Son Dakika Yeni Yunanistan Haberleri

Alacaklıları Yunanistan'a yapılması öngörülen ek kredi yardımı üzerinde anlaşamadılar. Yunanistan'ın borç taksidi ödeyebilmek için Temmuz'a kadar 6 milyar euro bulması gerekiyor.


Yayın Tarihi: 23.05.2017

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatının 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesinin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuk liderlerle yapacağı açıklanan ikili görüşmeler iptal edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen KEİ'nin 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi'ne Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Rusya Başbakanı Medvedev ve Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ile Mabeyn Köşkü'nde yapacağı ikili görüşmeler iptal edildi.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (KEİ) 25’inci Kuruluş Yıl Dönümü Zirvesi’ne katılmak üzere bugün İstanbul’a gelecek. Pavlopulos zirve sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. 67 yaşındaki Pavlopulos, Türkiye’yi ziyaret eden ilk Yunanistan Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyor. Daha önce bu seviyede 7 Haziran 1952’de Yunanistan Kralı Pavlos dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın daveti üzerine Ankara ve İstanbul’u ziyaret etmişti.


Yayın Tarihi: 22.05.2017

Survivor 2017'de Türk ve Yunan takımları karşı karşıya geldi. Peki yarışmanın ilk turunu hangi takım kazandı?


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Yunanistan’da, hükümetin kreditörlerle ilave kemer sıkma önlemlerine ilişkin yaptığı anlaşmayı protesto eden kamu ve özel sektör çalışanları başkent Atina’da gösteri yaptı. Meclis'e girmeye çalışan yüzleri maskeli göstericiler meçhul asker anıtı önündeki nöbetçi kulübesini yaktı.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Yunanistan’da, kamu ve özel sektör çalışanları başkent Atina’da gösteri yaptı. Binlerce gösterici Yunan Parlamentosu önünde toplandı. Polis ve göstericiler arasında çatışma çıktı. Öte yandan, günlerdir şiddetli protestolara neden olan, üçüncü kurtarma programı kapsamında ek kemer sıkma tedbirleri içeren yeni torba yasa tasarısı onaylandı. 300 milletvekilinden 281’inin oy kullandığı oylamada, 153 evet oyuna karşılık, 128 milletvekili tasarıya hayır oyu verdi.


Yayın Tarihi: 19.05.2017

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, hükümet karşıtı gösteri yapan polisler parlamentoya girmeye çalışınca çevik kuvvet ekipleri ile göstericiler arasında arbede çıktı. Sabah saatlerinde de aralarında Panhelenik Polis Memurları Sendikası (POASY) Başkanı Grigoris Gerakaros'un da bulunduğu bir grup polis, Huliarakis'in bakanlıktaki odasını basmıştı. Huliarakis ile görüşme talepleri kabul edilmeyince binaya girerek Maliye Bakanı Vekili'nin odasını işgal etmişti.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

5-7 Mayıs 2017 tarihinde, 11 ülkeden birçok kulübün katılımıyla Yunanistan’ın Amyntaio kentinde 5-17 yaş arası sporcuların yarıştığı Uluslararası bir Judo Turnuvası gerçekleştirildi.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

Yunanistan'dan Türkiye'yi kızdıracak hamle... Yunan medyası, Türk savaş uçaklarının dün Yunanistan hava sahasını 141 kez ihlal ettiğini iddia etti. Yunanistan'da yayın yapan internet sitesi Naftemporiki Türkiye'ye ait 44 savaş uçağı ve helikopterin Ege Denizi'nin kuzeydoğu, orta ve güneydoğu kesimlerinde Yunan hava sahasını ihlal ettiğini ileri sürdü. Türk donanmasına ait füzeyle donatılmış 2 geminin de Yunan karasularına girdiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yine bu dönemde ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprak kaybına uğradı. Amerika ve İngiliz belgelerine göre bize ait olan adalar şu an Yunanistan’ın işgalinde. Ses çıkaramıyorlar. Çipras’a gidiyor, ‘Bizim adalar ne oldu?’ diye soramıyor bile. Fırça yiyecek çünkü. Fırça yiyeceksen oraya neden gidiyorsun? Seslerini çıkaramıyorlar, ezikler çünkü" dedi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Yunanistan'ın Selanik kenti yakınlarında yolcu treninin raydan çıkması sonucu dört kişinin hayatını kaybettiği, beş kişinin yaralandığı bildirildi. Yunanistan'ın Selanik kenti yakınlarında yolcu treninin raydan çıkması sonucu dört kişinin hayatını kaybettiği, beş kişinin yaralandığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 14.05.2017

Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşmesinde, Yunan lidere kritik bir soru yöneltti. Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumuna katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere Çin'e giden Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras'a iade edilmeyen FETÖ'cüleri sordu. Görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı Four Seasons otelinde gerçekleşti.


Yayın Tarihi: 13.05.2017

Yunanistan'da bir televizyon kanalına röportaj veren adam canlı yayında havaya ateş açtı.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Yunanistan’da tarih kitaplarını yeniden yazacak ekibin başına ‘İstanbul’a artık Konstantinopolis demeyelim’, ‘İzmir’de Yunan ordusu katliam yaptı’, ‘Pontus soykırımı diye bir şey yok’ diyen profesörlerin gelmesi kıyamet kopardı. Muhalifler ‘Siz Yeniçeri askerisiniz’ diye tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 10.05.2017

Bir süredir Yunanistan'da yaşayan model ve oyuncu Burak Hakkı, Yunan sevgilisiyle birlikte çıktığı gece gezmesinde objektiflere takıldı.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklama... Yunanistan'ın darbeci askerleri iade etmemesine ilişkin Dışişleri'nden "İlişkilerimizi etkileyecek" açıklaması geldi. Dışişleri Bakanlığı, "Yunanistan'ın darbecileri iade etmemesi ilişkilerimizi etkileyecek. Kararın siyasi saiklerle alındığı açıktır" açıklamasını yaptı. Yunanistan son olarak Yüksek Mahkemesi, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan ve Türkiye'nin iade talebinde bulunduğu iki askerin daha iadesini reddetti.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Yunanistan 8 darbeci askerden son ikisi için de Türkiye tarafından yapılan iade talebini reddetti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan darbeci askerler, Türkiye’nin iade talebine ilişkin olarak dün de hakim karşısına çıkarılmıştı. Yunan mahkemesi geçen yıl yapılan darbe girişimi sırasında Yunanistan'a kaçan sekiz askerden üçünün iadesi için Türkiye'nin yaptığı ikinci talebi de reddetmişti.


Yayın Tarihi: 04.05.2017

Geçtiğimiz yıllarda Bodrum ve İzmir-Çeşme'yi tercih eden Hazal Kaya'nın bu yıl ilk rotası Yunan Adaları oldu.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Yunanistan darbeci 3 askerin Türkiye'ye iade edilmesine yönelik talebi reddetti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan darbeci askerler, Türkiye’nin iade talebine ilişkin olarak bugün hakim karşısına çıkarıldı. Yunan mahkemesi geçen yıl yapılan darbe girişimi sırasında Yunanistan'a kaçan sekiz askerden üçünün iadesi için Türkiye'nin yaptığı ikinci talebi de reddetti. Yunan mahkemesi geçen hafta diğer üç asker için ikinci kez yapılan iade talebini de reddetmişti.


Yayın Tarihi: 03.05.2017

Yunanistan, kurtarma programı kapsamında kreditörleri ile anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre, ülkede, emeklilik kesintileri ve vergi artışını içeren ek kemer sıkma önlemleri uygulanacak.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Times, çok sayıda varlıklı Türk vatandaşı ve iş adamının, Yunanistan'a yerleşebilmek için nabız yokladıklarını belirtiyor. Gazete, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlayan arayışın, özellikle anayasa referandumunun ardından daha da yükselişe geçtiğini belirtiyor. Önde gelen bir gazetenin ön sayfasında "Türkler Mikonos'a hücum ediyor!" başlıklı bir haberin yer aldığı söylenirken, Rodos, Girit ve Paros Araları'nda da Türk işletmeleri ve markalarında büyük bir artışın kaydedildiği söyleniyor.


Yayın Tarihi: 02.05.2017

Yunanistan'ın Türkiye'ye 6.10 mil uzaklıkta bulunan Bulamaç (Farmakonisi) Adası'nda, 40 kişilik milis gücü ve adadaki birlikte bulunan 40 komandonun gerçek mermilerle üç günlük tatbikat yaptığı ortaya çıktı. Askerlerin tatbikatta gerçek mermilerle yaptıkları atışların fotoğrafları yine sitede yayınlandı. İki hafta önce de Yunanistan Savunma Bakanı, Eşek ve Bulamaç adalarını ziyaret etmiş askerlerin düzenlediği mangal partisine eşlik etmişti.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un ve beraberindeki askerlerin mangal yaparak eğlence düzenlemesine Türkiye'nin tepki göstermesinin ardından Yunanistan'dan yeni bir açıklama geldi. Eşek Adası'na gitmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan AB Bakanı Ömer Çelik de, bu kişinin ciddiye alınacak biri olmadığını söylemişti. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ise Çelik'in açıklamasının ardından açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Avrupa Sayıştayı raporunda yer alan ifadelere göre Yunanistan ve İtalya'nın yardıma ihtiyacı var. Avrupa Birliği'nin bağımsız kurumlarından olan ve fonların kullanımını denetleyen Avrupa Sayıştayı, sığınmacıların ilk kayıt merkezlerine yönelik raporunu açıkladı. Sayıştay raporunda, Ege adalarındaki sığınmacıların başvuru süreçlerinin hızlandırılması için Yunanistan'ın yardıma ihtiyacı olduğu vurgulandı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Son dakika! Atina 3 firari darbeci askerin iade talebini reddetti! Yunanistan’da temyiz hakimleri mahkemesi, Türkiye’nin ikinci kez iadesini istediği 8 darbeciden 3’ünü Türkiye’ye iade etmeme kararı aldığını duyurdu. Askerlerin savunmalarının ardından söz alan savcı Ourania Stathea, Türkiye'nin sunduğu yeni delillerin inandırıcı bulunmadığını iddia ederek, iade talebinin reddedilmesini istedi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Yunanistan'ın Sakız Adası'nın açıklarında 38 göçmen taşıyan plastik bir deniz botu tespit edildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Yunanistan'ın Midilli Adası açıklarında bir göçmen teknesi battı, en az 15 kişi öldü. Atina Haber Ajansı'nın haberine göre teknede tam olarak kaç göçmenin olduğu bilinmiyor. Yunan sahil güvenliğine haberin yazıldığı sırada bir yorum için ulaşılamadı. Mart ayında da Libya'dan yola çıkan bir göçmen teknesi batmıştı. 147 kişi taşıyan tekneden şu ana kadar sadece bir kişi kurtulmuştu.


Yayın Tarihi: 24.04.2017

Milli Savunma Bakanı Işık, Yunan Savunma Bakanı Kammenos'un Eşek Adası'na gitmesine ilişkin "Yunan Savunma Bakanı şov yapıyor. Onların şovuna alet olacak bir tutum içerisinde olmayacağız ama Türkiye'nin hiçbir şekilde emrivakiye boyun eğmeyeceğini de başta Yunan Savunma Bakanı olmak üzere hepsi çok iyi biliyor." ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Yunanistan'ın Selanik kentindeki Türk Başkonsolosluğu binası önündeki polislere molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Edinilen bilgiye göre, sabah erken saatlerde meydana gelen olayda yüzleri maskeli bir grup, Konsolosluk binası önünde bekleyen polislere iki adet molotofkokteylli fırlattı. Molotoflardan birinin patladığı saldırıda yaralanan olmazken herhangi bir hasar da meydana gelmedi.


Yayın Tarihi: 23.04.2017

Aydın’a bağlı Eşek Adası’nda, Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenosve Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Stefanis'in, Aydın’a bağlı Eşek Adası’nda kuzu çevirip kadeh kaldırdığını gösteren fotoğraflar, sosyal medyada en dikkat çeken karelerden... Fotoğraflarda Kammenos ve Stefanis'in Aydın'a bağlı Eşek Adası'na helikopterle gittiği, Yunan askerleriyle birlikte adada kuzu çevirip kadeh kaldırdıkları görülüyor.


Yayın Tarihi: 22.04.2017

Atina'da, bir banka şubesinin önüne bırakılan bombanın patlaması sonucu banka ve çevre binalarda hasar meydana geldi. Bir internet sitesini telefonla arayan kimliği belirsiz kişi, Santaroza Caddesi'ndeki Eurobank'ın önüne patlayıcı bırakıldığını bildirmesi üzerine güvenlik güçleri bankanın bulunduğu binanın çevresindeki caddeleri trafiğe kapatarak çevre güvenliğini sağladı.


Yayın Tarihi: 20.04.2017

Yunanistan hava kuvvetlerine ait Huey Uh-1H model aske ihelikopterinin, Larissa keti yakınlarındaki askeri hava alanından kalktıktan kısa süre sonra, 07.50'da, radar bağlantısının kesildiği ve düştüğü açıklandı. Yunanistan'da Hava Kuvvetlerine ait heYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait UH-1H tipi helikopter bu sabah Larisa şehrinden Kozani'ye uçmaktayken radarlardan kayboldu.5 yolcu taşıyan helikopteri aramak üzere 1 Super Puma, 1 Agusta Bell ve İtfaiye'ye ait CL-415 tipi helikopter seferber oldu.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Türk ve Yunan Sahil Güvenlik botları arasında Kardak Kayalıkları’nda gerginlik yaşandı. Türk Sahil Güvenlik botu, karasularımızı ihlal edip Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 2 mil mesafedeki Çavuş Adası önlerine gelen, ardından Kardak’a yönelen Yunan botunu kovalamaca sonucu bölgeden uzaklaştırdı.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Yunanistan’daki internet siteleri Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis’nin, Kardak Kayalıkları manzaralı hatıra fotoğrafını yayınladı. Korgeneral Stefanis’in bölgede olduğu saatlerde, Yunan sahil güvenlik botlarının Kardak’a iki mil mesafedeki Kalalimnos Adası etrafında güvenlik önlemi aldığı, Yunan askeri helikopterlerinin kendi sınırları içerisinde uçtuğu fotoğraflar da Yunan Genelkurmay Başkanlığı’na ait sitede yayınlandı.


Yayın Tarihi: 15.04.2017

İzmir Çeşme'nin karşısında yer alan Yunanistan'ın Sakız Adası'nda dün dehşete düşüren görüntüler çekildi. Bir hafta önce adaya ulaşan ve Vial göçmen kampına yerleştirilen bir Suriyeli erkek sığınmacıya, sınırı dışı edileceği bildirildi. Geriye dönmeyi kabul etmeyen 29 yaşındaki erkek, üstüne benzin döküp kendini ateşe verdi. Yunanistan'ın Sakız Adası'ndaki bir Suriyeli sığınmacının kendini ateşe verdiği görüntüler, diğer mülteciler tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Aleksis Çipras hükümeti vaatlerini yerine getirmediği için sağlık sorunu yaşayan vatandaşlar Türkiye'ye akın ediyor.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Yunanistan'ın Ege Adaları'nda milis kuvvetler kurduğu ve tatbikatlar yaptığını iddia etti.


Yayın Tarihi: 25.03.2017

Türkiye'de darbe girişiminden bu yana, 236 Türk vatandaşının Yunanistan'dan iltica hakkını istediği belirtildi.


Yayın Tarihi: 24.03.2017

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Avrupalı liderlere iletilmek üzere postaya verilmiş 8 adet şüpheli paket ele geçirildi.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

İstanbul Rumlarının kurduğu bir kulüp olan AEK, yeni stat projesini Ayasofya modelinde yaptı. Yunanistan'ın AEK Kulübü'nün yeni stadı ile ilgili ortaya sorun çıktı, yaşananlar tehlikeli gerginliklere


Yayın Tarihi: 19.03.2017

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 3 askerin kayıp olduğu iddia edildi.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

Yunanistan'ın ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi'nin Başkan Yardımcısı Georgiadis: "Eğer Türkiye ile Avrupa arasındaki çatışma devam ederse bir gün gelecek ve Ankara göçmen anlaşmasını bozacak" dedi


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Yunanistan Dışişleri Bakan vekili Yorgos Katrougalos, Kaya'nın ziyaretlerinin engellenmesine ilişkin, "Avrupa'da kural, bu tür toplantıların gerçekleşmesidir." dedi.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, Yunan adalarına girişte, kapıda vize alınabilmesini sağlayan uygulamanın bir yıl daha uzatılacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Çanakkale'nin Eceabat İlçesi Saros Körfezi'nde yasadışı yollarla Yunanistan'a kaçmak için arazide bekleyen 146 kaçak yakalandı.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen eski Emniyet Müdürü M.S.Ç., Yunanistan'a kaçmak isterken Edirne'de yakalandı. M.S.Ç.'nin kaçışına kılavuzluk yapan Y.A. da gözaltına alındı.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Yunanistan'da aşırı hız sebebiyle kontrolünü kaybeden otomobil, içinde bir anne ve çocuğun bulunduğu duran arabaya çarptı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

Yunanistan'da yayımlanan Katimerini gazetesi, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimin doğrudan 16 Nisan referandumuyla bağlantılı olduğunu, krizin 2019'daki seçimlere kadar sürebileceğini öne sürdü.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın açıklamalarına cevap verdi.


Yayın Tarihi: 26.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir