Son Dakika Yeni Reza Zarrab Haberleri

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, itirafçı Reza Zarrab’a ilk tokat eşi Ebru Gündeş’ten geldi. Gündeş’in Zarrab’tan boşanma kararı aldığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

ABD basınında “Reza Zarrab (Rıza Sarraf) itirafçı oldu” haberlerinin yayımlandığı gün olan 16 Kasım’da Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik, “Halkbank’a verilecek cezaya hazırlık mı yapılıyor” sorusuna neden oldu. ABD’nin Reza Zarrab davası nedeniyle Halkbank’ın da aralarında bulunduğu Türk bankalarına rekor cezalar vereceği iddiaları yoğunlaşırken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yaptığı yönetmelik değişikliği dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Reza Zarrab'la ilgili her an yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Cumhurbaşkanımız ile Zarrab veya bu dava arasında hiçbir bağ yok. Cumhurbaşkanının itibarına zarar vermeye çalışıyorlar” dedi. Abdulkadir Selvi ise, 2 çarpıcı iddia ortaya attı ve "Bir kez de Gezi’nin ünlü sloganıyla söyleyelim, mesele sadece Reza Zarrab değil arkadaş, sen hâlâ anlamadın mı?" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

Reza Zarrab'la ilgili bir çarpıcı iddia da Gazeteci Sevilay Yılman'dan geldi. Reza Zarrab'ın ABD'ye gidişinin tamamen bir kurgu olduğunu belirten Yılman, "Bir gün beyazperdeye aktarılırsa bu hikâyenin en seksi, ilgi çekecek tarafı da bu kısmı olacak. Çünkü eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab" dedi.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

France 24 televizyonuna konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kalın, Zarrab ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında kurulmaya çalışılan bağlantılarla ilgili soruyu ise “Cumhurbaşkanımız ile Zarrab veya bu dava arasında hiçbir bağ yok. Cumhurbaşkanının itibarına zarar vermeye çalışıyorlar” şeklinde yanıtladı.


Yayın Tarihi: 21.11.2017

İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab ve eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada, yapılan gizli oturumda jüri seçimi 27 Kasım'a, ilk duruşması ise 4 Aralık'a ertelenme kararı alındı.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Başbakan Yardımcısı ABD'de devam eden Rıza Sarraf davasının Türkiye'ye yönelik bir kumpas olduğunu söyledi. Bozdağ davaya ilişkin, "Siyasi bir davadır. Delillerin hiçbiri hukuki değil" ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, davanın Türkiye'nin ekonomik ilişkilerine zarar vermeyi hedeflediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Başbakan Yardımcısı ABD'de devam eden Rıza Sarraf davasının Türkiye'ye yönelik bir kumpas olduğunu söyledi. Bozdağ davaya ilişkin, "Siyasi bir davadır. Delillerin hiçbiri hukuki değil" ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, davanın Türkiye'nin ekonomik ilişkilerine zarar vermeyi hedeflediğini belirtti.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

ABD'de tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab 27 Kasım'da hakim karşısına çıkacak. Reza Zarrab davası için jüri seçimi bugün yapılacak.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

ABD’nin New York kentinde 27 Kasım’da başlayacak olan Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasında jüri seçimi bugün yapılacak. Jüri seçiminde yöneltilen sorulardan birisi ise "Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'i doğrudan ya da dolaylı olarak tanıyor musunuz" olacak.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Reza Zarrab'ın durumuna ilişkin "Ev hapsinde mi yoksa cezaevinde mi veya başka bir yerde mi bilmiyoruz. Bizimle paylaşmadılar" demişti. Reza Zarrab'ın son durumuna ilişkin Abdulkadir Selvi'den çarpıcı bir iddia geldi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Rıza Sarraf için "Canı cehenneme. Sarraf bizim için önem arz eden birisi değildir. Ambargo delindiyse bu Sarraf'ın kişisel suçudur" dedi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara ve New York Güney Başsavcısı Joon H. Kim hakkında soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, ABD'de görülen Zarrab davasının 27 Kasım'da başlayacak jürili duruşması öncesinde son hazırlık oturumunda önceki gün yaşanan çok kritik gelişmeleri aktardı. Takan, bugün kaleme aldığı 'Sır klasör...' başlıklı yazısında "Ortalıkta konuşulan "200 numaralı dosya" kodlu gizli bir klasör var..." iddiasında bulundu ve Zarrab dosyasını ve sonrasını çok yakından takip eden, Ankara'nın etkili bir isminin iddialarına yer verdi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Reza Zarrab'ın daha önce bulunduğu yerde olmadığını belirterek, "Ev hapsinde mi yoksa başka bir yerde mi, bilmiyoruz. Bizimle paylaşmadılar" dedi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iş adamı Rıza Sarraf'ın daha önce bulunduğu yerde olmadığını belirterek, "Ev hapsinde mi yoksa cezaevinde mi veya başka bir yerde mi, bilmiyoruz. Bizimle paylaşmadılar." dedi.


Yayın Tarihi: 18.11.2017

Reza Zarrab'ın bugün son kez ön duruşmada yargıç karşısına çıkması bekleniyor. 27 Kasım'da ise jürili duruşmalar başlayacak. Davayla ilgili kilit isimleri derledik.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Reza Zarrab davasında son gelişmelere göre, davaya, Richard Berman'ın aldığı son kararla ismi kamuya açıklanmayan bir kişi daha dahil oldu. Berman, savcılık tarafından ortaya koyulan 3500 yeni belge ve kanıt için 'koruma kararı' koydu. Gelen son dakika haberine göre, kararda, belgelerin 'şahıs 1' ile ilgili notu yer aldı, ancak bu 'şahıs-1'in kimlik bilgileri paylaşılmadı. Sözcü'den Zeynep Gürcanlı, 'Şahıs-1'in kim olduğuna ilişkin çok konuşulacak detayları aktardı.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Reza Zarrab nerede, itirafçı mı oldu? Bu sorunun yanıtı hem Türkiye'de hem dünyada gündemin en merak edileni haline geldi. İran’a yönelik yaptırımları delmek ve kara para aklamak da dahil dört suçtan hakkında 75 yıla kadar hapis istenen Sarraf ve ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab (Rıza Sarraf) jürili duruşması öncesi dün yapılan son ara duruşmaya katılmadı. Avukat Cahit Akbulut, cezaevinde son haftada yaşananları ve Zarrab’la görüşmesinin perde arkasını anlattı. İşte Zarrab'ın son haftası...


Yayın Tarihi: 17.11.2017

ABD'li basın kuruluşu NBC'nin internet sitesinde yer alan haberde, İran ve Türkiye vatandaşı iş adamı Reza Zarrab'ın New York'ta yargılandığı davada savcılıkla işbirliğine başladığı iddia edildi.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

ABD'de tutuklu olarak yargılanan ve hangi cezaevinde tutulduğu bilinmeyen Rıza Sarraf 27 Kasım’da başlayacak jürili duruşma öncesi bugünkü son ara duruşmaya katılmadı. İddiaya göre, cezaevinde ölümle tehdit edilen Sarraf başka bir cezaevine götürüldü.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına bağlanan, Reza Zarrab davasını ABD'de takip eden Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, mahkemede 17 - 25 Aralık soruşturmasında geçen tapelerin haricinde, 2015 yaz ayından tapelerin de olduğunu söyledi. Hürriyet Gazetesi Muhabiri - Yazar İsmail Saymaz, "Oturup 2015 yazında ABD'nin yaptığı söylenen dinlemelere kafa yormak gerekiyor. Bu dönemde ABD - Türkiye ilişkileri nasıldı? FBI Türkiye'yi mi dinliyordu?" dedi.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

ABD'de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf, jürili duruşması öncesi bugün yapılan son ara duruşmaya katılmadı.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

New York'ta görülen Zarrab davasında dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Davaya, Richard Berman'ın aldığı son kararla ismi kamuya açıklanmayan bir kişi daha dahil olurken, Berman, savcılık tarafından ortaya koyulan 3500 yeni belge ve kanıt için 'koruma kararı' koydu. Gelen son dakika haberine göre, kararda, belgelerin 'şahıs 1' ile ilgili notu yer aldı, ancak bu 'şahıs-1'in kimlik bilgileri paylaşılmadı.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Reza Zarrab'ın itirafçı olup olmadığı tartışması sürüyor. Peki Zarrab itirafçı olursa başına ne gelir? Bu sorunun yanıtını Fatih Altaylı verdi: "Eğer durum bu ise, Reza Zarrab yeni bir kimlik, yeni bir yüzle ABD’de yeni bir hayata başlayacak demektir. Ve muhtemelen Türkiye’den sonra İran’a karşı da ABD tarafından kullanılacak bir unsur olacaktır."


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Türkiye'nin, Reza Zarrab'la ilgili verdiği notaya ABD'den ilk yorum geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, gazetecilerin konu hakkındaki sorusuna "Diplomatik yazışmaların içeriğini açıklayamayız" cevabını verdi. New York Güney Bölgesi Başsavcılığı da, "Reza Zarrab halen federal bir tutukludur” açıklamasında bulundu.


Yayın Tarihi: 16.11.2017

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanlığı, ABD'de tutuklu yargılanan iş adamı Rıza Sarraf'ın durumuyla ilgili olarak Washington yönetimine nota verdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğince ABD makamlarından Rıza Sarraf hakkında resmen bilgi talep edildiğini duyurdu. Sarraf, 19 Mart'ta Miami'de gözaltına alınmasının ardından 21 Mart'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'dan 5 gündür haber alınmamasına rağmen eşi Ebru Gündeş'in keyfi yerinde. Ünlü şarkıcı, sosyal medyadan konser fotoğraflarını paylaşıyor.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı Türk Reza Zarrab’ın nerede olduğu konusundaki belirsizlik devam ediyor.


Yayın Tarihi: 15.11.2017

ABD’de 27 Kasım günü duruşması başlayacak olan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’la ilgili ikinci bir tahliye muamması yaşandı.


Yayın Tarihi: 11.11.2017

7-10 Kasım'da ABD'ye resmi ziyarette bulunacak olan Başbakan Binali Yıldırım'ı bugünkü köşesinine taşıyan Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, "Binali Yıldırım, ABD'de Yahudi lobisiyle görüşecek, dosyası 'kurşun gibi ağır" dedi. Yıldırım'ın, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile yapacağı görüşmede, terörle mücadele, ikili siyasi, ekonomik ve askeri ilişkilerin yanı sıra vize sorununun çözümü ele alınacak.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

New York merkezli haber ajansı Bloomberg News, 27 Kasım'da New York'ta mahkeme önüne çıkacak İran asıllı Türkiye vatandaşı iş adamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istemeye çalışmış olabileceğini ve Türkiye hükümetince desteklendiğine dair bilgilerin mahkeme belgelerinde geçtiğini iddia etti. Reuters haber ajansı da, Bloomberg News'un haberi sonrasında Türk Lirası'nın Amerikan Doları'na karşı değer kaybettiğine dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 04.11.2017

New York Times gazetesi, Reza Zarrab'ın 27 Kasım'da başlayacak olan davada suçunu kabul edebileceği yönünde sinyallerin geldiğini, bu gelişmenin yaşanması durumunda Zarrab'ın soruşturmaya işbirliği yaparak katkı sağlayabileceğini yazıyor. Davanın bir diğer tutuklu sanığı Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın Pazartesi günü mahkemeye ilettiği belgelerde "Reza Zarrab Eylül ayından bu yana dava konusundaki hiçbir gelişmeye dahil olmadı" dediği aktarılıyor.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

ABD Konsolosluğu'nda çalışan Metin Topuz'un FETÖ'cü polis amirleriyle görüştüğü görüntüler ortaya çıktı. Metin Topuz ve 61 sivilin 17 Aralık öncesi görüntüleri ortaya çıktı; Mali Şube'ye evrak çantalarıyla girdiler. 40 gün içinde 31 kimliği belirsiz şahsın, 'FETÖ'cü olduğu öne sürülen polis müdürleriyle görüştüğü aktarıldı. Öte yandan, Topuz'un cep telefonu şifresinin de kırıldığı kaydedildi.


Yayın Tarihi: 27.10.2017

Eski New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara’nın yerine atanacak isimlerle ilgili çeşitli iddialar Amerikan medyasında yer almaya devam ediyor. New York Times gazetesi geçen Ağustos’ta yayınladığı haberlerde Bharara’nın yerine Geoffrey S. Berman’ın geçeceğini iddia etmişti. Amerika'nın Sesi'nden Can Kamiloğlu'nun haberine göre, geçen hafta New York Times’ın bu iddiasını haklı çıkartabilecek gelişmeler yaşandı.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından CNBC, Reza Zarrab davasının sonunda “birçok kirli çamaşırların ortaya döküleceğini” iddia etti. CNBC, Zarrab davasını içeriden ve yakından izleyen bir kaynağının davanın seyriyle ilgili görüşlerini yayınladı.


Yayın Tarihi: 22.10.2017

Reza Zarrab davasının giderek iç karartıcı hale geldiğini belirten Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, "Son darbe ise bizzat Başkan Trump'tan geldi. Trump geçen hafta yaptığı açıklamada, İran'ı teröre destek vermekle suçladı. Zarrab şebekesinin finans sağladığı iddia edilen İran Devrim Muhafızları'na ise yaptırım kararı aldı. Zarrab'ın da, Türkiye bağlantılarının da işi giderek zorlaştı" dedi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Türkiye-ABD arasındaki gerilimin Gülen'den değil Zarrab davasından kaynaklandığını belirten Fatih Altaylı, "AK Partililer asıl hedefin Erdoğan olacağını, Cumhurbaşkanı’nın adının bu davaya dahil edilerek kriminalize edileceğini düşünüyorlar" dedi. Altaylı şöyle devam etti:"17-25 Aralık dosyalarını FETÖ’cülerle işbirliği yapan ABD’li yargıç ve emniyet görevlilerinin hazırladığı konusunda şüpheleri yok ve bu hazırlığın aylardır sürdüğünü iddia ediyorlar. Şaka yapmıyorum, bir kesim buna inanıyor."


Yayın Tarihi: 13.10.2017

ABD'yi dolandırma, İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama, kara para aklamak için komplo kurma ve ABD bankalarını dolandırma suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla avukatları aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede hakkında açılan ceza davasının düşürülmesini istedi. Atilla, davanın düşürülmemesi durumunda davasının İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) davasından ayrı görülmesini talep etti.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, avukatları aracılığıyla mahkemeye başvurarak hakkındaki davanın düşürülmesini istedi. Atilla, davanın düşürülmemesi durumunda davasının İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın davasından ayrı görülmesini talep etti.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

ABD'yi dolandırma, İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama, kara para aklamak için komplo kurma ve ABD bankalarını dolandırma suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab ile Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı yeniden yargıç karşısına yıktı. Daha önce 30 Ekim olarak duyurulan jürili ana duruşmaların başlangıç tarihi 27 Kasım’a kadar ertelendi.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Eski MİT’çi Mehmet Barıner’in yurtdışına kaçırılma operasyonunun MİT tarafından akamete uğratıldığını belirten Abdulkadir Selvi, "CIA-FETÖ ortak operasyonuyla Mehmet Barıner’in ABD’ye götürülüp, Reza Zarrab olayında Türkiye aleyhine tanıklık yaptırma operasyonu çöküyor. Reza Zarrab olayında Türkiye’den adam kaçırma dahil her türlü operasyonu yapacak kadar gözünü karartan CIA-FETÖ ortaklığı neleri yapmaz ki?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, eski bakan ve ABD'de Reza Zarrab'ın dava dosyasına eklenip tutuklama kararı verildiği ifade edilen Zafer Çağlayan'la ilgili dosya hakkında bilgi almak için ABD'ye gidecek. CHP, kamu ihalelerini mercek altına almak için komisyon kuruyor.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart 2016’dan bu yana tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasında eski Bakan Zafer Çağlayan için de tutuklama kararı çıkartılması hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "ABD’de ipler Türkiye karşıtı derin güçlerin elinde. Erdoğan varken Türkiye üzerine ameliyat yapamayacaklarını biliyorlar. O nedenle tek hedefleri Erdoğan.Operasyonun Zafer Çağlayan’la sınırlı olmadığı düşünülüyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Yeniden düzenlenen iddianame ile ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoyu delme, bankacılık sahtekarlığı, kara para aklama, ABD yasalarını delmek için işbirliği yapıp komplo kurma, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamalarını defalarca işleme suçlamaları ile New York'ta tutuklu olarak yargılanan İranlı iş adamı Reza Zarrab dün yeniden yargıç karşısına çıktı.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zarrab davasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Bakan (Zafer Çağlayan), Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkarlarını korumuştur. Bunu yaparken de hem Türkiye'mizin hem de uluslararası hukukun yasalarına uygun bir şekilde görevini yapmıştır. Burada çok farklı bir şey var, bunu hep beraber takip ediyoruz ve kirli bir oyunun bir parçası bu. Ortada delil yok, onun üzerinden giden bir hadise var."


Yayın Tarihi: 11.09.2017

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davasında hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a istenen cezanın en az 95 yıl olduğu ortaya çıktı. Belgelere göre savcılık “banka yolsuzlukları iddiasını her işlem için zincirleme olarak kabul ederse” istenecek cezanın toplamı 100 yılı geçebilir.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, BM Genel Kurulu Toplantıları için ABD’ye gidecek olan Erdoğan’ın ziyareti sırasında bir araya gelme kararı aldı. Öte yandan Reza Zarrab’ın duruşması, BM Genel Kurulu Toplantıları’nın son günü olan 25 Eylül’de gerçekleştirilecek. Atilla ve Zarrab için 30 Ekim’den itibaren de jürili duruşma yapılacak. Jürili duruşmanın 1 ay sürmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

ABD'de tutuklu bulunan ve yargılaması devam eden İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın 'serbest bırakıldığı' dedikodusu kısa sürede gündeme oturdu. Ancak New York Güney Bölgesi Başsavcılığı yetkilileri, olayın teknik bir yanlışlıktan kaynakladığını ve Zarrab'ın halen hapiste olduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

ABD'de süren Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen ve hakkında dava açılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a ilişkin Ahmet Hakan'dan çarpıcı yazı... Çağlayan'ın yanısıra eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ve Abdullah Happani hakkında tutuklama kararı çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 10.09.2017