Son Dakika Yeni Twitter Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesini fotoğraf karesiyle Twitter hesabından paylaştı. Fotoğrafta, çalışma odasında bulunan Çanakkale Savaşı sırasında son erine kadar şehit düşen 57. Alay'ın sancağı dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 24.11.2017

Twitter'da gündem genellikle ağır. Bazen kafayı dağıtmak için kara bulutları dağıtmakta fayda var. İşte Twitter'da fenomen olmuş kahkaha garantili tweetler...


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar, Kanada'da yapılan 9. Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu'na katılıp konuşma yaptı. Konuşma öncesinde forumun Twitter hesabında paylaşılan bir fotoğraf ise tartışmaları beraberinde getirdi.


Yayın Tarihi: 20.11.2017

Pentagon resmi Twitter hesabından aralarında ABD Başkanı Donald Trump’ın da bulunduğu hakkında taciz iddiaları bulunan siyasetçilerin görevlerinden istifa etmesi çağrısında bulunan bir paylaşımı yanlışlıkla ‘retweet’ yaptı.


Yayın Tarihi: 17.11.2017

Bağışıklık sistemindeki hastalığından dolayı bir yaşındaki Yağız bebek ilik nakli bekliyor. Minik Yağız'ı yaşatmak için sosyal medyada da #yagizailikariyoruz etiketiyle kampanya başlatıldı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakan Melih Gökçek, Twitter'dan ilginç bir anket yaptı. Odatv'nin kendisi hakkında haber yapmayı bırakmasına şaşıran Gökçek, bunun nedenini Twitter'a sordu. Gökçek anket sonucunu ise kahkaha emojileri eşliğinde paylaştı.


Yayın Tarihi: 13.11.2017

Twitter birçok kullanıcı sevindirecek bir karar imza attı. İlk olarak 140 olan karakter sınırını 280 karaktere çıkartan şirket, şimdi de isminiz için daha fazla karakter kullanma olanağı sağlıyor.


Yayın Tarihi: 12.11.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çekilen bir fotoğrafı paylaştı.


Yayın Tarihi: 11.11.2017

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olan HDP’nin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Twitter hesabı üzerinden mesajlar paylaşıldı. Mesajda "Elbette özlem karşılıklıdır, onurlu bir buluşmaya ulaşıncaya dek direneceğiz" denildi.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Türkiye ziyareti çerçevesinde dün Anıtkabir’e giden Elon Musk, Twitter hesabından Atatürk’e ait olduğu iddiasıyla “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin” sözünü paylaştı. Oldukça yoğun ilgi gören tweet yaklaşık 150 bin kişi tarafından beğenildi. Ancak, Mustafa Kemal Atatürk’e ait “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin” şeklinde bir söz bulunmuyor.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Twitter üzerinden onaylı hesap yani mavi tik alım sürecini durdurduklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 10.11.2017

İran medyasında yer alan haberlere göre, El Arabiya, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kral olarak atanabileceğini belirten bir mesaj paylaştı. Ancak tweet birkaç saat sonra silindi. Twitter mesajının neden silindiği henüz bilinmiyor.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden ve uzun süredir Twitter'da polemikten uzak haliyle dikkat çeken Melih Gökçek'ten bu sabah Bülent Arınç mesajı geldi. Melih Gökçek, daha sonra Bülent Arınç'ın 3 ayrı konuşmasından birleştirilen bir videoyu paylaştı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gökçek'i Twitter'da polemiğe girmeme konusunda uyardığı da biliniyordu.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Sosyal medyada yapılan bu paylaşımları okuyanları gülme krizi tutuyor


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su Elon Musk ile yaptığı görüşmenin ardından, akşam saatlerinde Twitter'dan açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Twitter test aşamasının sona ermesiyle birlikte söz verdiği özelliği tüm kullanıcılara için devreye sokuyor. Artık tweet'ler 280 karakter atılabilecek; böylece Twitter kuruluşundan bu yana ilk kez 140 karakter sınırını esnetmiş oldu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Suudi Arabistan'da başlayan gözaltı dalgasında çok sayıda emir ve prens sürpriz bir şekilde gözaltına alındı ve Riyad'da hapsedildi. Tutuklananlar arasında, ülkenin en zengin iş adamlarından biri olarak en dikkat çekici isim olan Prens Waleed bin Taleel hakkında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Arap basını bugün ABD Başkanı Trump'ın Waleed bin Taleel hakkında 2015 yılında attığı tweeti ortaya çıkardı. Tweette yer alan ifadeler 'Prensin tutuklanmasının arkasında ABD mi var' dedirtti.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Suudi Arabistan'da tutuklamalar devam ederken eski Kral Fahd'ın oğlu Prens Abdülaziz bin Fahd'ın güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışmada öldüğü iddia edildi.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Melih Gökçek’ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için AK Parti, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı aday gösterdi. Mustafa Tuna yapılan seçimde yeni başkan oldu. Melih Gökçek seçimin ardından tweet atarak "Kendisine hayırlı hizmetler temenni ediyorum. İnanıyorum ki 1,5 sene de çok güzel hizmetler yapacak" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Birleşmiş Milletler İklim Değişimi Konferansı için yaratılan emoji, konferansa özel #COP23 hashtagiyle birlikte kullanılabiliyor.


Yayın Tarihi: 06.11.2017

'TEOG'un yerine gelen yeni sistem ne?' sorusu dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamasıyla yanıt buldu ancak kafalar yine de karışık. Twitter'da #TEOG etiketi çok paylaşılanlar (Trending Topic) listesinin başını çekiyor. Sosyal medyada bazı eğitim uzmanları, yeni sistemin sınavla girilecek lise sayısını sınırlamasının doğru bir yaklaşım olduğunu, bazıları ise değişikliğin çapı daraltılan yeni bir sınav sistemi getireceğini söylüyor. İşte yeni sisteme yönelik ilk tepkiler...


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Parti'yle ilgili tartışmalar devam ediyor. Akşener'in Twitter hesabındaki değişiklik, bir çok milliyetçi ismin tepkisine neden oldu. Parti kurulmadan önce Twitter hesabında “Türk Milliyetçisi, Ülkücü, eş, anne, babaanne, kadın ve çocuk hakları savunucu, sokak canları gönüllüsü” yazan Meral Akşener, partinin kurulmasının ardından bu ifadeleri sildi. İşte Akşener'in Twitter hesabındaki yeni ifade...


Yayın Tarihi: 04.11.2017

Sosyal medya şirketi Twitter, yaptığı açıklamada işteki son günü olan bir çalışanlarının ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını sildiğini söyledi. Trump'ın @realdonaldtrump adlı Twitter hesabı, açıklamanın öncesinde 11 dakika boyunca Twitter'dan silinmişti.


Yayın Tarihi: 03.11.2017

Bilişim, teknoloji ve sosyal medya yazarı Serdar Kuzuloğlu, bu sabaha karşı Twitter hesabından gözaltına alındığını duyurdu. Kuzuloğlu'nun sabah saatlerinde başlayan ve 112 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındığı sanılıyor.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederken yaptığı açıklamalar ile dikkat çekmişti. Uğur istifa konuşmasında 'Aileme kadar tehdit edildim' ifadesini kullanmış ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AKP'li Edip Uğur tehdit edildiğini söyledi ve istifa etti. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı neyi bekliyor?" demişti. Uğur'la ilgili kritik bir iddiada da CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'dan geldi.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8617 gündür sürdürdüğü görevinden istifa etti. Gökçek, "İstifamı Recep Tayyip Erdoğan istedi. Emir demiri keser. Başarısız olduğumuzu düşündüğüm, yorgun olduğum için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

İstifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, istifasını açıklayacağı saati duyurdu. Twitter hesabından istifa edeceği saati açıklayan Gökçek, dün Ankara belediyesinde çalışan personelle vedalaştı ve konuşmasında ise istifa kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebiyle aldığını ifade etti. Gökçek, konuşmasında "Neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.10.2017

İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetimi parlamentosu yapılan gizli oylamayla tek taraflı bağımsızlık kararı aldı. Kararın ardından İspanya'da merkezi yönetim Katalan yönetimini görevden aldı. Öte yandan Katalonya parlamentosunun feshedildiği ve 21 Aralık'ta seçimlere gidileceği açıklandı.


Yayın Tarihi: 27.10.2017

Eski SAT komandosu Ali Türkşen Twitter hesabından Meral Akşener'in açıklayacağı yeni partisine ait olduğu düşünülen parti kartını paylaştı. Ankara'dan gelen bir diğer iddia ise partinin ismi yönünde. Akşener'in açıklayacağı partinin isminin 'Türkiye'm Partisi' olacağı iddia ediliyor.


Yayın Tarihi: 25.10.2017

Meral Akşener önderliğinde yarın kurulacak yeni siyasi partinin ismi sır gibi saklanırken kulislerde “Türkiye’m” ismi konuşulmaya başlandı. Partinin kurucuları isime ilişkin bilgi vermezken, Sinan Oğan, Twitter üzerinden yaptığı 'Türkiye'm' paylaşımı dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in dün Twitter hesabı üzerinden istifa tarihini paylaşmasının ardından CHP'li Çankaya Belediyesi de kurumsal Twitter hesabından 'havai fişekli kutlama tercih etmeyin' yönünde bir tweet attı. Tweet kısa süre içinde çok sayıda beğeni ve retweet alırken daha sonra ise hesaptan silindi. Diğer yandan İstanbul Kadıköy Belediyesi de bu paylaşıma bando fotoğrafıyla yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Twitter hesabından Cumartesi günü istifa edeceğini duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e bir kötü haber de Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi'nden geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında dün istifasını açıklayan Gökçek'in mahkumiyetinin bedelini istifasını açıkladığı gün belediyenin kasasından ödediği iddiası gündeme bomba gibi düştü.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceği tarih belli oldu. Melih Gökçek istifa edeceği tarihi Twitter'dan duyurdu: "İnşallah Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Meclisini olağanüstü toplayacak ve Meclis üyesi arkadaşlara veda edip, istifamı vereceğim."


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceğini duyurduğu dakikalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Twitter'dan bir açıklama yaptı ve "Bizler bu yola koltuk sevdasıyla, makam sevdasıyla değil; hizmet sevdasıyla çıktık" açıklamasında bulundu. "Ben gençlere güveniyorum." diyen Erdoğan "Gençlerin sahip oldukları imkânların hakkını vereceklerine gönülden inanıyorum" mesajını paylaştı.


Yayın Tarihi: 24.10.2017

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e Twitter üzerinden göndermede bulunmuştu. Gündeme oturan tweet hakkında Bülent Arınç'tan yeni bir açıklama geldi.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk’teki işine son verilen haber spikeri Nevşin Mengü, sosyal medyada ilginç bir paylaşımda bulundu.


Yayın Tarihi: 20.10.2017

Ankara'da 12 katlı bir binaya çıkarak intihar girişiminde bulunan şahsı vatandaşlar film gibi izlerken, bazı kişiler de cep telefonuyla sosyal medyadan canlı yayın yaparak olayı anlattı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

Twitter, yeni özelliğini an itibariyle duyurdu. Twitter'ın duyurduğu Video Web Sitesi kartı, özellikle şirketlerin yönettiği kurumsal Twitter hesapları konusunda yeni nesil bir görünüm sunuyor. Hedef ve amacı, hedef kitlelerde merak uyandırma, direkt olarak web sitesine çekmesini sağlamak. Peki, Twitter'ın yeni özelliği Video Web Sitesi Kartı nedir, nasıl çalışır? İşte Twitter'ın yeni özelliği hakkında her şey!


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Alman polisi sosyal medya hesabından PKK'ya ve Abdullah Öcalan'a destek verdi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bu tweetin ardından , kendi sosyal medya hesabından bu tweeti paylaşarak çok sert tepki gösterdi. Frankfurt Polisi'nin resmi Twitter hesabından paylaşılan skandal tweette “Bu akşam sizin için görevdeyiz: "Öcalan'a Özgürlük, Kürdistan'a Barış" ifadeleri yer aldı. Frankfurt polisine tepki yağdı.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti grup yönetiminin çalışmalarını eleştirip “Televizyondan izliyorum grup başkanvekillerini salonda göremiyorum” dediği öğrenildi. Kasımda TBMM’de yapılacak seçimlerde bazı grup başkanvekillerinin değiştirileceği dile getiriliyor. Öte yandan AK Partili milletvekillerinin Twitter paylaşımları konusunda da uyarıldığı belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 17.10.2017

FETÖ'nün Twitter'da propaganda aracı olarak kullandığı "Fuat Avni" hesabına istihbarat sağlayan trol ekibinden olduğu iddia edilen bir kişi ailesi ile birlikte Arnavutluk'ta yakalandı.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

ABD'de 40 yıldan uzun süredir yayınlanan porno dergisi Hustler'ın sahibi Larry Flynt, ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden azledilmesini sağlayacak bir bilgi getirene 10 milyon dolar teklif etti. ABD'li porno kralı Flynt'in ilanının Washington Post gazetesinde ayrıntılı bir biçimde yayınlandığı aktarıldı. Fox Business sunucusu Liz Claman'ın Twitter hesabından paylaştığı ilanın görseli, Flynt'in resmi hesabından da retweet edildi.


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Facebook, Apple, Gmail, Instagram hesaplarınız var. Peki sizden sonra bu hesaplara ne olacak? İşte herkesin mutlaka bilmesi gereken internetin ölüm sonrası kuralları...


Yayın Tarihi: 16.10.2017

Ünlü yazar Elif Şafak'tan şaşırtan bir itiraf geldi. Dünyaca ünlü yazar Şafak biseksüel olduğunu açıkladı. Elfi Şafak, "Biseksüelim ama bunu kamusal alanda söyleyecek cesaretim olmadı" dedi. Elif Şafak'ın bu itirafı sonrası sosyal medyada binlerce yorum yapıldı.


Yayın Tarihi: 15.10.2017

Lise öğrencisi Helin Palandöken'in eski erkek arkadaşı Mustafa Yetgin, Pendik'te dehşet saçtı. Eski sevgilisini pompalı tüfekle başından vurarak öldüren Yetgin, genç kızın arkadaşı Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül'ü de yaraladı. Son dakika bilgisine göre, Helin'i katleden Mustafa Yetkin 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklandı. Öte yandan okul önünde yaşanan dehşete tanık olan öğrenciler o anları anlattı. Saldırganın Helin'e ateş açma anını aktaran öğrencinin söyledikleri kan dondurdu.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben 5 soru yöneltti.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı ilk paylaşımda, Sırbistan'a yaptıklara ziyareti değerlendirdi. Emine Erdoğan, "Sırbistan ziyaretimiz, Balkanlar'daki kardeşlerimizle bir kez daha kucaklaşmamıza, hasret gidermemize vesile oldu. Türkiye'nin de destek olduğu projeler, Balkanlar ile aramızdaki gönül bağını inşallah daha da güçlendirecek." ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 13.10.2017

Dün resmi Twitter hesabı açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ilk paylaşımını yaptı. Erdoğan'ın paylaşımının sonunda yer alan ifade dikkat çekti.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medyaya giriş yaptı. Emine Erdoğan, Twitter hesabı açtı.


Yayın Tarihi: 11.10.2017

Twitter, yeni özellik duyurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 140 karakter sınırını kaldırmaya hazırlandığını duyuran Twitter, şimdi de tıpkı Facebook'taki gibi gönderilerin iletilme zamanları ayarlanabilecek. Yeni özelliğin ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi verilmedi. Peki, Twitter'ın yeni özelliği olan 'sonraya sakla' özelliği nasıl çalışacak? Ne zaman geliyor?


Yayın Tarihi: 10.10.2017