Canlı hayvanlara 'Çin işkencesi'

Çin'de daha önce de büyük tartışma konusu olan 'canlı hayvanlardan anahtarlık yapma' vahşetine tepkiler dinmek bilmiyor.

Sanal ortamda yürütülen imza kampanyalarıyla herkes bu gaddarlığa son verilmesini istiyor

Gerek dükkanlarında, gerekse sokak ortasına kurdukları tezgahlarda güpegündüz vahşeti ticarete dökme gayreti içinde olan gözünü kan bürümüş satıcılar, içlerinde besin solüsyonu, su ve az miktarda oksijen bulunan minik torbalara hapsettikleri su kaplumbağası ve balık gibi küçük deniz canlılarını 'anahtarlık' ya da 'uğurlu eşya' olarak pazarlıyor.

CAN ÇEKİŞEREK YAŞIYORLAR

Minik serum torbalarını andıran şeffaf ambalajlar içinde hareket bile edemeyen tutsak hayvanların bu şekilde 2-3 ay kadar 'yaşam'larını sürdürebileceği öne sürülse de, her anı işkence olan ve her saniyesi can çekişerek geçen bu ortamda, zavallı hayvanların ölmesi kimi zaman 1 günü bile bulmuyor.

'ÇİN İŞKENCESİ'

'Çin işkencesinin hayvanlara uygulanan türü de bu olsa gerek' dedirten 'canlı anahtarlık' çılgınlığına karşı tüm dünya ayaklanmış durumda. Çin hükümetini derhal bu konuda önlem almaya davet eden imza kampanyaları avaaz.org ve change.org sitelerinde tüm hızıyla devam ediyor.

'İĞRENÇ BİR OLAY'

İmza dilekçelerinde Birleşmiş Milletler, canlı hayvanların bu şekilde satılmasının yasaklanması konusunda Çin'e çağrıda bulunmaya davet edilirken, Çin Hükümeti'ne de bunun 'iğrenç bir olay' olduğu ve derhal yasaklanması gerektiği uyarısı yapılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
o Cinlilerde kesin AKP'lidir insana ve doğaya saygıları yok. Din iman zaten arama bunlarda.
Ya akp li değilim Allaha şükür ama her işin içinede akp yi karıştırmıyomusunuz deli oluyorum arkadaş. Sırf laf sokayım dıe saçma sapan yorumlar yapıyosunuz adamları yermek yerine dilinize pelesenk ettiğiniz için kıymete bindiriyosunuz.
ONDAN SONRA DA DERLER Kİ ÇİN SEDDİ NİYE YAPILMIŞ. TÜRKLER BUNLARIN HAKKINDAN GELİYORMUŞ NE GÜZEL İŞTE....
Günah ya Allah'ın verdiği cana sizler para için el uzatıyorsunuz.sizlerin de ayni şekilde Allah canını alacak unutmayın.Yapılan hiçbir kötülük kimsenin yanına kalmıyor ki bu bence canilik
ondan sonra sel felaketi toprak kayması sonucu bu çinlilerde işkenceyi görürler
Allah belanızı versin
Bu iş ne din ne de ırk farklılığından yapılıyor o yüzden yok çinliler böyle yok dinsiz kafirler filan laflarını sarf etmeyin boşuna. Unutmayın bunu yapan Çin'lilerse alanlar da başka ülkelerden gelen farklı dinlere mensup turistler. İnsan yapısında bulunan sadistlik köreltilmeyince daha nice hayvan katliam ve işkenceleri görürüz kim bilir. Her şeyin başı aile eğitiminden geçer çocuklarınıza hayvanların da sizler gibi canlı olduğunu öğretin, mümkünse bir hayvan beslemelerini sağlayın sadece yadırgamakla olmaz bu işler.
bir canlının can çekişi diğer canlının sevinişi, bu ikisi zıtlık içerisinde olmak zorunda mı? iki canlının aynı anda sevinişi imkansız mı olmuş. Sevinen canlı sana söylüyorum bir canlının mutsuzluğu seni mutlu ediyorsa mutlu olma değerlerinde senin gibi mide bulandırıcı.
DİNSİZ KAFİRLERDEN NE BEKLENİRKİ?
Yazık günah ya! umarım bu vahşet Türkiye'ye gelmez.
Ben boğuldum resmen izlerken hayvanın çektiği ızdırabı düşünemiyorum. Kıpırdayamıyor oksiijen az.... Bunları üreten fabrıka sıvıların içinde 6 ay idare edecek kadar besin olduğunu söylemiş... Yahu oksijen de varmı acaba? Anahtarlıkları alanlar umarım hayvancıkları serbest bırakmışlardır. Kabir azabı gibi resmen :(
bu pislikler neden yaşıyor anlamıyorum..hepsini gebertmek lazım..
Hayvanlar Ahirette Kendilerine Yapılan Her Türlü İyilik İçin ALLAH' a şahit olacaklardır. cüz (68)
nerde bir pislik varsa çinden çıkıyor. oradaki içler acısı hallerin ede hiç üzülmüyorum.
allah belanızı versin
bu çin'lileri torbalara koyup vakumlayacan, süper olur!
Çin'de insan anahtarlığı yapılması lazım
Diğer Haberler