Son Dakika Yeni Twitter Haberleri

IŞİD’in propaganda aygıtının Rusça yayın yapan kolu Furat Medya, Temmuz ayından bu yana yüksek kalitede 3 video yayınladı. Furat’ın Twitter ve Telegram hesapları günlük temelde güncellemeler ve multimedya mesajları paylaşmaya devam ediyor.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Kahramanlarımız Tunceli Pülümür'de şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın kanını yerde bırakmadı. Bu gece ve sabah 5 terörist etkisiz" ifadelerini kullandı. Şanlıurfa Siverek'in Çiftçibaşı köyünde sınıf öğretmenliği yaptığı sırada yaz tatilini geçirmek üzere memleketine yola çıkan Necmettin öğretmen, Erzincan-Tunceli yolunda teröristlerce yolu kesilerek kaçırılmış ve 12 Temmuz'da naaşı köylüler tarafından bulunmuştu.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Ünlü şarkıcı Harun Kolçak bir süredir gördüğü kanser tedavisine olumlu cevap veremedi. 4 gün önce doğum günü olan Kolçak'ın ölümü sanat camiasını derinden üzdü. Sosyal medyadan taziye mesajları yağdı.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Jülide Sarıeroğlu'nun Twitter hesabını kapatması sosyal medyada çok konuşulmuştu. Sarıeroğlu, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve “Medyada haberlere konu edilen mesajların niçin ve hangi amaçla atıldığı bellidir. Buna rağmen, şahsımla ilgili kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapanların ve yayanların iyi niyetli olmadıklarını belirtmek istiyorum." dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

'Yeni kabinede kimler var' sorusunun yanıtı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Beştepe'deki sürpriz görüşmesinin ardından belli oldu. Yeni kabine listesine göre 5 bakanın görevi değişti, 6 yeni isim geldi. AK Parti tarafından kurulan yeni kabineye yine giremeyen Burhan Kuzu ise kişisel Twitter hesabından isyan etti. Kuzu 'adalet' göndermesinde bulunarak "Allah'a havale ediyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun 2013'te attığı tweetler sosyal medyayı salladı. Jülide Sarıeroğlu'nun Fethullah Gülen'in bir sözünün yanı sıra, soL'da yayınlanan "Binler Tayyip istifa diyor" başlıklı haberi paylaştığı görüldü. Jülide Sarıeroğlu'nun bu tweetlerinin dolaşıma sokulmasının ardından Twitter hesabını kapatması dikkat çekti. Öte bakan olduğu açıklanmasının ardından Sarıeroğlu Twitter'da trend topic (TT) oldu.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin 15 Temmuz darbe girişimini halkı ayrıştırmak için kullandığını savunurken, "Suçları da korkuları da büyük. Ne yaparsanız yapın 15 Temmuz'un hesabını vereceksiniz" dedi. Twitter'dan gündem yaratacak paylaşımlarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Halkın 15 Temmuz'u unutulmaz bir demokrasi mücadelesidir. Sarayın 15 Temmuz'u ise, 20 Temmuz sivil darbesine çıkan en kısa yoldur!" dedi.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan fotoğrafının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile montajlanmış halini paylaşan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, gelen tepkiler üzerine "Yeteri kadar kaldı ve amaç hasıl oldu. Hep onlar mı uyduracak biraz da biz uyduralım" tweet'ini attı.


Yayın Tarihi: 19.07.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Anıtkabir Koruma Amaçlı İmar Planı değişikliklerine ilişkin meclis kararının planları 1 yıl sonra askıya çıkmasıyla Anıtkabir tartışmaları gündemdeki sıcak tartışmaların 1 numarası haline geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anıtkabir çevresinin imara açılacağı iddialarına yönelik kişisel Twitter hesabından açıklama yaptı. İşte Gökçek'in o açıklamaları...


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Katy Perry 100 milyondan fazla takipçiye ulaşan dünyanın ilk kullanıcısı! Peki ünlü şarkıcının kırdığı büyük rekorun arkasından Türkler ne durumda? Türkiye’de kimin en çok takipçisi var? (Temmuz 2017)


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Jandarma Genel Komutanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımla, uzun süredir merakla beklenen Game of Thrones'un 7. sezonuna göndermede bulundu. Jandarma bandosu tarafından ünlü dizinin jenerik müziği seslendirilirken, "Jandarma varsa herkes güvende!" mesajı paylaşıldı. Dizinin jenerik müziğini ve popüler sloganını konu alan paylaşım kısa sürede binin üzerinde beğeni alarak sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Yönetmen Mustafa Altıoklar'ın 15 Temmuz tweet'leri gözaltı kararı çıkmasına neden oldu! Mustafa Altıoklar, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bazı tweet'ler atmış, tepkilerin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı. Altıoklar, birkaç tweet ile 15 Temmuz darbe girişimini kendince eleştirmiş ve şimdi de gözaltı kararı çıkmasına neden oldu. Mustafa Altıoklar'a gözaltı kararı çıkmasına neden olan tweet'ler neler?


Yayın Tarihi: 16.07.2017

15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminin yıldönümünde sosyal medyada, FETÖ üyesi olan ve firar eden Kerim Balcı'nın videosu paylaşılıyor. 15 Temmuz gecesi canlı yayın yapan STV eski muhabiri Şemsettin Efe ve Zaman Gazetesi eski yazarı Kerim Balcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı darbeye karşı koymaya çağıran konuşmasını duyunca büyük şok yaşamışlar o anlar ise günlerce konuşulmuştu. Erdoğan'ın 'Sokağa çıkın' çağrısını duyan FETÖ'cü yazar Kerim Balcı bakın neler demişti...


Yayın Tarihi: 15.07.2017

Sevan Nişanyan firar etti. Sit alanına yaptığı inşaat nedeniyle hapis cezası alan Sevan Nişanyan firar ettiğini attığı tweet ile duyurdu. Sevan Nişanyan, sit alanına inşaat yaptığı için tutuklanmıştı. Peki Sevan Nişanyan kimdir?


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. "İhanet teşebbüslerinin üstesinden, bin yıllık kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, yoldaşlığımızın rehberliğinde geleceğiz" ifadesini yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında "Buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle elde edeceğimiz bir sonraki zafer, 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır. Ya olacağız ya öleceğiz!" dedi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

İstanbul Büyüşehir Belediyesi, metroda 'yayılarak oturma’ları engellemek için sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin 1'inci yıl dönümü nedeniyle, sosyal medya hesaplarındaki profil fotoğraflarını "15 Temmuz"un resmi logosu ile değiştirdi.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook ve Twitter 2018’in ilk yarısında yapılacak olan Dünya Kupasındaki görüntüleri yayınlamak için görüşmeler başladılar.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

LYS sonuçları bugün açıklanacak. Üniversite adayları merakla ve heyecanla ÖSYM'den gelecek LYS sonuçları açıklandı haberini bekliyor. LYS sonuçları aynı zamanda bugün Twitter'ın en çok konuşulan konusu oldu. TT olan LYS sonuçları için Twitter'da ilginç yorumlar yapılıyor. İşte onlardan bazıları...


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Facebook, Apple, Gmail, Instagram hesaplarınız var. Peki sizden sonra bu hesaplara ne olacak? İşte herkesin mutlaka bilmesi gereken internetin ölüm sonrası kuralları...


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Ehlisünnet TV’de sokak röportajları ile tanınan Mücahid Cihad Han'ın Twitter hesabından paylaştığı görüntüler sosyal medyada yayıldı. Videoda tarikat mensuplarının, İbrahim Tatlıses'in "Gülüm benim" şarkısını davul zurna ile çalıp hep bir ağızdan seslendirdikleri görülüyor. Tarikat mensupları şarkının nakaratını, "Gülüm benim, şeyhim benim. Ayırmasın Mevlam bizi, budur inan tek dileğim!" şeklinde değiştirmeyi de ihmal etmedi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlatılan Adalet Yürüyüşü'nde bugün 23. gün... 15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, yirmi ikinci gününde İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ederken, yol güzergahı üzerinde olan Pendik Belediyesi'nden büyük tartışma yaratan bir sosyal medya paylaşımı geldi. Belediye tarafından yapılan bu paylaşıma vatandaşlar büyük tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde devam eden Adalet Yürüyüşü'nde bugün 21. gün... Ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun devam eden Adalet Yürüyüşü'nde İstanbul'a girişinin engellenmesi durumunda ne yapacağı da belli oldu. CHP PM üyesi Mehmet Ali Çelebi de sosyal medya hesabından dikkat çeken bir mesaj yazdı. Çelebi, "Kılıçdaroğlu, İstanbul'a almazlarsa oturma eylemi başlatacak" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Türkiye'nin hemen her yerinden her gün Türk vatandaşları ve Suriyeliler arasında yaşanan gerginliklerin haberi geliyor. Konu sosyal medyada da bir numaralı başlık oldu. #Suriyelilersınırdışıedilsin etiketi altında Suriyelilerden rahatsızlıklarını dile getiren vatandaşlar suç oranının artmasından şikayet etti. Son olarak dün gece Ankara’da Suriyelilerle vatandaşlar arasında çıkan kavgada, gergin anlar yaşandı, polis vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti.


Yayın Tarihi: 04.07.2017

TRT Haber ekranlarında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin olarak atılan başlıklar büyük tepki topladı. Kamu kurumu olduğu için tarafsız olması gerekirken, binlerce insanın katıldığı yürüyüş için “CHP liderinin sözde ‘Adalet’ yürüyüşü yorumlanıyor” başlığını atan TRT Haber'e CHP'lilerden ve sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. #HaddiniBilTRT etiketi Twitter'da TT oldu...


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu'ya çirkin mesaj... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan "adalet yürüyüşü" ile ilgili olarak "Bir lider bin odasında bin klima olan sarayda. Diğer lider 40 derecede asfaltta yürüyor. AKP, elitlerin partisidir" diyen Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu'ya bir sosyal medya kullanıcısı "Baban da sıcağı severdi" diye yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

ABD, Başkan Donald Trump'ın attığı zehir zemberek son tweetleri konuşuyor.... ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçiler Partisi’ne yakınlığıyla bilinen "Morning Joe" isimli sabah programına katıldı. TV programında yapılan eleştirileri kaldıramayan ABD Başkanı, sunuculara Twitter’dan tepki gösterdi. Trump "bir başkana yakışmayan sözler kullanmak, medyayı susturmaya çalışmak ve cinsiyetçilik" ile suçlanıyor.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'dan İstanbul'a yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla ‘adalet' göndermesinde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan 'Adalet Yürüyüşü'nü eleştiren Gökçek, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Beşiktaş Belediyesindeki yolsuzluğu belgelerle ispat eden CHP Milletvekili İlhan Cihaner'in suç duyurusunu kapatan Kılıçdaroğlu, adaletten bahsedemez" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Sosyal medyada terörist propagandaya karşı yeterince mücadele etmemekle suçlanan ve cinayet, dayak, intihar, çocuk istismarı gibi suç ve aşırılık içeren şiddet videolarının yayınlandığı bir yer haline gelen Facebook, kullanıcılarının söz konusu paylaşımlarını kaldırma çalışmalarına hız verdi. Facebook, yeni başlattığı nefret söylemiyle mücadele girişimi çerçevesinde haftada 66 bin paylaşımı sildi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Sosyal medya uzmanları, vatandaşların Twitter hesaplarının ele geçirilmesi ve yönlendirilmesi için tanıdıklarının hesaplarından atıldığı izlenimi verilen, "Hesabınız kilitlendi lütfen buradan açın" şeklindeki ifadelerin yer aldığı virüslü mesajlardan zarar görmemesi için “mobil doğrulama" özelliğinin muhakkak kullanılması gerektiğini bildirdi ve önemli uyarılarda bulundu.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi Twitter üzerinden silahlanma çağrısında bulundu. Sol Haber'in aktardığına göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi hesabından paylaşılan "Savunma alanında, her şeyimizi kendimiz yapmadan bize huzurlu bir uyku yok" paylaşımını alıntılayan Safi "Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 24.06.2017

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Katar merkezli Al Jazeera kanalının Arapça hesabını sabah saatlerinde kapatmıştı. Hesabın askıya alınma nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmazken, hesabın sonra yeniden açıldığı aktarıldı. Suudi Prens Telal, Twitter'a yaptığı 300 milyon dolar yatırım ile şirketin en büyük ikinci hissedarı konumuna gelmişti. Hatırlanacağı üzere Suudi Arabistan, ülkelerinde faaliyet gösteren Al Jazeera'nın yayın lisansını iptal etme ve ofislerini kapatma sürecini de başlatmıştı.


Yayın Tarihi: 17.06.2017

ABD Başkanı Donald Trump, FBI eski Direktörü James Comey'yi kovmasıyla ilgili soruşturma altında olduğunu itiraf eden bir tweet attı. Trump, ilk kez FBI direktörü James Comey'in görevine son verdiği için kendisine soruşturma açıldığını kabul etti. Trump, tweet'inde "Bana FBI direktörünü kovmam gerektiğini söyleyen adam tarafından, FBI direktörünü kovmam gerekçesiyle soruşturma altındayım! Cadı avı" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Meral Akşener , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' başlatmasına ilişkin, "Bugünün güçlüleri bir zamanlar,o günün güçlülerine karşı "güçlünün hukuku değil,haklının hukuku.Adalet herkese bir gün lazım olur" derlerdi. Ülkemizde ana muhalefet lideri "adalet" pankartı ile yürümek zorunda kalıyorsa, herkesin durup düşünmesi gerekir. Huzur ve adalet tesis edilmelidir" dedi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün saat 15.28'de merkez üssü Karaburun İlçesi'ne 23 kilometre açıkta Ege Denizi olan, Richter ölçeğine göre 6.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında çok konuşulan iddiasını tekrarlayarak 'Deprem merkezi civarında seyreden sismik araştırma gemisi var mıydı... Varsa gemi hangi ülkeye ait?' şeklinde ifadeler kullandı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

AK Partili Milletvekili Burhan Kuzu İngiltere'deki seçimlerin ardından sosyal medyada konuyla ilgili yorum yaptı. '2010'dan beri neredeyse koalisyonlara kayan İngiltere artık parlamenter sistemden başkanlık modeline geçmek zorunda kalacak. Başka çare yok' dedi. Kuzu'ya İngiltere Büyükelçisi Richard Moore yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Sosyal medyada hızla yayılan bir anne ve oğlunun görüntüsü büyük tepki topladı. İnternette dolaşan görüntülerde bir annenin oğluna sigara ve bira içirdiğinin görülmesi yankı uyandırdı. Babaanne tarafından çekilen görüntülere yapılan yorumlarda çocuğun hem fiziksel hem de duygusal yönden istismar edildiği vurgulandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'da "Gerekli bütün tedbirleri derhal alacağız. Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağım" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

İstanbul metrosunda gerçekleştiği iddia edilen taciz iddiası dün geceden beri sosyal medyanın gündemine oturdu. @yasebaskan adlı Twitter kullanıcısının metroda görüntülediği ve kişisel hesabından paylaştığı fotoğraflar kısa sürede yayılmaya başladı. Kullanıcıların çoğu olaya tepki gösterirken, bazıları da 'gerçekten bu kişinin hareketi farkında olmadan yapmış olabileceğini' belirtti. Olay görüntüler bir süre sonra bilinçli mi yapıldı, bilinçsiz mi yapıldı tartışmasına döndü. İşte o tepkiler...


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Thani, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a videolu bir mesajla teşekkür etti. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı açıklamada, beş Arap ülkesinin diplomatik ilişkilerini kestiği Katar'a verdikleri her türlü desteği sürdüreceklerini ifade etmişti. Öte yandan Türkiye'den kargo uçaklarıyla gönderilen gıda ürünleri Katar'a ulaşarak raflardaki yerlerini aldı. Bu gelişme marketlerin sosyal medya hesaplarından duyuruldu.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Thani, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a videolu bir mesajla teşekkür etti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de bu mesajı retweet ederek takipçileriyle paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüntülerine yer verilen videoda fonda Diriliş Ertuğrul dizisinin müziği yer alıyor.


Yayın Tarihi: 10.06.2017

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın, ülkedeki IŞİD saldırılarının ardından taziyelerini ileten ancak açıklamasında "Terörizmi destekleyen ülkelerin, destekledikleri kötülüğün kurbanları olma riskini taşıdığını vurguluyoruz" demesine tepki gösterdi. Zarif, Twitter'dan yaptığı açıklamada Beyaz Saray'ın açıklamasını 'iğrenç' olarak niteledi. ​İran'da dün parlamento ve Ayetullah Humeyni'nin türbesinde yaşanan iki ayrı bombalı ve silahlı saldırıda 13 kişi ölmüştü.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Uyuşturucu davasından hüküm giyen pop şarkıcısı Deniz Seki, 2014'te girdiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden önceki gün tahliye oldu. Elinde beyaz güvercinle çıkan Seki, gazetecilere yaptığı açıklamada "Çok zorlu bir yolculuktu" dedi. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Deniz Seki ile ilgili haberlere tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Sosyal medyada çok konuşulan paylaşımlarıyla dikkat çeken belediyelerden Balıkesir'in Edremit Belediyesi'nin Başkanı Kamil Saka, Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğrafta "Güre Hizmet Binası'nda görevli personel arkadaşlarımızdan devam eden çalışmalarımızla ilgili bilgi alıyorum" ifadelerini kullanan Kamil Saka'ya bir Twitter kullanıcısından gelen yorum ve Saka'nın ona yanıtı okuyan herkesi gülümsetti.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine yönelik yorumları yüzünden hedef olduğu ileri sürülen ve ekrandan uzaklaştırılan CNN Türk'ün haber sunucusu Nevşin Mengü'nün bu akşam ekrana dönmesi bekleniyordu. Ancak beklenen dönüş olmadı ve ana haber bültenini yine Başak Şengül sundu.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Şemdinli'de 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasında kaybettiğimiz Yarbay Songül Yakut hakkında üzüntülerini belirten bazı kesimleri, Songül Yakut Silivri davalarında yargılanırken destek vermedikleri gerekçesiyle 'sahtekarlar' diyerek eleştirdi. FETÖ ile ilgili yaptığı paylaşımda oldukça sert ifadeler kullanan Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in gündeme getirdiği İstanbul BBB teklifi iddiasına da yanıt vermişti.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Kılıçdaroğlu Meral Akşener'i CHP'ye davet etti... Teklif İstanbul belediye başkanlığı..." yorumunda bulunduğu Meral Akşener'den iddialara ilişkin ilk açıklama geldi. Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, Melih Gökçek'i adeta yaylım ateşine tuttu.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

FETÖ'nün Fuat Avni isimli Twitter hesabını yöneten firari Said Sefa'nın bir fotoğraf albümü daha bulundu. Albümde tutuklu Mehmet Altan ile çekilmiş fotoğraflar dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere bir önceki fotoğraf albümünde Fuat Avni, 15 Temmuz darbe girişiminden önce FETÖ televizyonunda darbeyi çağrıştıran açıklamalarda bulunan Ahmet Altan ve soyadını 'Gülen' olarak değiştirip Fetullah Gülen için 'Canımı veririm' diyen basketbolcu Enes Kanter gibi isimler yer alıyordu.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

ABD'de Bütçe ve Yönetim Dairesi tarafından onaylanan yeni uygulamada vize için başvuracak adaylardan 5 yıllık sosyal medya dökümleri ve 15 yıllık bilgiler istenecek Trump yönetimi, dünya genelinde ABD vizesi için başvuranlardan, Facebook,Twitter ve LinkedIn başta olmak üzere son 5 yıla ait sosyal medya hesaplarını ve 15 yıllık kişisel bilgilerini isteyen yeni bir form düzenledi. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Sosyal medyanın son gözdesi California'da yaşayan 31 yaşındaki spor eğitmeni ve vücut geliştirmeci Danny Jones... 'Ağaç adam' lakaplı Jones, 2 metre 6 santimetre boyuyla sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. Ağırlığı 124 kilogram olan Jones'un keşfedilmesini sağlayan ise bir tweet... Bir sabah uyandığında, kendisini binlerce insanın takip ettiğini gören Jones, Instagram ünlüsü olmanın keyfini çıkarıyor.


Yayın Tarihi: 01.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir