Son Dakika Yeni Savaş Gemisi Haberleri

Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Savaş gemisinin geçişi esnasında tüm mürettebatın güvertede sıralanması dikkat çekerken, bazı askerler dürbünle sahili izleyip fotoğraf çekti. Geminin arka kısmında üstü örtülmüş belirsiz şeylerse dikkatlerden kaçmadı.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

Singapur açıklarında ABD donanmasına ait bir savaş gemisi ile bir petrol tankeri çarpıştı. Kazada 10 asker kayboldu, 5 asker yaralandı, arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Yerel saatle Pazartesi 06.24'te (TSİ Pazar 23.24) meydana gelen olayın ardından arama, kurtarma çalışması başlatıldı. Adını ABD'li senatör John McCain'in dedeleri olan amiraller John S. McCain Sr. ve John S. McCain'den alan destroyer tipi gemi, Singapur'a gitmek üzere Malakka Boğazı'ndan geçiyordu.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

ABD ve Kuzey Kore arasında nükleer savaşa yaklaşan kriz derinleşerek devam ederken, ABD donanmasına ait bir savaş gemisinin Çin Denizi'ne girdiği aktarıldı. Çin Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları, Güney Çin Denizi'ndeki Nanşa Adaları'na yakınlaşan ABD savaş gemisi nedeniyle Washington yönetimini provokasyonla suçladı. Olay sırasında yakınlarda Çin gemilerinin de bulunduğunu aktaran yetkili, Çin gemilerinden ABD'ye ait destroyere bölgeyi terk etme çağrısı yapılıp yapılmadığını bilmediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

AFP haber ajansı, Katar'ın İtalya'dan 5 milyar euro değerinde 7 savaş gemisi için sipariş verdiğini yazdı. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani tarafından yapıldı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Çin Deniz Kuvvetleri (PLAN) kuruluşunun 68'inci yıl dönümü nedeniyle başlattığı 20 ülkelik dünya turu kapsamında 3 gemiden oluşan askeri filo İstanbul ziyaretlerinin ardından Çanakkale Boğazı'ndan geçti. 112 metre boyundaki 'Caesar Kunikov' adlı Rus savaş gemisi ise Çanakkale Boğazı'ndan geçip Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

ABD'de yayınlanan CNN International kanalı, uluslararası gündemi sarsacak bir iddia ortaya attı... CNN sözkonusu iddiasında, ismini açıklamadığı bazı kaynaklara dayandırarak, ABD’nin, Suriye'yi vurma ihtimaline karşı savaş gemisi ve uçaklarını saldırı konumuna geçirdiğini ifade etti. Haberde, ABD'li askerlerin Suriye'deki Şayrat hava üssünü 24 saat boyunca izlediği ve Beyaz Saray tarafından verilecek olası bir emir uyarınca hareket etmeye hazır olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

İki Amerikan savaş gemisi Katar Emirliği Deniz Kuvvetleriyle ortak tatbikatta bulunmak üzere Doha'ya ulaştı. ABD'nin Ortadoğu'daki en büyük üssü Katar'da bulunuyor. Katar Udeyd Hava üssünde 11 bin Amerikan askeri bulunuyor. ABD üssünde yüzden fazla uçak görev yapıyor. Katar Amerika ile 12 milyarlık uçak alım anlaşması imzaladı. Katar'ın Amerika ile 12 milyar dolar tutarında72 adetF-15 uçağı alım anlaşması yaptığı Çarşamba günü yaptığı savaş gemilerinin de aynı gün Katar'a geldiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Pekin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek Çin'e meydan okudu. Çin bölgede hak iddia ederken ABD ulusalararsı sularda seyrettiğini söylüyor. Çin, hak iddia ettiği bölgede çok sayıda yapay ada oluşturdu. ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Çin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek bölgede hak iddia eden Pekin'e meydan okudu.


Yayın Tarihi: 25.05.2017

Rus Donanması Karadeniz Filosu'na bağlı çıkarma gemileri 151 borda numaralı "Azov" İstanbul Boğazı'ndan geçti. Rus Donanması Karadeniz Filosuna bağlı çıkarma gemileri 151 borda numaralı "Azov" saat 17.00 sıralarında Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Geminin geçişi sırasında güvertede birçok askerin tek sıra halinde olduğu ve İstanbul Boğazını seyrettiği görüldü.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Türkiye ile Pakistan arasında savunma sanayisi alanında mevcut işbirliklerini daha ileri noktaya taşıyacak sözleşme ile Türkiye'den Pakistan'a gemi satılıp, karşılığında uçak alınacağı belirtildi


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Kuzey Kore-ABD geriliminde son perde... ABD'nin Kore Yarımadası'na gönderdiği USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri, Güney Kore ve Japon filolarıyla buluştu. ABD'nin bütün dünyayla 'dalga geçercesine' Kore Yarımadası'na gönderdiğini duyurduğu USS Carl Vinson ve diğer savaş gemileri sıcak bölgeye yalnızca iki saat uzaklıkta. Pasifik Komutanı Amiral Harry Harris, taarruz filosunun çarşamba günü Filipin Denizi'nde olduğunu ve Kuzey Kore'ye iki saat saldırı mesafesinde bulunduğunu açıkladı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Kuzey Kore, ABD Başkanı Donald Trump'ın emriyle Kore Yarımadası'na doğru ilerlemekte olan USS Carl Vinson uçak gemisini tek darbede batırmakla tehdit etti. Pazar günü Pasifik Okyanusu'nda iki Japon destroyeri ile birleşerek Filipinler açıklarında tatbikat yapmaya başlayan Carl Vinson gemisinin başını çektiği ABD filosunun bu hafta içerisinde Güney Kore açıklarına ulaşması bekleniyor. Filo, Başkan Donald Trump'ın emriyle yola çıkmıştı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Kuzey Kore ile nükleer savaşın eşiğine gelen ABD'nin USS Carl Vinson uçak gemisi ve diğer savaş gemilerini tam ters yöne gönderdiği ortaya çıktı. İki haftadır tüm dünyanın soluğunu tutarak takip ettiği gerilimin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Kuzey Kore resmi televizyonunda gösterilen bir videoda ise, füzeler gökyüzünden süzülerek Pasifik Okyanusu'nu geçiyor ve ABD üstünde büyük bir gürültüyle patlıyor. Görüntüler, yanan Amerikan bayrağı ile sona eriyor.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Kuzey Kore’nin yaptığı son füze denemesinin ardından, savaş gemilerini Kore sularına gönderildi. Bu gelişmelerin sonrası ABD ise bölgedeki varlığını artırma kararı aldı ve ABD Deniz Kuvvetlerine ait savaş gemilerinin Kore sularına gönderildiği duyuruldu. Filo son olarak tartışmalı Güney Çin Denizi'nden geçti. Filoda ünlü uçak gemisi USS Carl Vinson da var. Rotası bir anda değiştirilen gemilerin son fotoğrafı, tartışmalı Güney Çin Denizi'nde çekildi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Rus hükümetinin gazetesi Rossiskaya Gazeta, Rus donanmasına ait Amiral Grigoryeviç fırkateyninin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını yazdı. Rusya'nın Karadeniz Filosu'nun sözcüsü Vyaçeslav Truhaçev, Rossiskaya Gazeta'ya demecinde, Amiral Grigoryeviç fırkateyninin Türk donanma güçleriyle gerçekleştirilen ortak tatbikat sonrasında Novorossiyk kentinden ayrılıp Akdeniz'e doğru yol almaya başladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

Çanakkale Boğazı’ndan geçen Rus Donanması’na ait 152 borda numaralı ’Nikolai Filchenkov’ adlı çıkarma gemisi, savaşın sürdüğü Suriye’nin de bulunduğu sıcak bölge Akdeniz’e inmek üzere yol aldı. Geminin bugün sabaha karşı ABD’nin füzelerle vurmasıyla sıcak gelişmelerin yaşandığı Akdeniz’e doğru yol alacağı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

ABD savaş gemilerinin, Güney Çin Denizi’nde devriye görevine başladığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 19.02.2017

ABD ve diğer müttefiklerin sınıra asker yığmasına tepki gösteren Rusya, savaş gemisinden suya bırakılan tanklarla tatbikat yaptı.


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, NATO’ya bağlı Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’ndaki görevinden açığa alınan 2 subay FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 27.12.2016

Rusya dev çıkarma gemisi Korolev'i Suriye'ye gönderiyor. Savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerken görüntülendi.


Yayın Tarihi: 10.12.2016

Rus Donanması'na ait 'Georgy Pobedonosets' adlı savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne açıldı.


Yayın Tarihi: 24.09.2016

Rus Donanması'na ait 868 borda numaralı 'Pytlivy' adlı gemi ile 016 borda numaralı 'Georgy Pobedonosets', Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne açıldı.


Yayın Tarihi: 07.08.2016

Rus savaş gemisi 'Yamal' İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı. Gemide bulunan askerler, uçaksavar başında ve ellerinde silahlarla görüntülendi.


Yayın Tarihi: 05.06.2016

Rus Donanması'na ait 868 borda numaralı “Pytlivy” isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçerek Marmara Denizi’ne açıldı.


Yayın Tarihi: 26.05.2016

İstanbul Boğazı'ndan geçerken yaptığı provokasyonlarla gündeme gelen Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı "Caesar Kunikov” savaş gemisi ön güvertesinde askerler yine sipere yattı.


Yayın Tarihi: 19.05.2016

Rus Donanması'na ait 031 borda numaralı 'Aleksandr Otrakovskiy' savaş gemisi, Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na girerek Marmara Denizi'ne doğru açıldı.


Yayın Tarihi: 24.04.2016

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı 127 borda numaralı savaş gemisi “Minsk" saat 08.30 sıralarında İstanbul Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 08.04.2016

Rus savaş gemisi Sahil Güvenlik botlarının eskortluğunda İstanbul boğazından geçiş yaptı.


Yayın Tarihi: 12.03.2016

Rus Donanması’na ait 031 borda numaralı “Aleksandr Otrakovskiy” savaş gemisi, Türk fırkateyninin de eşliğiyle İstanbul Boğazı’ndan geçti. Geminin güvertesinde silahlı askerler olduğu gözlendi.


Yayın Tarihi: 09.03.2016

Rus donanmasına ait iki savaş gemisi geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 07.03.2016

Rus savaş gemileri 'Azov' ve 'Minsk', sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek için Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 10.02.2016

Çanakkale Boğazı’ndan, öğle saatlerinde İstanbul'dan ayrılan NATO'ya bağlı 3 savaş gemisi geçti.


Yayın Tarihi: 08.12.2015

Suriye'de son yaşanan gelişmeler üzerine birçok ülkenin savaş gemilerini konuşlandırdığı Akdeniz'de Türkiye'ye ait 20'si muhrip, 14'ü yardımcı gemi olmak üzere toplam 34 geminin bulunduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 04.12.2015

Rusya donanmasına ait savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 02.12.2015

Güdümlü füze donanımlı bir Amerikan savaş gemisi Güney Çin Denizi'ndeki tartışmalı sularda Çin'in inşa ettiği yapay adaların yakınından geçti. Çin Dışişleri Bakanı, ABD'yi uyardı.


Yayın Tarihi: 27.10.2015

Rus Donanmasına ait bir savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 09.10.2015

Rusya Donanması'na ait savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 09.10.2015

Fransa'nın, Rusya'ya teslim etmediği Mistral tipi savaş gemileri için Rusya'nın ödediği miktarı tazminat olarak ödeyeceği bildirildi.


Yayın Tarihi: 06.08.2015

Gazze sınırı yakınlarında Mısır ordusuna ait bir savaş gemisine saldırı düzenlendi. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı saldırıyı IŞİD'in Mısır kolu üstlendi.


Yayın Tarihi: 16.07.2015

İran'ın iki savaş gemisi Aden Körfezi'ne ulaştı, ABD de iki gemiyle karşılık verdi.


Yayın Tarihi: 23.04.2015

Uzun bir süre Sovyet donanmasının gururu olduktan sonra 2000 yılında Rusya tarafından Çin’e satılan uçak gemisi lüks bir otele çevrildi.


Yayın Tarihi: 21.01.2015

Akdeniz açıklarında Mısır Deniz Kuvvetleri gemisine silahlı saldırı düzenlendi. Mürettebattan sekiz kişi denizde kayıplara karışırken, beş kişi de yaralandı. Saldırıyı IŞİD'e bağlılığını açıklayan Beyt el-Makdis'in yapmış olabileceğinden şüpheleniliyor.


Yayın Tarihi: 13.11.2014

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya'ya savaş gemisi teslimatının Ukrayna'daki gelişmelerin gelecek haftaki seyrine bağlı olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 04.09.2014

Fransa, Rusya için üretilen Mistral sınıfı helikopter taşıyıcı savaş gemisinin teslimatını Ukrayna krizi yüzünden askıya alıyor.


Yayın Tarihi: 03.09.2014

Rus Donanmasına ait bir savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 16.08.2014

İspanya ve Kanada donanmalarına ait 2 gemi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.


Yayın Tarihi: 23.06.2014

Hafta sonu Karadeniz'de seyreden The USS Donald Cook adlı Amerikan savaş gemisine düşük irtifada yakın geçişler yapan Rus jeti gerginlik yaşattı.


Yayın Tarihi: 15.04.2014

Abidjan bağlı dört savaş gemisi, Fildişi Sahili Cumhuriyeti'nin Abidjan Limanı'na ulaştı.


Yayın Tarihi: 15.04.2014

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) donanmasına ait ‘US Donald Cook'un' ardından bu kez de Fransız savaş gemisi ‘Dupuy De Lome' İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı.


Yayın Tarihi: 10.04.2014

ABD Donanması'na bağlı 75 borda numaralı füze destroyeri 'Donald Cook' bugün saat 07.00’de Ege Denizi'den Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı.


Yayın Tarihi: 10.04.2014
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir