Son Dakika Yeni Ukrayna Haberleri

A Milli Futbol Takımı'nın Ukrayna ile 2 Eylül Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu maçı için Türk seyircilere ayrılan biletler tükendi.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Ukrayna’ya 150 bin TL alacağı için giden ve yakınlarının 2 haftadır haber alamadığı evli ve 5 çocuk babası işadamı Rıza Yüce’nin (44) cesedi bulundu. Ukrayna'ya Mersin’den giden işadamının Kiev’e gittiği, en son 26 Temmuz’da eşi Suna Yüce'yi telefonla arayarak, parayı almakta zorlandığını, araya bir kişinin girdiğini ve görüşmek için buluşacaklarını söylediği; tedirgin olduğunu, görüşeceği kişinin güven vermediğini anlattığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, 14-20 Eylül tarihlerinde yapılacak Rus-Beyaz Rusya 'West 2017' askeri tatbikatı sırasında Rus birliklerinin Ukrayna topraklarını işgali ihtimalinin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından incelendiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Kırım’ın Yalta kenti sakini Yekaterina Luganskaya’nın, Ukrayna’daki güzellik yarışmasına katılması tartışmalara yol açtı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Kuzey Kore’nin kıtalararası balistik füze geliştirme teknolojisini, Ukrayna’daki Sovyetlerden kalma roket fabrikasından, karaborsa üzerinden getirdiğini belirten rapor açıklandı. Daha önce ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı siber saldırılar ve ikmal yollarına sabotajlar düzenleyerek engellediği nükleer ticaretin, çoğunlukla Çin üzerinden yapıldığı belirtiliyordu.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Kuzey Kore'nin kıtalararası balistik füze geliştirme teknolojisini, Ukrayna'daki Sovyetlerden kalma roket fabrikasından, karaborsa üzerinden getirdiğini belirten rapor açıklandı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve bağımsızlığını tehdit edici eylemlerde bulundukları gerekçesiyle aralarında Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Andrey Çerezov'un da yer aldığı 3 kişi ile 3 şirkete yaptırım getirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, Moskova'ya karşı yaptırım kararından AB ve Alman hükümetinin tamamen sorumlu olacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 05.08.2017

Gürcistan eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin bütün pasaportlarının iptal edildiği duyuruldu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından pasaportları iptal edilen Saakaşvili'nin Ukrayna'ya girmesinin yasaklanmasının yanı sıra, ABD'den üçüncü bir ülkeye girişinin de engellendiği belirtildi. Gürcistan eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili, bundan iki yıl önce Gürcistan makamları tarafından vatandaşlıktan çıkartılmıştı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

Ukrayna'da aşırı sıcaklar hayatı felç ediyor. Son yılların en yüksek sıcaklıklarını yaşayan ülkede, önceki gece başkent Kiev'de son 137 yılın sıcaklık rekoru kırıldı. Uzmanlar 28,5 derece ile son 137 yıldır görülen en yüksek gece hava sıcaklığının görüldüğünü belirtiyor. Öte yandan ülke genelinde gündüz gölgede ortalama sıcaklığın 37 derece olduğu öğrenildi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

NATO, Estonya hava sahası yakınlarındaki Rus jetlerini durdurdu. Son dakika haberine göre NATO askeri ittifakı tarafından yapılan açıklamada, Estonya hava sahası yakınında uçan 3 Rus uçağının durdurulduğu belirtildi. Açıklamada, Rus uçaklarının iki MiG-31 yüksek irtifa önleme uçağı ve bir Antonov AN-26 nakliye uçağı olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.08.2017

TUİD Başkanı Burak Pehlivan, ""Türk firmalarının Ukrayna'daki özelleştirme sürecini yakından takip etmelerini ve bir ülke tarihinde çok nadir olarak ortaya çıkabilecek bu dönemi iyi bir biçimde değerlendirmelerini öneriyorum." dedi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Ukrayna'nın doğusuna ziyarette bulunan ABD'nin Ukrayna özel temsilcisi Volker, Rusya destekli isyancıların ilerleyişini kırmak için bölgeye silah ve tank gönderilebileceğini açıkladı. ABD'nin Ukrayna özel temsilcisi Kurt Volker, Ukrayna'da Rusya destekçilerine karşı silah göndermeyi tartıştıklarını ifade etti. BBC'ye yaptığı açıklamada bu yardımla Kiev yönetimine bağlı güçlerin Rusya'nın ilerleyişini durdurabileceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Rusya Ukrayna sınırına saldırıya yönelik olarak eğitilip donatılmış üç bölük asker kaydırdı. Ukrayna Savunma Bakanı Nikolay Mujenko, Rusya'nın Ukrayna sınırına üç bölük asker kaydırdığını ve bu bölüklerin saldırıya yönelik olarak eğitilip donatılmış birlikler olduğunu söyledi. Mujenko, yaptığı basın açıklamasında, bu birliklerin motorize birlikler olduğunu ve ani saldırı taktiği doğrultusunda eğitilmiş olduklarını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Ukrayna Savunma Bakanı, Rusya'nın sınır bölgesine her an saldırıya hazır donanımlı askeri birlik kaydırdığını öne sürdü. Ukrayna Savunma Bakanı, Mujenko, yaptığı basın açıklamasında, bu birliklerin motorize birlikler olduğunu ve ani saldırı taktiği doğrultusunda eğitilmiş olduklarını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 24.07.2017

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, "Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı kesimlerin yeni bir devlet kurdukları yönündeki beyanlarını Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün ihlali olarak görüyoruz. Bu tür beyan ve eylemlerin çözüm arayışlarını daha güç hale getirdiği açıktır" dedi.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Ukrayna'dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti, bölgede 'Malorossiya' (Küçük Rusya) adlı yeni bir ülke kurulduğunu açıkladı. Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Aleksandr Zaharçenko, üç yıldır devam eden Ukrayna krizini çözmek amacıyla kurdukları yeni, bağımsız ülke Malorossiya'ya üç yıllık bir süreçte geçiş yapmayı planladıklarını belirtti.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Ukrayna'da genç kadın vekilin bir hayır kuruluşu için kendini açık artırmaya çıkarması tartışma yarattı. 25 yaşındaki Anastasia Deeva, geçen yıl çıplak fotoğraflarının sızmasıyla ülke gündemine oturmuştu. Deeva, önceki gün bir çocuk hakları derneği yararına düzenlenen bir açık artırmaya katıldı. Fakat 25 yaşındaki Deeva’nın teklifi kendisiyle ilgiliydi...


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Ukrayna'da güzellik kraliçesinin arkadaşıyla çıktığı eğlence turu korkunç bir kazayla sonuçlandı. Kaza öncesinde video çeken genç kızın ölüm anı sosyal medyada paylaşıldı. Videoda iki genç kadın da hayatın ne kadar güzel olduğundan bahsederken bir anda video kaydı bozulmaya başladı ve o sırada facia yaşandı.


Yayın Tarihi: 01.07.2017

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yaşanan patlamada 1 kişi hayatını kaybetti. 4 gün arayla gerçekleşen bu ikinci patlama ise güvenlik kamerasınca kaydedildi. Kiev'in Solomenka semtinde bu sabah Mercedes marka bir otomobile yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu aracın sürücüsü hayatını kaybetti. Cam parçalarının isabet ettiği iki kişinin de yaralandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere çok sayıda Avrupalı devlet ve özel kuruluşa ait internet sitesine siber saldırı düzenlendi. Ukrayna'nın Çernobil nükleer santralini ve pek çok kurumunu etkileyen siber saldırı ABD'ye de yayıldı. Avrupa çapında 200 bin şirketin maruz kaldığı siber saldırılardan Merkez Bankaları ve diğer finansal kuruluşların etkilenmemesi için alarm verildi. Geçtiğimiz mayıs ayında “WannaCry” isimli yazılımla düzenlenen uluslararası siber saldırı 150 ülkede etkili olmuştu.


Yayın Tarihi: 27.06.2017

Ukrayna'nın Odessa kentinde fidye amacıyla kaçırılan iş adamının cesedi ormanda bulundu. Saldırganların, işadamının arkadaşından 60 bin dolar fidye istedikleri, ancak bu kişinin polise haber verdiği belirtildi. İsmi açıklanmayan Türk vatandaşına işkence yapan saldırganlar, daha sonra öldürdükleri işadamını ormana gömdü. Zanlılar kısa sürede yakalanarak tutuklandı.


Yayın Tarihi: 23.06.2017

Ukrayna'nın liman kenti Mariupol'de yaşayanlar korkunç bir olaya tanıklık etti.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Ukrayna üzerinden Avrupa'ya girmeye çalışan Türkler ormanda kaybolunca yakalandılar. Ukrayna Sınır Güvenlik Servisinden yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Çernovtsı ilinde gümrük yetklilerinin, Ukrayna-Romanya sınırını yasa dışı şekilde geçmek isteyen beş Türk vatandaşını yakaladıkları bildirildi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

Ukrayna’da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulla göle atılan üniversite öğrencisi Ela Dişli’nin arkadaşına “Tehdit ediyor. Kurtulamıyorum” dediği ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi olarak gittiği Ukrayna'da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulun içinde göle atılan Türk kızı Ela Dişli'nin, katil zanlısı sevgiliden bir süredir ayrılmaya çalıştığı ancak kurtulamadığı ortaya çıktı. İşte duyanları dehşete düşüren cinayet olayın detayları...


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Ukrayna’da bir üniversitede diş hekimliği bölümünde okuyan Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı Ela Dişli ölü bulundu. Cinayete kurban gittiği tahmin edilen Ela'nın son olarak Türkmenistan kökenli erkek arkadaşıyla görüldüğü kaydedildi. Ülkenin güneydoğusundaki Razgrad Bölge Savcısı Tihomir Todorov, yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın İvano-Frankivsk şehrindeki bir üniversitede diş hekimliği bölümünde okuyan ve 1 Haziran’dan bu yana kendisinden haber alınamadığını ifade etti.


Yayın Tarihi: 14.06.2017

Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi. Dima, Ukrayna'nın Kramatorsk şehrindeki engelli ve öksüz çocukların yer aldığı bir kimsesizler yurdunda yetişti. Dört yıl boyunca Dima ne kendi başına yemek yiyebildi ne de yürüyebildi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Dima Kalekin Ukraynalı bir çocuk. Biyolojik ailesini tanımıyor. Doğduğunda Dima'da hidrosefali (beyinde su toplaması) oluştu. Anne ve babası, bebeklerini ilk gördüklerinde acımasızca bir karar aldılar. Aile bebeği hastanede bıraktı ve bir daha asla geri dönmedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Ukrayna vatandaşlarının Avrupa Birliği'ne (AB) vizesiz seyahatinin dün başlaması, ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkesinin Avrupa ailesine geri döndüğünü söyledi ve "Ukrayna'yı Avrupa'dan ayıran 'kağıt perde' ortadan kalktı" dedi. Avrupa'ya vizesiz geçişi simgeleyen bir kapıyı açan Cumhurbaşkanı Poroşenko, Uzhgorod gümrük kapısında Slovakya Devlet Başkanı Andrej Kiska ile buluştu.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde aynı grupta yer aldığımız Ukrayna deplasmanda Finlandiya'yı 2-1 mağlup etti ve 11 puana yükselerek büyük avantaj yakaladı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Ukrayna'ya yönelik Avrupa Birliği (AB) vize serbestisinin gece yarısından itibaren yürürlüğe gireceğini belirterek, "Geriye dönüşü olmayan geri sayımı başlatıyoruz. Bu, Rus imparatorluğuna son elveda olacak. SSCB'ye dönüş kelimelerini sadece Beatles'ın şarkısında duyacağız ve hiç bir zaman Sovyetler Birliği'ne dönmeyeceğiz" dedi.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Ukrayna Demir Yolları, yolculara trenlerde 'nasıl cinsel ilişkiye girilmesi gerektiği' konusunda tavsiyelerde bulundu. Ukrayna Demir Yolları’nın kurumsal gazetesi Magistral-Ekspress’in 'erkek bakışı' adlı bölümünde yolculara 'trende seks' tavsiyeleri verildi. Cinsel ilişki sırasında trenin sallanmasının rahatsızlık vermesini engellemek için kondüktörden raflara tutturulabilen özel kemerler istenmesi gerektiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 09.06.2017

Son dakika! Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki ABD Büyükelçiliği yerleşkesine bombalı saldırı düzenlendi. Olayda ölen veya yaralanan olmadı. Ukrayna polisi, "8 Haziran'da 00:05'te ABD'nin Kiev Büyükelçiliği önünde patlama gerçekleştiğine yönelik polise bilgi verildi. Yapılan incelemeler kimliği bilinmeyen bir kişinin binanın bulunduğu alana ne olduğu belirlenemeyen bir patlayıcı attığını gösterdi" diye açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna'da meydana gelen Çernobil reaktör kazasının ardından geçen 31 yılda Çernobil çevresindeki patlama izleri hala silinemedi.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz giriş başladı. Kimlikle Türkiye'ye ilk Ukrayna kafilesi giriş yaptı. Peki Ukrayna'ya pasaportsuz nasıl gidilir? İşte Ukrayna'ya kimlikle gitmenin detayları


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Ukrayna'ya pasaportsuz seyahat bugün başlıyor . Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat uygulamasının bugün resmen başlayacağı açıklandı. Ukrayna, Türkiye’yle ‘pasaportsuz seyahat’ anlaşmasını 18 Mayıs'ta onaylamıştı. Anlaşmaya göre, Ukrayna ve Türkiye vatandaşları pasaport kullanmadan yeni kimlik kartlarıyla iki ülke topraklarına giriş, çıkış ve transit geçiş yapabilecek ve 180 gün için 90 güne kadar vizesiz kalabilecek.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Ukrayna'da yer altından geçen su borusu bomba gibi patladı.Asfaltın yarılarak suların dışarı taştığı olayda sokaklar adeta göle döndü. Sucak su borularının çökmesi sonucu oluşan patlama çevre sakinlerini hayrete düşürdü. Fışkıran su 7 kat yükseğe kadar çıkarken, olaydan şans eseri kimse yara almadan kurtuldu.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Macron ile Rus mevkidaşı Putin, ilk kez bir araya gelerek, Suriye krizi ve Ukrayna'nın ilhakı sonrası ekonomik yaptırımlar gibi konularda "açık sözlü" bir toplantı gerçekleştirdi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile ilk yüz yüze görüşmelerinde "açık sözlü" bir diyalog yaşandığını söyledi. Versailles Sarayı'nda bir araya gelen iki lider, "anlaşmazlıklarını" da konuştu.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

Avrupa’da, Ukraynalı dolandırıcı gelinlere karşı uyarı yapan internet sitelerinin sayısı giderek artıyor. Dolandırıcı kadınların kurbanı olan erkeklerin, Ukraynalı ‘gelinlerin' bilgilerini yayınladığı, onların yöntemlerini anlattığı ve parayı kaptırmak istemeyenlere ayrıntılı talimatlar verdiği belirtiliyor. İşte gelinlerin taktiği: İnternet üzerinden tanışıyor, trajik hikayeler uyduruyor, ülkedeki içler acısı durumu anlatıyor, ardından yeni ‘aşkının' yanına taşınmak için para istiyor.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat uygulamasının önümüzdeki haftalarda başlamasının beklendiği açıklandı. Ukrayna Devlet Göçmen Servisi Başkanı Maksim Sokolyuk, Ukrayna ile Türkiye arasında yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz seyahat döneminin bir iki hafta içinde başlamasının beklendiğini duyurdu. Ukraynalı yetkili, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye, Ukrayna ile çipli kimlik kartlarıyla karşılıklı pasaportsuz seyahat uygulamasını 20 Mayıs tarihinde onayladı.


Yayın Tarihi: 21.05.2017

Ukrayna, Türkiye’yle ‘pasaportsuz seyahat’ anlaşmasını onayladı Ukrayna hükümeti anlaşmayı bugün onayladı. Anlaşmaya göre, Ukrayna ve Türkiye vatandaşları pasaport kullanmadan yeni kimlik kartlarıyla iki ülke topraklarına giriş, çıkış ve transit geçiş yapabilecek ve 180 gün için 90 güne kadar vizesiz kalabilecek. İşte detaylar...


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun eşi Marina Poroşenko, Ukrayna'nın önde gelen televizyon kanallarından birinde aerobik dersleri vermeye başladı. Cumhurbaşkanı'nın eşinin aerobik programı yaptığı kanalın, 3 yıl önceki devrimin ardından Rusya'ya kaçan eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'in destekçilerinden biri olan ve ülkenin en büyük işadamı Rinad Ahmetov'a ait olması tartışma yarattı.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Rusya'nın resmi olarak işgalci ülke olarak kabul edildiği Ukrayna'da, Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun oğlunun Russia (Rusya) tişörtü ile çektirdiği fotoğraf ses getirdi. Kamuoyu önünde Moskova'ya yönelik sert çıkışlarını sürdüren Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, İngiltere'de okuyan küçük oğlunun Rusya tişörtü giymesiyle ilgili açıklama yaptı. Poroşenko'nun İngiltere'de Concord College'de üniversite eğitimini sürdüren oğlu Mişa Poroşenko, tişörtlü fotoğrafını Instagram'da paylaştı.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Ukrayna'nın ev sahipliğinde bu yıl 62'ncisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinciliği, "Amar Pelos Dois" adlı şarkısıyla Portekiz'i temsil eden Salvador Sobral kazandı.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Ukrayna'nın ev sahipliğinde bu yıl 62'ncisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinciliği, "Amar Pelos Dois" adlı şarkısıyla Portekiz'i temsil eden Salvador Sobral kazandı. Uluslararası Fuar Merkezi’nde "Farklılığı kutlama" sloganı ile yapılan yarışmanın finalinde 26 ülkenin temsilcisi mücadele verdi. Sobral, “Amar Pelos Dois” isimli şarkısıyla 758 puan alarak birinciliği kazandı.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Ukrayna’nın doğusundaki Avdeyevka kentinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısı sonucu 4 sivil yaşımını yitirdi. Donetsk Askeri-Sivil Yönetimi Temsilcisi Pavel Jebrivskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya yanlısı silahlı ayrılıkçıların Avdeyevka’da sivillerin yaşadığı mahalleye ateş açtığını bildirdi. Jebrivskiy, “Sapronov Mahallesi'nde bir eve top mermisi düştü. Patlama sonucu 3 kadın ve bir erkek sivil hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

ABD Donanması'nın Avrupa Sözcüsü Kunze, 9 Mayıs'da Rusya'ya ait Su-27 uçağının Karadeniz'de ABD'ye ait P-8A Poseidon uçağına yedi metre kadar yakın bir mesafeden uçtuğunu belirtti. Rusya'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, Rus uçağının ABD uçağına güvenli bir mesafeden uçtuğu vurgulandı ve Rusya sınırına yaklaşılması yüzünden böyle bir olayın yaşandığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Ukrayna, Haziran başında AB'nin vize muafiyeti tanıdığı ülkeler arasına girecek.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Ukrayna’dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Lugansk Halk Cumhuriyeti’nde AGİT Ukrayna Özel Gözlem Misyonu (SMM) aracında patlama meydana geldiği, en az bir kişinin öldüğü ve bir kişinin de yaralandığı belirtildi. AGİT'den yapılan açıklamada da olay doğrulandı. Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko da AGİT gözlemcilerinin güvenliğinini garanti edilmesi gerektiğini ve olayın suçlularının cezalandırılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 23.04.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir