Defalarca bekaret testi isteyen damadın eşi intihar etti

Tacikistan'da 24 yaşındaki bir damat, hiç tanımadan evlendiği 18 yaşındaki eşinin daha önceki bekaret testlerine inanmayarak, yeni bir bekaret testi için baskı yapınca genç kadının intiharına yol açtı.

Tacikistan'da 18 yaşındaki eşinden defalarca bekaret testi isteyen 24 yaşındaki Zafer Pirov, eşinin intihar etmesine sebep oldu. Damat Pirov, kısa süre önce evlendiği eşinden defalarca bekaret testi yaptırmasını istedi. Fakat hiçbir sonucu kabul etmeyerek bir kez daha test yaptırmasını istedi. Bunun üzerine genç kadın çektiği zulme daha fazla dayanamayarak intihar etti. Daha önce de ailesine durumla ilgili yakınan yeni gelin, eşinin tehditlerine daha fazla dayanamayacağını söylemişti. 18 yaşındaki kadının intiharından sorumlu tutularak tutuklandı. Eşine başka bir kadınla evleneceğini söylediği ortaya çıkan Pirov'un karısına psikolojik şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

İKİ KEZ TEST YAPTIRDI, EŞİNİ İKNA EDEMEDİ

Evlilik öncesi devlet tarafından yapılan bekaret testlerinin yaygın olduğu Tacikistan'da, 18 yaşındaki gelin Rajabbi Khurshed, bekaret testini geçmesine rağmen kocası ikna olmadı ve kendisine iki farklı bekaret testi yaptırdı.

'DAHA FAZLA DAYANAMAYACAĞIM'

İntihar eden yeni gelinin ailesi ise kızlarının intihar etmeden önce kendilerine, kocasının bekaret testi için baskı yaptığını ve kendisine sürekli başkası ile evleneceğini söyleyerek tehdit etmesine daha fazla dayanamayacağı söylediği belirtti.

DAMATTAN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

Damat Pirov ise evlenmeden önce hiç tanımadığı eşinin kendisine yeni bir evlilik yapmak için yazılı izin verdiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANININDAN YARDIM İSTEDİLER

Kızlarının kesinlikle hiç bir erkek ile ilişkisi olamadığını söyleyen aile ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan kendilerine yardım etmelerini istedi.

EN AZ SEKİZ YIL YATACAK

Mahkeme sonunda eğer damat suçlu bulunursa, başkasının intihar etmesine sebep olmak suçundan en az sekiz yıl hapis cezası alacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
GÜNÜMÜZDE BU DENLİ CAHİLLİKLER HALA VARMI BEE TUH KIZIM KESKE SENDE KENDİNİ DEĞİL ADAMI ÖLDÜREYDİN BAĞIŞLANMAK İCİN ZAMANIN OLURDU ALLAH RAHMET EYLESİN
mynet hergün reklam gibi haber yapıyor sen en iyisimi robot al robot yalnız pardonda bu arkadaşın bekareti ne durumda acaba kadına gelince namus erkeğe gelince helal mi ama sen yinede robot al
Diğer Haberler