'İslam'a hakaret eden öğrenci kampüs içinde linç edilerek öldürüldü

Pakistan'da İslam'a hakaret etmekle suçlanan bir üniversite öğrencisi, kampüsteki diğer öğrenciler tarafından linç edilerek öldürüldü, bir öğrenci de yaralandı. Yüzlerce kişinin katıldığı linçte saldırganlar hedef aldıkları öğrenciye işkence de uyguladı.

14 Nisan 2017 20:10
PAYLAŞ
TWITTER

Pakistan'da İslam'a hakaret etmekle suçlanan bir üniversite öğrencisi, kampüsteki diğer öğrenciler tarafından linç edilerek öldürüldü. Görüşleri sebebiyle diğer öğrenciler tarafından sevilmeyen gazetecilik öğrencisi Mashal Khan'a yüzlerce kişi saldırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan üst düzey emniyet yetkilisi Niaz Saeed, gazetecilik öğrencisine ciddi şekilde işkence uygulandığını, sopalar, tuğlalar ve yumruklarla dövüldüğünü ve öğrenciye yakın mesafeden ateş açıldığını söyledi.

Pakistan polisinin yaptığı açıklamaya göre vahşi cinayetin ardından çok sayıda öğrenci gözaltına alındı, üniversite de geçici olarak kapılarını kapattı.

YAŞANANLAR İLK DEĞİL

Pakistan Başbakanı Muhammed Navaz Şerif geçen ay internet üzerinden İslam'a hakaret eden içeriklere karşı savaş açmıştı. Bunun ardından dine hakaret edenleri bulabilmek için Facebook'tan yardım istenmiş ve bazı bloggerlar hedef tahtası haline getirilmişti. Başbakan Şerif, yaptığı açıklamada bunun "affedilemez bir suç" olduğunu söylemişti.

Bir düşünce kuruluşunun raporuna göre Pakistan'da 1990'dan beri en az 65 kişi dine hakaret ettiği öne sürülerek öldürüldü.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir