Son Dakika Yeni Sigara Haberleri

Kaçak tütün ile mücadele kapsamında yapılan düzenlemeyle yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan sarma sigara satana, bulundurana ve nakledene 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası verilecek.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Medicana Bahçelievler Hastanesi Sigara Bırakma Uzmanı Op. Dr. Beyzade Özkahraman sigara bağımlılığının küçük yaşta başlama nedenlerine dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Japonya'da bir pazarlama şirketinin, eylül ayında aldığı, sigara içmeyen çalışanlarına yılda 6 gün fazladan ücretli izin verme kararı, 4 çalışanına sigarayı bıraktırdı.


Yayın Tarihi: 31.10.2017

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, sigara yasaklarında yeni dönemi anlattı. Buna göre artık kasa yanında sigara satışı yasaklanacak. Düz paket uygulanacak, her yeri uyarı olacak. Sarma sigaraya önlem alınacak. Kapalı mekanlarda sigara denetimi artacak.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, sigara yasaklarında yeni dönemi anlattı. Buna göre artık kasa yanında sigara satışı yasaklanacak. Düz paket uygulanacak, her yeri uyarı olacak. Sarma sigaraya önlem alınacak. Kapalı mekanlarda sigara denetimi artacak.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, sigara yasaklarında yeni dönemi anlattı. Buna göre artık kasa yanında sigara satışı yasaklanacak. Düz paket uygulanacak, her yeri uyarı olacak. Sarma sigaraya önlem alınacak. Kapalı mekanlarda sigara denetimi artacak.


Yayın Tarihi: 30.10.2017

İğrençlikte sınır tanımayan bir tecavüz haberi daha! Rusya'da bir at çiftliğinde çalışan adamın, önce bir ata tecavüz ettiği sonra da delilleri yok etmek için yangın çıkardığı anlar güvenlik kameralarına yakalandı.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Dumansız sigara olarak bilinen Isıtılmış tütün ürünlerine Türkiye’de satış ve üretim izni veren düzenlemeden gelen tepkilerin ardından vazgeçildi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba tasarıyla kaldırdıkları sigara üretimindeki açık artırma usulünün kalacağını, üreticiler bakımından hürriyeti bağlayıcı cezalarla ilgili düzenlemeleri tasarıdan çıkaracaklarını, özel aroması olan, geleneksel yöntemle üretim yapan tütün üreticilerinin kooperatif kurmalarını sağlayacaklarını bildirdi.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

İstanbul’da polisin bastığı likit elektronik sigara partisi, dikkatleri kaçak e-sigara pazarına çevirdi. Sigarayı bırakmak isteyenlere pazarlanan e-sigara, zararlı olduğundan yasak. Ama Doğubank ve Tahtakale tezgâhlarında aleni, Şişli gibi yerlerde ise “tezgâh altı” satılıyor. Sigarayı bırakmak isteyenler için “Daha az zararlı” denilerek pazarlanıp hayatımıza sokulan elektronik sigaranın fiyatı 250 TL ile 350 TL arasında değişiyor.


Yayın Tarihi: 21.09.2017


Yayın Tarihi: 31.08.2017

Harvard Üniversitesi, Sabrina Gonzalez Pasterski’yi (23), fizikteki başarılarından ötürü ‘yeni Albert Einstein’ olarak gördüğünü açıkladı. Yaşıtlarından farklı olduğunu anlatan Pasterski, hiç erkek arkadaşı olmadığını, sigara ve alkol kullanmadığını, sosyal medyaya girmediğini söylüyor.


Yayın Tarihi: 29.08.2017

Sigarayı bırakmak için her türlü bitkisel ve kimyasal yöntemi denediğiniz halde sonuç alamıyorsanız size vereceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. İşte sadece birkaç damlasını pamuğa damlatıp koklamanızla sigara isteğinizi geçirecek olan bitkisel yöntem…


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Sigara yasağı için bazı ek düzenlemeler yolda. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası değişiyor ve toplu taşıma araçlarında uygulanan sigara içme yasağı, özel araçları da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Buna göre sigara yasağı içerisinde özel araçlarda da sigara içilemeyecek. Peki sigara yasağı ne zaman geldi, neleri kapsıyor?


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Havalimanı'nda 9 valiz içinde 10 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Ekipler, Erbil'den gelen uçakta bulunan 4 yolcunun davranışlarından şüphelenerek incelemeye başladı. Şüphelilerin bagaj bandından 9 valiz alarak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden dışarıya çıktıkları sırada polis ekipleri şüphelileri durdurarak arama yapınca kaçak sigaralar ortaya çıktı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Konya’daki özel bir engelli bakımevinde personelin, hastaların vücutlarında sigara söndürüp dövdüğü öne sürüldü. Engelli hastaların işçi gibi çalıştırıldığı, sahte faturalarla devletin verdiği harçlıklara el konduğu iddiaları üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Samsun'un İlkadım ilçesinde gözleri görmeyen 70 yaşındaki Sefer Ünlü, sigara içerken elbisesi tutuştu. Kısa süre içerisinde alevler içinde kalan Ünlü'ye, yakınları kova ile üzerine su dökerek yardım etti. Sağlık ekiplerinin yardımıyla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan ve vücudunda 2 ve 3. derece yanık olduğu öğrenilen Ünlü'nün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 08.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu.Erdoğan, helikoptere binmek üzere geldiği Kopmuş mevkisi civarında da yine aracından inerek vatandaşlarla sohbet etti ve bir vatandaşın cebindeki sigara paketini aldı. Erdoğan, burada işçilerle ve şantiye görevlileri ile sohbet ederken, tünel içerisinde yaklaşık yarım saat kaldı daha sonra bölgeden helikopterle ayrılarak Rize şehir merkezine hareket etti.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Yeni Şafak’taki köşesinde sigara içen başörtülü kadınların “Sizinle paylaşacağım çok şey var” mesajı verdiğini iddia etmesiyle birçok kesimden tepki toplayan Hayrettin Karaman bugün yazısında, helallik istedi. Karaman, tepki çeken yazısında Sigara içen başörtülüler sanki! Ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var' diyor" demişti. Bu cümlenin içerdiği ima, kısa sürede çeşitli sitelerde ve sosyal medyada tartışılmaya başlanmış, bazı köşe yazarları Karaman'ı kınamıştı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) fabrikaları ziyareti sırasında öğlen arasında olan işçilerle karşılaştı. İşçilerin sigara içtiğini gören Vali Güzeloğlu, fabrika müdürü ile pazarlığa girerek, sigarayı bırakan işçilere bir maaş ikramiye verilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Aydın’ın Germencik ilçesinde sulama kanalının yanındaki yoldan geçen engelli Nafiz Can, sigarasını kanalın kenarına düşürdü. Akülü sandalyesinden kalkamayan Can, sigarasını almak için uzandığı sırada dengesini kaybederek suya düştü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri talihsiz Can'ın boğularak hayatını kaybettiğini belirledi. Can'ın cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından otopsi için Germencik Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Yeni Şafak gazetesi yazarı Prof. Hayrettin Karaman, sigara içmenin 'caiz' olmadığını belirterek "Ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: Sanki farklı olanlara şunu diyor: 'Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var" dedi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Ramazan'da sigara içen gence yumruk atma davasında karar verildi. Şüpheli "kasten yaralama" dan suçlu bulundu. 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hatırlanacağı üzere İstanbul Fatih'te bir giyim mağazında satış görevlisi olarak görev yapan Gökay Çetin, mağaza önünde Ufuk Tekel'in yumruklu saldırısına uğramış ve yediği yumruk sonrasında bayılarak yere yığılmıştı. Sosyal medyada geniş yer bulan görüntü büyük tepki çekmişti.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/sigaraya-otomatik-zam-uygulanmayacak/134242/


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Türkiye’nin sigarayla mücadeledeki kazanımlarını kaybetmeye başladığını söyleyen Sağlığa Evet Derneği Başkanı Prof. Dağlı, yeni bir tehditten bahsetti.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Sigarayı bırakanlar sağlıklarındaki iyileşmeyi görmenin mutluluğunu yaşamalarına karşın sigarayı bıraktıktan sonra iştahlarının açılmasından ve kilo almaktan endişe ediyor.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Yapılan yeni düzenlemeyle yaprak sigara kağıdında, şekerler veya tatlandırıcılar kullanılamayacak. Sigara kağıdında, üzerinde kullanılan mürekkepte, kenar ek yeri yapıştırıcısında veya üründe herhangi bir şekilde benzen, metilen klorür, tetra kloro etilen, glioksal, mineral yağ, hidrojenle muamele edilmiş hafif, ağır naftenikten yararlanılamayacak.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Türk bilim insanı Prof. Dr. Sancar ve ekibi, sigaranın DNA'ya verdiği zararın yüksek çözünürlükte haritasını çıkaran bir teknik geliştirdi. Sancar, bu tür haritaların sigara kaynaklı kanserlerin nasıl ortaya çıktığının, bazı kişilerin neden kansere karşı daha savunmasız ya da dirençli olduğunun ve kanserin nasıl önleneceğinin anlaşılmasına yardımcı olacağını belirtti.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Aydın’da inşaat işçisi A.B., 3 yaşlarındaki çocuğuna sigara ve içki içirirken çektiği fotoğrafları, "Ağaç yaşken eğilir, canım pandam’ ve ’şerefe’ notlarıyla Facebook sayfasından paylaştı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri A.B.’nin adresini tespit ederek soruşturma başlattı.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Geçen hafta sigara ve içki içirilen çocuğun sosyal medyada yayınlanan görüntüleri çok büyük tepki çekti. Vatandaşlar annesi olduğu öne sürülen kadının bulunup cezalandırılmasını istedi. Görüntüler üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın talimatıyla başlayan çocuğumuzu bulma çalışmaları, emniyet güçleri tarafından yürütüldü. Vatandaşların ALO 183 Sosyal Destek Hattı’na yaptıkları ihbarlar değerlendirildi ve çocuk İzmir’de bulundu.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Obezitede kanser riski sigaradan daha fazla... ABD’de yayınlanan tıp dergisi New England Journal of Medicine’de çıkan bir makaleye göre obezite ve hareketsizlik sigaraya oranla daha fazla kansere yol açıyor. Amerikan Kanser Toplumu (ACS) tarafından hazırlanan araştırmaya göre sigara kullanımı azalmasına rağmen sağlıksız beslenme alışkanlıklarının kansere bağlı ölümlerin önünü açtığı belirlendi. Bu kanserlerden 13’ünün nedeni ise aşırı kilo.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Sosyal medyada hızla yayılan bir anne ve oğlunun görüntüsü büyük tepki topladı. İnternette dolaşan görüntülerde bir annenin oğluna sigara ve bira içirdiğinin görülmesi yankı uyandırdı. Babaanne tarafından çekilen görüntülere yapılan yorumlarda çocuğun hem fiziksel hem de duygusal yönden istismar edildiği vurgulandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'da "Gerekli bütün tedbirleri derhal alacağız. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağım" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Kaya Çilingiroğlu ile Hülya Avşar'ın kızları Zehra, kendisine yapılan uyarılara kulak asmadı. Arkadaşlarıyla eğlenmeye çıkan Zehra Çilingiroğlu, peş peşe sigara içerken objektiflere yansıdı. Zehra'nun bu kötü alışkanlığına babasının ne diyeceği merak konusu!


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) verilerinden derlediği bilgilere göre, 114,4 milyar adetle Türkiye'de satılan sigara miktarının tarihi zirvesini gördüğü 1999'dan itibaren sigara satışının kademeli olarak gerilediği dikkati çekti. Sigara tiryakileri, son 5 yılda 185,5 milyar lira harcayarak 494,3 milyar adet sigara tüketti.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 7 yıldır Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'ndan (KOAH) tedavi gören ancak sigaraya olan tutkusunun devam etmesi nedeniyle sağ bacağı kesilen 76 yaşındaki Hasbi A., taktığı oksijen maskesi ile sigara içmek isteyince az kalsın ölüyordu. Gazın aniden alev alması sonucu Hasbi A.’nın yüzü ve vücudu ile evdeki eşyaların bir bir bölümü yandı. Olayı fark eden eşi Naciye A., hem eşini hem de evi yanmaktan son anda kurtardı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Dünya Sağlık Örgütü'nün ilan ettiği Sigarayı Bırakma Günü'nde Türkiye'de tütün ürünü kullanımına dair verileri inceledik. Bugün 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Dünya Sağlık Örgütü'nün ilan ettiği Sigarayı Bırakma Günü, bu yıl "gelişmeye tehdit" temasıyla tütün kullanımının ülkelerin sürdürülebilir kalkınmalarına verdiği zararı öne çıkartarak kutlanıyor.


Yayın Tarihi: 31.05.2017


Yayın Tarihi: 29.05.2017


Yayın Tarihi: 26.05.2017

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri deniz polislerinin de desteğiyle bir süredir teknik ve fiziki takibe aldığı sigara kaçakçılarına yönelik sabah Sarıyer Kireçburnu sahilinde operasyon düzenledi. Operasyon sonucu piyasa değeri yaklaşık 2 milyon lira olan binlerce paket kaçak sigara ele geçirilirken, 19 kişi gözaltına alındı


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde annesi ve teyzesiyle evlerine giden 20 yaşındaki Dilay Özel, yolda sigara içen teyzesine sözlü ve fiziksel tacizde bulunan B.T.'nin saldırısına uğradı. B.T.'nin, boynunda sigara söndürdüğü Dilay Özel, "Doktorlar izin kalıcı olduğunu söyledi. En ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. B.T., savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Bursa’da yaşayan 86 yaşındaki Ali Rıza Karan, 49 yıl önce sigara tiryakisiydi, bıraktı. Oyalanmak için eline bir gül aldı. O gülü bir daha dudağından düşürmedi.


Yayın Tarihi: 08.05.2017

Sigara bırakma tedavisi alan 300,000 kişiye sigortası olup olmasına bakılmaksızın nikotin ilaçları ücretsiz verilecek.


Yayın Tarihi: 08.05.2017


Yayın Tarihi: 06.05.2017

Sigaranın zararlarına bir de sigarayı bırakmak için kullanılan ilaçların zararları eklendi. Bu doğal yöntemlerle ilaçların yan etkilerine maruz kalmadan sigaradan kurtulabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 05.05.2017