Randevu gününü beklerken felç geçirdi

20 gün sonraya verilen randevu sebebiyle zor yaşantısına bir zorluk daha eklenen Hüsne İnce, randevusuna bir gün kala ambulansla hastaneye kaldırıldı. 3 gün komada kalan hasta kadının kısmi felç geçirdiği ortaya çıktı.

19 Nisan 2017 20:27
PAYLAŞ
TWITTER

Randevu gününe kadar dayanmaya çalıştı fakat kalbi 20 gün bekleyemedi. Şimdi geçirdiği kısmi felç yüzünden 1 ay önceye kadar baktığı torunun adını dahi hatırlayamıyor.

67 yaşındaki Hüsne İnce kalp hastasıydı. Yüksek tansiyon ve nefes darlığı yüzünden acillik oluyordu. Hastanın bir an önce kardiyoloji bölümüne gitmesi gerekiyordu. Bunun için de önce randevu alması. Bir kaç günlük uğraşın ardından hastaneden randevu almayı başardı İnce'nin ailesi. Fakat radevu 20 gün sonraya verilmişti. Hastaneye gideceği son gün fenalaşan İnce ambulansla başka bir hastaneye kaldırıldı. 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra uykudan uyanan İnce kalp ritm bozukluğundan felç geçirmişti. İnce şimdi fizik tedavi ile biraz olsun iyileşmeye çalışırken, hala kalp doktorundan randevu almaya çalışıyor. Emekli maaşıyla geçinmeye çalıştıkları için özel hastaneye gidemeyen aile ise '20 gün bekledim hastam felç oldu. bir 20 gün daha nasıl bekleyeceğim? 20 gün hastama ölmeden nasıl bakacağımı biri bana söylesin...' diyerek yaşadıklarına isyan etti.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir