Son Dakika Yeni Seçim Haberleri

Fransa Cumhurbaşkanı Françoise Hollande, cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanırken, ilginç bir görüntüye imza attı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, seçimler için oy kullanırken kendi partisinin pusulasını almadığı fark edildi. Hollande'ın oy işlemi, Fransa'da "acaba kendi partisine oy vermedi mi?" dedikodularına neden oldu. Hollande, eski sosyalist Bakan Macron'a ikinci turda destek olacağını açıkça bildirmişti.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalan Marine Le Pen, Ulusal Cephe liderliğinden ayrılacağını açıkladı. "Partizan kaygıların ötesinde olacağım" diyen Le Pen, kararı bugün aldığını duyurdu. France 2 televizyon kanalına konuşan Le Pen, kararının kalıcı olup olmadığını duyurmazken, Fransa'nın "belirleyici ana" yaklaştığını söyledi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Fransa'da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu sandık çıkış anketlerine göre ikinci tura kalmayı başaran aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) Partisi'nin lideri Marine Le Pen, Fransız halkını Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'ye götürecek ilk aşamanın geride kaldığını belirtti. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna kalan aşırı sağcı Le Pen, "Fransız halkını Elysee'ye götürecek ilk aşama aşıldı. Bu bir kez ele geçen bir fırsattır. Vahşi küreselleşme medeniyetimizi tehdit ediyor." dedi.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Cumhurbaşkanı seçiminde, Yürüyüş Hareketinin lideri Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisinin lideri Le Pen'in ilk iki sırada yer alması, kendilerini "faşizm karşıtı" olarak niteleyen grupların tepkisine neden oldu. Seçimin ilk turu sandık çıkış sonuçlarının açıklanmasından sonra, ikinci tura kalamayan Melenchon taraftarı olan ve "faşizm karşıtı" şeklinde kendilerini ifade eden yüzlerce kişi, Paris'te toplandı.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre, ikinci tura Emmanuel Macron ve Marine Le Pen kaldı. Son dakika habere göre, birinci turda Macron yüzde 23,7, Le Pen ise yüzde 21,7 oranında oy aldı. Seçimin ilk turunda hiçbir adayın yüzde 50'den fazla oy alamamasından dolayı en çok oyu alan iki aday 7 Mayıs'ta yapılacak seçimde yarışacak.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu 23 Nisan'da. Yıllardır devam eden "İslam'ın yeri” tartışması ve son iki yıldır yaşanan terör eylemleri karşısında Müslümanların hangi adaylara yönelecekleri merak konusu. Fransa’da etnik ve dini temele dayalı istatistik toplamak yasak olduğundan ülkedeki Müslümanların sayısı tam olarak bilinmiyor. Tahmini verilerle yaklaşık 6 milyon Müslümandan söz edilmekte.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Paris'in merkezinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinden birkaç gün önce dün meydana gelen silahlı bir saldırı sonucu bir Fransız polisi hayatını kaybetti ve iki polis de yaralandı; IŞİD saldırıyı üstlendi. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Champs Elysee bulvarında meydana gelen saldırının bir terör saldırısı olduğu konusundan emin olduğunu belirtti. Saldırgan, daha sonra polis tarafından öldürüldü. Saldırganın ismi belli oldu.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

İran’da 19 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri adayları belli oldu. Mevcut cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Muhafazakâr kanadın ana adayı Seyyid İbrahim Reisi onay alan 6 kişi arasında bulunurken, Ahmedinejad’ın adaylığı reddedildi.


Yayın Tarihi: 21.04.2017

Almanya’da yaşayan Türk seçmenlerin çoğunluğunun Anayasa değişikliği referandumunda ‘’Evet’’ demesinin yankıları sürüyor. Referandum sandıklarından çıkan sonuç, ülkede uyum tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Almanya Türk Toplumu (ATT) Başkanı Gökay Sofuoğlu, anayasa değişikliğine ilişkin referandumda Almanya'dan çıkan "Evet" oylarının fazlalığının ülkenin uyum politikasındaki eksikliklerle ilişkili olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Son dakika haberine göre; CHP'nin seçimi iptal başvurusuna cevap geldi. Yüksek Seçim Kurulu 16 Nisan tarihinden gerçekleştirilen referandum ile ilgili tüm itirazları reddetti. 11 kişilik kurul kararını bire karşı on oyla aldı. Karara CHP'den ilk tepki geldi. Bülent Tezcan, "Bu karar kanuna açık bir aykırılıklar mühürsüz oy pusuluları geçerli denilmişti. YSK kendini kanun koyucu yerine koymuştur." dedi.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Cezayir'de seçim yüksek kurulu, afişlerinde kadın adaylarının yüzünü kullanmak yerine siyah çarşaflı ve suratsız kadın avatarları kullanan siyasi partilere iki günlük müddet verdi. Kadın adaylar afişlerde gösterilmezse partiler, seçimden dışlanabilir. Cezayir seçim kurulu, erkek adayların yanında seçim afişlerine kadınların da fotoğraflarını koymaları için siyasi partilere iki gün müddet tanıdı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumu sonuçlarına ilişkin CNN International'a konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik ettiğini belirterek, görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirtti. Erdoğan, referandum sonucuna ilişkinde "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil önemli olan maçı almaktır." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, 16 Nisan'daki halk oylamasının sonucundan dolayı tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, görüşmede ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik çabaları hızlandırmanın yanı sıra Suriye'de ateşkesin tahkimi için birlikte çalışmanın önemi de vurgulandı.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Hürriyet yazarı Mehmet Yakup Yılmaz, 'cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'nin yüzde 51.18 'evet' oyuyla kabul edilmesiyle ilgili olarak "Recep Tayyip Erdoğan sonuçlara göre 'kazandı', çünkü atı alıp Üsküdar’ı geçmeye hazırlanıyor. Ancak şunu unutmamak gerek. MHP ile koalisyona rağmen kıl payı bir fark var ve bu, belki de Erdoğan’ın kazandığı son seçim olabilir" dedi.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde vatandaşlara seslendi. Başbakan Binali Yıldırım, halk oylamasında milli iradenin bir kez daha tecelli ettiğini belirterek, “Referandum zafer ve hezimet diye anlatılmamalı, yorumlanmamalı. Bu oylamanın kaybedeni yoktur, kazananı bütün millet olmuştur” dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonuçlarının belli olmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde vatandaşlara seslendi. AGİT'in referandum raporuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AGİT diye bir örgüt var Avrupa'da. Kendilerine göre rapor hazırlıyorlar. Türkiye'deki seçimler şöyle olmuş böyle olmuş. Önce haddinizi bilin. Sizin hazırlayacağınız siyasi içerikli raporları biz ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz" dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Türkiye'de bulunan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) uluslararası gözlem heyeti, anayasa değişkliği referandumunun "eşit olmayan şartlarda" gerçekleştiği sonucuna vardı. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) dışarıdan getirildiği kanıtlanmadıkça mühürsüz oyların da geçerli sayılacağını açıklamasının kanunla çeliştiğini vurgulayan AGİT'e Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt geldi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

2014 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a "Hayır" diyen illerin büyük çoğunluğu durumunu korudu. Aynı seçimlerde Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığını destekleyen 6 il ise, başkanlık sistemini getiren anayasa değişikliğine "Hayır" oyu verdi. 6 il, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verdiği desteği 16 Nisan referandumunda geri çekti. İşte Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına destek veren ve vermeyen illerin referandumdaki tercihleri.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Halk oylamasında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' oyunun çıkmasının ardından uyum yasalarına yönelik çalışmalar Adalet Bakanlığı tarafından başlatıldı. Halk oylamasında kabul edilen Anayasa değişikliğinin ardından öncelikli olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu başta olmak üzere 7 kanunda yer alan 144 maddede değişiklik yapılması gerekiyor.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Çoğunlukla FETÖ davası sanıklarının olduğu Silivri Cezaevi'nde referandum sonuçları belli oldu. Cezaevinde kayıtlı 7 bin 815 kayıtlı seçmenden 7 bin 600'ü, 32 sandıkta oy kullandı. Oylardan 100'ü geçersiz sayılırken, geçerli 7 bin 500 oydan 5 bin 837'si "hayır", bin 663'ü ise "evet" çıktı. Buna göre, cezaevindeki tutuklulardan yüzde 77,83'ü "hayır", yüzde 22,17'si ise "evet"ten yana tercihini kullandı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

1 Kasım 2015 seçimleri ile 16 Nisan referandumundaki oy oranlarının karşılaştırmalı analizi ilginç sonuçlar ortaya koydu. İşte il il 1 Kasım seçimlerinde ve 16 Nisan referandumunda Evet ve Hayır cephelerindeki partilerin toplam oy oranları.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

16 Nisan referandum sonuçlarının belli olmasıyla birlikte sonuçları doğru bilen anket firmaları da ortaya çıktı. İşte referandum sonuçlarını doğru tahmin eden 3 anket firması... Öte yandan referandumdan Evet sonucu çıkarsa "şirketi kapatırım" diyen AKAM Araştırma da kapandığını duyurdu. 3 anket şirketi dışındaki diğer 10 anket şirketi ise sonuçların açıklanmasıyla hüsrana uğradı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum sonuçlarının ardından CHP Genel Merkezi'nde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun 'mühür' kararına sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, açıklamasında "Maç yapılırken, maçın ortasında kural değiştirilmez. Evrensel bir kural bu. YSK zarflar açıldıktan sonra kuralları değiştiriyor. Yasalara aykırı olarak kuralları değiştiriyor. Milletin kararına saygılıyız ama bu karara YSK gölge düşürmüştür" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Anayasa değişikliği için yapılan halkoylamasında, resmi olmayan sonuçlara göre evet çıkmasının ardından dolar/TL 3,6250'yi gördü.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Referandumda kabul edilen maddeler


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Referandum sonuçlarının belli olmasının ardından Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan Twitter hesabından skandal yaratacak bir paylaşımda bulundu. 'Vefat' ilanı şeklinde yaptığı paylaşımda Eski Türkiye'nin öldüğünü belirten Alan, 'Eski Türkiye'nin cenazesinin 'Anıtkabir'den kalkacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Referandumda oylar sayıldı, sonuçların belli olmasıyla kutlamalar başladı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi arayacak teşekkür etti. Son dakika habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonucuna ilişkin yaptığı açıklamada, ''Referandum sonucu milletimize ve ülkemize hayırlı olsun.'' dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

16 Nisan anayasa referandumuna ilişkin kesin seçim sonuçları belli olmaya başladı. Hükümete yakın isimlerden biri olan Gazeteci Cem Küçük, referandum sonuçlarında 'Hayır' oyları yükselince, Twitter üzerinden 'Evet kazandı ama savaşa hazır olun' paylaşımında bulundu. Sosyal medyadan tepki yağması nedeniyle Küçük, tweetine açıklamada bulundu.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa referandumu sonuçlarına ilişkin kritik bir haber Ankara ve İstanbul'dan geldi. Yüzde 98'ten fazla sandığın açıldığı İstanbul'da 'Hayır' oyları yüzde 51.32, 'Evet' oyları ise yüzde 48.68 oldu. İstanbul'un ilçelerinden Üsküdar ve Eyüp'ten 'Hayır' oylarının çıkması seçmenleri şaşırttı. Ankara'dan gelen sonuçlarda özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ankara'da yüzde 48.88 Evet, yüzde 51.12 Hayır oyu çıktı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

TÜSİAD referandum sonuçları açıklanmadan referandum sonrasına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Türkiye için toplumsal dayanışma içerisinde olmanın ve vakit kaybetmeden geleceğe bakmanın zamanıdır" ifadesi kullanıldı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi öngören anayasa değişikliği için düzenlenen referandumda oy kullanma işlemi Türkiye genelinde sona erdi. Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 167 bin 140 sandıkta oylarını kullandı. İlk sonuçlara göre referanduma katılım oranı yüzde 86.73 oldu.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması için yurt dışında kullanılan oyların sayımı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezi'nde sona erdi. Gelen son dakika referandum sonuçlarına göre, yurt dışı oylarında yüzde 40,41 oranıyla 'Hayır'a karşılık yüzde 59,59 ile 'Evet' tercihi önde tamamladı. 57 ülkedeki 120 temsilcilikte 1 milyon 326 bin 70 seçmen oy kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum için oyunu İstanbul Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hava öyle gösteriyor, ciddi bir katılım olacak diye düşünüyorum" dedi. Erdoğan oylarını kullandıktan sonra Kısıklı’daki evlerine hareket etti. Erdoğan çifti evlerinin yakınında açılan bir pastaneye uğrayıp alışveriş yaptı. Emine Erdoğan ev yapılı çikolata ve kurabiye satın aldı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Hatay’ın Erzin ilçesindeki Bahri Çelen Anadolu Lisesi’nin girişinde yer alan ‘Ya Hayır söyle ya da sus’ hadisinin 'Ya hayır söyle ya da' kısmı kağıt yapıştırılarak kapatıldı. Daha öncede Başbakanlık tarafından 'Hayırlı Günler', 'Hayırlı Cumalar' gibi sözlerin kararla yasaklandığı iddia edilmişti. Ancak bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı. CHP'li Ali Öztunç, AKP'lilerin referandum nedeniyle artık birbirlerine “Hayırlı cumalar” mesajı göndermekten vazgeçtiğini söylemişti.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Oy verme işleminin ardından havanın da güzel olmasını fırsat bilen İstanbullular, sahile, piknik alanlarına akın etti. İstiklal Caddesi'ndeki kalabalık da dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde kullandığı oy pusulasının cep telefonuyla fotoğrafını çekerken sandık başkanınca tesbit edilen 2 seçmen hakkında, Seçim Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. Manavgat Sarılar Mahallesi'ndeki Zeki Vargün İlkokulu'na oy kullanmak için gelen Ü.K., 1289 nolu sandık görevlilerinden zarfını ve oy pusulasını alarak kabine girdi. Kabindeki davranışlarından şüphelenen sandık başkanı, Ü.K.'yi cep telefonuyla oy pusulasının fotoğrafını çekerken yakaladı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Siirt'te anayasa değişikliğinin halk oylamasına sunulmasına ilişkin yapılan seçimde, ulaşım sıkıntısı çeken vatandaşlar, AFAD ekiplerinin desteğiyle botlarla Dicle Nehri'nin karşısına geçip, oylarını kullandı. Köylülerden Abdullah Yağmahan ise AFAD ekiplerine teşekkür ederek, şöyle konuştu: "Köyümüze karayolu ile ulaşım çok zor olduğu için Dicle Nehri'ni kayıkla geçiyoruz. Kayıklarımız akıntıya kapılınca devletten yardım istedik. Yardımımıza yetiştiler. Allah razı olsun."


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Mardin merkez ve ilçelerinde yaşayan Süryaniler, bugün anayasa değişikliği referandumu için oylarını kullandıktan sonra Kırklar Kilisesi'nde düzelenen ayine katılarak Paskalya Bayramı'nı kutladı. HDP'nin Süryani Milletvekili Erol Dora da oyunu kullandıktan sonra kiliseye gelerek ayine katıldı.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Kütahya'nın Simav İlçesi'ne bağlı beldeyken, 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi, nüfusu 2 binin altında kaldığı gerekçesiyle köye dönüştürülen, ancak, mahkeme kararıyla tekrar eski statüsüne kavuşan Kuşu'da o tarihten bu yana oy kullanmayanlar 6'ncı seçimde tekrar sandık başına gidip anayasa değişikliği referandumu için oy verdi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılan halk oylamasında yürüyemeyecek durumda olan hastalar, oylarını ambulanslarla getirildikleri okullarda kullandı. Anıttepe Ortaokulu'nda oy kullanacağı sandığa sedyeyle getirilen 94 yaşındaki Remzi Şirin, "Vatandaşlık görevimi yaptım. İnşallah hayırlara vesile olur" dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Manisa'nın Demirci ilçesinde 12 seçmeni bulunan Kayranokçular Mahallesi'nde oy kullanma işlemi 12 dakika sürdü. Mahalle sakinleri, oy kullanma işlemlerini tamamlamalarının ardından tarladaki işlerini yapmaya gitti. Köyün en yaşlı seçmeni 73 yaşındaki Mahalle muhtarı Ahmet Ali Yiğit, en genç seçmeni ise 29 yaşındaki yeğeni Veli Yiğit oldu.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa değişikliği için oy verme işlemi doğudaki 32 ilde başladı, diğer illerde 08.00'de sandık başına gidilmeye başlanacak.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın Demokrat aday Hillary Clinton'a karşı seçimi kazanması Kremlin'de büyük bir memnuniyet yaratmıştı. ABD'de ise Trump'ın zaferinin arkasında Moskova'nın olduğu öne sürülmüştü. Fakat rüzgar tersine döndü, Trump, Rusya'yı hüsrana uğrattı. Rus haber ajansı Sputnik, "Eski Trump nerede? ABD başkanına neler oldu?" başlıklı yazıyla bu değişimi masaya yatırdı. Yazıdaki "Trump ikna edildi" ifadesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa değişikliğinin halk oyuna sunulmasına yönelik siyasi partilerin propaganda dönemi saat 18.00'de sona erdi ve yayın yasakları başladı. Buna göre, oy verme gününden önceki gün (15.04.2017), saat 18.00'den sonra yapılacak yayınlarda, propaganda maksatlı ve oy vermenin tam bir serbestlikle yapılmasına tesir edebilecek mahiyette haber, yorum ve köşe yazısı yayınlanması yasak olacak.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Fillon'un Toulouse şehrinde düzenlediği salon toplantısına katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı" gerekçesiyle salondan atıldı. Fransız basınında geniş yer alan haberlere göre, Fillon'un dün akşam Toulouse'da bulunan Zenith salonunda düzenlediği mitinge katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı ve az heyecanlı oldukları" gerekçesiyle güvenlik görevlilerine şikayet edildi.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına dair değerlendirmelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

Yüksek Seçim Kurulu resmi internet sitesinden, geçerli ve geçersiz sayılacak oyları paylaştı. Sitede, tercih mührünün nasıl kullanılacağının yanı sıra, zarf ve pusulalar üzerinde hangi mühürlerin olacağı bilgisini verdi. Kurulun sitesindeki paylaşımda, oy verme işlemi sırasında yapılabilecek ve bu nedenle geçersiz sayılacak olası senaryolar görselleri desteğiyle anlatıldı.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

16 Nisan Halkoylaması kampanyasının final filmi Evet Platformu’ndan geldi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan'da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye'nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor. Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu 23 Nisan’da yapılıyor. İlk turda hiçbir aday tek başına yüzde 50 barajını aşamazsa, en fazla oy alan ilk iki aday 7 Mayıs’taki ikinci turda yarışacak. Seçime 11 aday katılıyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir