Son Dakika Yeni PKK Haberleri

1988'de Tunceli'de öğretmenler Mustafa Çağlar ve Musa Sarısaç öldüren PKK terör örgütü mensubu Celal Kıldağ'ın 29 yıl sonra tur gemisiyle geldiği Karayipler'de yakalandığı iddia edildi. Karayipler'deki tatil adası Cayman'a yerleşmeye karar verdiği öğrenilen Kıldağ'ın bu durumunun Türk İnterpolü tarafından tespit edildiği aktarıldı. Türk Interpolü'nün Kıldağ'ın iadesi için işlemleri başlattığı da belirtildi.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

TSK'nın Tunceli’de gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarda PKK'lı teröristler bir bir teslim olmaya başladı. En son dün ortaya çıkan görüntülerde PKK'lıların teslim olma anı saniye saniye kameraya yansıdı. TSK'dan bir yazılı açıklama da yapılarak, Şehit Piyade Er Nazmi Yıldızlı-85 Operasyonu’nun icra edildiği bildirildi. Operasyon sonucu olarak terör örgütü mensupları ile girilen çatışma neticesinde 5 teröristin silahlarıyla birlikte ele geçirildiği açıklandı.


Yayın Tarihi: 29.04.2017

Tunceli'de farklı bölgelerde başlatılan operasyonlar devam ederken, Hozat ve Çemişgezek ilçeleri arasında yer alan Aliboğazı Vadisi içerisinde 2 gündür süren çatışmalarda, bugün bölücü terör örgütü PKK üyesi bir terörist öldürülürken, 4 terörist teslim oldu. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Teröristlere ait yeni bir sığınak tespit edilmiş ve bir grup terörist ile sıcak temas sağlanmıştır" ifadesi kullanıldı. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ise 4 asker mayına basarak yaralandı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Suriye sınırından Şanlıurfa'daki hudut karakoluna PKK/PYD bölgesinden roketatarlı saldırıda bulunuldu. TSK'dan yapılan açıklamaya göre bu sabah sınır karakoluna PYD/PKK/YPG'lilerin bulunduğu bölgeden roketatarla ateş açıldığı, karşılık verildiği, 3'ü roketatar kulanan 8'i Doçka yüklü araçta olan 11 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Tunceli Valiliği, Kızılmescit ile Aliboğazı bölgesinde süren operasyonlarda öldürülen terörist sayısının 9'a yükseldiğini, 2'si yaralı 8 teröristin ise teslim olduğunu açıkladı. Tunceli'de dün gece Kızılmescit bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik önce havadan, sonra karadan operasyon başlatılmıştı. Hava harekatı ile 5, karadan Tunceli ve Bingöl Jandarma Timlerinin operasyonu ile 2 terörist olmak üzere 7 terörist ölü olarak ele geçirilmişti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD'li yetkililer, Türkiye'nin terör örgütü olarak nitelendirdiği PYD militanlarını "terörist" tanımlamasından çıkarmak için "SDG" ismini kullanıyor. AA'ya bilgi veren Türk güvenlik kaynaklarına göre, son dönemde PKK, Suriye'nin kuzeyinde SDG adı altında 30'dan fazla kamp kurdu. Kırmızı liste ile aranan PKK'lı terörist ABD'li komutanın yanında görüntülenmiş, ABD'den konuyla ilgili açıklama gelmişti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın daha önce cezaevinde yazdığı iki öykü ortaya çıkmıştı. Demirtaş bu sefer bir şiir kaleme aldı. Selahattin Demirtaş'ın şiirindeki "Suçsa suç kardeşim, tepesini attırmayın insanın" dizeleri dikkat çekti. Demirtaş, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılamak iddiasıyla yargılanıyor.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör operasyonları sonrasında Sincar'ı ziyaret eden Amerikalı üst düzey bir askerin terör örgütü PKK üyeleriyle görüşmediğini iddia etti. Bakanlık Geçici Sözcüsü Mark Toner, belirtilen fotoğrafları görmediğini, fakat bu sorunun da Amerikan üst düzey askere karşı saygısızlık olduğunu ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Türkiye'nin ilk kez Irak'ta Sincar (Şengal) Dağı ile Suriye'nin kuzey doğusundaki Karaçok Dağı'na düzenlediği hava operasyonu sonrası bölgede inceleme yapan ABD'li askerlerin yanında yer alan kişinin, İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde kırmızı listede yer alan PKK'lı, 'Şahin Cilo' kod adlı Abdi Ferhad Şahin olduğu ortaya çıktı. Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarıldığı dönemde PKK'nın Avrupa sorumluluğunu yapan Şahin'in adı, İmralı'da yapılan görüşmelerde de geçmişti.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Irak'ın Musul vilayetinde yer alan Arap aşiretler, terör örgütü PKK'nın bölge halkının güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirterek, örgüte Sincar ilçesinden derhal çekilme çağrısı yaptı. Musul Arap Aşiretleri Temsilcisi Şeyh Sabah Abid, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, "PKK'nın en kısa sürede askeri kamplarını kapatarak Sincar'ı boşaltması çağrısında bulunuyoruz" dedi


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilk kez Irak'ın Sincar Dağı ile Suriye'nin kuzey doğusunda bulunan Karaçok Dağındaki PKK-YPG hedeflerine düzenlediği hava saldırılarının yankıları sürerken, ABD Başkanı Donald Trump'un DEAŞ ile Mücadele özel temsilcisi Brett McGurk, Türkiye'nin gerçekleştirdiği hava saldırılarının raporlarını incelediklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

TSK'nın dün Irak'ta ve Suriye'de düzenlediği hava operasyonları bir ilk olma özelliği taşıyor. Şengal'de PKK hedef alınırken, bölgedeki kaynaklar bugüne kadar adı az duyulmuş olan Karaçok Dağı'nda bulunan radyoların Suriye'deki Kürtlerin Türkiye ile iletişimi açısından kritik rol oynadığına dikkat çekiyor. BBC Türkçe'den Rengin Arslan'ın haberi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, referandum sonuçlarını değerlendirirken, "AK Parti'den gelen ve şu an tekrar geri dönmekte olan Kürt seçmenler, hendek siyasetine karşı çıkmıştır. PKK'nın iki yıl boyunca devam eden yanlış siyasetini onaylamamıştır. Cevabı birilerine çok zor geliyor. 'PKK yanlış yaptı, hendek, iç savaş, çatışma, şiddet, terör, yanlıştı' diyemiyor yüksek sesle" dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sincar’daki PKK hedeflerine yönelik hava saldırısının hiçbir gerekçesi olmadığını iddia ederek saçmaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Sincar'da PKK'ya yönelik bombardıman öncesi Moskova ve Erbil'in yanında Washington'unda bilgilendirildiğini söyledi. Aynı sıralarda açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner ise Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'ye yönelik iki operasyonu onaylamadıklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava harekatı sırasında ölen 5 terörist arasında gri listede başına 300 bin lira ödül konulan 'Bedran Cudi' kod adlı 64 yaşındaki Sait Tanıt'ın da bulunduğu ortaya çıktı. Aynı kayraklar saldırıda ölen 5 terörist arasında örgütün Sincan sorumlusu olduğu belirtilen Sait Tanıt'ın yanı sıra oğlu ve kardeşinin de bulunduğu bilgisini paylaştı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır ötesine harekat düzenledi. Son dakika habere göre, Sincar ve Karaçok bölgelerine yapılan operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada, 70 teröristin etkisiz hale getirildiği ve örgütte morallerin son derece bozuk olduğu vurgulandı. Açıklamada ayrıca, "Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur" ifadesi kullanıldı.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalında arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Patlama sonucu 2 asker yaralanırken, yaralı askerler 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Kars'ın Kağızman ilçesinde 2 asker şehit olurken, Bitlis'te meydana gelen patlamada da 1 asker şehit oldu.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Reuters'tan servis edilen son dakika haberine göre Irak'taki Kürt yönetiminin, PKK'nın Sincar'dan çekilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Terör örgütü PKK’ya yönelik Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde süren operasyonda, örgütün üç elebaşısının kıstırıldığı öğrenildi. Öte yandan, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Pirinçeken bölgesindeki hududa sıfır noktada bulunan Güven Dağı Üs Bölgesine sızma girişiminde bulunan teröristler, 2. Hudut Tugayı hudut kartalları tarafından tespit edildi. İnsansız hava aracı ile takip edilen 3 terörist, Hava Kuvvetlerine ait F-16 ile Kuzey Irak’ın Nirveseytu Tepe civarında etkisiz hale getirildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

TSK'dan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde bulunan Metina bölgesine hava harekatı düzenlendiği ve dört hedefin savaş uçakları tarafından vurulduğu belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlenmiş; eylem hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 4 adet hedef ateş altına alınarak imha edildiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Şırnak kırsalında PKK terör örgütüne yönelik Bestler-Dereler bölgesinde yoğun bir temizleme harekatı devam ediyor. Hava Kuvvetleri ile ATAK helikopterinin ateş desteğinin devam ettiği operasyonda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 37 olduğu açıklanırken, 1 teröristin de yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi. Öte yandan operasyonda teröristlere göz açtırmayan Korgeneral Temel'in darbeciler tarafından 'terörist' diye öldürülmesinin planlandığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Bingöl’de terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda ele geçirilen 1 sığınak ve 2 depoda, kentin haritası, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi. Karlıova İlçe Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda patlayıcı düzeneği ile yaşam malzemelerinin olay yerinde imha edildiği bildirildi. Patlayıcı madde yapımında kullanılabilecek malzemeler ile silah ve mühimmatlar ise incelenmek üzere Bingöl il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından muhafaza altına alındı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Bestler Dereler Bölgesi'nde çıkan çatışmada terör örgütü PKK'nın üst düzey isimlerinden İskan Akyüz'ün doktoru öldürüldü. TSK'an açıklama yapılarak, " Birliklerimizle girdikleri çatışmada etkisiz hale getirilmişlerdir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin BOTAN sözde bölge sorumlusu İskan Akyüz adlı teröristin doktoru olduğu tespit edilmiştir." denildi


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde son dakika PKK saldırısı! Güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. TSK saldırının ardından açıklama yaptı: Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca camiye gizlenmiş silahlar ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonda, Dağarcık Mezrası Camii'nde teröristlere ait 2 kalaşnikof, bu silahlara ait 60 fişek ve 2 şarjör, el bombası, 2 el telsizi, 3 terörist kıyafeti, 2 şemsiye, sözde örgüt kimlik kartı ve flaş bellek ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, 2 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Öte yandan Şırnak’ta etkisiz hale getirilen teröristin boynunda haç çıktı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Terör örgütü PKK'ya yönelik Bestler Dereler bölgesindeki operasyon devam ediyor. Öldürülen terörist sayısı 26'ya yükseldi. Öldürülenler arasında PKK'nın Bestler-Dereler cephe sorumlusu İran uyruklu SORO kod adlı teröristin de olduğu belirlendi. TSK'nın yaptığı açıklamada: "Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor." denildi.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Şırnak kırsalında terör örgütüne hava operasyonu düzenlendi. Operasyonda 11 PKK'lı etkisiz hale getirildi. TSK, yazılı açıklama yaparak, bölgedeki mağaralardan birinde tespit edilen 11 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiğini ve iki silah mevziinin de imha edildiğini kaydetti


Yayın Tarihi: 19.04.2017

ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri, IŞİD'in Suriye'deki kalesi Rakka'yı örgütten temizledikten sonra kentin yönetimini sivillerden oluşacak bir konseye devredeceklerini açıkladı. AFP'nin haberine göre, Arap ve Kürt grupların oluşturduğu SDG, Rakka'nın 50 km kuzeyinde bulunan ve IŞİD'den geri alınmış olan Ayn İssa bölgesinde yaptıkları toplantıda, bu duyuruyu yaptı. Türkiye, Suriye'nin kuzey sınırında SDG'nin silahlı gücü YPG'yi PKK'nın bir uzantısı olarak görüyor.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Mardin'in Mazıdağı ve Derik ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 6 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi, 2 terörist yakalandı. Operasyonda, daha önce terör örgütü PKK'nın elebaşlarından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in korumalığını yapan sözde GAP-Ruha alan sorumlusu "Kurtay" kod adlı Ü.C. ve "Bahoz" kod adlı L.A. yakalandı. Sığınakta çok sayıda dökümasyon bulundu.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Diyarbakır'ın DBP'li Lice Belediyesi bünyesinde yayınlanan dergide, dağa çıkmayı özendiren, teröristleri sevimli gösteren ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan içerikler bulunduğu belirlendi. Lice Belediye Başkan Vekili Başak, "Bunlar 5-6 yaşındaki çocuklara, gözümüzden bile sakındığımız yavrularımızın tertemiz zihinlerine terör örgütünü empoze ediyorlarmış. Bunun bir izahı, bir savunması olamaz." açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Irak’ın kuzeyinde PKK’nın elinde 11 yeni nesil füze var. Nereden geliyor bunlar, PYD’den geliyor. PKK ile PYD aynı şey olduğu için oradaki savaş ortamında hangi yöntem varsa PKK/PYD’de de aynı yöntemi kullanıyor. Orası bir laboratuvar durumunda. Dün batı illerinde uzun süredir aradığımız bir teröristi bulduk, şok uygulamalarla. Dün sınırlardan geçmek üzere olan 3 teröristi ele geçirdik" dedi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’ndeki emniyet müdürlüğü ek binasına terör örgütü PKK tarafından kazılan tünele yerleştirilen 1 ton patlayıcıyla gerçekleştirilen hain saldırının perde arkasına dair ilginç bilgiler ortaya çıktı. 28 Şubat 2017’de polise yapılan bir ihbarla H.Y.’nin PKK adına eylem hazırlığı içinde olduğu söylendi. Bunun üzerine gözaltına alınan H.Y., savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Hakkari, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Siirt, Mardin, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van'da, 6-12 Nisan'da gerçekleştirilen operasyonlarda tespit edilen sığınaklarda çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı ve yaşam malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi. Öte yandan Bingöl'ün Adaklı İlçesi’ne bağlı Aysaklı Köyü’ne 2016 yılında erzak vermediği için PKK’lı teröristlerce kaçırılan Nevzat Paçacı’nın toprağa gömülü cesedi bulundu.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Terör örgütü IŞİD'in (DEAŞ) Rakka'ya yönelik 'Fırat'ın Gazabı' adı verilen operasyon kapsamında terör örgütü YPG'nin Tabka ilçesine feribotlarla geçtiği görüntüler ortaya çıkdı. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonudevam ederken, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin Tabka ilçesine gitti. Rakka’nın kuzeyinde yer alan ve kritik bir öneme sahip olan Tabka ilçesinde, şiddetli çatışmaların sürdüğü ifade edildi.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Güvenlik güçlerince 21 ilde dün düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK üyesi olduğu iddiasıyla 412 zanlı gözaltına alındı. Terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlarda ise 131 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Peşmerge Komutanı Kasım Şeşo, terör örgütü PKK saflarındaki 500 Ezidi'nin Peşmerge güçlerine katıldığını ifade etti. Şeşo, yaptığı açıklamada, "Şengal'de (Sincar) yaklaşık 500 Ezidi, PKK saflarını bırakıp, Peşmerge güçlerine katılmak için başvuru yaptı. Peşmerge'ye katılacak Ezidilere Musul Barajı'nda bulunan askeri üste eğitim verilecek." ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.04.2017

Aydınlık Yazarı Doğu Perinçek, ABD’nin Tomahawk füzeleriyle referandumda ‘Evet’ cephesini vurduğunu iddia ederek, “ABD-İsrail cephesi, şer cephesidir. Şer cephesine 'Evet' diyorsanız, cehennemdeki yerinizi ayırın" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün ek binasında biri polis, 2 sivil toplam 3 kişinin şehit olduğu bombalı saldırıyı terör örgütü PKK üstlendi. PKK, saldırıda yaklaşık iki buçuk ton patlayıcı kullanıldığını savunurken, kendi haber ajansı aracılığıyla yaptığı açıklamada, 150-200 kadar polisin her an binada bulunduğunu vurgulaması da dikkat çekti. Saldırıyla ilgili bugün beş kişi gözaltına alınmıştı.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK adına eylem yapmak üzere gönderildiği değerlendirilen kişiler ile örgütün gençlik yapılanmasında bulunanlara yönelik 15 ilçede gerçekleştirdiği operasyonda 27 kişi yakalandı. Operasyon kapsamında arama yapılan yerlerde çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildiği öğrenildi. Öte yandan Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde PKK propagandasını yaptığı iddia edilen 1 kişi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya ait içerisinde anti tank roketi bulunan sandık, güneş paneli ve çok miktarda yaşam malzemesinin bulunduğu sığınak ele geçirildi. Operasyon kapsamında bir sığınak ile toprağa gömülü bir demir sandığın ele geçirildiğini aktaran Valilik detayları tek tek açıkladı.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Mardin’in Savur ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen 7 teröristten birinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker’in Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bulunan aile mezarlığına el yapımı patlayıcı tuzaklanması olayının faili ve bir askerin şehit edildiği saldırının planlayıcısı olduğu belirlendi. Mehdi Eker, olayın ardından yaptığı açıklamada “Ben her bayram kesintisiz olarak arife günü oraya ziyarete giderim, yarın da gidecektim, Hain bir plan” demişti.


Yayın Tarihi: 09.04.2017

Bingöl'ün Kığı İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlendiği operasyonlarda, teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Türk Silahlı Kuvvetleri, 2 gün önce Gabar'da 3 askerin şehit düştüğü bombalı saldırıyı düzenleyen PKK'lı teröristlerin bu sabah hava harekatıyla vurulduğunu, 8 teröristin öldürüldüğünü duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Önceki gün 20 teröristi etkisiz hale getirmiştik. Dün Hakkari Çukurca'da 8 teröristi etkisiz hale getirdik akşam üstü. Geçen gün bizim 3 evladımızı şehit eden 8 teröristi şimdi etkisiz hale getirdik" dedi. Öldürülen toplam terörist sayısı 16 olarak açıklandı.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Şırnak'ın Silopi ilçesi kırsalında, güvenlik güçleri terör örgütü PKK'ya ait toprağa gömülü çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat ele geçirdi.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Bitlis'in Tatvan ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik hava destekli operasyonda, 2 sığınak imha edilirken, çok sayıda silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. "Şehit Jandarma Kıdemli Üsteğmen Ömer Bozkurt Operasyonu"nda bir grup bölücü terör örgütü mensubuyla sıcak temas sağlanması üzerine bölgeye silahlı helikopter ve uçaklarla hava hücum harekatı düzenlenirken, yayınlanan görüntüler olay yarattı.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

BİTLİS'in Tatvan İlçesi kırsalında yürütülen dün PKK'lı 6 teröristin öldürüldüğü operasyon kapsamında örgüte ait 2 sığınak imha edildi, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Kuzey Irak’ta PKK’nın ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar’a operasyon geliyor. Fırat Kalkanı’nda ilk etabın bitmesinin ardından Mehmetçik, ‘Dicle Kalkanı’ için uzun süredir yığınak yapılan Silopi’de harekât için hazır durumda. Nisan sonu ya da mayıs başı yapılması beklenen operasyonun ilk hedefinde öncelikle Zaho, Duhok ve çevresindeki PKK kampları var. Sincar’da ise terör örgütünün Türkiye’ye yönelik birinci derece tehdit oluşturan 9 kampı bulunuyor.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Erzurum Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Karayazı Abdoağa Mezrası Düzlüğü’nde yapılan çalışmalar neticesinde terör örgütü PKK’nın Karayazı Yol Uygulaması sırasında polislere ateş açtığı araç yerin altına gömülü ele geçirildi. Polis, olaya ilişkin bir şüpheliyi gözaltına aldığını ve olaya ilişkin soruşturmanın sürdüğünü belirtti.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Referandum anketlerine göre anayasa değişikliğine destek verecek Kürt seçmenlerin oranının, beklentilerin üzerinde çıkacağını söyleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, zayıf koalisyonlar dönemini bitirecek, ekonomiye can verip güçlü denge-denetleme mekanizmaları ortaya koyacak yeni sistemin faydalarını gördükleri için Kürtlerin değişiklikleri desteklemesinin normal olduğunu kaydetti.


Yayın Tarihi: 04.04.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Küçükçekmece'de PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi.


Yayın Tarihi: 04.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir