İki yüzlü kedi rekor kırdı

ABD'de iki yüzle dünyaya gelen kedi, 12 yıl hayatta kalmayı başararak bu alanda bir rekor kırdı.

İki yüzlü kedi rekor kırdı

Massachusetts eyaletinde sahibi Marty Stevens'ın, 12 yıl önce doğumundan kısa bir süre sonra uyutulmaktan kurtardığı, iki ağza, iki buruna ve üç göze sahip ''Frank and Louie'' adlı kedi, Janus kedilerinin en uzun yaşayan üyesi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısına girmeyi başardı.

Stevens, kedisi hala yaşadığı için Tanrı'ya her gün teşekkür ettiğini belirterek, kedinin 12 yıl önce çalıştığı Tufts Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine uyutulması için getirildiğini, kendisinin kediyi sahiplenerek, üç ay boyunca onu hortumla beslediğini söyledi.

Kedi, iki ağzından sadece biriyle besleniyor, diğer ağzında alt çenesi yok ve bu ağzının yemek borusuyla bağlantısı bulunmuyor, her iki burnu ise işlevlerini yerine getiriyor.

Janus kedilerinin sorunlarının büyük bölümünü yaşamayan hayvan üç gözünden de sadece biriyle görebiliyor, ortadaki gözünü ise hiç kırpamıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
ya bunu evinde besleyen adamın ruh sağlığı yerinde midir acaba şuna bak şeytan gibi başka hayvan mı yok allah aşkına
insanlık mı kalmış sende?
sen insan mısın ki?
ne kadar bencil ve kötü kalpli birisin sen böyle.ruh sağlığı yerinde ki böyle yardıma muhtaç bi hayvanı beslemiş adam.sağlıklı hayvanı herkes besler önemli olan böyle hayvanlara yardım elinin uzatılmasıdır.sen bence ilk önce kendi ruh sağlığına bak seni sadece kınıyorum yazık.
insanlar da iki yüzlü ama diğer yüzleri görünmüyor maalesef
:) aynen öle
insanlarda böyle artık
yapışık ikiz olmasın bunlar...
sana hak veriyorum doajan :) dünyada kedileri en çok seven adam benim ben bile beslemem bu hayvanı :)
aynen dostum ben de seviyorum. hayvan düşmanı değilim ki ben, lakin sapık da değilim disimetrik şeylere de ilgim yok bu resmen biyolojik vakadır bunu evinde besleyenler asıl akıllarından zoru olanlardır. o hayvan için de eziyettir bunu besleyenler çocuğunun özürlü olacağını bile bile onu doğuranlarla aynı kafadadır.
Ne olursa olsun ALLAH'ın yarattığı mahluk bende olsam bırakamazdım bir başına bakardım ona yani.
:))
Diğer Haberler