Son Dakika Yeni Yolsuzluk Haberleri

Benfica'nın resmi TV kanalı, Avrupa'nın 16 kulübünü yolsuzluk yapmakla suçlayan bir haber yayınladı, listeye iki Türk takımını da koydu. Listeden haberi olan kulüplerden sert tepki gelirken Porto önderliğindeki kulüpler Benfica hakkında yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

ABD’de yargılanan Reza Zarrab davasında hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a istenen cezanın en az 95 yıl olduğu ortaya çıktı. Belgelere göre savcılık “banka yolsuzlukları iddiasını her işlem için zincirleme olarak kabul ederse” istenecek cezanın toplamı 100 yılı geçebilir.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, usulsüz fatura ile destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyarıp,"Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım" dedi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Eski Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra'nın, pirinç sübvansiyonu programıyla ilgili davadaki karar açıklanmadan önce Dubai'ye kaçtığı açıklandı. Shinawatra'nın partisi Puea Thai'den yetkililer, eski başbakanın geçen hafta ülkeyi terk ettiğini duyurdu.


Yayın Tarihi: 27.08.2017

Pakistan Anayasa Mahkemesi, Başbakan Navaz Şerif'in ömür boyu siyasetten men edilmesine karar verdi. Maliye Bakanı Muhammed İshak Dar da görevinden azledildi. Reuters haber ajansı, Şerif'in Anayasa Mahkemesi'nin açıklamasının ardından istifa ettiğini duyurdu. Mahkeme, aile üyelerinden bazılarının Panama belgeleriyle ortaya çıkan yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle Başbakan Navaz Şerif'in görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

Pakistan Yüksek Mahkemesi Başbakan Nevaz Şerif'i yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevden alınması yönünde bir karar aldığı bildirildi. Pakistan Yüksek Mahkemesi'nin, Başbakan Nevaz Şerif'in ailesinin servetine yönelik yolsuzluk soruşturması nedeniyle Şerif'i görevden alma yönünde bir karar aldığı bildirildi.Yargıç Ejaz Afzal Khan, "O artık parlamentonun dürüst bir üyesi olma niteliğine sahip değil ve başbakanlık görevi de sona erecek" dedi.


Yayın Tarihi: 28.07.2017

İspark'taki otopark fişleri silinerek büyük yolsuzluk yapıldı. En az 48 ayrı terminalde milyonlarca liralık yolsuzluk yapıldığı tespit edilirken, 27 görevlinin işine son verildi.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Rusya'da muhalifler, Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere birçok şehirde gösteri düzenledi. Polis Moskova'da 150, St. Petersburg'da 500 kişiyi gözaltına aldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Washington D.C. eyaleti başsavıcı Karl A. Racine ve Maryland eyaleti başsavcısı Brian E. Frosh, kişisel ve toplum çıkarlarını birbirinden ayıramadığı, yabancı hükümetlerden para aldığı ve kanundaki yolsuzluk karşıtı hükümleri ihlal ettiği gerekçesiyle Trump'a dava açtı. Trump'a yönelik suçlamalarda ilk somut adım olan davanın merkezinde Trump'ın otelleri yer alıyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

ABD merkezli saygın gazete Washington Post'un haberine göre Washingon D.C. ve Maryland eyaletlerinin başsavcıları, Trump'ın başkan olduktan sonra kanundaki yolsuzluk karşıtı hükümleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmak üzere. Trump'a yönelik suçlamalarda ilk somut adım olacak davanın merkezinde Trump'ın otelleri yer alıyor.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

ABD New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın asıl duruşma tarihi belli oldu. Hakim Richard Berman, aralıksız bir buçuk ay sürmesi planlanan ana dava için 21 Ağustos tarihini belirlemişti. Atilla’nın avukatları, duruşmanın 21 Ağustos’ta yapılması halinde Savcılığın iddianamedeki suç isnatlarını dayandırdıkları binlerce belgeyi incelemek için yeterli zamanları olmayacağını mahkemeye beyan etmişti.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, 'Erdoğan, Gül'e neden çok soğuk?' başlıklı bugünkü yazısında çarpıcı iddialarda bulundu. 17‐25 Aralık operasyonunda Bilal Erdoğan'ın da gözaltına alınması söz konusu olunca Recep Tayyip Erdoğan'ın oğluna "Abdullah Amcana (Abdullah Gül) git, hemen durumu anlat, bir şeyler yapsın" dediğini aktaran Can Ataklı, Abdullah Gül'ün, Bilal Erdoğan'a, "Bence hiç çekinme, git ifade ver" sözlerinin iki lider arasındaki ipleri kopardığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 15.05.2017

Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux, kızlarını ergenlikleri döneminde kağıt üzerinde parlamento çalışanı olarak gösterip onlara kamu bütçesinden maaş ödettiği iddiaları üzerine istifa etti.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Fransa'da aşırı sağın cumhurbaşkanı seçimlerinde aday gösterdiği Marine Le Pen, hakkında açılan yolsuzluk davası ile ilgili olarak çağrıldığı savcılığa ifade vermeye gitmeyeceğini bildirdi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Romanya'nın başkenti Bükreş'te, hükümet tarafından çıkarılan ve "yolsuzluk affı" olarak yorumlanan kararnameyi protesto için yaklaşık 150 bin kişi sokağa çıktı.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

Romanya'nın başkenti Bükreş'te, hükümet tarafından çıkarılan ve "yolsuzluk affı" olarak yorumlanan kararnameyi protesto için yaklaşık 150 bin kişi sokağa çıktı.


Yayın Tarihi: 02.02.2017

Roma'nın ilk kadın belediye başkanı Virginia Raggi eski çalışanlarından birinin yolsuzluk skandalına yönelik soruşturma kapsamında ifade verecek.


Yayın Tarihi: 25.01.2017


Yayın Tarihi: 28.12.2016

Uluslararası Şeffaflık Örgütü, Avrupa ve Orta Asya ülkelerini kapsayan yolsuzluk raporunu yayınladı.


Yayın Tarihi: 17.11.2016

Güney Kore'de düzenlenen dev protestoda göstericiler Devlet Başkanı Park Geun'un istifasını istedi.


Yayın Tarihi: 12.11.2016

Baykal, 17-25 Aralık'la ilgili, "Her gün yeni bir kavram seti önümüze getiriyor, onları konuşuyoruz. Nerede sıfırlama kardeşim, niye konuşmuyoruz." dedi.


Yayın Tarihi: 13.08.2016

Uluslararası Para Fonu IMF'nin yolsuzlukla ilgili raporu çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Rapora göre rüşvet ve yolsuzluğun dünya ekonomisine her yıl verdiği zarar 2 trilyon doları buluyor.


Yayın Tarihi: 13.05.2016

Almanya'da Berlin'in yeni havaalanı inşaatındaki yolsuzluk iddialarını ortaya çıkardığı söylenen teknisyenin kahvesine zehir mi katıldı? Savcılık iddiaları soruşturuyor.


Yayın Tarihi: 03.05.2016

Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün hazırladığı Yolsuzluk Algısı Endeksi'nde Türkiye bu yıl da düşüşünü sürdürdü. Türkiye Macaristan ve İspanya ile birlikte Avrupa'nın en kötü not alan ülkeleri arasında.


Yayın Tarihi: 27.01.2016

Malezya'da Başsavcı, Başbakan Nejib Razak'ı uzun süredir devam eden yolsuzluk iddialarından akladı ve Razak'ın banka hesabında gönderilen 681 milyon Dolar'ın Suudi Kraliyet Ailesi'nden gelen 'hediye' olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 26.01.2016

Çok fazla hırsızlık olayı duymuş, birbirinden ilginç dolandırıcılık hikayeleri dinlemiş olabilirsiniz. Ama bu seferki çok başka...


Yayın Tarihi: 14.01.2016

Ukrayna'da öfkeli kalabalık yolsuzluk yapan bürokratı çöp konteynerine attı.


Yayın Tarihi: 11.12.2015

Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yeni binasının yapımıyla ilgili bazı ihalelerde ve satın almalarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 17 kişi gözaltına alındı


Yayın Tarihi: 11.11.2015

Aralarında İstanbul ve Ankara'nın da bulunduğu, Batman merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonlarda, ilaç ve reçete yolsuzluğu iddiasıyla 38 kişi gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 09.09.2015

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapılan yolsuz operasyonunda gözaltına alınan PTT şube müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi, PTT şefi ise serbest bırakıldı.


Yayın Tarihi: 30.08.2015

Antalya'da Muratpaşa ve Büyükşehir belediye meclis üyesi Ercan Merthatun, şikayet üzerine rüşvet iddiaları nedeniyle Ak Parti İl Yönetimi tarafından disipline sevk edildi.


Yayın Tarihi: 19.08.2015

Brezilya'da sokaklara dökülen yüz binlerce muhalif, Devlet Başkanı Dilma Rousseff'i istifaya çağırdı.


Yayın Tarihi: 17.08.2015

Irak adli makamlarının, Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD), yolsuzlukla suçlanan eski Elektrik Bakanı Eyhem Cesim Muhammed es-Samrai'yi iade etmesini istediği bildirildi.


Yayın Tarihi: 11.08.2015

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov, 400 bin sterlinlik (yaklaşık 1 milyon 733 bin TL) saat takınca, yolsuzluk iddialarının merkezi haline geldi.


Yayın Tarihi: 03.08.2015

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili usulsüz mal edinme iddialarına ilişkin konuştu.


Yayın Tarihi: 22.07.2015

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Her birimiz belediye başkanı olduk, kimileri milletvekili oldu, kimilerimiz bakan oldu derken iktidarın şehvetine yenik düştük" dedi.


Yayın Tarihi: 18.07.2015

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4 eski bakanın yeniden yargılanmalarının yolunu açacak girişimleri değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 17.07.2015

Tayland'da üzerinde değişiklik yapılan yasa ile yolsuzluk yapanlar idam edilecek.


Yayın Tarihi: 16.07.2015

Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda, yasa dışı olarak vize verildiği ve yolsuzluk yapıldığının tespit edildi.


Yayın Tarihi: 11.07.2015

Hollanda Vergi Dairesi'nin, bir memur tarafından yaklaşık 20 milyon euro dolandırıldığı ve paraların bir kısmının Türkiye'de iki ayrı hesaba gönderildiği ortaya çıktı. Zanlı yolsuzluk yaptığı suçlamasını reddediyor.


Yayın Tarihi: 08.07.2015

Çin'de hükümet, yolsuzluk yapıldığına dair belge ve kanıtların paylaşılabileceği bir cep telefonu uygulaması başlattı. Uygulamanın kullanıma girdiği Perşembe gününden bu yana ihbarlar da arttı.


Yayın Tarihi: 23.06.2015

Abdullah Gül, "Haklarında yolsuzluk iddiası bulunan dört bakanı derhal Yüce Divan'a gönderirim" dedi.


Yayın Tarihi: 14.06.2015

Brezilya'da petrol devi Petrobras'da yolsuzluk iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada iktidardaki İşçi Partisi'nin mali işler sorumlusu Joao Vaccari gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 16.04.2015

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin bugün sabah saatlerinde bir çok adrese eş zamanlı baskın düzenlendi.


Yayın Tarihi: 03.04.2015

Aytaç Durak, "Beni sokak dedikodularıyla görevden aldılar ama Sayın Arınç'ın yolsuzlukla suçladığı Melih Gökçek konusunda İçişleri Bakanlığı neden susuyor?" dedi.


Yayın Tarihi: 26.03.2015

İtalya'da hafta başında başlatılan yolsuzluk operasyonunda adı geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Maurizio Lupi görevinden istifa etti.


Yayın Tarihi: 20.03.2015

İtalya'da kol saatli yolsuzluk skandalında adı geçen bakan istifa etti.


Yayın Tarihi: 20.03.2015

İtalya'da 25 milyar euro değerindeki ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma Altyapı ve Ulaştırma Bakanı'na kadar uzandı. Bakana istifa çağrıları yapılıyor.


Yayın Tarihi: 18.03.2015

İran Yargı Sözcüsü Gulam Hüseyin Muhsini Ejei, Mehdi Haşimi'nin yolsuzluk iddiasıyla görülen davasında hapis, para ve kamuda çalışma yasağı cezalarına çarptırıldığını söyledi.


Yayın Tarihi: 15.03.2015
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir