Son Dakika Yeni Yolsuzluk Haberleri

Suudi Arabistan Kralı Selman, yolsuzluk operasyonlarıyla çalkalanan ülkede yayınladığı kararnameyle 26 hakimi terfi ettirdi ve 30 yeni hakim atadı. Reuters haber ajansı, Suudi Arabistan'ın Lübnan'daki vatandaşlarının derhal ülkeyi terk etmesini talep ettiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 09.11.2017

Suudi Arabistan’da yolsuzluk soruşturmalarında ikinci dalga gözaltıların başladığı belirtildi. Reuters'ın resmi bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, politika ve iş dünyasına yakın kişilerin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınan kişilerin bankalardaki mal varlıkları da donduruluyor.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Suudi Arabistan Para Ajansı, yolsuzluk nedeniyle gözaltına alınan kişilerin hesaplarının dondurulduğunu duyurdu.


Yayın Tarihi: 08.11.2017

Suudi Arabistan'da son durum oldukça karışık, sular durulmuyor! Suudi Arabistan Başsavcısı, Kraliyet Ailesi'nden onlarca ismin, bakanın ve işadamının gözaltına alındığı operasyonları, yolsuzlukla mücadelede "sadece bir başlangıç" diye tanımladı. Öte yandan sosyal medyada ise 2011 yılından prenslerin çekildiği fotoğraf on binlerce kişi tarafından paylaşılıyor. Fotoğrafta, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın aynı kareye girdiği prenslerin neredeyse hepsini tutuklattığı görülüyor.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Suudi Arabistan'da gözaltına alınan prens ve bakanların tutulduğu Ritz Carlton otelinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 07.11.2017

Haftasonu Suudi Arabistan tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonlarından birisi gerçekleştirildi. Aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında en dikkat çekici olan ise 17 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 100 kişisinden birisi olan Prens El Velid Bin Talal idi. Suudi Arabistan'ın ilk Kralı olan ve İbni Suud olarak da bilinen Abdülaziz bin Abdurrahman'ın torunu Prens El Velid, ülkenin en önemli yatırımcılarından...


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Suudi Arabistan'da aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi büyük yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına aldı. Buna paralel olarak bazı üst düzey devlet yöneticilerinin de görevlerine son verildi. 'Suudi Arabistan’da 4 Kasım’da yapılan bir dizi tutuklama ve görevden alma Türkiye’yi yakından ilgilendirecek sonuçlara yol açabilir mi' sorusu Ankara kulislerinde konuşuluyor... İşte Suudi Arabistan'da son durum ve tüm gelişmeler...


Yayın Tarihi: 06.11.2017

Suudi Arabistan'da aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına aldı. Peki operasyonda gözaltına alınanlar kimler? Operasyonun olası siyasi amaçlarıyla ilgili hangi yorumları yapıyor? Gelişmeyle ilgili merak edilenleri derledik.


Yayın Tarihi: 05.11.2017

TARSİM’de yapılan yolsuzlukları ortaya çıkartmak amacıyla 27 Mart 2017’de başlatılan planlı faaliyet kapsamında bugün saat 06.00 sıralarında organize suç örgütüne yönelik operasyon yapıldı. Batman’da 10, Diyarbakır’da 5, Şanlıurfa’da 4, Siirt’te 2, Şırnak’ta 2 ve Hakkari’de 1 adreste eş zamanlı olarak 24 şüpheliye yönelik operasyon icra edildiği ve 19 şüphelinin gözaltına alındığı, 5 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalara da devam edildiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.11.2017

Portekiz Savcılığı, yürütülen gizli ve büyük çaplı bir yolsuzluk soruşturması kapsamında Benfica Kulübünde bazı aramalar yapıldığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 19.10.2017

TBMM Genel Kurulu'nda, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Yolsuzluk yapan kim olursa olsun, kanuna aykırı davranan her kim varsa, belediye başkanıdır, x'tir, y'dir, z'dir, yetkimiz dahilinde gözünün yaşına bakmayız" dedi.


Yayın Tarihi: 18.10.2017

Benfica'nın resmi TV kanalı, Avrupa'nın 16 kulübünü yolsuzluk yapmakla suçlayan bir haber yayınladı, listeye iki Türk takımını da koydu. Listeden haberi olan kulüplerden sert tepki gelirken Porto önderliğindeki kulüpler Benfica hakkında yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davasında hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a istenen cezanın en az 95 yıl olduğu ortaya çıktı. Belgelere göre savcılık “banka yolsuzlukları iddiasını her işlem için zincirleme olarak kabul ederse” istenecek cezanın toplamı 100 yılı geçebilir.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, usulsüz fatura ile destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyarıp,"Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım" dedi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Eski Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra'nın, pirinç sübvansiyonu programıyla ilgili davadaki karar açıklanmadan önce Dubai'ye kaçtığı açıklandı. Shinawatra'nın partisi Puea Thai'den yetkililer, eski başbakanın geçen hafta ülkeyi terk ettiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 27.08.2017

Pakistan Anayasa Mahkemesi, Başbakan Navaz Şerif'in ömür boyu siyasetten men edilmesine karar verdi. Maliye Bakanı Muhammed İshak Dar da görevinden azledildi. Reuters haber ajansı, Şerif'in Anayasa Mahkemesi'nin açıklamasının ardından istifa ettiğini duyurdu. Mahkeme, aile üyelerinden bazılarının Panama belgeleriyle ortaya çıkan yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle Başbakan Navaz Şerif'in görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Pakistan Yüksek Mahkemesi Başbakan Nevaz Şerif'i yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevden alınması yönünde bir karar aldığı bildirildi. Pakistan Yüksek Mahkemesi'nin, Başbakan Nevaz Şerif'in ailesinin servetine yönelik yolsuzluk soruşturması nedeniyle Şerif'i görevden alma yönünde bir karar aldığı bildirildi.Yargıç Ejaz Afzal Khan, "O artık parlamentonun dürüst bir üyesi olma niteliğine sahip değil ve başbakanlık görevi de sona erecek" dedi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İspark'taki otopark fişleri silinerek büyük yolsuzluk yapıldı. En az 48 ayrı terminalde milyonlarca liralık yolsuzluk yapıldığı tespit edilirken, 27 görevlinin işine son verildi.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Rusya'da muhalifler, Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere birçok şehirde gösteri düzenledi. Polis Moskova'da 150, St. Petersburg'da 500 kişiyi gözaltına aldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Washington D.C. eyaleti başsavıcı Karl A. Racine ve Maryland eyaleti başsavcısı Brian E. Frosh, kişisel ve toplum çıkarlarını birbirinden ayıramadığı, yabancı hükümetlerden para aldığı ve kanundaki yolsuzluk karşıtı hükümleri ihlal ettiği gerekçesiyle Trump'a dava açtı. Trump'a yönelik suçlamalarda ilk somut adım olan davanın merkezinde Trump'ın otelleri yer alıyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

ABD merkezli saygın gazete Washington Post'un haberine göre Washingon D.C. ve Maryland eyaletlerinin başsavcıları, Trump'ın başkan olduktan sonra kanundaki yolsuzluk karşıtı hükümleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmak üzere. Trump'a yönelik suçlamalarda ilk somut adım olacak davanın merkezinde Trump'ın otelleri yer alıyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

ABD New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın asıl duruşma tarihi belli oldu. Hakim Richard Berman, aralıksız bir buçuk ay sürmesi planlanan ana dava için 21 Ağustos tarihini belirlemişti. Atilla’nın avukatları, duruşmanın 21 Ağustos’ta yapılması halinde Savcılığın iddianamedeki suç isnatlarını dayandırdıkları binlerce belgeyi incelemek için yeterli zamanları olmayacağını mahkemeye beyan etmişti.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, 'Erdoğan, Gül'e neden çok soğuk?' başlıklı bugünkü yazısında çarpıcı iddialarda bulundu. 17‐25 Aralık operasyonunda Bilal Erdoğan'ın da gözaltına alınması söz konusu olunca Recep Tayyip Erdoğan'ın oğluna "Abdullah Amcana (Abdullah Gül) git, hemen durumu anlat, bir şeyler yapsın" dediğini aktaran Can Ataklı, Abdullah Gül'ün, Bilal Erdoğan'a, "Bence hiç çekinme, git ifade ver" sözlerinin iki lider arasındaki ipleri kopardığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux, kızlarını ergenlikleri döneminde kağıt üzerinde parlamento çalışanı olarak gösterip onlara kamu bütçesinden maaş ödettiği iddiaları üzerine istifa etti.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Fransa'da aşırı sağın cumhurbaşkanı seçimlerinde aday gösterdiği Marine Le Pen, hakkında açılan yolsuzluk davası ile ilgili olarak çağrıldığı savcılığa ifade vermeye gitmeyeceğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Romanya'nın başkenti Bükreş'te, hükümet tarafından çıkarılan ve "yolsuzluk affı" olarak yorumlanan kararnameyi protesto için yaklaşık 150 bin kişi sokağa çıktı.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

Romanya'nın başkenti Bükreş'te, hükümet tarafından çıkarılan ve "yolsuzluk affı" olarak yorumlanan kararnameyi protesto için yaklaşık 150 bin kişi sokağa çıktı.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

Roma'nın ilk kadın belediye başkanı Virginia Raggi eski çalışanlarından birinin yolsuzluk skandalına yönelik soruşturma kapsamında ifade verecek.


Yayın Tarihi: 25.01.2017


Yayın Tarihi: 28.12.2016

Uluslararası Şeffaflık Örgütü, Avrupa ve Orta Asya ülkelerini kapsayan yolsuzluk raporunu yayınladı.


Yayın Tarihi: 17.11.2016

Güney Kore'de düzenlenen dev protestoda göstericiler Devlet Başkanı Park Geun'un istifasını istedi.


Yayın Tarihi: 12.11.2016

Baykal, 17-25 Aralık'la ilgili, "Her gün yeni bir kavram seti önümüze getiriyor, onları konuşuyoruz. Nerede sıfırlama kardeşim, niye konuşmuyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 13.08.2016

Uluslararası Para Fonu IMF'nin yolsuzlukla ilgili raporu çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Rapora göre rüşvet ve yolsuzluğun dünya ekonomisine her yıl verdiği zarar 2 trilyon doları buluyor.


Yayın Tarihi: 13.05.2016

Almanya'da Berlin'in yeni havaalanı inşaatındaki yolsuzluk iddialarını ortaya çıkardığı söylenen teknisyenin kahvesine zehir mi katıldı? Savcılık iddiaları soruşturuyor.


Yayın Tarihi: 03.05.2016

Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün hazırladığı Yolsuzluk Algısı Endeksi'nde Türkiye bu yıl da düşüşünü sürdürdü. Türkiye Macaristan ve İspanya ile birlikte Avrupa'nın en kötü not alan ülkeleri arasında.


Yayın Tarihi: 27.01.2016

Malezya'da Başsavcı, Başbakan Nejib Razak'ı uzun süredir devam eden yolsuzluk iddialarından akladı ve Razak'ın banka hesabında gönderilen 681 milyon Dolar'ın Suudi Kraliyet Ailesi'nden gelen 'hediye' olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 26.01.2016

Çok fazla hırsızlık olayı duymuş, birbirinden ilginç dolandırıcılık hikayeleri dinlemiş olabilirsiniz. Ama bu seferki çok başka...


Yayın Tarihi: 14.01.2016

Ukrayna'da öfkeli kalabalık yolsuzluk yapan bürokratı çöp konteynerine attı.


Yayın Tarihi: 11.12.2015

Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yeni binasının yapımıyla ilgili bazı ihalelerde ve satın almalarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 17 kişi gözaltına alındı


Yayın Tarihi: 11.11.2015

Aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu, Batman merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonlarda, ilaç ve reçete yolsuzluğu iddiasıyla 38 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 09.09.2015

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapılan yolsuz operasyonunda gözaltına alınan PTT şube müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi, PTT şefi ise serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 30.08.2015

Antalya'da Muratpaşa ve Büyükşehir belediye meclis üyesi Ercan Merthatun, şikayet üzerine rüşvet iddiaları nedeniyle Ak Parti İl Yönetimi tarafından disipline sevk edildi.


Yayın Tarihi: 19.08.2015

Brezilya'da sokaklara dökülen yüz binlerce muhalif, Devlet Başkanı Dilma Rousseff'i istifaya çağırdı.


Yayın Tarihi: 17.08.2015

Irak adli makamlarının, Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD), yolsuzlukla suçlanan eski Elektrik Bakanı Eyhem Cesim Muhammed es-Samrai'yi iade etmesini istediği bildirildi.


Yayın Tarihi: 11.08.2015

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov, 400 bin sterlinlik (yaklaşık 1 milyon 733 bin TL) saat takınca, yolsuzluk iddialarının merkezi haline geldi.


Yayın Tarihi: 03.08.2015

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili usulsüz mal edinme iddialarına ilişkin konuştu.


Yayın Tarihi: 22.07.2015

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Her birimiz belediye başkanı olduk, kimileri milletvekili oldu, kimilerimiz bakan oldu derken iktidarın şehvetine yenik düştük" dedi.


Yayın Tarihi: 18.07.2015

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4 eski bakanın yeniden yargılanmalarının yolunu açacak girişimleri değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 17.07.2015

Tayland'da üzerinde değişiklik yapılan yasa ile yolsuzluk yapanlar idam edilecek.


Yayın Tarihi: 16.07.2015