Randevu gününü beklerken felç geçirdi

20 gün sonraya verilen randevu sebebiyle zor yaşantısına bir zorluk daha eklenen Hüsne İnce, randevusuna bir gün kala ambulansla hastaneye kaldırıldı. 3 gün komada kalan hasta kadının kısmi felç geçirdiği ortaya çıktı.

Randevu gününe kadar dayanmaya çalıştı fakat kalbi 20 gün bekleyemedi. Şimdi geçirdiği kısmi felç yüzünden 1 ay önceye kadar baktığı torunun adını dahi hatırlayamıyor.

67 yaşındaki Hüsne İnce kalp hastasıydı. Yüksek tansiyon ve nefes darlığı yüzünden acillik oluyordu. Hastanın bir an önce kardiyoloji bölümüne gitmesi gerekiyordu. Bunun için de önce randevu alması. Bir kaç günlük uğraşın ardından hastaneden randevu almayı başardı İnce'nin ailesi. Fakat radevu 20 gün sonraya verilmişti. Hastaneye gideceği son gün fenalaşan İnce ambulansla başka bir hastaneye kaldırıldı. 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra uykudan uyanan İnce kalp ritm bozukluğundan felç geçirmişti. İnce şimdi fizik tedavi ile biraz olsun iyileşmeye çalışırken, hala kalp doktorundan randevu almaya çalışıyor. Emekli maaşıyla geçinmeye çalıştıkları için özel hastaneye gidemeyen aile ise '20 gün bekledim hastam felç oldu. bir 20 gün daha nasıl bekleyeceğim? 20 gün hastama ölmeden nasıl bakacağımı biri bana söylesin...' diyerek yaşadıklarına isyan etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
sağlık bakanı çağ atladık demekle olmuyor.inşallah götünde çıban çıkar...
Allah yardımcısı olsun...
Gidin bakın 3 aylık kanser hastalarına 1 ay sonrası tomografi sırası veren hastaneler var.Bir de yurtdisindan bize tedavi olmaya geliyorlarmış:)
@yigidinharci_2017 ucuza yapiyoruz diye estetik implant ve saç ekimine geliyorlar hepsi bu başka bir şey yok
Hastaneden randevu almak isdedim 20 gün sonrasına bile rendevu alamadım.Dokdara sorduğumda acil amaliyat diyor ama özeli işaret ediyor 3 bin tele ödeyerek amaliyat olduk.
aaaa hastanelerde randevu falan yok külliyen iftira valla sağlık bakanı öyle diyo
hastanelerde kuyruk yok sağlıkta çağ atladık evde bekle ölümü
hastanelerde sıramı kaldı heyt be bunlar gominist reyis düşmanı bunlar
@whit.cat yok valla külliyen yalan temel reisi çok seviyoruz hatta kaba sakalı bile
Demekki neymiş hastane yapmakla olmuyor.Hastane yapıyosan hastayıda zamanında ameliyat edeceksin.Hastalık senin verdiğin yirmi günü beklermi.
Ülke felç oldu halen gör yok...
3 hafta da 17 kilo aldım. 1 yıl sonra eski kiloma düştüm şimdi 2. Yıldayım 6 kilo daha aldım. 124 kilo oldum. Şuan hastanedeyim. 50. Doktora görünüyorum. Karnımın sol bölümünde şişlik var. Yoruldum. Tahlil tetkik. Yarısından fazlası özel doktor. Profesör. Hala sonuç yok. Türkiye de tıp bitmiş diyebilirim. Yazık valla. Ben en iyi anlıyorum. Endokrin doktorları kafayı yeme içmeye takmış. Diğer doktorlarda. Diyorum iddia koyuyorum. Hastaneye yatır. Yeme içme ile ilgili ise ömür boyu senin hizmetinde çalışacağım. Fakat tık Yok. Hiç bir doktor giremiyor.
@box43 Allah şifa versin
eskiden yolmu vardı köprü mü vardı hastanede sıra bekliyordukç
aynı dertden müzdarip bir vatandaşım kendi imkanlarımla iyileşmeye çalışıyorum kısmi felç i atlattım ama sonrası biraz daha özenli tedavi gerektiriyor ve hala gitmem gereken dr randevu tarihimi bekliyorum
Diğer Haberler