Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Doğum: 26 Şubat 1954 (59 yaşında), İstanbul

Eşi: Emine Erdoğan

Eğitim: Marmara Üniversitesi (1981)

Parti: Adalet ve Kalkınma Partisi

Görev: Türkiye Başbakanı şu tarihten beri: 2003

Çocukları: Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu.Recep Tayyip Erdoğan 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev aldı. Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin askeri darbeyle kapatıldığı 12 Eylül 1980 döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik, üst düzey yöneticilik de yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiilî siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi esnasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınlarla gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Recep Tayyip Erdoğan Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Recep Tayyip Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitapta yer alan bir şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu. Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun birinci yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasî hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adaylığı engellenen Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayatî öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat edildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, Türk Lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde tarihi bir yükseliş gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Maddi refah ve kalkınma hamlesindeki büyük başarıların yanı sıra Türkiye'de demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesini dünyanın saygın siyasi gözlemcileri Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Sessiz Devrimler" olarak isimlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde yüzde 46.6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Parti'nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının yüzde 58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu. Türkiye'nin uluslararası camia içinde saygınlığının en üst düzeye çıktığı bu süreçte Başbakan Erdoğan bir dünya lideri olarak temayüz etti.

Halen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan evli ve 4 çocuk babasıdır.

Aldığı Ödüller;

29 Ocak 2004

"(AJC) Cesaret karakteri ödülü" (İngilizce: Profiles of Courage)[82]
Amerikan Yahudi Komitesi

18 Nisan 2004
"Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri    Time dergisi

13 Haziran 2004
"Altın Plaka" ödülü    Amerikan Başarı Akademisi (İngilizce: Academy of Achievement)    Geleneksel olarak verilen ödül Tayyip Erdoğan'a, aktör James Earl Jones tarafından sunulmuştur.

1 Aralık 2004
"Yılın Avrupalısı" ödülü    European Voice Dergisi[83][84]

2 Eylül 2005
"Avrupa Kurumlar" ödülü    İtalyan Akdeniz Laboratuvarı Vakfı[85]

1 Haziran 2006
"Tatar Madalyası"    Rusya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilmiştir.

8 Ağustos 2006
"Karadeniz Ülkelerinde Yılın Reformcusu ödülü"    Hazar Enerji Entegrasyonu[86]

1 Kasım 2006
"Üstün İnsani Hizmet Nişanı"    Kızılay

2 Şubat 2007
"Kültürler Arası Diyaloğu Himaye Ödülü"    Tataristan
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev tarafından verilmiştir.

12 Mart 2007
"2007 Barış ve Diyalog Ödülü"    Rumi Forum tarafından Başbakan Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Zapatero'ya sunulmuştur.Zapatero'ya sunulmuştur.    

15 Nisan 2007
"Kristal Hermes Ödülü"    Almanya
Ödül, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir törenle Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel tarafından verilmiştir.

14 Haziran 2007
2006 yılının "En Başarılı Lider Ödülü"    İmedya    

11 Temmuz 2007
"Agricola" ödülü    BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)
Ödül, açlıkla mücadele ve gıda üretiminin artırılması konusunda önemli katkılar sağlayan şahsiyetlere verilmektedir.

15 Ocak 2008
"Köprüleri İnşa Etmek" ödülü    Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği    

11 Mayıs 2009
"İbn-i Sina Ödülü"        Kofi Annan ve Zapatero ile birlikte ödüle layık görülmüştür.

9 Haziran 2009
"Barış, Özgürlük ve Demokrasi" ödülü    Crans Montana Forumu    

26 Ekim 2009
Nişan-ı Pakistan
Pakistan
Pakistan devletinin en büyük ödülü olan Devlet Onur Nişanı. 

12 Ocak 2010
"İslam'a Hizmet Ödülü"    Kral Faysal Fonu[88]

23 Şubat 2010
"Sevilla, Kültürler Arasındaki Bağ Ödülü" (İspanyolca: Sevilla, Nodo entre Culturas)        İspanya'dan Medeniyetler İttifakı projesinin harekete geçirilmesinde üstlendiği önemli rolü nedeniyle verilmiştir

1 Mart 2010
"Hariri Ödülü"    BM Habitat ve Refik Hariri Vakfı    Vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki başarılarından ötürü Tayyip Erdoğan’a liderlik, devlet adamlığı ve iyi yönetim’ konularında verilmiştir.

29 Nisan 2010
İkinci kez "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri    Time dergisi
Tayyip Erdoğan "liderler" kısmında 17'nci sıradan listeye dahil olmuştur.

27 Mayıs 2010
"FIESP Nişanı"    Brezilya Sao Paulo Sanayi Federasyonu Merkezi    Sanayiye yaptığı katkılardan dolayı verilmiştir.

28 Mayıs 2010
"Sigara İle Küresel Mücadele Özel Ödülü".[90]
BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)

29 Haziran 2010
"Dünya Aile Ödülü"    BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
Dünya Aile Örgütü'nün 2010 yılı özel ödülüdür.

4 Kasım 2010
"Kosova Bağımsızlık Altın Madalyası"    Kosova
Kosova Cumhuriyeti’nin en büyük devlet nişanıdır.

25 Kasım 2010
"Yılın Lideri"    Arap Bankalar Birliği    Lübnan ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

29 Kasım 2010
"Kaddafi İnsan Hakları Ödülü"    Libya
Libya ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

11 Ocak 2011
"İslam Dünyası Mümtaz Şahsiyet Ödülü"    Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu    Kuveyt ziyareti sırasında Tayyip Erdoğan'a verilmiştir. 

2 Şubat 2011
"Kırgız Devlet Nişanı"     Kırgızistan
Kırgızistan ziyareti sırasında iki ülke ilişkileri katkısından dolayı Tayyip Erdoğan'a verilmiştir. 

21 Mart 2011
2010 yılının "En Başarılı Lider Ödülü"    İmedya    

25 Mart 2012
"10 Yılın Şahsiyeti Şahsiyet Ödülü"    IFIMES    Slovenya 'nın başkenti Ljubljana'da faaliyet gösteren Uluslararası Ortadoğu ve Balkanlar Araştırma Enstitüsü (IFIMES), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "10 yılın şahsiyeti" ilan etti. Enstitünün 10. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde, son 10 yılın şahsiyeti özel ödülünün Başbakan Erdoğan'a verildiği açıklandı. Başbakan Erdoğan'ın ödülü, Ortadoğu ve Balkanlar'da izlediği olumlu politikalar dolayısıyla aldığı belirtildi. Ödülün Erdoğan'a daha sonra takdim edileceği kaydedildi. 

Fahri doktora
•    26 Ocak 2004 tarihinde Aziz John' s Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    3 Nisan 2004 tarihinde Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.[95]
•    3 Nisan 2004 tarihinde Kırım Devlet Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    18 Mayıs 2006 tarihinde Bulgar Bilimler Akademisi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı
•    20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    29 Mart 2008 tarihinde Saraybosna Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    15 Ekim 2008 tarihinde Fatih Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    4 Temmuz 2009 tarihinde Maltepe Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    4 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    22 Ağustos 2009 tarihinde Halep Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.Üniversite daha sonra bu ünvanı geri çektiğini açıkladı. 
•    16 Nisan 2010 tarihinde Gazze İslam Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    18 Mayıs 2010 tarihinde Avrupa Madrid Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    12 Haziran 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    2 Ekim 2010 tarihinde Piri Reis Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    31 Ekim 2010 tarihinde Harran Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    4 Kasım 2010 tarihinde Priştine Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    25 Ocak 2011 tarihinde Kiev Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    16 Mart 2011 tarihinde Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    21 Mart 2011 tarihinde Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    2 Temmuz 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    11 Nisan 2012 tarihinde Şanghay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    22 Mayıs 2012 tarihinde Kaid-i Azam Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    29 Haziran 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    21 Eylül 2012 tarihinde Kudus Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    5 Ekim 2012 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    12 Kasım 2012 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    19 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
•    26 Ocak 2013 tarihinde Marmara Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı. 
Fahri Vatandaşlık
•    Şubat 2004 tarihinde Erdoğan Seul'de fahri vatandaşlık unvanını aldı. 
•    Şubat 2009 tarihinde Erdoğan Tahran'da fahri vatandaşlık unvanını aldı. 
•    Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Prizren'de fahri vatandaşlık unvanını aldı. 
•    Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Mamuşa'da fahri vatandaşlık unvanını aldı. 

Son Dakika Yeni Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Bayram namazı için Ataşehir Mimar Sinan Camii'ne giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa süreli rahatsızlık geçirdi. Cami çıkışı açıklama yapan Erdoğan, "Bugün özellikle şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdik. Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'daki konutuna geçti.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti bayramlaşmasında konuştu. ABD'nin YPG'ye verdiği silahlara ilişkin konuşan, Erdoğan, "Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Destek verenler de bu gerçeği görecek. Türkiye bir çadır devleti değil. Bunu herkes bilsin" dedi. Türkiye ve ABD'nin NATO müttefiki olduğunu hatırlatan Erdoğan, "O zaman NATO'nun gözden geçirilmesi lazım" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan ve annesi Tenzile Erdoğan'ın Karacaahmet'teki mezarlarını ziyaret etti. Saat 13:00 sularında Kısıklı'daki evinden çıkan Erdoğan, Karacaahmet Mezarlığına geçti;Karacaahmet'teki Mezarlığı'na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anne ve babasının mezarlarını ziyaret etti.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı mesajında, 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet yolunda yürüttüğümüz bu mücadeleyi zaferle taçlandırana kadar bize durmak, dinlenmek yoktur. Milletimizin ve güvenlik güçlerimizin bu konuda ortaya koydukları kararlı irade, bizim en büyük güven ve heyecan kaynağımızdır. Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle ele ele vermiş milletimizin eseridir.' dedi.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi Twitter üzerinden silahlanma çağrısında bulundu. Sol Haber'in aktardığına göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi hesabından paylaşılan "Savunma alanında, her şeyimizi kendimiz yapmadan bize huzurlu bir uyku yok" paylaşımını alıntılayan Safi "Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde konuştu. Erdoğan, "Şimdi devran değişti, her geçen gün daha güzel olacak. Biz her zaman yanınızdayız, yanınızda olmaya devam edeceğiz" dedi. Gelecek seçimleri anımsatan Erdoğan, "Kapı kapı dolaşarak gönülleri kazanacağız. Gençler sizde genç gönülleri bu çatı altına davet edeceksiniz. Durmayacağız, çok çalışacağız. Zira Rabbim çalışana verir, yan gelip çalışana değil" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Mehmet Özhaseki'nin annesinin cenazesine katılmak üzere Kayseri'ye geldi. Erdoğan'ın uçağının inişi sırasında ise hareketli anlar yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin annesi Şükran Özhaseki’nin cenazesine katılmak üzere Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Erkilet Havalimanı'na inişi esnasında bir F-16 uçağı sorti yaptı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'örtülü darbe' iddiasına sert sözlerle tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramankazan'da çiftçilerle bir araya geldiği iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun 'örtülü darbe' iddiasına çok sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan, "Örtülü darbe diyor. Kimin lafı bu? Pensilvanya'daki örgüt başının lafı. Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bu iftirayı ispatlayamazsanız alçaksınız, namustan yoksunsunuz" dedi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in 15 Haziran 2017'de TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şahsına hakaret edildiği gerekçesiyle 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verildi. Verilen dilekçede Özel'in TBMM Genel Kurulunda 15 Haziran 2017 tarihinde yaptığı konuşmanın bazı bölümlerine yer verildi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

İtalyan La Repubblica gazetesi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nü baş sayfasından "Türk Gandi'nin yürüyüşü Erdoğan'ı korkutuyor" başlığıyla verdi. La Repubblica'nın Türkiye muhabiri Marco Ansaldo tarafından kaleme alınan habere gazetenin içinde tam sayfa yer verildi. Gazete Kılıçdaroğlu aynı zamanda demir gibi. Yıllardır ana muhalefet partisinin liderliğini yapıyor, şimdiki mücadelesi de ülkeyi hayrete düşürüyor" dedi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

G20 zirvesi için Almanya'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da salon arayışlarının sonuçsuz kaldığı iddia edildi. Alman Bild gazetesi ise Dortmund'un ardından Düsseldorf kentinde bulunan ISS Dome spor salonu ve Köln'deki Lanxess Arena isimli spor salonu için yapılan girişimde de benzer bir cevabın alındığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazete yöneticilerine ‘Adalet Yürüyüşü’nü yayınlamamalarını emrettiğini Twitter mesajıyla paylaşmıştı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan, "Meğer bu zat (Aykut Erdoğdu) ucuz kahramanlık peşindeymiş. 'Celp etti', 'Emretti', 'Süklüm püklüm oturdular' gibi nezaket dışı cümlelerle kahramanlık yapıyor" dedi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Körfez'i olduğu kadar dünya gündemini de sarsan Katar krizine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan son açıklamada, dün akşam telefonla yapılan görüşmelerin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ve yeni Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın bölgede Katar ekseninde yaşanan gerilimin sona erdirilmesine yönelik çabaların artırılmasına karar verdikleri belirtildi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Hepsi birbirinden güçlü ve içerilerinde farklı farklı özellikler bulunduran makam araçları dünya liderleri için güvenlik açısından büyük önem taşıyor. Her türlü güvenlik önleminin bulunduğu ülkelerin liderlerinin makam arabaları derlendi.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Alman komedyen Jan Böhmermann'a hakaret içeren şiir nedeniyle açtığı davada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlığını üstlenen Mustafa Kaplan, şiirin yasaklanmasını istediklerini belirterek "Mahkeme şiiri yasaklamayacak olursa konuyu en son merciye kadar taşırız" şeklinde konuştu. DWelle Türkçe ile bir mülakat yapan avukat Mustafa Kaplan, "Hiçbir düşünce özgürlüğü, basın, sanat özgürlüğü, küfürü, hakareti normal göremez" şeklinde konuştu.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Fransa’nın yeni atanan Savunma Bakanı Sylvie Goulard, Avrupa fonlarının yanlış kullanımıyla ilgili soruşturma kapsamında Emmanuel Macron hükümetinde istifa ettiğini açıkladı. Goulard, üyesi olduğu merkez sağ Demokrasi Hareketi’nin (MoDem) Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) üyeleri ile ilgili usulsüzlük suçlamasıyla yargıda başlatılan ön soruşturmayı istifasına gerekçe gösterdi.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde farklı meslek gruplarından esnafla iftar sofrasında bir araya geldi. AA'nın geçtiği fotoğrafta, iftara katılan kamyoncuların araçlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önüne park etmeleri, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında yaşananları anımsattı. Davete FETÖ'nün darbe girişiminde Ankara ve İstanbul'daki devlet kurumlarının önünü kamyonlarıyla kapatan şoförler de iştirak etti.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin aralarında Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan ve Ahmet Altan’ın da bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. FETÖ’nün medya yapılanması davasında ifadesine devam eden Nazlı Ilıcak, “Benim kimliğim teokratik yapıya uyar mı? Ben kazanımlarımı, duruşumu laik cumhuriyete borçluyum” dedi.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazete yöneticilerine ‘Adalet Yürüyüşü’nü yayınlamamalarını emrettiğini Twitter mesajıyla paylaştı. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan ise, Aydın Doğan'a böyle bir talimat verilmediğini belirterek, Erdoğdu için, “Yalancısın ve müfterisin Aykut Erdoğdu” dedi. Erdoğdu'nun Ahmet Hakan verdiği yanıt ise sert oldu: "Bunun adı 'Patron Siparişli Yazıdır' yazmayacaksın..."


Yayın Tarihi: 20.06.2017

15 Temmuz darbe girişiminden sonraki Yüksek Askeri Şûra toplantısına 1 ay 10 gün kaldı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, YAŞ’taki atamaları etkilemek için, bazı komutanlar hakkında dosyaların sızdırılmaya, haberler yazdırılmaya başlandığını yazdı ve uyardı: "Benden uyarması. Bu tür taktikler geride kaldı. Hatta ters tepebilir. Çünkü şûra çok farklı bir şûra olacak." Yüksek Askeri Şûra’ya dönük çalışmalar başladı. Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ın 2 yılı var.


Yayın Tarihi: 20.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları iftar programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Şimdi birileri yürüyor. Aynen Demirel'in dediği gibi 'Yollar yürümekle aşınmaz.' Bunlar da tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacaklar ancak istismarla adalet aranmaz." dedi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7-8 Temmuz'da Almanya'da olacağı duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran'da Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i kabul etmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temmuz ayında gerçekleştireceği ziyaret bu başlıklar açısından oldukça önem kazanıyor.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, bugün yayımlanan "Erdoğan her sabah yeni bir daha uyanırken" başlıklı yazısında, ses getirecek bir iddiada bulundu. Yetkin Mısır'da, Hürriyet gazetesinin İngilizce haber sitesi olan Hürriyet Daily News'e erişimin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi tarafından engellendiğini bildirdi. Yetkin, engelleme kararını kınadığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında inşa edilen şehitler abidesinin detaylarını, anıtın mimarı Hilmi Şenalp anlattı. Anıtta 3 kemerde 249 şehidin adı olacak. Anıtın etrafındaki kademelerde Kuran okunup dua edilebilecek. Ayrıca anıtta 24 saat sala okunacak. Kubbenin 5 köşesinde 5 kemer bulunduğunu belirten Şenalp, "Kemerlerden ikisi giriş ve çıkış için birer kapı mahiyetinde. Diğer 3 kemer, içlerinde 249 şehit isiminin yazılı olduğu kitabeler şeklinde kullanıldı" dedi.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'adalet yürüyüşü'nün beşinci gününe girerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta sonu yaptığı açıklamalarda yürüyüşü 15 Temmuz darbe girişimi ile eş tuttu; CHP liderinin yürüyüşü nedeniyle "yargı tarafından davet edilebileceğini" söyledi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu açıklamasına yönelik cevabında "Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar" dedi. Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a "Adalet Yürüyüşü" başlatmıştı.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Meclis’teki ilk grup konuşmasında AK Parti için artık çıtanın daha da yukarı çıktığını vurgulayarak teşkilatlarda yenilenme sinyali veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisini 1 Temmuz’da kampa alıyor. Kampa, 81 ilin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında AK Parti Kampı’na başkanlık etmişti. Erdoğan’dan sonra Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da parti teşkilatları ile bir araya gelmişti.


Yayın Tarihi: 19.06.2017

Washington Hattı'nın Wall Street Journal gazetesinden aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politikayı kişiselleştirdiği ve bunun büyük problemler açacağını belirten uzmanlar, Ankara’nın dış politikada 'kontrolü kaybettiği'ni idda ederek, bu durumun Erdoğan için daha çok kişisel olduğu; Ankara’daki yetkililerin Katar’ın bu şekilde 'baskı altına alınıp ezilmesine' izin verilirse,sıradaki hedefin Erdoğan yönetimi olacağından şüphelenildiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Tezcan, "Huylu huyundan vazgeçmez. Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başlıyor. Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız. O nedenle sokaktayız" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nü eleştirdi ve "Yollar yürümekle aşınmaz. Bu yolla hukuk elde edeceklerini zannediyorlarsa bu da mümkün değil. Adalet pankartlarıyla dolaşmak adaleti getirmez. Yargı yarın sizi de davet ederse şaşırmayın" diye konuştu. Katar krizine de değinen Erdoğan, "Temennimiz bu meselenin bayrama kadar çözülmesidir" dedi.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Grand Tarabya Otel'de düzenlenen TİM Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle İstanbul'da makam aracını sık sık durdurup yol kenarında kendisine ilgi gösterenlerle sohbet ediyor. İstanbul'un Fatih ilçesinde yine benzer görüntüler yaşandı denilirken, olay çok farklı şekilde gelişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sohbet eden kişinin cep telefonunu çıkarıp sosyal medya hesabından canlı yayın yapması şaşkınlık yaratırken, Erdoğan'ın sohbet ettiği kişinin ifadeleri de dikkat çekti: "Evet canlı yayındayım. Canlı canlı görüşüyorum..."


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yakın koruması için ABD'de verilen tutuklama kararı üzerine harekete geçen Ankara, karşı hamle yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Washington Büyükelçiliği'nin kararla ilişkin hukuki sürecin nasıl başlatılıp işletileceğine dair kapsamlı bir çalışma yapacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakın tarihteki ABD ziyareti şu aşamada eylül ayı olarak görünürken, Erdoğan'ın New York'a gitmesi halinde 12 korumanın ABD'ye götürülmeyeceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, telekonferans aracılığıyla Körfez ülkeleri ile Katar arasında yaşanan gerilimi ele aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, liderlerin krize çözüm üretmek için yaptıkları temasları birbirleriyle paylaştıkları görüşmede, bölgedeki gerilimin ivedilikle düşürülmesi gerektiği vurgulandı.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Portekiz RTP kanalına bir mülakat verdi. Erdoğan, geçen ayki ziyaretinde Başkan Donald Trump'a yaptığı uyarılara rağmen ABD'nin Rakka operasyonunu PYD/PKK ile gerçekleştirmekte ısrar ettiğini söyledi. Erdoğan, ABD'n,in PYD-YPG ısrarına yönelik, "Eğer ülkemize en ufak bir taciz olacak olursa biz kimseyle bunu danışmayız, konuşmayız, gereğini de yaparız" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Washington Polisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisi sırasında Türkiye Büyükelçiliği konutu önünde yaşanan kavgayla ilgili olarak, Erdoğan'ın 12 koruması hakkında cezai kovuşturma ve tutuklama kararı alındığını duyurdu. Washington D.C Emniyet Müdürü Peter Newsham "Washington DC'de barışçıl eylemcilere karşı girişilen şiddeti gördük ve bu hoşgörebileceğimiz bir şey değil. 28 yıllık polislik hayatımda Sheridan Circle'de gördüğüm şeylere nadiren tanık oldum" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

ABD'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 koruması hakkında çıkarılan yakalama kararının ardından ABD Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarına yönelik yakalama ve tutuklama kararı protesto edildi. Dışişleri'nden yapılan açıklamada "ABD makamları tarafından alınan bu kararın yanlış, yanlı ve hukuki dayanaktan yoksun olduğu, yaşananlardan vatandaşlarımızın sorumlu tutulamayacağı ABD Büyükelçisine iletilmiştir" denildi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Maltepe’de bulunan Kenan Evren Kışlası, yapılan protokol ile Marmara Üniversitesi’ne devredildi. Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Marmara Üniversitesi arasında imzalanan devir protokolü ile üniversitenin Halkalı, Bahçelievler ve Nişantaşı yerleşkelerinin TOKİ’ye devri karşılığında Kenan Evren Kışlası arazisi Marmara Üniversitesi’ne devredildi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarmanın kuruluşunun 178. yılı dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti. Külliye'deki törende Erdoğan, jandarmanın tarihten bugüne değişen üniformalarını da inceledi. Törende Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, Diriliş Ertuğrul’un müziği ile başladığı konseri Demokrasi Marşı ile bitirdi.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma'nın 178'inci kuruluş yılı dolayısıyla gerçekleşen Jandarma heyeti kabulünde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, Jandarmaların Türkiye için önemine değindiği açıklamalarında, oldukça bilinen bir Türkü olan 'Cenderme' türküsünün 'Kız ben sana demedim mi karşıki dağlar cenderme' kısmını okudu. Erdoğan, "Jandarma teşkilatımızı daha da güçlendireceğiz Jandarmayı polisi eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantıyla hareket etmektedir" dedi.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "7 Haziran Erdoğan konuşuyor, İhvan işaretini içinde ne var tek millet tek vatan tek bayrak var diyor. Hakaret etmek aslında zavallılık işidir. Haklıysanız zaten hakaret etmeye gerek yok. Senin tek bayrak tek millet tek bunlardan rahatsız değişim yalan söylemenden rahatsızım. Sen ne biçim adamsın bir söylediğini ertesi gün yalanlıyorsun" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Kuzey Irak yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararına tepki göstererek, "Kuzey Irak yerel yönetimiyle ilgili yapılan açıklama bizi derinden üzmüştür. Böyle bir reform arayışına girmek Irak’ın toprak bütünlüğüne tehdittir ve yanlış bir adımdır" dedi. Türkiye'deki bedelli askerlik iddialarına ilişkin olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gündemimizde bedelli askerlik yok. Bedelli yok, dedikodusu var" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki günlerde abd Başkanı Donald Trump ile Katar konusunu görüşecek. Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'ın da aralarında bulunduğu Körfez ülkeleri geçen hafta Katar ile diplomatik ilişkilerini keserek bu ülkeye yönelik yaptırımlar açıklamıştı. Erdoğan krizin çözümü için telefon diplomasisi başlatmıştı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde sanatçı ve sporcular ile bir araya geldiği iftar programında yaptığı konuşmasında, "İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin asgari beklentilerini dahi karşılayamayız" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; spor ve sanat camiasından konuklara iftar yemeği verdi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde sanatçı ve sporcular ile iftarda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan iftarın ardından bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan, "Taksim'deki AKM'nin yerine yenisini yapmak istediğimiz için bizi yıllarca yerden yere vurdular. AKM'nin projesi bitti, yıkıp yeniden çok güzel bir eseri İstanbul'a kazandıracağız" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Katar halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emirleri Al Sani'nin posterlerini yan yana arabalarının camlarına asarak ülkelerine karşı başlatılan abluka girişimine tepki gösteriyor. Posterlerin yanında "Hepimiz Katar'ız, hepimiz Temim", "Hepimiz vatana feda oluruz" ve "Bedelini ödedin, rahatla ey Katar" gibi ifadeler yer alıyor. Talep çok yoğun olduğu için matbaalar Emir El Sani ve Erdoğan'ın posterlerini yetiştirmekte zorlanıyor. Başkent Doha'da neredeyse tüm araçların camlarında görmek mümkün.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Katar halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Emirleri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin posterlerini yan yana arabalarının camlarına asarak ülkelerine karşı başlatılan abluka girişimine tepki gösteriyor. Katar'ın başkenti Doha'da neredeyse tüm araçların camlarında bu posterlere rastlamak mümkün.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Suudi Arabistan'ın başını çektiği komşuları tarafından diplomatik ablukaya alınan Katar'dan en dramatik haber geldi. Bir haftadır tecrit edilen ülkede yaşamını yitiren bir Suudi Arabistan vatandaşının cenazesi ortada kaldı. Ülkede yaşamını yitiren bir Suudi'nin cenazesini yasak nedeniyle akrabaları almaya gelemedi. Bunun üzerine yüzlerce Katarlı saygı göstermek için cenaze törenine katıldı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

AHaber'in haberine göre, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, İstanbul'da iki gün önce düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında geçen bir diyaloğu sosyal medya hesabından paylaştı. Yazıcı, bedelli askerlikle ilgili sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Söz vermeyeyim ama Binali Bey'le konuşalım, değerlendirelim" değini yazdı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Özhaseki'nin oğlu Enes arasında geçen esprili diyalog dikkatlerden kaçmadı. Bakan Özhaseki'nin oğluna; "Telefonuma neden çıkmadın?" diye soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında uzun süre güldü.


Yayın Tarihi: 10.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir