Son Dakika Yeni Taciz Haberleri

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 16 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen polis memuru tutuklandı.


Yayın Tarihi: 26.09.2017

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde özel ders verdiği 14 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan öğretmen Abdullah T., 22 yıl 10 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Avukat Yusuf Uyar, "'Aman çocuklarımız rezil olmasın, aman kimse duymasın' yerine tıpkı bu çocukların velilerinin yaptığı gibi biraz cesur davranarak gerekirse yaşadığın yeri bırakarak başka yere giderek çocukların arkasında durmalıyız" dedi.


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Konya'da evli, 42 yaşındaki İ.K., minibüste 15 yaşındaki Y.D. adlı kızı taciz ettiği iddiasıyla diğer yolcular tarafından linç edilmek istendi. Kısa sürede gelen polis, bir taşeron bir firmada işçi İ.K.’yi öfkeli kalabalığın elinden kurtardı. Gözaltına alınan ve suçlamayı kabul etmeyen İ.K., "Yanlışlıkla iki kez elim çarptı. Kötü bir niyetim yoktu" iddiasında bulundu.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Hollanda'nın Amsterdam kentinde yaşayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Noa Jansma, sokakta kendisini taciz eden erkekleri fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'da teşhir ediyor.Birçok kadın gibi sokakta sözlü ya da fiziksel tacize maruz kalan Noa'ya göre, çoğu kimse bu sorunun farkında değil. Artık sokakta taciz edilmekten bıktığını söyleyen genç kadın, özellikle okulda ve yakın çevresindeki erkeklerin sorunun boyutlarını bilmediğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Balcalı Kampusu'nun dışında. Hukuk öğrencileri fakültelerine ancak ring seferiyle gidebiliyor. Ancak ring seferi çok fazla fakülte dolaştığı için kalabalık oluyor ve yetersiz kalıyor. Ringi kaçıran öğrenci yürümek zorunda. Üstelik asfalt yol yok. Yolda ise kız öğrenciler tacize uğruyor.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İzmir'in Bornova İlçesinde, önceki gün 7 yaşındaki B.T.ye tacizde bulunduğu iddiasıyla mahalleli tarafından dövülen 57 yaşındaki Ü.Ç., hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

İzmir Alsancak'ta motosikletli şahısların kendilerini taciz ettiğini belirten genç kızlar, polis tarafından darp edilmişti. Şoke eden olaya ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanırken, polis memuru O.Y.'nin 9 aydan 3.5 yıla kadar hapsi istendi. Hatırlanacağı üzere polis memuru, genç kızların tacize uğrama nedenini giydikleri kıyafete bağlamıştı. İddianamede, polis memuru O.Y.'nin kasten yaralama ve hakaret suçunu işlediğinin kamera görüntülerinde ve tanık ifadelerinde net olduğu vurgulandı.


Yayın Tarihi: 20.09.2017

Beykoz'da kendisine tacizde bulunduğu iddiasıyla kayınpederini öldüren ve 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Esma Yeşilbaş duruşmada, "Amacım kendimi öldürmekti, çocuğum gözümün önüne gelince yapamadım" dedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tahliyesine hükmetti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Sunucu Neşe Sapmaz, iş teklifi için numarasını alıp ardından kendisine cinsel taciz mesajları atan kişiyi savcılığa şikayet etmişti. Mahkeme, iş adamı Ümit Arıkan'ın Sapmaz’a yaklaşmasını yasaklamasını yasaklarken, davayla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Neşe Sapmaz, şikayetini geri çekti.


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Düzce'de yaşanan olay gündeme bomba gibi düştü. Üniversiteli iki kıza dini kitap satmaya çalıştıktan sonra 'Seni okuyacağım' diyerek elle tacizde bulunduğu öne sürülen Cafer Ç. gözaltına alındı. Sivas'tan dini kitap satmak için geldiklerini belirten Cafer Ç., bugün adliyeye sevk edildi.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Bir tanıtım şirketinde çalışan Ş.B. önceki gün metrobüste H.C.U.’nun tacizine maruz kaldığını öne sürdü. Ş.B. kendisini önce taciz sonra da darp ettiği iddiasıyla Profesör H.C.U.’dan şikayetçi oldu. Profesör H.C.U. ise suçlamaları reddedip, “Ben de darp edildim. Rapor aldım. Olay Adli makamlara iletildi. Tanımadığım bir insanı niye taciz edeyim” dedi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Samsun'da akrabası olan kendisinden 39 yaş küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı ağır ceza mahkemesi tarafından beraatine karar verilen şahıs, karara yapılan itiraz sonucu Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi tarafından suçlu bulunarak 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, torununun arkadaşı 9 yaşındaki Yağmur K.'yı taciz ettiği suçlamasıyla hakkında 'Çocuğa cinsel istismarda bulunmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan tutuksuz sanık Tuncay Ç.'nin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada dinlenen, küçük kızın adli raporunu veren psikiyatri doktoru Ülkü Deniz, Yağmur'un kendisine, arkadaşının dedesinin odaya kilitleyip özel bölgelerini ellediğini anlattığını söyledi.


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Türkiye’de çocuklara yönelik istismar vakalarını araştıran Türk Psikiyatri Derneği’nin, ‘Çocuk Cinsel İstismarı Bilgilendirme Dosyası’ başlıklı son çalışması utanç tablosunu bir kez daha gün yüzüne çıkardı... Rapora göre; "Ortalama yaşam boyu çocukluk çağı cinsel istismar sıklığı kadınlarda yüzde 20, erkeklerde yüzde 5-10. TÜİK’in 2015 verilerine göre suç mağduru çocuk sayısı 122 bin. Bunların yüzde 10’u cinsel suçlar. Türkiye’de yılda ortalama 8 bin çocuk cinsel istismar mağduru oluyor.”


Yayın Tarihi: 08.09.2017

Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde, özel bir yurtta 2 erkek öğrenciye cinsel içerikli video izletip cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen müdür İ.T. tutuklandı. Olayı gündemine taşıyan CHP'li Barış Yarkadaş, “Aileler çocuklarını tarikat yurtlarına vermesin" dedi.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Eskişehir'de 14 yaşındaki kız yeğeni İ.Y.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 40 yaşındaki amca Mustafa Y., 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Diyarbakır’da, 13 yaşında erkek çocuğa cinsel istismarda bulunmak isteyen, çocuğun babasının şikayeti üzerine tutuklanan ve hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan güvenlik görevlisi 33 yaşındaki M.A., 59 gün hapis yattıktan sonra daha az cezası olan ’Cinsel taciz’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı. Mahkeme, olayda cinsel temas olmadığı için, eylemin cinsel taciz suçunu oluşturduğu belirtti.


Yayın Tarihi: 07.09.2017

Aydın'ın İncirliova ilçesinde, küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel tacizden hakkında kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan 38 yaşındaki Cemal S., lunaparkta çalışırken yakalanıp, tutuklandı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

İzmir'in Buca ilçesinde 15 yaşındaki down sendromlu B.A. adlı kızı taciz ettiği iddia edilen B.P, genç kızın yakınları tarafından darp edildi. Tacize uğrayan kızın akrabaları, "Böyle sapık olamaz, yeğenimizi taciz edip saldırdığı gibi bir de telefonla utanmadan korkusuzca arıyor. Bu tiplerin hakkını vermek lazımdı, biz de verdik" dedi.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Murat Başoğlu'nun öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile tatil sırasında teknede öpüştüğü görüntülerin ortaya çıkması sadece magazin gündeminin değil tüm Türkiye gündeminin odağına yerleşti. Hakkında 'hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan soruşturma başlatılan ünlü sunucu Murat Başoğlu'na ilişkin köşe yazarları da toplumun bakış açısına ilişkin analizler kaleme aldı. Politika ve dünya gündemine ilişkin yazılarıyla tanınan Hürriyet yazar Murat Yetkin de bugünkü yazısında Murat Başoğlu'nu yazdı.


Yayın Tarihi: 06.09.2017

Samsun'da, kayınvalidesi 45 yaşındaki M.A.'ya cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen 31 yaşındaki Muhammer P., polis tarafından gözaltına alındı. Kayınvalidesinin yanına yatıp tacizde bulunan Muhammer P., savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi'nde lise 1'inci sınıf öğrencisi kıza tecavüz edip kimseye söylememesi için tehdit ettiği öne sürülen 40 yaşındaki Ahmet A. tutuklandı. Adliye çıkışı şüpheliyi linç etmek isteyen grubu, polis biber gazıyla dağıttı.


Yayın Tarihi: 05.09.2017

İzmir’de taciz iddiasıyla evinde dövülüp bıçaklanan ve tabancayla vurulan 31 yaşındaki Ersin Coşkun’un hastanede son nefesini verirken “Beni karşı komşularımın yakınları vurdu” dediği ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 03.09.2017

İsviçre'de başlayan sosyal medya üzerindeki çocuk tacizi soruşturması, İstanbul'un Güngören ilçesine kadar uzandı. Dublin ailesinin, 14 yaşındaki kızları C.D.'nin sosyal medya üzerinden biriyle uygunsuz bir şekilde cinsel içerikli görüşmeler yaptığını fark etmesiyle başlayan olay, ailenin İsviçre'de yaptığı şikayet üzerine Facebook'tan karşı tarafın bilgilerini talep etmesi sonucu çözüldü. Aranan kişi İstanbul'da bir inşaat teknikeri çıktı.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

İzmir'de iki kadına sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla bir grubun silahlı ve bıçaklı saldırısına uğrayan şahıs hayatını kaybetti. Şüphelilerin, adreslerine eş zamanlı operasyon düzenleyen polis ekipleri, tabanca, 2 av tüfeği, 3 bıçak ve çok sayıda mermi ele geçirdi. Olayla ilgili gözaltına alınan 6 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

İstanbul'da dün akşam saatlerinde genç bir kadın, şort giydiği gerekçesiyle dolmuş şoförünün sözlü tacizine uğrarken, ardından da darp edildi. Bindiği taksi dolmuş şoförü tarafından Arap kafilesi binecek denilerek araçtan indirilmek istenen genç kadın, araçtan inmek istemeyince dolmuş şoförünün sözlü saldırısına uğradı. Şoför, genç kadının kıyafetlerine ve şortuna da laf ederek ağza alınmayacak küfürler etti.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

İzmir'in Alsancak semtinde motosikletli iki kişinin tacizine uğrayan Derya Kılıç ve Seray Gürer'i tartakladığı iddiasıyla tutuklanan polis memuru Orhan Yarcel, avukatının itirazı üzerine iki gün sonra serbest bırakıldı. İddiaya göre polislerden biri, tacize uğrayıp yardım isteyen kızlara karşı "Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın" ifadesini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

İngiltere'de İşçi Partisi'nin kıdemli siyasetçilerinden Chris Williamson'un trenlerde kadınlara özel vagon önerisi tartışmalara yol açtı. Williamson artan tacizlere karşı bu öneriyi getirdiğini söylese de kadınlar bu adımın tacizi normalleştireceğini ve kadınların hareketini kısıtlayacağını düşünüyor. Mısır ve İran gibi ülkelerde metro ve trenlerde kadın vagonu bulunuyor.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Adana'da parkta skandal görüntülere şahit olan vatandaşlar çılgına döndü. 14 yaşındaki 2 kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen şahıs vatandaşlar tarafından darp edildi. Parkta devriye gezen 'mobil park polisi' arbedeye müdahale ederek üstü-başı yırtılmış ve vücudunda darp izleri bulunan Sinan T.'yi gözaltına aldı. Tacizci Sinan T., sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

İzmir Kiraz’da 4 aylık hamile 13 yaşındaki T.K. ile 8 aylık hamileyken devlet korumasında doğum yapan 13 yaşındaki M.A.’ya cinsel istismarda bulunan zanlıları belirlemek için yapılan DNA testleri sonuçlandı. M.A.’yı istismar eden kişinin tutuklu sütçü Y.K. olduğu ortaya çıktı. T.K.’yı istismar ettiği iddiasıyla tutuklanan M.A. da sonuçlar uyuşmayınca tahliye oldu. Jandarma, küçük kızı hamile bırakan kişiyi arıyor.


Yayın Tarihi: 22.08.2017

İzmir'deki taciz olayında son dakika gelişmesi! İzmir'in Konak ilçesinde iki kadını taciz ettiği iddiasıyla tekrar gözaltına alınan motosikletli zanlılardan biri tutuklandı.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

İzmir'in Alsancak Semti'nde motosikletli saldırganın tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polisin de fiziksel saldırısına maruz kalan Derya Kılıç ve Seray Gürer'i taciz eden Onur G., sorgusunda Derya Kılıç'a elle tacizde bulunduğunu itiraf etti. Arkasında bulanan arkadaşı S.Ç. de tacizi Onur G.'nin yaptığını söyledi. İkisi de serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 20.08.2017

İzmir'in Alsancak Semti'nde motosikletli iki kişinin tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polisinde fiziksel saldırısına maruz kalan Derya Kılıç ve Seray Gürer'in cinsel saldırıya uğradığı anların görüntüleri ortaya çıktı. İki motosikletliden biri gözaltına alındı, diğeri serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 19.08.2017

Üniversiteli kızın peşine düşüp 'Ben bu kızı alacağım' diye amcasını öldüren, babası ve kardeşini yaralayan saldırgan Hacı Yılan'ın ailesinin güvenlik nedeniyle köyden gittiği öğrenildi. Katil zanlısının sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profilinde "Size söz, bir gün tüm gazeteciler beni yazacak. Cumhuriyet Savcısı ve Emniyet Müdürü de orada olacak" yazdığı görüldü.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Ardahan’da akılalmaz olay! Evli ve 8 çocuk babası Hacı Yılan (45) üniversiteli kızın peşine düştü! Evlenmek istediğini savunup 2 yıl boyunca tacizlerini sürdürdürdü. Son olarak 'O kızı alacağım' deyip genç kızın amcasını öldürdü, babasını ve kardeşini yaraladı! Katil zanlısının sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profilinde "Size söz, bir gün tüm gazeteciler beni yazacak. Cumhuriyet Savcısı ve Emniyet Müdürü de orada olacak" yazdığı görüldü.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD’nin Chicago kentinde, iki Ford motor ve otomotiv fabrikasında çalışan bazı işçiler şirkette kendilerine ırkçı ve cinsel tacizde bulunulduğu gerekçesiyle şikayette bulundu. Soruşturma sonunda şirket 10 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Denizli’de oto kaporta ustası 50 yaşındaki C.T., iki erkek çocuğuna porno izletip cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine gözaltına alındı. Zanlının çocukları taciz edip, cep telefonu ile videoya çektiği öne sürülüyor.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Kayseri' de bir fabrikada çalışan kadın işçi, mesai bitiminde otobüse binerken servis sürücüsü Ali D'nin (52) kendisini sözle taciz ettiğini ileri sürdü. İkili arasındaki tartışma büyüyünce kadın, çantasında bulunan bıçağı çıkararak salladı ve Ali D.'yi sağ bacağından yaraladı.Hastanede tedavi altına alınan ve sağlık durumunun iyi olduğu yaralı, kendisini bıçaklayan kadını tanımadığını, ortada hiçbir şey yokken kadının birden kendisine saldırdığını söyledi.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

İstanbul'da iğrenç bir taciz olayı yaşandı. 31 yaşındaki P.Ö. Esenyurt'ta yolda yürürken herkesin ortasında önce tacize uğradı. Direnince de tacize uğradığı şahıs tarafından feci şekilde darp edildi. Mağdure olayı şöyle anlattı: Üzerimde şort ve tişört vardı. Kaldırımda yürüyordum. Birden bir şahıs önce beni elle taciz etti. Sinirle dönüp üzerine yürüdüm. Küfür etti ardından da ‘Kıyafetine bak! Dua et kadınsın yoksa seni gebertirim’ dedi ve saldırdı...


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Samsun'un İlkadım ilçesindeki bir kuaförde çalışan 16 yaşındaki Iraklı mülteci B.A., iddiaya göre kadın kuaförü olan Ali Aboalhasnen M. ile Banen K.'nın evine gitti. Banen K. genç kızı soyup, kendisi de soyunduktan sonra banyoya girerek B.A.'ya cinsel tacizde bulunmaya başladı. Eve gelen Ali Aboalhasnen M. ise genç kıza cinsel istismarda bulunup fotoğraflarını çektikten sonra kimseye anlatmaması konusunda tehdit etti. Şikayet sonrası gözaltına alınan çift serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Antalya’da kafe işleten komşusunun kızı 9 yaşındaki S.Y.’yi sokakta öpmeye çalıştığı iddiasıyla çevre sakinleri tarafından yakalanıp dövülen market sahibi evli ve 2 çocuklu 46 yaşındaki Savaş E., alacaklı olduğu müşterilerinin kendisine iftira attığını ileri sürdü. Sanığın tutukluluk halinin devamına karan veren mahkeme, duruşmayı erteledi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Antalya’da, polise sığınan 17 yaşındaki N.G., seks işçisi olduğunu öne sürdüğü annesi Songül G.’nin, "Sana her konuda yardımcı olacak" diyerek kendisini yanına gönderdiği V.A.’nın, cinsel istismarda bulunduğunu, para karşılığı başka erkeklere pazarlamaya çalıştığını iddia ederek şikayetçi oldu. N.G. "Boynumu, dudaklarımı öpüyordu. Bir gün bana ’Artık hazırsın, seni müşteriye götüreceğim, sen de bunun için büyütüldün’ dedi" ifadesini kullandı. Tutuklanan V.A., ilk duruşmada tahliye edildi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

İzmir'de motosikletli biri tarafından taciz edildiklerini ifade eden 19 ve 22 yaşındaki iki kadın, yardım istediklerini ancak polisler tarafından darp edildiklerini belirterek şikayetçi oldu. Kadınların kendilerine hakaret edip saldırdığını savunan polisler de karşı şikayette bulundu. Yaşanan olay güvenlik kameralarına saniye saniye işte böyle yansıdı.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

Kadınların sosyal medyada 'Külkedisi değilim' etiketiyle gece yarısı sokaktaki fotoğraflarını paylaştığı kampanyası, bir politikacının kadınların, geceleri taciz edilmek istemiyorlarsa, o kadar geç saatte sokağa çıkmaması gerektiğini söylemesi üzerine başladı. Hindistan'da kadınlar gece sokaklarda eğlenirken çektirdikleri fotoğrafları "#AintNoCinderella" -Sindirella ya da Külkedisi değilim- etiketiyle paylaşmaya başladılar.


Yayın Tarihi: 11.08.2017

Bodrum öğretmenevi müdürü M.K. hakkında, lise öğrencisine A.S.'ye cep telefonundan mesaj göndererek tacizde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Yıllık izinde olduğu belirtilen M.K., başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı. Şikayet dilekçesinde A.S.'"Telefon ile tacize devam edince psikolojim bozulmaya başladı. Okullar kapandı, yine tacize devam etti" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 10.08.2017

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yalnız yaşayan 49 yaşındaki Rahmi E., aynı mahallede yaşayan 10 yaşındaki bir kız çocuğuna "Çizgi film izlettireceğim" diyerek yaşadığı eve götürdü. Çocuğa pornografik filmler izleten Rahmi E. çocuğa cinsel istismarda bulunarak kimseye söylememesi için tehdit etti. Olayın ortaya çıkmasının ardından Rahmi E.'yi evine giderek gözaltına aldı. Emniyete götürülen Rahmi E.'ye mahalleli tarafından linç girişiminde bulunuldu.


Yayın Tarihi: 09.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir