HABER

Vicdansızlığın bu kadarı! Çarptığı köpeği fark edip...

İZMİR Konak'ta çarptığı yavru köpeğin tekrar üzerinden geçerek öldüren sürücüye tepki yağıyor. Çarpmanın etkisiyle savrulan köpeği fark edip yavaşladıktan sonra tekrar hızlanarak bir kez daha yaralı çarpan sürücü, olay yerinden hızla uzaklaştı. Olaya tanık olan gençler bir binanın güvenlik görevlisinden yardım istedi. Olay yerinden hayatını kaybeden hayvan çağrı üzerine gelen belediye görevlilerince götürüldü.

İZMİR'in Konak İlçesi'nde, otomobiliyle yavru köpeğe çarpan sürücü, hayvanın üzerinden ikinci kez geçerek hızla olay yerinden uzaklaştı. Yavru köpek olay yerinde öldü. Görgü tanıklarının saniye saniye şahit olduğu kazada en çok dikkat çeken detaysa sürücünün umursamazlığı olmuş. Sürücünün elini camdan çıkararak umursamaz şekilde sallayarak yoluna devam ettiği dile getiren görgü tanıkları, 'Vicdansızlığın bu kadarı!' dedirten olayla ilgili başka detaylar da paylaştı.

ÇARPTIĞI KÖPEĞİ FARK EDİP TEKRAR HIZLANDI VE...

Olay, dün gece Alsancak Semti Şehitler Caddesi'nde meydana geldi. Alsancak'tan Halkapınar yönüne giden ve sürücüsü henüz belirlenemeyen lüks otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan yavru köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle ileri savrulan köpeği fark eden sürücü, yavaşladıktan sonra yine hızlanarak çarptığı yavru köpeğin üzerinden geçip hızla olay yerinden uzaklaştı. Olayı gören çevredeki gençler, köpeği alarak yakındaki Hürriyet Gazetesi binasındaki güvenlik görevlisinden yardım istedi. Köpeğin öldüğünün anlaşılması üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Acil Müdahale Birimi'ne haber verildi. İhbar üzerine gelen görevliler ölen hayvanı alarak götürdü.

MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞMIŞLAR

Otomobilin köpeğe çarpmasının ardından kısa süreli bir şok yaşadıkları için aracın plakasını alamadıklarını söyleyen gençlerden Berkay Bardakçı (20), "Biz arkadaşlarımızla eve giderken otomobil sol taraftan hızlıca geldi. O kadar hızlı geliyordu ki köpeğe çarpacağını anlayınca arkadaşım ortaya atladı durması için işaret yaptı ama otomobil durmadı. Biz kenara çekilmek zorunda kaldık. Araç hızlıca yavru köpeğe çarptı, durdu, baktı ve köpeğin üzerinden bir daha geçti. Biz 'dur' diye bağırdık, durmadı. Sonra köpeği kucaklayıp Hürriyet binasına getirdik" dedi.

ELİNİ UMURSAMAZCA SALLAYIP YOLUNA DEVAM ETMİŞ

Otomobilin sürücüsünün kaçmasının vicdansızlık olduğunu söyleyen gençlerden İbrahim Yenigün (18), "Köpeği ezdikten sonra sürücü durdu, elini camdan çıkartıp 'Bana ne ya' der gibi salladı ve yoluna devam etti. Bu vicdansızlık" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler