Son Dakika Yeni Reza zarrab Haberleri

İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf’ın dava sürecini takip eden New York Barosu avukatı Cahit Akbulut, Sarraf’ın davayı erteleme çabalarını ve 21 gün süreyle tecrit hücresinde tutulmasının olası nedenlerini değerlendirdi. Akbulut, olayla ilgili "Sarraf'ın 21 gün süreyle tecrit hücresine konulma kararında cezaevinde karıştığı bir kavga neden olabilir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımları; bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab davasında sürpriz bir gelişme yaşandı. Zarrab'ın, New York'un Manhattan semtinde kaldığı Metropolitan Cezaevi'nde, 3 hafta boyunca tecrit hücresine konulduğu, daha sonra da başka bir cezaevine nakledildi öğrenildi.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’a dair soruşturma gibi birçok üst düzey adli vakayı yürütürken geçen martta ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınan eski New York Başsavcısı Preet Bharara medya sektörüne giriyor. New York Times'ın haberine göre Bharara bugün yeni kariyer planını kamuoyuna duyuracak. Buna göre Bharara, kardeşi Vinit'in 2014 yılında kurduğu Some Spider adlı medya şirketine başkan yardımcısı olarak katılacak.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

ABD'de tutuklu bulunan Halkbank yöneticisi ve Zarrab'ın karar duruşması 30 Ekim'de başlıyor. ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Rıza Zarrab ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme" ve "bankacılık dolandırıcılığı" iddiasıyla yargılandıkları davada karar duruşmalarının 30 Ekim'de başlayacağı bildirildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile 19 Mart 2016’da tatil için gittiği Miami’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab yine yargıç karşısına çıktı. Türkiye saati ile 16:30’da başlayan duruşmaya güvenlik görevlileri eşliğinde getirilen Reza Zarrab, mahkeme salonuna girer girmez izleyiciler arasında bulunan aile avukatı Şebnem Eriş’e ‘Kötü mü’ diye sordu.


Yayın Tarihi: 26.05.2017

ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı Türkiye vatandaşı Reza Zarrab'ın durumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Washington ziyaretinde resmi gündem maddeleri arasında değildi. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile düzenlediği ortak basın toplantısında da Zarrab konusuna değinmemişti. Fakat, Erdoğan, ABD'den Türkiye'ye giderken Trump'la görüşmesinde Zarrab konusunun gündeme geldiğini doğrulamıştı. Peki, Reza Zarrab hangi olaylardan yargılanıyor?


Yayın Tarihi: 19.05.2017

ABD'de işadamı Rıza Sarraf'ı tutuklatan ve hakkında yazdığı iddianame ile 75 yıla kadar hapsini isteyen, New York Güney Bölge eski Federal Savcısı Preet Bharara, Beyaz Saray'da bugün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-ABD Başkanı Donald Trump görüşmesi konusunda bir mesaj paylaştı. Bizzat Trump tarafından görevden alınmış olan eski savcının, bu mesajıyla Trump'ın geçen hafta görevden aldığı FBI Başkanı James Comey hakkındaki açıklamalarına atıf yaptığı kulislere yansıdı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın davasına bakan Yargıç Richard Berman, Zarrab davasının çözüm yerinin, siyasi makamlar değil, mahkeme salonu olduğunu söyledi. Berman, meslek kariyerinde ilk kez böyle bir dava ile karşılaştığını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Reza Zarrab, avukatları eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey ile ilgili çıkar çatışması iddiasıyla yapılan duruşmasında savcılık tarafından kendisine yöneltilen çok sayıda soruyu yanıtladı. Duruşma 11 Mayıs’a ertelendi. Reza Zarrab kendisine savcılık tarafından yöneltilen tüm soruları "evet” ve "anladım” diye yanıtladı.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile 19 Mart 2016'da tatil için gittiği Miami'de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, yarın New York'ta yeniden yargıç karşısına çıkacak. Metropolitan Cezaevi'nden tünelden geçirilerek getirilecek olan Zarrab'a, yaşı, eğitimi, sağlık durumu, son 24 saat içinde alkol, uyuşturucu ya da ilaç kullanıp kullanılmadığı sorulacak.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Rıza Sarraf’ın bugün Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde yapılacak çıkar çatışması duruşmasıyla ilgili Hakim Richard Berman, tartışılması gereken ve açıklığa kavuşmasını istediği bazı soruları kapsayan yazılı emrini ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı elektronik sistemde taraflara iletti. Hakim Berman savunma ve iddia makamından, ABD ve Türk yetkililerin Sarraf veya ona bağlı kuruluşlarla iş yapıp yapmadığını, kim ve nasıl yapıyorsa, bu konuya açıklık getirilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptıkları iddiasıyla Reza Zarrab ile dosyası ayrılan Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davalara devam edildi. Her iki davanın dosyasına da bilirkişi raporu konuldu. Raporda, Reza Zarrab ve Ebru Gündeş tarafından yaptırılan tadilatların Boğaziçi Kanunu’na aykırı tadilatlar olduğu, bu tadilatların yıktırılması gerektiği görüşüne yer verildi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delmek' suçundan ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab hakkında konuştu ve Türkiye'nin ne olursa olsun vatandaşına sahip çıkacağını belirtti. Erdoğan, 'Zarrab babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşım. Eğer varsa bir suçu Adalet Bakanlığı'na dosyası iletilir, yoksa hemen bazı şeyler uydurularak tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşeriz' dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Reuters'a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Reza Zarrab benim babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşımdır. Dolayısıyla devletlerin, yöneticilerin herhalde bir görevi de kendi vatandaşlarının hukukunu korumaktır. Eğer varsa bir suçu bunlar bizim Adalet Bakanlığı'mıza da bildirilir ve gereği yapılır." dedi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Savcılık makamı, Zarrab'ın 'ABD ulusal güvenliğini tehlikeye atmakla' suçlandığını belirterek, avukatlar Giuliani ve Mukasey'in iddiaları küçümsediğini belirtti. Ayrıca iki avukatın Türkiye ile ilişkileri nedeniyle Zarrab davasında çıkar çatışmasının oluştuğu da ifade edildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahteciliği ve kara para aklama suçlamaları ile bir yılı aşkın süredir tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab bugün yeniden yargıç karşısına çıkıyor. Zarrab hakkında 75 yıl hapis, 50 milyon dolar para cezası istenen davanın daha önce Türkiye saati ile 16:30'da başlayacağı duyurulmuştu; ancak, davaya bakan Yargıç Richard Berman elektronik ortamda dava dosyasına dün girdiği bilgide davanın Türkiye saati ile 17:30'a alındı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

ABD'ye ziyareti sırasında tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın davasını üstlenen Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey’in, davadaki rolleri ve ücretlerinin kim tarafından karşılandığına ilişkin verdikleri ifadeler kamuoyuyla paylaşıldı.14 Nisan’da gizlilik kaydıyla Zarrab'ın davasına bakan yargıç Richard Berman’a sunulan ve Giuliani ile Mukasey’in ifadelerinin de yer aldığı belge ABD federal yargı sistemine ait belgelerin kamuoyuyla paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Ebru Gündeş, Instagram hesabından Halil Sezai ile birlikte sahne aldığı eski bir konserinden video paylaştı. Ebru Gündeş'in performansını dinleyen herkesin aklına Amerika'da tutuklu bulunan eşi Reza Zarrab geldi


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Bir süredir Amerikan basınının da oldukça ilgisini çeken davadan ‘esrarengiz dava’ olarak bahsedilmeye başlandı. New Yorker dergisi Rıza Sarraf davasında gelişmelerle ilgili yayınladığı haberinde davanın giderek daha da esrarengiz bir hal aldığını öne sürdü. Önceki günlerde New York Güney Bölgesi Başsavcı Vekili Joon H. Kim ikilinin Sarraf'la ilgili suçlamaların düşürülmesi için siyasi baskı yaptığını iddia etmişti.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

ABD'de İran'a yönelik ABD yaptırımlarını delmek, banka dolandırmak ve kara para aklamak suçlamalarıyla bir yıldır tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ve suç ortakları olarak değerlendirilen isimler için savaş suçu yolu da açıldı. Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre New York Güney Bölge Federal Savcılığı, Sarraf ile geçen ay New York'ta tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın davalarını birleştirerek, ikinci bir iddianame kaleme aldı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

JFK Havalimanı'nda, New York'tan İstanbul'a dönerken 27 Mart'ta tutuklanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, 10 Nisan'da yapılacak duruşması 24 Nisan'a ertelendi. Atilla, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekârlığı ve kara para aklama suçlamaları ile tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab ile aynı gün, aynı binada yargıç karşısına çıkacak.


Yayın Tarihi: 08.04.2017

New York Güney Bölge Mahkemesi Hakimi Richard Berman, ABD'de "İran'a yönelik ambargoyu delmek" suçlamasıyla ABD'de tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın (Reza Zarrab) avukatlarına sorular yöneltti. Berman, Zarrab'ın avukat ücretlerini ödeyen kişi veya kurumların bilgilerinin, 18 Nisan tarihine kadar mahkemeye bildirilmesini istedi. ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı Türk işadamı Sarraf'ın avukatlığını yapacakları açıklanan Giuliani ve Mukasey'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükleri de ortaya çıkmıştı


Yayın Tarihi: 06.04.2017

ABD'de bir mahkeme, tutuklu bulunan Rıza Sarraf'ın savunma ekibine aldığı iki yeni avukatın davadaki olası rolüne ilişkin inceleme başlatma kararı aldı. Savcılık, eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ve eski Adalet Bakanı Michael Mukasey’in Sarraf’ın savunma ekibine alınmasına ‘menfaat çatışması’ gerekçesiyle itiraz etmişti. Savcılığın "Sarraf'ın yeni avukatları Mukasey ve Giluani'nin 24 Şubat sonrasında Türkiye'ye gidip Erdoğan ile görüştüğü” iddialarını baş avukat Brafman cevapladı.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

Pentagon'un sözcüsü gibi kabul edilen Amerikalı neo-con yazar Michael Rubin'in Twitter hesabından yaptığı son paylaşım tartışma yarattı. Eski Pentagon yetkilisi, paylaştığı Tweet'inde "1. Reza Zarrab 2. Mehmet Hakan Atilla 3. Bilal Erdoğan" ifadelerini kullandı. Rubin'in ismini saydığı 3 kişiden Reza Zarrab ve Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmaları, akıllara 'Bilal Erdoğan'a yönelik bir hamle mi geliyor?' sorusunu getirdi.


Yayın Tarihi: 01.04.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD tutuklanmasına ilişkin konuşan Cem Küçük, 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın Türk devletinin projesi olduğunu söyledi. Küçük, Sarraf'ın tutuklanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yargı karşısına çıkarma operasyonunun bir parçası olduğunu öne sürdü. Öte yandan CHP'li Gürsel Tekin, Halkbank yöneticisi Atilla'nın ABD'de tutuklanması sonrasında AKP'li bakanlar için zor bir dönemin başladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Halkbank'ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, ABD'de tutuklu olan İranlı iş adamı Reza Zarrab ile olan ilişkisi sebebiyle suçlanarak gözaltına alındı. Atilla, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığı sitesi üzerinden yapılan açıklamada, İran ambargosunun insani yardım adı altında delindiği iddia edilirken, Atilla ile Zarrab'ın 50 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtildi. Halkbank da konuya ilişkin KAP'a açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Rıza Sarraf soruşturması kapsamında gözaltına alınan Halkbank'ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla kimdir? Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla neden tutuklandı?


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) davasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. ABD'nin İran'a karşı uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığı ile bilinen eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski ABD Adalet Bakanlarından Michael Mukasey'i avukat olarak savunma ekibine kattı.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

ABD'de tutuklu bulunan ve hapis istemiyle yargılanan, Türkiye ve İran vatandaşı iş adamı Reza Zarrab'ın savunma ekibine aldığı iki yeni avukata, savcılıktan itiraz geldi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Şarkıcı Ebru Gündeş, konserinden çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı. Bir süre önce eşi Reza Zerrab'tan ayrılma kararı alıp vazgeçen Gündeş'in evlilik yüzüğünü çıkardığı görüldü.


Yayın Tarihi: 20.02.2017

İranlı işadamı Reza Zarrab'ın New York'ta devam eden duruşmasında önemli gelişmeler yaşandı. Zarrab, suçsuz olduğunu ifade ederken duruşma Ağustos ayına ertelendi.


Yayın Tarihi: 16.02.2017

Şarkıcı Ebru Gündeş 14 Şubat Sevgililer Günü için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.


Yayın Tarihi: 14.02.2017

New York’ta yaklaşık on aydır tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf yeniden hakim karşısına çıktı. Hakim Berman'ın sorularını yanıtlayan Sarraf, bir soru üzerine 'Prozac' kullandığını belirtti.


Yayın Tarihi: 06.01.2017

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, hesabından yaptığı yeni yıl paylaşımıyla 200 binin üzerinde görüntüleme aldı.


Yayın Tarihi: 02.01.2017

Dokuz aydır tutuklu bulunan eşinin yanına gitmediği için eleştirilen Ebru Gündeş, kocasını ziyaret etmek ve ilişkilerinin geleceğini konuşmak üzere ocak ayında ABD'ye uçmayı planlıyor.


Yayın Tarihi: 26.12.2016

ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'a boşanma davası açacağını söyleyen Ebru Gündeş kararından vazgeçti. Çiftin kısa süre önce barıştığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 23.12.2016

ABD'de tutuklu bulunan eşi Reza Zarrab'dan boşanma kararı alan Ebru Gündeş, kemer sıkma politikasına devam ediyor. Ünlü sanatçı şimdi de kızını okula götüren deniz taşıtında ekonomi yaptı


Yayın Tarihi: 08.12.2016

ABD'de yargılanan Reza Zarrab'ın davası, 16 Ekim 2017 tarihine ertelendi. Davaya bakan New York Güney Bölge Başsavcısı Bharara, seçilmiş ABD başkanı Donald Trump ile New York'ta görüştü


Yayın Tarihi: 30.11.2016

New York’ta yargılanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab dün ani bir kararla yeniden hakim karşısına çıktı.


Yayın Tarihi: 25.11.2016

ABD'de tutuklu bulunan 6 yıllık eşi Reza Zarrab'la boşanma sürecinde olan Ebru Gündeş, lüks yaşamını da ayrılık kararından sonra geride bıraktı.


Yayın Tarihi: 23.11.2016

New York Savcısı Preet Bharara ve Rıza Sarraf’ın avukatları arasında davanın aslının görülmeye başlanacağı 23 Ocak’ta mahkemeye sunulacak deliller konusunda en önemli görüş ayrılıkları var.


Yayın Tarihi: 16.11.2016

İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, aynı aileden 4 Türk ve İran vatandaşı hakkında dava açtı.


Yayın Tarihi: 11.11.2016

New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, Reza Zarrab'ın ağabeyi Muhammed hakkında, kardeşi Reza ile aynı suçlamaları içeren bir iddianame sundu.


Yayın Tarihi: 08.11.2016

ABD'li Başsavcı Preet Bharara, Reza Zarrab'ın iddianamenin reddedilmesi için yaptığı başvurunun hakim tarafından geri çevrildiğini belirtti.


Yayın Tarihi: 17.10.2016

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme suçlamalarıyla ABD'nin New York kentinde tutuklu bulunan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın yargılanmasına bugün devam edildi.


Yayın Tarihi: 05.10.2016

ABD'nin New York kentinde, tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, bugün Türkiye saatiyle 17.30'da yargıç karşısına çıktı


Yayın Tarihi: 05.10.2016

ABD'nin New York kentinde, tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, bugün Türkiye saatiyle 17.30'da yargıç karşısına çıkacak.


Yayın Tarihi: 05.10.2016

ABD'de yargılanan işadamı Reza Zarrab'ın 'reddi hakim' talebi, davaya bakan Yargıç Richard Berman tarafından reddedildi.


Yayın Tarihi: 30.09.2016

Evlilikleriyle olduğu kadar boşanmalarıyla da magazin gündemine oturan Ebru Gündeş ve Reza Zarrab çiftinin mal varlığı paylaşımı yeniden gündeme geldi.


Yayın Tarihi: 29.09.2016

Boşanma haberleriyle magazin gündeminde bomba etkisi yaratan Ebru Gündeş ve Reza Zarrab çiftinin ayrılığının işte 10 nedeni...


Yayın Tarihi: 27.09.2016
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir