Yok böyle ayin! Hamile kalmak için...

14 Temmuz 2017 01:45
PAYLAŞ
TWITTER

Güney Hindistan'da Lakshmi Narasimha Swami Tapınağı'nı ziyaret eden kadınlar yapılan ayinle hamile kalacaklarına inanıyor. On binlerce Hintli kadın tarafından ziyaret eden tapınak yılın her Temmuz ayında ilginç görüntülere tanık olunabilecek bir yer halini alıyor.

'TANRININ ADAMI' BEDENLERİNDE DOLAŞIYOR

Her yıl düzenlenen Ekadashi Festivali'nde ortaya çıkan görüntülerde çocuk sahibi olamayan kadınların ziyaret ettiği tapınakta yerdeki çizginin üzerine peşi sıra uzanıyor ve Tanrı'nın adamı olarak niteledikleri kişinin bedenleri üzerinde dolaşmasına izin veriyor. Böylece hem çocuk sahibi olabileceklerine hem de kadınlıklarının gelişebileceğine inanıyorlar.

RİTÜEL YÜZYILLARDIR DEVAM EDİYOR

Yaptığı açıklamalarda uygulamanın başarılı olduğunu söyleyen kabile üyesi kadınlar sayısız kadının bu ayin sayesinde hamile kaldığını söylüyor. Yüzyıllar boyunca süre geldiği söylenen ritüelle ilgili açıklama yapan Andhra Pradesh'de Manaksira kasabasının yönetici hakimi Harilal Nayak, 'İnsanlar bu uygulamaya inanıyor. Sayısız kadın işe yaradığını düşünüyor. Ritüele inandıkları sürece insanlar bunu yapmaya devam edecektir. Tanrı'nın adamı olduğuna inandıkları kişinin üzerlerinde yürümesiyle hamile kalmaları imkansız. Ancak inanıyorlarsa bunu yapmaya devam edeceklerdir.' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları4 yorum
 • 110 Oy
  Allah akıl fikir versin.
 • 25 Oy
  RABBİM'E SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN BİZLERİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIĞI İÇİN ..
 • 19 Oy
  dünyanın en ilginç ülkelerinin başında geliyordur hindistan bakalım daha nelerini göreceğiz
 • 4 Oy
  millet keyfçi kardeşim ayin mayin bahane

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.