Böyle cenaze töreni yok!

Afrika ülkesi Gana'da ilginç bir cenaze töreni yansıdı objektiflere. Gana'da halk kaybettiği insanları bir şölenle son yolculuğuna uğurluyor.

Böyle cenaze töreni yok!

Gana'daki ilginç görüntüleri, Ege Bölgesi Sanayi Odası Eski Başkanı ve sanayici Tamer Taşkın, Gana gezisi sırasında çekti. Alınan bilgilere göre Gana'da yaşayan Hristiyanlar ölülerini duruma göre bir hafta ya da bir ay bekletiyorlar. Bu süre zarfında hazırlanan posterlerle insanları cenaze törenlerine davet ediyorlar. Cumartesi ya da pazar günleri yapılan törenler, şölen havasında geçiyor.

[**

**](http://video.mynet.com/aloomaloo/Boyle-cenaze-toreni-yok/423346/)

Cenaze sahipleri insanları eğlenceden ziyade para toplamak için davet ediyorlar. Ülkemizdeki düğünlerinde yapılan takı merasimlerine benzer para toplama faslı şölenin en önemli bölümünü oluşturuyor. Paranın miktarı ölen şahsın sağken yaptığı para yardımına göre ayarlanıyor.

Ölünün sadece birinci derece yakınlarının beyaz giydiği şölende kadın erkek herkes siyah elbise giyiyor. Bu yüzden cumartesi ve pazar günleri sokakların siyah elbiseli insanlarla dolu olduğu görülüyor. Gana'da cenaze ile alakalı işlemler bölgede faaliyet gösteren şirketler tarafından yürütülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler