Selfie çekerken 200 bin dolarlık heykel yıktı

Selfie çılgınlığı tüm dünyada hızla devam ederken ABD’nin Los Angeles kentinde yaşanan bu görüntüler selfie çılgınlığının geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Yeni görüntülerde bir sergide selfie çekmek isteyen kadın, selfie çekeyim derken 200 bin dolar değerindeki heykelin yıkılmasına sebep oluyor. O anlarda güvenlik kamerası kayıttı.

Gün geçmiyor ki selfie çekerken ilginç yeni bir durum yaşanmasın. Şimdi de bir sergide selfie çekmek isteyen kadın, selfie çekeyim derken 200 bin dolar değerinde heykelin yıkılmasına sebep oldu.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYITTADI

Los Angeles'ta yer alan The 14th Factory binasında gerçekleşen kaza, birçok eserin zarar görmesine sebep oldu. Güvenlik kamerasıyla çekilmiş videodan tespit edilen görüntülerde bir kadın, eserle birlikte selfie çekmek için yere doğru eğiliyor. Ancak dengesini iyi ayarlayamadığı için platforma çarpıyor ve arkasında kalan eserler aynı domino taşları gibi yere düşmeye başlıyor.

200 BİN DOLARLIK ZARAR

Sergi, ufak heykellerin bulunduğu ve nispeten maddi değeri yüksek eserlerle dolu bir sergiydi. Konuyla ilgili konuşan serginin sanatçılarından Gloria Yu, üç eserin onarılamayacak şekilde zarar gördüğünü diğer eserlerde de bazı hasarların meydana geldiğini söylerken, toplamda 200 bin dolarlık bir zararın olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
AVUSTURYA'NIN Best IP TV KANALINDA GÖSTERİLEN KAMERA ŞAKASI. MYNET TEKİ HER HABERE İNANMAYINIZ.
ablamız gözüyle dağları devirmiş onlar da daha sağlam bir yere koysalarmış domino etkisi yaratmıs hale bak
Gerçekte böyle domino taşı gibi standlar dizilmez müzelerde, bir televizyon programı için çekilen kamera şakası bu...
Diğer Haberler