Son Dakika Yeni Sıcak Haberleri

Antalya ve Bodrum'da yerli ve yabancı turistler, ekim ayında denize girerek, güneşlenmeye devam etti.


Yayın Tarihi: 09.10.2017

Meteoroloji'den 'Lucifer sıcakları' olarak da bilinen 'şeytan sıcakları'na karşı kritik uyarı... 40 dereceyi aşan ‘şeytan sıcaklarının’ 2050 itibariyle Avrupa’nın güneyinde normal bir duruma dönüşebileceği belirtildi. Ağustos ayında Avrupa’da büyük orman yangınlarına neden olan ve tarım ürünlerine zarar veren sıcaklar Türkiye’yi de etkilemişti.


Yayın Tarihi: 27.09.2017

Eylül ayının ortalarına yaklaşmamıza rağmen yüksek sıcaklıklar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mevsim normallerine dönen sıcaklıklar yarından itibaren artacak. Eylül, ekim ve kasım ayının kurak geçmesi bekleniyor.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi haber bültenlerine konu olurken sosyal medyada da mizah konusu oldu. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, "esmiyor" başlığı altında birbirinden ilginç capsler yaptı.


Yayın Tarihi: 20.08.2017


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Yazın en kavurucu sıcaklarını yaşadığımız şu günlerde termometreler artık 40’lı dereceleri gösteriyor. Sağlıklı kişilerin bile tahammül sınırları zorlanırken özellikle yaşlılar ve kalp hastaları için durum biraz daha ciddi. Zira kalp, sıcağı çok sevmiyor... Tansiyon düşmesinden kan akımı dengesizliğine kadar birçok hastalığının tetiklenmesine neden olarak kalp sağlığını olumsuz etkiliyor.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul'da geçtiğimiz cuma artmaya başlayan sıcak ve nemli hava bugün de sıcaklıkların hissedilmesine neden olacak. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar aynı seviyede devam ediyor. İstanbul'da bugün öğle saatlerinde hissedilen sıcaklığın 43 dereceyi bulması bekleniyor.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

İstanbul'da aşırı sıcaklar bu hafta da devam edecek. Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı, yeni haftada da 34-35 derecelerde seyredecek. Son tahminlere göre, bugün İstanbul'da sıcaklık 24 ila 35 derece arasında olacak. Hissedilen sıcaklık ise öğle saatlerinden itibaren 40 dereceyi bulacak. Uzmanlar aşırı sıcak ve nemin neden olacağı olumsuzluklara karşı vatandaşları önlem almaları konusunda sık sık uyarıyor.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

İstanbul'da nemle birlikte yarın hissedilen sıcaklık 37 dereceye ulaşacak. Sıcak ve bunaltıcı havanın 6 gün boyunca etkisini sürdürmesini bekleniyor. Kentte bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık, artmaya devam edecek. Parçalı bulutlu havanın güneşli hale gelmesi ve rüzgar hızının düşmesiyle ve nemle birlikte yarın hissedilen sıcaklık 37 dereceye ulaşacak.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Meteoroloji artan sıcaklıklar için tekrar uyardı. İstanbul hafta sonu sıcak ve nemden bunalacak. Hafta sonu için beklenen sıcak hava dalgası yavaş yavaş geliyor. Artan hava sıcaklıkları ve yüksek nem oranı yurdu etkileyecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre hafta sonu İstanbul’da nem oranı %90’ın üzerine çıkacak.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren yurdun doğu ve güneydoğu bölgelerinden başlayarak ve iç ve batı bölgelerini de etkisi altına alarak artmasının beklendiği kaydedilirken, İstanbul'da sıcaklıkların 34 dereceye kadar çıkacağı belirtildi. Sıcak havanın etkili olmaya başladığı bugün İstanbul’da nem oranı cuma günü %64-94 seviyelerine yükselecek


Yayın Tarihi: 01.08.2017

Olağanüstü bir kuraklıkla kavrulan İtalya'da, başkent Roma'da su kesintileri yarın başlıyor. Uygulanacak kesinti günlük sekiz saati bulacak. Yerel medya kabus manşetleri attı, Roma'nın ünlü çeşmeleri de kapatılıyor.


Yayın Tarihi: 27.07.2017


Yayın Tarihi: 26.07.2017


Yayın Tarihi: 26.07.2017

Aşırı sıcakların geldiği yaz aylarında kliması olmayan ortamlar için alternatif çözümler geliştirildi. Karton kutu, fan çubuklarla yapabileceğiniz klimalar aracılığıyla serinlemek mümkün.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Kavurucu sıcakların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde sıvı ihtiyacımız oldukça artıyor. Çoğumuz da serinlemek için asitli, gazlı soğuk içecekleri tercih ediyoruz. Ancak dikkat! Ferahlamak için tükettiğiniz bu içeceklerin içinde yer alan aşırı şeker kilo alınmasına, yüksek miktardaki asit ise mide rahatsızlıklarına neden olabiliyor.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Türkiye bugünden itibaren yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına giriyor. Yüksek sıcaklıkların bir hafta sürmesi bekleniyor. CNN Türk'e konuşan Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, "Sıcaklıklar Karadeniz dışında mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Özellikle çarşamba günü İstanbul'da yüksek sıcaklık bekleniyor. Sıcaklıklar 1 hafta boyunca devam edecek. Bu tip sıcak hava dalgalarının olduğu periyotlar olabiliyor. Biz şu anda sıcak bir temmuz yaşıyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Sıcaktan bunalan İstanbullular Şile'ye akın etti. İlçeye 24 saat içerisinde bir milyon araç giriş yaptı. Aşırı sıcaklar nedeniyle günü birlik tatilcilerin Şile plajlarına akın ettiler. Yaşanan yoğunluk nedeniyle plajların otopark giriş ve çıkışlarında trafik durma noktasına geldi. Akşam saatlerinde plajdan ayrılan vatandaşlardan geriye çöp yığınları kaldı.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Şanlıurfa Valiliği, kentteki aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile kadınlar ile kronik hasta ve engellilerin 3 gün idari izinli sayılacağını açıkladı. Türkiye'nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da hava sıcaklığının 50 derecenin üzerinde seyretmesi üzerine valilik kamu ve kuruluşlarında çalışan hamile, kronik hasta ve engellilere yönelik 4 Temmuz’dan itibaren 3 günlük idari izin uygulaması başlattı.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Aşırı sıcakların geldiği yaz aylarında kliması olmayan ortamlar için alternatif bir çözüm icat edildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Kosova'da aşırı sıcaklar yüzünden bayılan yaşlı bir vatandaşa çevreden hiç kimsenin yardım etmemesi, kamuoyunun büyük tepkisini çekti.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Adana'da, Kuzey Afrika sıcaklarının da etkisini hissettirmesiyle buz satışları büyük oranda arttı. Adana'da hizmet veren buz fabrikası, üretimini iki katına çıkararak talebe yetişmeye çalışıyor.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Tüm yurtta etkisini sürdüren Afrika sıcakları vatandaşları bunalttı. İstanbul’da son 100 yılın en yüksek sıcaklık değeri görüldü. Aşırı sıcak nedeniyle tatil merkezlerindeki sahiller boş kaldı. 29 Haziran Cuma günü İstanbul’da sıcaklığın 37.2 derece ölçüldüğünü söyleyen Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, “Bu, 106 yılda ilk defa ölçülen bir değer. Yani bir rekor kırıldı. Bugün için de yeni rekor bekliyoruz” diye konuştu.


Yayın Tarihi: 02.07.2017

Sıcak hava tüm Türkiye'yi etkiliyor. Gece 30 derecenin üstüne çıkınca Antalyalılar sahillerde uyudu. Dün 47 dereceyi bulan sıcaklık, gece de etkisini yitirmeden devam edince vatandaşlar evinden çıkıp sahillere akın etti. Bazı vatandaşlar taş çakıllara uzanarak serinlemeye çalışırken, bazıları ise kurdukları çadırlarda uyumayı tercih etti. Meteoroloji'den gelen son dakika uyarısına göre, sıcaklık ülke genelinde 2 ila 5 derece artacak.


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Meteorolojiden peş peşe uyarılar var... Bugünden itibaren Kuzey Afrika üzerinden gelecek hava dalgasının etkisiyle 10 derecelere varan sıcaklık artışı yaşanacak. 3 gün sürecek aşırı sıcaklarda son 30 yılın rekorunun kırılması bekleniyor. Bu hafta sonu bazı illerde gerçekleşmesi beklenen en yüksek hava sıcaklıkları Ankara, Bursa ve Malatya’da 40, İstanbul’da 37, İzmir ve Adana'da 41, Balıkesir, Edirne ve Antalya’da 42, Diyarbakır’da 43, Manisa’da 44, Şanlıurfa ve Aydın’da 45 derece...


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Akdeniz üzerinden gelecek sıcak hava kütlesinin etkisine girilecek olması dolayısıyla özellikle Güney Marmara ile Bilecik ve Kütahya'da hafta sonunda hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerine çıkması bekleniyor. İstanbul'da ise sıcaklıkların cumartesi günü 27, pazar günü ise 22 derece olacağı tahmin edilirken, Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Güler, "Mayısta haziran sıcakları yaşanacak" dedi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

Bazı kullanıcılar internette Nintendo Switch’lerinde yaşadıkları büyük sorunu paylaştı. Nintendo Switch sıcaktan eriyor mu?


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Antalya’da sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillere akın etti.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Sıcak ve bahar havasının etkili olduğu Kars, yeniden beyaza büründü. Sabaha doğru etkili olan kar yağışı bir anda etrafı beyaza bürüdü. İşte tüm yurtta hava durumu...


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Erzurum’da havaya serpilen sıcak su yere buz taneciği olarak düştü. İstanbul'a ise kar yağışı geri dönüyor.


Yayın Tarihi: 19.12.2016

Birleşmiş Milletler Dünya Meteoroloji Teşkilatı’na göre 2016 yılı, şimdiye kadarki en sıcak yıl olarak kayıtlara geçecek. Teşkilatın yayınladığı rapora göre 2016 yılının ‘en sıcak yıl’ sıralamasında 2015’i geçme olasılığı çok yüksek.


Yayın Tarihi: 22.11.2016

Hava sıcaklığı, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.


Yayın Tarihi: 19.10.2016

Afrika sıcaklarının etkisi altında olan kentlere bir nebze serinlik geliyor. Yurdun bazı kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2016

Adana'da Kimya Mühendisi Abdulaziz Atila, atmosferdeki elektromanyetik kirliliği temizleyip, yağmur yağdıran cihaz icat ettiğini, Başbakanlığın kendisini 'başından savdığını' söyledi


Yayın Tarihi: 22.06.2016

Adana'nın Seyhan Belediyesi’nin sıcak havalara dikkat çekmek için sosyal paylaşım sitesinden yayınladığı esprili paylaşım büyük ilgi topladı.


Yayın Tarihi: 21.06.2016

Hava sıcaklığının önümüzdeki 7 gün boyunca artacağı açıklandı. Son açıklanan değerlere göre 35 derece sıcaklık 'serin' olarak adlandırılacak.


Yayın Tarihi: 16.06.2016

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının önümüzdeki haftanın ilk günleri ülke genelinde 6-12 derece arasında artmasının beklendiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 10.06.2016

Meteorolojiden yapılan tahminlere göre, yurdun bir çok bölgesinde yine yer yer sağanak yağışların devam edeceği öngörülüyor


Yayın Tarihi: 25.05.2016

Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. Sıcaklık ise mevsim normallerinin üzerinde.


Yayın Tarihi: 17.04.2016

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), son 136 yılın en sıcak şubat ayının kaydedildiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 14.03.2016

Ülkenin genelinde çarşamba günü güneşli ve açık bir hava beklenirken perşembe günü sıcak hava yerini yağışa bırakacak.


Yayın Tarihi: 09.03.2016

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, hava sıcaklıklarının yurdun batı bölgelerinde 3 ile 5 derece artacağı belirtildi.


Yayın Tarihi: 22.02.2016

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.


Yayın Tarihi: 15.02.2016

Pazartesi günü beklenen kar yağışı İstanbul'a erken geliyor


Yayın Tarihi: 17.01.2016

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 4 derece artacak.


Yayın Tarihi: 06.12.2015

Nem oranının yüzde 80'lere yükseldiği, hava ve deniz suyu sıcaklığının da 30 derece ölçüldüğü Antalya'da serinlemek isteyenler sahilleri ve parkları doldurdu.


Yayın Tarihi: 12.09.2015

İstanbul'da sıcak havadan bunalan vatandaşlar sahillere akın etti. Eylül ayıyla birlikte sıcak hava etkisini devam ettirirken, vatandaşlar İstanbul Boğazı'nda serinlemeye çalıştı.


Yayın Tarihi: 05.09.2015

Ulusal Amerika Okyanus ve Atmosfer Araştırma Dairesi (NOAA) yaptığı basın açıklamasında Temmuz 2015 ayının sıcaklıkta dünya rekoru kırdığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 22.08.2015

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.


Yayın Tarihi: 07.08.2015