Keçiler karton yerken görüntülendi

Kuraklığın yol açtığı kıtlıkla mücadele eden Somali'de yiyecek bulamadığı için karton parçaları yiyen keçileri görüntülendi. Somalili bir kadın, yiyecek veremediği keçilerine, karton parçaları veriyor. Son derece zayıf görünen keçiler de karton parçalarını yiyor.

Fotoğraf sanatçısı Yavuz Atalay, Somali'de yiyecek bulamadığı için karton yiyen keçileri görüntüledi. Atalay'ın çektiği görüntüde, Somalili bir kadın, keçilerine, karton parçaları veriyor. Son derece zayıf görünen keçiler de karton parçalarını yiyor.

Görüntüyü çeken Atalay, açıklamada, "Somali'de Hargeisa'ya 8 saat uzaklıktaki bir köyde Amine isimli bir kadınla karşılaştım. Amine Teyze'nin 100'ün üzerinde keçisi varmış, kıtlık ve kuraklık nedeniyle bunların büyük bölümü telef olmuş. Şu an 15 civarında hayvanı var. Kuraklık nedeniyle bölgede ot bulunmuyor. 2-2,5 saatlik mesafedeki bir kasabadan bulduğu kartonları, tutabildiği kadar ayakta tutmak için keçilere veriyor. Yardım ulaştıkça keçilerini de besliyor. Köylerde onlarca telef olmuş hayvan gördük. Aralarında en fazla susuzluğa dayanıklı olduğu bilinen develer dahi vardı." dedi.

Afrika'da gördüklerinin etkisinden uzun süre kurtulamayan Atalay, çektiği fotoğrafların sergilerinden elde ettiği gelirle, Somali'de su kuyusu açtırmak için Afrika'ya geri dönmüş, Hargeisa bölgesine 8 saat uzaklıkta, 4 köyün orta noktasına su kuyusu açtırmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
BU İNSANLARIN ÇEKTİĞİ YOKLUĞUN TEK SORUMLUSU AVRUPA VE AMARİKAN GAVURUDUR AFRİKAYI YILLARDIR SÖMÜRDÜLER HALKI AÇ BIRAKTILAR
@jeepci Bütün insanlığın sorunudur.
acil olarak pikaya karşı önlem alınmalı durum çok ciddi
Reis buraya bi kuyu aç insanlar zor durumda halimize şükür
Diğer Haberler