HABER

Selen Soyder kimdir?

Selen Soyder 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Alsancak'ta dünyaya geldi.

Yanya göçmeni bir ailenin ilk ve tek çocuğudur. Selen Soyder İlkokul, ortaokul ve liseyi (Selma Yiğitalp Lisesi) İzmir'de bitirdi.

Selen Soyder 2006 yılında Miss Mofel Of Turkey yarışmasında Türkiye'nin en iyi modeli seçildi ve Miss Bikini Of The Universe yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî'nde Türkiye'yi temsil etti. İlk 5'e giren Selen Soyder Türkiye'ye "En iyi milli kostüm ödülü"nü de getirdi.

Selen Soyder 2007 yılında Star TV'nin düzenlediği ve 1200 kişinin başvurdugu Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey'de Türkiye Güzeli seçildi ve Türkiye'yi Miss World 2007'de 106 ülkenin içinde Çin'in Sanya adasında temsil etti. İlk 5'e giremedi

Selen Soyder 2007 yılında Vakko'nun modeli olmuştur.Daha sonra dil eğitimi için Kanada'ya giden Soyder 2009 yılında Türkiye'ye döndü. Selen Soyder babasının isteği üzerine spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV'de staj yapmaya başladı.

Selen Soyder 2010 yılında FOX TV'de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamıştır, canlandırdıgı Toprak karakteriyle Lale Devri isimli diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir.

Selen Soyder İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisidir.

Selen Soyder rol arkadaşı Tolgahan Sayışman ile beraberlik sürdürmektedir.