimler başvurabilecek, personel alımı şartları neler, KPSS şartı aranıyor mu? İşte ÖSYM'nin sözleşmeli bilişim personeli giriş sınavı duyurusu ve başvuru şartları...


Yayın Tarihi: 23.10.2017

Geçtiğimiz yıl çok sayıda öğrencinin mağdur olmasına yol açan 15 dakika kuralı ve sınav ücretleri hakkında ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer'den çok önemli bir açıklama geldi. Sınav takvimi, sınav süreleri, sınav başlangıç saatlerine ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Özer, "Müfredat dışı soru kesinlikle sorulmayacak" dedi. Özer, sınav ücretini de minimumda tutmaya çalışacaklarını vurgulayarak "İki oturumun toplam ücretinin 120 lira olmasını planlıyoruz" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

YDS sonuçları açıklandı. Eylül ayında ÖSYM tarafından yapılan 2017 YDS sonbaher dönemi sonuçları adayların erişimine açıldı. Yaklaşık 90 bin adayın başvurduğu sınavın sonuçları bu sabahtan bu yana heyecanla bekleniyordu. ÖSYM sınav sonuç sayfası ile 2017 YDS sonuçlarına haberimizden bakabilir ve sorgulayabilirsiniz. İşte 2017 YDS sonuçları sorgulama sayfası...


Yayın Tarihi: 05.10.2017

YDS sonuçları için bekleyiş sona erdi. Yabancı Dil puanı için sınava giren adaylar bugün ÖSYM'den gelecek açıklama için sürekli cep telefonlarından ya da bilgisayarlarından YDS sonuçları açıklandı mı açıklanmadı mı diye kontrol ediyorlardı. Sonunda ÖSYM'den beklenen güncelleme geldi ve 2017 YDS Sonabahar döne sonuç sorgulama sayfası adayların erişimine açıldı.


Yayın Tarihi: 05.10.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ÖSYM Başkanı oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer'in atanmasının 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesi gereğince uygun görüldüğü belirtildi. Peki Mahmut Özer kimdir?


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Darbecilerin Ankara’daki üssü Turgut Özal Üniversitesi’nde yapılan incelemede polis, özel bir odadaki bilgisayara bağlı hat buldu. Hattın ucunun nereye vardığını araştıran polis günlerce süren uğraşlar sonunda 12 kilometre ötede bulunan ÖSYM Başkanlığı’na ulaştı. Yapılan incelemede hattın ucunun ÖSYM’de sınav sorularının hazırlandığı odaya ulaştığı belirlendi.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.


Yayın Tarihi: 04.10.2017

Adalet Bakanlığı 2017 dönemi için bin 500 hakim ve savcı alınacağını açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada hakim ve savcı adaylarının yapılacak yazılı sınav ve mülakat ile 9-5 dereceli kadrolara yerleştirileceği duyuruldu.


Yayın Tarihi: 03.10.2017

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada 'DGS yerleştirme sonuçları 02 Ekim 2017 tarihinde saat 17:30’dan itibaren açıklanacaktır' denildi.


Yayın Tarihi: 02.10.2017

TEOG ardından LYS YGS kalkıyor mu sorusu detaylıca sorulmaya başlandı. Bugünlerde LYS ve YGS kalkıyor mu tartışmaları yaşanırken, Cumhurbaşkanı açıklamaları LYS YGS üniversite sınavları ile ilgili sinyaller verdi. Bundan sonra LYS YGS kalkıyor mu tartışmaları, TEOG tartışmalarının yerini alacak gibi görünüyor. Peki, LYS YGS gerçekten kalkıyor mu? Sınavsız üniversite girişi mi uygulanacak? Konuyla ilgili 20 Eylül'den yansıyanlar...


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Üniversite ek yerleştirme sonuçları nihayet açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği üniversite ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. İşte üniversite ek yerleştirme sonuçları ve ÖSYM üniversite ek yerleştirme sorgu ekranı ve üniversite boş kontenjanlar...


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Son dakika haberine göre LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Merakla beklenen üniversite ek yerleştirme sonuçları belli oldu. ÖSYM tarafından hiçbir programa yerleştirilmemiş olan adayları ilgilendiren LYS ek tercih sonuçları ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden duyuruldu.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

ÖSYM bugün yaptığı duyuru ile DGS soru kitapçıklarını sınava giren adaylara açtı. DGS soru ve cevapları duyurusunda adaylar AİS yani aday işlemleri sistemine yönlendirildiler. Peki 2017 DGS soruları ve cevapları nasıl kontrol edilir. Adayların ne yapması gerekiyor?


Yayın Tarihi: 08.09.2017

DGS sonuçları an itibariyle açıklanmış durumda! Sonuçlar ÖSYM sonuç açıklama ekranı aracılığı ile dikey geçiş adaylarına duyuruluyor. Geçtiğimiz yıl DGS sonuçları, yine eylül ayında ve gece saatlerinde kamuoyuna duyurulmuştu. Şimdi ise ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden şu dakika itibariyle adayların önüne konuldu. İşte DGS sınavı ve sonuçları hakkında her şey!


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Kuzey Kore'nin 6.3 büyüklüğünde depreme neden olan hidrojen bombası denemesi, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile ÖSYM arasındaki polemikte yeni bir cephe açtı. Prof. Kadıoğlu, geçen yıl yapılan YGS'de Sosyal Bilimler testinin 27. sorusunda, 'depremlerin insan etkisiyle gerçekleşemeyeceği' yönündeki sorusuna itiraz ettiği için davalık olduğu ÖSYM'ye, hidrojen bombası denemesinin ardından sosyal medyadan yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

ÖSYM, bu seneki sınavda yanlış hesaplama yaptı. Düzeltme için yapılan güncellemeden sonra 1110 adayın kazandığı bölüm değişti, daha önce bir programa yerleşen 1499 öğrenci ise açıkta kaldı. Yani üniversiteyi kazanan tam 1499 öğrenciye “Pardon, kazanamadınız” denildi. Eleştirilerin hedefinde olan ÖSYM Başkanı Ömer Demir istifa ettiğini açıkladı. İstifa eden ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir, istifanın kendi kararı olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 27.08.2017

Bu yıl dikey geçiş sınavına giren üniversite öğrencileri heyecanla ve büyük bir beklenti ile DGS sonuçları açıklamasını bekliyorlardı. Fakat öğrenciler DGS sonuççları bir süre daha beklemek durumunda kalacaklar. ÖSYM'den gelen son dakika açıklaması ile DGS sonuçları ilan tarihi ertelendi.


Yayın Tarihi: 25.08.2017

ÖSYM Başkanı istifa etti, gündem çalkalandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir istifa etti. Ömer Demir, ÖSYM sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Büyük idari kusur olduğunu kabul ediyoruz" dedi ve istifa talebini ilgili makamlara sunduğunu açıkladı. Peki Ömer Demir kimdir? Ömer Demir neden istifa etti?


Yayın Tarihi: 22.08.2017

LYS yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM, yanlış hesaplama yaptığını duyurarak kamuoyundan ve öğrencilerden özür dilemişti. Binlerce üniversite adayı, açıklamadan sonra üniversitesiz kalmış ve hükümet dahil kamuoyundan pekçok organ ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ömer Demir'i eleştirmişti. Bugün, Ömer Demir istifasını sunduktan sonra bir basın toplantısıyla, görevinden istifa ettiğini resmen duyurdu. Peki Ömer Demir kimdir? Akademik kariyeri nasıl şekillendi?


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Ankara'dan gelen son dakika haber sarstı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir istifa etti. Ömer Demir, ÖSYM sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Büyük idari kusur olduğunu kabul ediyoruz" dedi ve istifa talebini ilgili makamlara sunduğunu açıkladı. ÖSYM, üniversite yerleştirme sonuçlarında yaptığı hatadan dolayı çok hem hükümet tarafından hem de vatandaşlar tarafından eleştirilmişti.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Kütahya'da meslek lisesi mezunu Nuriye Kalkmaz, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. LYS sonuçlarına göre ülke genelinde 1001’nci sırada yer alan Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu Kalkmaz, kazandığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine kaydını yaptırdı. Kalkmaz, mezun olduğu lisenin müdürü Kezban Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile bir araya geldi.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

YÖK Başkanı Yekta Saraç, ÖSYS-2017'de tercih hakkı olmasına rağmen tercih yapmayan 852 bin adaya "Neden tercih yapmadınız?" diye soracaklarını söyledi


Yayın Tarihi: 19.08.2017

EKPSS yerleştirme sonuçları belli oldu mu? EKPSS kura ile yerleştirme tercihlerinin alınmasından sonra başvuran adaylar, ÖSYM'den gelecek yerleştirme sonuçları açıklamasını beklemeye başladılar. Peki EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? 2017 EKPSS kura ile yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? EKPSS kura ile yerleştirme nasıl yapılıyor? İşte ÖSYM sonuç açıklama sistemi...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Sınav saatleri değişiyor! Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 'ÖSYS sınavı 15 dakika kuralı'yla ilgili bundan sonra sınavların 10:15'te başlaması için çalışma başlattıklarını açıkladı. Öte yandan Yılmaz, ÖSYM'nin yanlış hesaplama yapmasıyla ilgili olarak da 'Bununla ilgili kendi idari işlemlerini başlattı. O soruşturma neticesi ortaya çıktığında biz de kamuoyuna bunun neden kaynaklandığını tek tek açıklayacağız' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

LYS yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM'nin yerleştirme ile ilgili hata yaptığını duyurması kamuoyu gündemine oturdu! ÖYSM, LYS tercih sonuçları ile ilgili 'TABLO-6C' üzerinden ek puan yerleştirme pınarları değil, ek puansız yerleştirme puanı kullanıldığını açıkladı. Bu hatayla ilgili binlerce öğrencinin bölümlerinde değişiklik oldu. LYS yerleştirme hatası ile ilgili YÖK, bir güncelleme daha yayımlayarak; hatanın üstesinden gelmeye çalışıyorlar.LYS TABLO-6 hatası hakkında detaylar...


Yayın Tarihi: 12.08.2017

ÖSYM'den puan hesaplamasında hata yapıldığına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Açıklamada, "Tablo 6-C’nin ekindeki okullardan mezun olan adayların ek puansız yerleştirme puanları kullanıldı. 1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir" ifadelerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

ÖSYM, yerleştirme sonuçları hesaplanırken hata yapıldığını açıkladı. Bu açıklamaya göre 1110 adayın yerleştiği yer değişti. Bunun dışında yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşen 1499 aday ise dışarıda kaldı. Yerleşemeyen 1628 aday ise üniversitede bir bölümü kazanmış oldu. ÖSYM'nin bu hatası sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. İşte ÖSYM'ye gösterilen tepkilerden birkaçı...


Yayın Tarihi: 12.08.2017

LYS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz Salı günü açıklanmıştı. Binlerce aday, ÖSYM tarafından açıklanan yerleştirme sonuçlarına bakarak kazandıkları yerleri öğrenmişti. Fakat, ÖSYM yaptığı açıklama ile üniversite yerleştirme sonuçlarında hata yaptıklarını, bin 110 adayın yerleştirmesinin değiştini açıkladı. Bu duruma göre sizin de yerleştirme sonuçlarınız değişmiş olabilir. 2017 LYS yerleştirme sonuçları için tıklayınız.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

EKPSS tercih dönemi sona erdi. Şimdi ise tercihlerini yapan adaylar, 2017 EKPSS başvuru sonuçları ne zaman belli olacak merak ediyorlar. Engelli vatandaşlarımızı devlet memurluğuna girebilmeleri için yapılan EKPSS tercihleri 12-21 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Peki 2017 EKPSS kura ile yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? EKPSS kura ile yerleştirme nasıl yapılıyor?


Yayın Tarihi: 10.08.2017

ÖSYM LYS tercih sonuçları için resmi açıklama yaptı. 2017 LYS tercih sonuçları kaçta açıklanacak sorusu soruluyordu ve açıklama dün akşam saatlerinde yapıldı. 2017 LYS tercih sonuç sayfası erişime açıldı. Öğrenciler gidecekleri üniversite için LYS tercih sonuçlarına artık ulaşabilir.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

LYS tercih sonuçları an itibariyle açıklandı. Gün boyu öğrenciler ÖSYM'den yayımlanacak LYS tercih sonuçları için beklemeye geçti ve 17.00 beklentilerine rağmen, ÖSYM'nin beklenen açıklaması saat 20.25 civarında açıklandı. Daha önceki LYS sonuçları da hemen hemen aynı saatlerde açıklanmış, öğrenciler tarafından tepki gösterilmişti. LYS tercih sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sisteminden görüntülenebilir durumda!


Yayın Tarihi: 08.08.2017

LYS tercih sonuçları, büyük ihtimalle, daha önceki sonuçlar gibi akşam saatlerinde açıklanacak. Daha önce adaylar, ÖSYM'ye 8 Ağustos tarihi ile ilgili tepkilerini dile getirdiler. Şimdi de saatle ilgili tepkiler dile getiriyorlar. ÖSYM, belki de LYS tercih sonuçları için özellikle akşam saatlerini tercih ediyor olabilir. Peki ama neden? 'LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?' sorusunu soran adaylar, ÖSYM sonuç sayfası önünde bekliyorlar. İşte LYS tercih sonuçları hakkında her şey!


Yayın Tarihi: 08.08.2017

2017 yılında üniversite hayali ile YGS ve LYS'ye giren öğrencilerin beklediği gün geldi. Bugün YGS ve LYS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ilan edilecek. Tabii akıllardaki soru bunun saat kaçta olacağı. ÖSYM'den LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak diye bir açıklama var mı merak ediliyor. Özellikle dijital basında ÖSYM'den açıklama olduğu iddia edilen pek çok yanıltıcı haber olunca adaylar problem yaşıyor. İşte LYS sonuçları açıklanma saati ve sorgulama sayfası ile ilgili net bilgiler...


Yayın Tarihi: 08.08.2017

LYS yerleştirme sonuçları için son tarih 8 Ağustos 2017 olarak belirgin hale gelmişti. Yerleştirme sonuçları eğer bir sürpriz olmazsa akşam üstü saatlerine kadar duyurulacak. Duyurulacağı adres ise bildiğiniz gibi; sonuc.osym.gov.tr adresi olacak. 26 Temmuz tarihinden beri üniversite öğrencileri bilim dünyasına adım atmak için en önemli gün olan LYS yerleştirme sonuçları için belirlenen günü bekliyorlardı. İşte LYS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı ve konu hakkındak


Yayın Tarihi: 08.08.2017

LYS tercih sonuçları için büyük gün geldi! Tercih sonuçları gün içerisinde üniversite adaylarına resmen duyurulacak. LYS tercih sonuçları, ÖSYM sonuç sorgulama sayfası aracılığı ile görüntülenebilecek. Bu yıl, sınav sonucu açıklamada biraz geç kalan ÖSYM'nin LYS tercih sonuçları için saat kaçta açıklama yapacağı merak ediliyor. Bakalım LYS tercih sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? Tercih sonuçları sorgulama sayfası için tıklayın!


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Ajanslardan son dakika olarak geçen habere göre; On binlerce öğrencinin beklediği TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara www.meb.gov.tr adresinden ulaşılıyor. MEB'den bir açıklama yapılarak '1 milyon 192 bin 660 öğrenciden 1 milyon 19 bin 577 kişi tercih yapmış, 173 bin 83 öğrenci de tercih yapmamıştır. Tercih yapan öğrencilerden 935 bin 241’i tercihlerinden birine yerleşmiştir" denildi.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

LYS tercih sonuçları yarın, bu saatlerde duyurulacak. LYS tercih sonuçları için resmi duyurusu 4 gün önce geçildi, adaylar şimdi de tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak sorusunu yöneltiyorlar. Daha önce LYS tercih sonuçları için '6 Ağustos' duyurusunu sizlerle paylaşmıştık. Fakat ÖSYM geçtiğimiz günlerde 'LYS tercih sonuçları 8 Ağustos'ta duyurulacak' dedi. Günü belli, peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 07.08.2017

16 Temmuz'da yapılan KPSS ÖABT sınavının sonuçları ÖSYM'nin sınav takvimine göre bugün ilan edildi. Bu yüzden Türkiye genelinde çok sayıda aday heyecanla bugün ÖABT sonuçları kaçta açıklanacak bekliyorlardu. Saatler ilerledikçe KPSS ÖABT sonuçları içinde beklenti o kadar artıyordu. Ve beklenen haber geldi ve KPSS ÖABT sonuçları yayımlandı! 2017 KPSS ÖABT sonuçları haberimizde.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Merakla beklenen KPSS ÖABT sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından 16 Haziran'da yapılan KPSS ÖABT sınavının sonuçları adayların erişimine açıldı. 2017 KPSS ÖABT sonuçlarını sayfamızdan sorgulayabilirsiniz. İşte ÖSYM sınav sonuç açıklama sayfası...


Yayın Tarihi: 04.08.2017

2017 ÖABT sonuçları an itibariyle ÖSYM sonuç sorgulama ekranı aracılığı ile öğretmen adaylarına duyuruldu. Sonuçlar henüz açıklandığı için erişim problemi yaşayabilirsiniz, lakin ÖSYM sonuç sorgulama ekranı, sayfamızda görüntülenebilir durumda. Binlerce öğretmen adayının katıldığı ÖABT sınav sonuçları için ÖSYM bugünü işraret ediyordu ve söylendiği gibi tüm sonuçlar hem öğretmen adaylarının hem de kamuoyunun bilgisine duyuruldu. İşte KPSS ÖABT sonuçları için sorgulama sayfası...


Yayın Tarihi: 04.08.2017

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak ediliyordu. 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları açıklandıktan sonra adaylar tercihlerini yapmıştı. ÖSYM Twitter adresinden son dakika açıklaması yaparak 2017 LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ilan etti. İşte ÖSYM'nin son dakika açıklaması...


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yanıt buldu. Son dakika haberine göre ÖSYM, üniversite tercih sonuçlarının 8 Ağustos'ta açıklanacağını duyurdu.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

ÖSYM'nin AİS sayfası yenilendi ve yapılan duyuru ile 2017 Sonbahar YDS başvuru dönemi başladı. Akademik kadrolar, lisansüstü eğitim ve dil tazminatı için gerekli olan YDS'ye Türkiye'nin dört bir köşesinden giren olacak. Peki YDS için başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti nedir? İşte YDS başvuru süreci ile ilgili detaylar ve YDS sonbahar takvimi...


Yayın Tarihi: 26.07.2017

DGS 2017 sınavı ile binlerce öğrenci dikey geçiş için kollayını sıvadı. Şimdi ise DGS puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağı, Kaç netin kaç puan getireceği, ön lisans puanları nasıl hesaplanır gibi sorgular yöneltiliyor. Biz de sizler için DGS puan hesaplama işlemi ile ilgili bazı detaylara dikkat çekmek istedik. İşte DGS puan hesaplama nasıl yapılır rehberi ve puan hesaplama ile ilgili bilmeniz gerekenler...


Yayın Tarihi: 23.07.2017

Tercih döneminin başlamasıyla birlikte, öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında vakıf üniversitelerinin burs oranları gelmekte. Peki en çok burs veren üniversite hangisi? Öğrencilerin tercihlerinde üniversitelerin eğitim ücreti oldukça önemli, öğrenciler aldıkları burs oranlarına göre, eğitim ücretlerinde muaf tutulabilmekte. İşte 2017 ÖSYS kılavuzuna göre en çok burs veren ilk 20 üniversite.


Yayın Tarihi: 23.07.2017

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak fazlasıyla merak ediliyor. ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı merak konusu olan DGS sınavı, ayrıca bu sabah oldukça ilginç sahnelere ve ilginç sorulara da ev sahipliği yaptı. Özellikle 'kelebek' başlıklı soru Twitter'da hala konuşuluyor. DGS sonuçları, ÖSYM'nin 'sonuç' sayfasından görüntülenecek ve sınavın ardından DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih net olarak açıklandı. İşte DGS 2017 sonuçları hakkında her şey ve diğer merak ettikleriniz!


Yayın Tarihi: 23.07.2017

EKPSS tercih dönemi bugün sona eriyor. ÖSYM tarafından bakanlıklar ile ortak gerçekleştirilen ve engelli vatandaşlarımızı, kamu personeli olarak devlet personeli olarak yerleşimleri sağlayan EKPSS tercih dönemi sona yaklaşıyor. Devlet memuru olmak isteyen EKPSS başvurusu yapmış adaylar, istedikleri kadrolar için tercih yapmaları gerekiyor. Peki EKPSS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak?


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ÖABT soruları adayların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından 16 Temmuz'da yapılan KPSS öğretmenlik alan bilgisi testi (2017-ÖABT) sonrasında soruların yayınlanması bekleniyordu. ÖSYM konu ile ilgili olarak açıklama yaparak ÖABT sorularının ve cevaplarının yayınlandığını duyurdu. Peki ÖABT sonuçları ne zaman belli olacak? İşte ÖABT soru kitapçığı ve cevapları...


Yayın Tarihi: 19.07.2017

2017 LYS sonuçlarının ardından LYS tercih dönemi ne zaman bitiyor bilgisi daha rahat tercih yapabilmek adına önemli. Adaylar ÖSYM'nin belirlediği tarihler arasında LYS tercihlerini yapacak ve hayallerinin gerçekleşmesi için ikinci adımı atıyorlar. O halde LYS tercih dönemi ne zaman bitiyor? Şu an tatilde olup da bu haberi bekleyen öğrencilerin merak ettiği sorunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz. LYS tercih sonuçları son gün ne zaman, Yerleştirme sonuçları ne zaman tamamlanıyor?


Yayın Tarihi: 18.07.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir