Son Dakika Yeni Sezgin Tanrıkulu Haberleri

Son günlerde yaptığı açıklamalar ile büyük tartışma yaratan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 'ölümle' tehdit edildi. Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) terörle mücadele operasyonlarında sivilleri vurduğu iddiasıyla tartışmaların odak noktası haline gelen CHP'li Tanrıkulu, uçakta 'ölüm' tehdidi aldı. Uçaktaki yolculuğu esnasında Tanrıkulu'nun arkasındaki koltuğa oturan bir kişi Twitter hesabından kan donduran bir paylaşım yaptı.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hakkari'de PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) sivilleri vurduğuna dair açıklamasından sonra ölüm tehdidi aldı. Tanrıkulu'nun paylaştığı mesajda, uçaktayken arkasına oturan bir kişinin 'Tanrıkulu'nun arkasına oturdum, boğma teliyle işini bitir biz sana hapiste bakarız diyenler fav' ifadeleriyle CHP'li vekili ölümle tehdit ettiği görüldü.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, Habertürk canlı yayınında CHP'li Tanrıkulu ile ilgili dikkat çeken bir yorumda bulundu. Bayrakçı, Tanrıkulu'nun SİHA'ların sivilleri hedef aldığı yönündeki iddialarının bir tarafa bırakılması gerektiğini belirterek, "Sezgin Tanrıkulu'nun önerdiği politikalarla CHP yürüyecek olsa 11 gün içinde oyu yüzde 9'a düşer" dedi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

SİHA nedir? Son dakika haberine göre CHP İstanbul Milletvekili Sezing Tanrıkulu hakkında SİHA'dan dolayı soruşturma başlatıldı. CHP'li Tanrıkulu için açılan SİHA soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatıldı. Peki SİHA nedir? CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında açılan SİHA soruşturmasının sebebi nedir? İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 08.09.2017

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatıldı. Silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) sivillerin vurulduğunu öne süren Tanrıkulu “Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA’lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları vardır” demişti.


Yayın Tarihi: 08.09.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelede SİHA'ların (silahlı insansız hava aracı) kullanılmasını eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na tepki gösterdi. Soylu, 'Birileri bundan rahatsız olmuş. Bunu açık söyleyeyim anamuhalefet partisinin bu milletvekiline acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım' ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de konuşma yapmak üzere, şimdiye kadar verdiği kanun tekliflerinden hazırladığı ruloyu oturduğu yerden kürsüye kadar açarak geldi, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu yapılan hiç yakışmıyor. Burası müsamere salonu değil" diye tepki gösterdi. Sezgin Tanrıkulu, verilen arada söz konusu ruloyu kürsünün etrafına sardı. Tanrıkulu, "Bunların parlamentoda konuşulmasını istemediniz. Bu nedenle verdiğim kanun tekliflerini rulo yapıp buraya getirdim." dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Diyarbakır Sur'da 28 Kasım 2015 tarihinde basın açıklaması yaparken, vurularak yaşamını yitiren Baro Başkanı Tahir Elçi’nin, TRT’de yayınlanan 'Meclis Taksi' programı için taksi şoförlüğü yapan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun kullandığı araca bindiği 3 yıl önceki görüntüler ortaya çıktı. Sezgin Tanrıkulu’nun kullandığı taksiye binen Tahir Elçi’nin yakın arkadaşını taksi kullanırken gördüğü anda şaşkınlığını gizleyememesi dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Biz, adalet yürüyüşümüzle protesto hakkımızı sivil bir biçimde kullanıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un ailesini telefonla arayarak, "Uğur'un öldürülmesine de yok denilecek bir cezanın verilerek davanın kapatılmaya çalışılmasına da üzüldük. Süreci takip ediyoruz" dedi. CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal, Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan'la birlikte, Uğur Kurt'un Beyoğlu'nda yaşayan ailesini ziyaret etti.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, verdiği soru önergesinde Ankara'da kaçırılan 7 kişinin akıbetini ve haklarında yapılan işlemleri sordu. Tanrıkulu soru önergesinde, "Ankara’da ilki 15 Temmuz Darbe Girişiminden önce, altısı ise darbe girişiminin ardından yedi kişi birçok benzerlikler içeren yöntemlerle kaçırılmıştır. Bu kişilerden bir daha haber alınamamıştır" ifadelerini kullandı. CHP'li vekil, görgü tanıklarına göre, olayların hepsinde siyah renkli minibüs kullanıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

CHP’den CHP'den 'yurtdışında propaganda' için teklif yeni bir teklif... Kılıçdaroğlu’nun onayıyla, seçim yasalarından ‘yurtdışında propaganda yasağı’ hükümlerinin çıkarılması için teklif sunuldu.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu'na söylüyorum; adamlarını bir araya topla, terör örgütünün propagandasını yapmasınlar" dedi


Yayın Tarihi: 24.02.2017

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sorunu önergesine yanıtladı. Aydın, Meclis'te görev yapmakta olan kadrolu personelin ücretlerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım'a çocuk gelinlerin sayısını sordu.


Yayın Tarihi: 16.01.2017

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu soru önergesi verdi.


Yayın Tarihi: 09.01.2017

Sezgin Tanrıkulu, Meclis’e sunulan yeni anayasa teklifinin ‘kişiye özel’ hazırlandığını belirterek teklifin yasalaşması durumunda başkanlık sistemini de aşan bir güçler birliğinin kurulacağını savundu


Yayın Tarihi: 13.12.2016

CHP'den HDP'ye yapılan operasyona ilk tepki Sezgin Tanrıkulu ile Ali Şeker'den geldi.


Yayın Tarihi: 04.11.2016

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.05.2016

Davutoğlu'na hakkını helal eden Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu'nu savunmak da bize düştü" dedi. Bu sözlere, tepki milletvekili Sezgin Tanrıkulu’dan geldi.


Yayın Tarihi: 05.05.2016

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Ne çamur atarsan at ölümlerden tarih önünde sorumlusun! Hesabını mutlaka siyasetten de, hukuk önünde de vereceksin!" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 17.03.2016

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Hiçbir CHP milletvekilinin PYD'nin terör örgütü olmadığını söylediği doğru değildir” dedi.


Yayın Tarihi: 10.02.2016

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, IŞİD'in Türkiye'de terör örgütü listesinde olup olmadığı yönünde defalarca soru sormalarına ve önerge vermelerine rağmen cevap verilmediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.10.2015

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin olarak "Bu eylem, doğrudan doğruya barışa, toplumsal barışımıza karşı yapılmış vahşice bir katliamdır" dedi.


Yayın Tarihi: 10.10.2015

Sezgin Tanrıkulu, "İstanbul'da Zincirlikuyu, Levent, Maslak gibi yerleşimin yoğun olduğu bölgelerde hissedilen kokunun deprem habercisi olduğu iddialarının bilimsel temeli var mı?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 08.10.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, artan terör olaylarına ilişkin bir açıklama yaptı. Tanrıkulu, "İnsanlığımızı, beraber yaşama arzu ve irademizi kaybedersek, şiddetin oyuncağı oluruz" dedi


Yayın Tarihi: 08.09.2015

Sezgin Tanrıkulu, Davutoğlu'na, "Türkiye'de antidepresan kullanımının son 9 yılda yüzde 160 oranında artmasının hükümetlerinizin politikalarıyla herhangi bir ilgisi bulunmakta mıdır?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 22.07.2015

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki korkunç patlamanın ardından bölgeye giden CHP heyeti incelemelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 21.07.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, mevsimlik tarım işçiliğinde 'dayıbaşılık' sistemi olduğu iddiasının doğru olup olmadığını sordu.


Yayın Tarihi: 07.07.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'dan MHP ve HDP'ye çağrı...


Yayın Tarihi: 11.06.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "CHP, AKP'nin iktidarda olmadığı bir seçeneğin Parlamentoda olabileceği görüşündedir. MYK'da da ağırlıklı olarak bu görüş benimsendi" dedi.


Yayın Tarihi: 11.06.2015

Muhalefet partilerinin seçim sonuçlarını iyi analiz etmesi gerektiğini ifade eden CHP sözcüsü Koç, "CHP seçmenin mesajını aldı" dedi. Sezgin Tanrıkulu da AKP'siz bir iktidar düşündüklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 09.06.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 6 aylık doğalgaz ile ısıtma bedelinin kaç taşeron işçisinin ücretine denk geldiğini sordu.


Yayın Tarihi: 02.06.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Haliç Kongre Merkezi'nde tanıttığı yerli uçağı sordu.


Yayın Tarihi: 29.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın klozetlerine harcanan para ile kaç memur istihdam edilebileceğini sordu.


Yayın Tarihi: 22.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kullanılan parkelere harcanan paranın asgari ücretle geçinen ailenin kaç günlük gıda harcaması olduğunu sordu.


Yayın Tarihi: 20.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 7 Haziran 2015 genel seçimlerine ilişkin bir iddiayı gündeme getirdi.


Yayın Tarihi: 18.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki lalelerin masrafı ile kaç memurun istihdam edileceğini ve kaç öğrenciye burs verileceğini sordu.


Yayın Tarihi: 15.05.2015

Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, vatandaşların CHP'nin açıkladığı projelerden haberdar olduklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 13.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 3. Havalimanı projesinin yerli kuşlardan kaynaklanan Uçuş Güvenliği Riski Uluslararası Standartlarına uygun olmadığı iddiasını Meclis'e taşıdı.


Yayın Tarihi: 08.05.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AKP yönetiminin 7 Haziran seçimlerinde görev alacak okul müdürleri ile kaynaşma toplantıları düzenlediği iddiası doğru mu" diye sordu.


Yayın Tarihi: 27.04.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na TRT'nin CHP'nin seçim reklamını neden veto ettiğini sordu.


Yayın Tarihi: 16.04.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, kaç cezaevinin yapılmasının planlandığını sordu.


Yayın Tarihi: 10.04.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 2 bin 700 personel çalıştığı iddiasının doğru olup olmadığını sordu.


Yayın Tarihi: 23.03.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Başbakanlığın kullandığı resmi konutlardan kiralık olanların sayısı kaçtır ve kira tutarları ne kadardır?" diye sordu.


Yayın Tarihi: 17.03.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 2002-2015 yıllarında kaç kız ve kaç erkek öğrencinin okullarda taciz gördüğü gerekçesiyle şikayette bulunduğunu sordu.


Yayın Tarihi: 09.03.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, kamu hastanelerine başvuran vatandaşlara 3 aydan uzun süreli randevu verilen hastalıkları sordu.


Yayın Tarihi: 09.03.2015

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, RTÜK tarafından bir çizgi filme verilen cezayı Meclis'e taşıdı.


Yayın Tarihi: 05.03.2015

Şakran Cezaevi'nde çocuk mahkûmların birbirlerine işkence yaptıkları Müdür Hamit Karslıoğlu'nun imzasını taşıyan kurum içi yazışmayla ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 24.02.2015

CHP, Türkiye'de sosyal yapının bozulmasına yol açan sorunların tespiti, nedenleri ve sorunlara yeni ve kalıcı çözüm önerilerin getirilmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.


Yayın Tarihi: 18.02.2015
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir