HABER

Nihat Hatipoğlu'na 'silikon' sorusu

Nihat Hatipoğlu, bir kadın izleyicinin "Silikon taktırmak günah mıdır?" sorusuna yanıt verdi.

ATV'de yayınlanan "Nihat Hatipoğlu ile Sahur" programında merak edilen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na bir izleyicisi "Allah'ın verdiği bir cilde enjekte etmek veya silikon takmak dinen günah mı hocam?" sorusunu sordu.

"EŞİYLE İYİ MUHABBET OLSUN DİYE..."

Nihat Hatipoğlu, soruyu şöyle yanıtladı: Estetikle ilgili bir soru bu. Vücuda zarar verecek, yaratılışı ciddi anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler artık birer tıbbi müdahaleden çok estetik müdahale sayılıyor ve bu çok hoş karşılanmıyor.

Ama diyelim ki bir hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan sonra vücudunda önemli oranda çökme başladı, bu da aileyi rahatsız ediyor, karı-kocanın beraber yaşamasını, standartlarını rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tür müdahalelerde bulunması dinen caiz olur.

Ama mesela bazı estetikler yapılıyor, bir müddet sonra güldüğü, ağladığı belli olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bir değişiklik oluyor. Allah simayı zaten güzel yaratmış. Güzel yaratılmış o simayı bozmak doğru değildir. Zaruri olan estetik olabilir, bir de modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar da çok tasvip edilmiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
allahım sen bizi ve tüm müslüman alemini bunlardan koru ve kolla amin
Hayırlı işler hocam ;)
Açın kuranı veya hadisleri herşey var bu şarlatanlara para kazandırmayın koyun sürüsü
HOCAM,KİN,HUSUMET,YALAN,İSRAF,KULHAKKI YEMEK GÜNAHMI?
hocalarımız güzellik işlerinden iyi anlıyor
Hocam kocam gece göğü. ..... küçük diyor nasıl buyutebilirim. Beni istemiyor
söylüyorum söylüyorum söyleyecegim BU ADAM HOCA FLAN DEĞİL BU ADAM MEDYATİK SOYTARI SORULARI BİLEREK SORDURUYOR normal soru soran yok bu adama EY GÜZEL HALKIM BU ŞAKLABANLARA FIRSAT VERMEYİN...
@serdar75491 SENDE GİT MERAK ETTİĞİN SORUYU SOR KARDEŞİM. TUTANMI VAR.ADAMIN YERİ BELLİ YURDU BELLİ.
açıkça haram diyemiyor hoca. korkuyor musun hocaaa
ikisine de yorum yazmaya değmez. Allahım şu aziz mübarek gün beni bunlardan korusun.
hatipoğlu yavaş yavaş seninde ne mal olduğun çıkıyor ortaya allahın emirlerini yasak dediği şeylere direk yasak günah diyemiyorsan çıkma oraya yok çıktın kıvırma gerekeni direk söyle milletin duymak istediği değil kuranın ne dediğini anlat yoksa senin sonunda yaşar nuri gibi olacak dibe vuracaksın hemde en dibe allah islah etsin allahım ard niyetlilerden müslümanları korusun
Ramazan boyunca hocanın oldukça iyi para aldığını(miktarı bilmiyorum) okumuştum.Aklıma bu parayı böyle soruları cevaplamak için mi alıyor diye geliyor?
@tberk70 DUYMAKLA ,DUYDUKLARIYLA YORUM YAPMAK SENCE BİRİNİN HAKKINIA GİRMEK DOĞRU BİRŞEYMİ. SORUYORUM SANA BİRİNE İFTİRA ATMAK ,KARALAMAK ,GÜNAHINI ALMAK DİNEN CAİZMİ.HOCA ACIKLAMA YAPTI VİDEOLARI VAR DUYMADA,BİR DİNLE İZLE AKLINLA BİR MUKAYESE ET.
Bu bölümü izledim. Sizde birkez daha izleyin. Program başladığından peri kadını her açıdan sürekli gösterdi kamera, sonra beklenen oldu. Toplumu dejenere edecek müslüman bir kadının olmaması gerektiği kadar parlak ve şaşalı görünen kadın , darbeyi yaptı. ulan hadi biz salağız da Allah ı nasıl kandıracaksınız. Melun sürüsü şerefi olmayan mahlukatlar. En başta Nihat hatipoğlu gibi sosyete imamları.
kadının suratında estetıksız bı yer kalammaıs fetva ıstıyor.Allah bunları ıslah etsın
ADALET için yapılan faaliyet silikondan önce mi sonra mı gelir hocaam.BASINA;ADALET için bugün katkı koymazsanız yarın yokluğunda siz daha çoook ağlarsınız
@ilhansafa PİS PROPAGANDANI BURAYA TAŞIMA.
BU KADIN KESİN CHP Lİ BEYLER.PROGRAM SONUNDA AŞARBI FELAN ÇIKARTIP KENARA ATIYORLAR. YANİ PARALI.
Hocam kocam beni gece istemiyorum ne yapmaliyim
birde hocamı yök üyesi yaptılar.haberiniz verdır heralde...
Diğer Haberler