Son Dakika Yeni Taşeron Haberleri

Taşeron son dakika haberinde Maliye Bakanı tarafından yapılan taşeron işçi ve kadro çalışması açıklaması yer alıyor. Daha önce Çalışma Bakanı tarafından gündeme getirilen taşeron işçiye kadro çalışmasına Maliye Bakanı da katıldı. Bakan Ağbal "Hükümet olarak taşeron konusunda karar vereceğiz" dedi ve taşeron işçi-kadro çalışması hakkında bilgi verdi. İşte taşeron son dakika haberleri...


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Meclis’te görüşülen torba yasa ile asgari ücretten taşeronların maaşına, işsizlik ödeneğinden 15 Temmuz gazilerine memurluk hakkı tanınmasına kadar birçok düzenleme geliyor. İşsizlik maaşı artık her ayın 5'inde ödenecek.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Taşeron son dakika haberine göre taşeron işçilere kadro sağlamak için yapılan çalışmalarda yeni bir formül çıkarıldı. Yıl sonuna kadar taşeron işçi ve kadro sorununun çözüleceği söylenirken bu konu ile çalışmada masada ikili formül yer aldığı ve bu formüllerden bir tanesinin Bakanlar Kurulu tarafından seçileceği belirtildi. İşte 25 Eylül taşeron işçi son dakika haberleri detayı...


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Taşeron son dakika haberinde 22 Eylül Cuma günü Çalışma Bakanı'nın açıklamaları yer alıyor. Taşeron işçi ve kadro çalışmaları için son günlerde açıklamalar ardı ardına geliyor. Bu açıklamalar taşeron işçilere ayrı bir umut veriyor. Hükümet, taşeron işçilerin kadro sorununu çözmek için çalışmaları hızlandırdığını söyledi. Çalışma Bakanı, taşeron işçiler ve kadro istihdamı için çalışmalarımız devam ediyor, yakında çözülecek dedi. İşte taşeron son dakika haberleri...


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Başbakan Yıldırım: Çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu yıl sonuna kadar tamamlayacağız


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Taşeron son dakika haberine göre Çalışma Bakanı tarafından taşerona kadro açıklaması işçileri umutlandırdı. Türk-İş Genel Başkanı Atalay, hükümetin taşeron işçilerle ilgili açıklamalarını olumlu karşıladıklarını belirtti. Ulaştırma Bakanı da taşeron işçiye verilen sözü en kısa zamanda yerine getireceklerini söyledi. Şimdi taşeron işçiler ne zaman kadro gelecek merakla bekliyorlar. Peki taşeron işçilere kadro ne zaman gelecek? İşte 21 Eylül taşeron son dakika haberleri...


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Taşeron son dakika haberine göre Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, taşeron işçilere kadro çalışmasının devam ettiğini ve en yakın zamanda sonlandırılacağı söyledi. Taşeron işçiler, aylardır hükümetten kadroya ne zaman geçeceklerine dair müjdeli haber bekliyorlardı. Bakanın bu açıklaması, taşeron işçiler arasında ümit verici olarak görülüyor. Peki taşeron işçilere kadro ne zaman gelecek? İşte 18 Eylül taşeron son dakika haberleri...


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro durumuyla ilgili açıklama yaptı Son dakika habere göre, Sarıeroğlu, "Taşeron işçilerin sıkıntılarına ve beklentilerine yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız" dedi.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Taşeron işçi son dakika haberinde Çalıma Bakanı'nın dün yaptığı dikkat çekici açıklama var. Taşeron işçiler uzun zamandır hükümetten kadro için haber bekliyor. Çalışma Bakanı, dün Elazığ ziyaretinde taşeron işçi ve kadro çalışmalarına dair bazı açıklamalarda bulundu. Bakan, taşeron işçi kamu istihdamı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. İşte taşeron işçi son dakika haberleri ve Bakan'ın kadro çalışmaları açıklaması...


Yayın Tarihi: 15.09.2017

Özel güvenlikçilerin örgütlü olduğu TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, güvenlikçilerin maçlarda sömürü yaşadıklarını belirterek, “Kulüpler şirketlerle kişi başı 70 TL’ye anlaşıyor, şirketler taşerona 60 TL’den devrediyor, taşeronlar da 50 TL’ye özel güvenlikçileri toplayan ‘simsar’lara yönlendiriyor, onlar da 40 TL’ye güvenlikçi tutuyor” dedi. Çağırıcı, özel güvenlikçilerin seslerini duyurmak için bir derbi maçta görev yapmayacaklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, taşeron işçilerin durumuna ilişkin konunun önümüzdeki yasama döneminde TBMM'de çözüme kavuşturulacağını açıkladı


Yayın Tarihi: 23.08.2017

TRT'de 2 yıl önce sekreter olarak çalışmaya başlayan Aysun E., yönetici kaşelerini kullanıp kurum kantinini hayali bir ihayele 800 bin liraya kiraladı. Aysun E., kurum çalışanları ve vatandaşları da arsa alım satımıyla dolandırdı. Toplam vurgun 5 milyon lira! Daha önce de TRT İstanbul Televizyon Müdürü’nün sekreteri olarak görev yapan ve kurum personeli olmayıp temizlik şirketinde çalışan bir kadının, yetkililerin imzalarını taklit ederek fatura düzenlediği tespit edilmişti.


Yayın Tarihi: 09.08.2017

Tokat'ta geçmiş aylarda ortalama 50 ile 60 TL arasında su faturası gelen abonelere bu ay yüksek miktarlı fatura gitti. Abonelerin başvurusu üzerine belediyenin taşeron çalışanının daha önceden su sayaçlarını okumadan rastgele fatura yazdığı ortaya çıktı. Yapılan incelemede, Mahallede su sayaçlarını okumakla görevli özel şirket çalışanının yaklaşık 1 yıl boyunca su sayaçlarını okumadan abone numarasını girerek ortalama 50 ile 60 TL arasında fatura çıkardığı ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadro durumuna ilişkin, ''Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız." dedi.


Yayın Tarihi: 26.12.2016

Son Bakanlar Kurulu toplantısında 750 bin taşeron işçi de masaya yatırıldı. Konuyla ilgili 3 alternatif üzerine yoğunlaşılırken son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.


Yayın Tarihi: 18.11.2016

ÇATES'te çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve daimi kadroya geçmek için geçen Cuma günü eylem başlatan 138 taşeron işçisinin iş akitleri, eylemlerinin 6'ncı gününde fesih edildi.


Yayın Tarihi: 24.02.2016

Konya'da inşaatlarda taşeronluk yapan 31 yaşındaki Hasan Uğuz, eski ortağı 37 yaşındaki Mehmet Çördükoğlu'nu iddiaya göre 450 bin lira alacağı için çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdü.


Yayın Tarihi: 23.07.2015

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Barış ve çözüm için eğer birilerinin taşeron olması gerekiyorsa şüphesiz biz oluruz. Olduk ve oluruz da" dedi.


Yayın Tarihi: 06.07.2015

Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa ziyareti sırasında taşeron işçi sorununa değindi. Çelik, taşeron işçilerin asıl işlerde çalıştırılmayacağını, çalıştırılması halinde kadroya geçirileceğini belirtti.


Yayın Tarihi: 27.05.2015

Şanlıurfa'da, kamu kurumlarında taşeron firma statüsünde çalışan işçiler, davul-zurna eşliğinde halay çekerek kendilerine kadro verilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2015

MHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay, Uşak Devlet Hastanesi'nde taşeron firmada özel güvenlik ve temizlik görevlisi olarak çalışanların işten çıkartılmakla tehdit edildiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 15.04.2015

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, taşeron işçilerin sorunları hakkında konuştu. Arslan, taşeron işçilerin sendikalara üye olmaları gerektiğini ancak belediyelerin ve işverenlerin engel olduklarını söyledi


Yayın Tarihi: 31.03.2015

Bakan Faruk Çelik, taşeron işçi konusunda açıklamalarda bulundu. Çelik, taşeron işçi konusunda yapılacak düzenlemelerde sendikalardan görüş alacaklarını ve bu doğrultuda hareket edeceklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 23.03.2015

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, madenlerde yeraltı çalışmasıyla ilgili "devrim niteliğinde" düzenleme yapılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 29.05.2014

Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma Kömür İşletmeleri'ne ait ortaya çıkan belge, facianın başından beri tartışma konusu olan taşeronluk sistemini gözler önüne serdi.


Yayın Tarihi: 29.05.2014

Çivril Belediyesi’nde asgari ücret karşılığı çalışan taşeron işçiler, AK Partili Belediye Başkanı Güven’in seçimlerin ardından kendilerine baskı yaparak istifaya zorladığı gerekçesiyle eylem yaptı.


Yayın Tarihi: 26.04.2014

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilerle ilgili düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 02.03.2014

Taşeron şirket ortağı, işçilere ateş açtı. Olayda 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi yaralandı.


Yayın Tarihi: 15.08.2013

İşten çıkarılan taşeron işçisi belediye önünde kendini yaktı.


Yayın Tarihi: 01.04.2013

11 okulda eski malzemeyle ‘güçlendirme’ yapmışlar!


Yayın Tarihi: 15.10.2012

Fethiye’de iki inşaat taşeronu arasında iş kapma yüzünden çıktığı iddia edilen tartışma kanlı bitti. Karnı ve kalbinden bıçaklanan işçi hastanede hayatını kaybetti.


Yayın Tarihi: 15.07.2012

Giresun'da HES inşaatında meydana gelen heyelanda hayatını kaybeden 4 işçinin ölümünde ihmalleri olduğu gerekçesiyle HES inşaatını yürüten taşeron firmanın 2 yetkilisi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 16.05.2012

Adana'da taşeron firma tarafından TEDAŞ'ta çalıştırılan ancak maaşlarını alamadıkları için valiliğe başvurunca işten atılan işçiler, çadır kurup eylem yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 27.03.2012

Art arda Diyarbakır’da ana muhalefet ve iktidar partilerinin miting düzenlemesi ve katılımdaki farka işaret eden Özdemir’e, Tanrıkulu’nun cevabı şaşırtıcıydı.


Yayın Tarihi: 02.06.2011

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, TBMM Başkanlığı’na, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.


Yayın Tarihi: 30.11.2010
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir