Denizin ortasında nefes kesen fil kurtarma operasyonu

Sri Lanka'da denize sürüklenen ve boğulmakla karşı karşıya olan fili kurtarmak için nefes kesen bir operasyon düzenlendi. Bir akıntı nedeniyle denize sürüklendiği tahmin edilen fil, rutin devriyede olan savaş gemisi personeli tarafından kıyıdan kilometrelerce açıkta sürüklenirken fark edildi. Su yüzeyinde kalmakta zorlanan ve hortumu sayesinde nefes alabilen fil için askerler seferber oldu. Nefes kesen bu operasyonun görüntüleri tüm dünyada ilgiyle izlenenvideolar arasına girdi.

Sri Lanka'da denize sürüklenen fili kurtarmak için nefes kesen bir operasyon düzenlendi. Kıyıdan tam 15 kilometre uzaklaşan fil, 12 saat süren operasyonun sonunda kurtarıldı.

Olay, Sri Lanka'nın kuzeydoğusundaki Kokilai eyaletinde yaşandı. Sri Lanka Sahil Güvenliği, denizin 15 km açığında bir filin sürüklendiğini fark etti. Fil, nefes almak için hortumunu suyun yukarısında tutmaya çalışıyordu, ancak büyük zorluk çektiği belliydi.

Görevliler ve Sri Lanka Donanması hemen bir kurtarma planı geliştirdi. Halatlarla bağlanan vahşi fil, kontrollü bir şekilde kıyıya doğru yönlendirdi. Akıntının etkisinden kurtulan fil yavaşla görevlilerin yönlendirmesine uydu.

Tam 12 saat sonra kıyıya ulaştırılan fil kendini geldiği ormanlık bölgeye atmayı başardı. Sri Lanka Donanması, filin kurtarılmasını mucizevi olarak nitelendirdi. Filin bir iç lagünde yüzmeye çalışırken akıntı nedeniyle lagünün ağzından uzaklaşarak açık denize sürüklendiği tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler