Erkekler kadınların ilk neresine bakar?

Erkekler kadınların ilk neresine bakar?

Manchester Üniversitesi’nde erkekler üzerinde yapılan araştırma erkeklerin kadınların en çok dudaklarına baktığını ortaya koydu.


Araştırmaya göre erkekler pembe ruj süren kadınların dudaklarına 6.7 saniye boyunca bakarken,


Kırmızı ruj sürenlere ise 7.3 saniye boyunca hiç gözlerini ayırmadan bakıyorlar.


Bu sırada kadınların gözlerine bakma süreleri ise sadece 0.95 salisede kalıyor.


Uzmanlar özellikle pembe ve kırmızı rujun erkeklerin ilgisini çektiği belirtildi.Erkekler kadında ilk nereye bakıyor?
İlk görüşte nasıl konuşulmalı? Nelere dikkat edilmeli?


Karşı cinsin karşısında konuşmaya başlamakta zorluk mu çekiyorsunuz?


2- Diyelim bir karedesiniz, biriyle bakışıyor ama konuşamıyorsunuz. Biraz cesaret toplayıp beğendiğiniz kişiye ilk cümle olarak, 'Yemekte ne yiyeceksiniz, bana tavsiye edeceğiniz bir yemek olabilir mi?' diyebilirsiniz. Gerçekten işe yarar, yemek konusu dipsiz kuyudur, eğer özel ilgi ve bilginiz de varsa, yemeği beraberce yiyebileceğiniz kıvama gelinebilir.


3- Riskli bir cümle geliyor.


Erkekler için 'Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali', kızlar iğin 'Filanca markanın indirimi başlamış haberiniz var mı?' Futboldan hiç anlamayan bir erkek ya da modayla ilgilenmeyen kadınlar olabileceğini de göz ardı etmeyin!


4- Bir yolculukta, kafede, parkta kitap okuyan birini beğendiyseniz, okuduğu kitap hakkında konuşabilir ve fikrini sorabilirsiniz. Ama gelecek cevaba da hazırlıklı olmalısınız, son okuduğunuz kitap 'Cin Ali' ise bu topa hiç girmeyin.


5-Köpek sahibi biriyle çok rahat konuşabilirsiniz ama sakın korkmuş gibi davranıp da 'Bu hayvan ısırır mı beni?' diye sormayın. Köpekler sahiplerinin evlatlarıdır ve 'Kız mı erkek mi evladınız?' şeklinde bir soru veya 'Bütün güzelliğini sizden almış' şeklinde bir cümle, doğrudan kalbe iniş bileti sağlar.


6- 'Bu koltuk boş mu?'


Sinemada, vapurda, kafede işe yarar. Ancak karşınızdakini korkutmamalı ve birinci maddeyi hemen hatırlamalısınız, 'Merhaba ben...'


7- İltifat etmek iyi bir başlangıç olabilir. Bir kıza ayakkabılarını övmek...


Bir erkeğe saç tıraşını övmek iyi bir yöntemdir.


8-Hem kadın için hem erkek için aynı öneri geliyor şimdi, bir içecek ısmarlamak. Zevkli bir sunumla, özel bir içecek ikram etmek işe yarayacaktır. Çikolatalı, vanilyalı romantik bir içecek olmalı.


9-Ya bir espri yapın ya da onun esprisine gülün. Bu, ideal bir ilk adımdır.


10- Restoranda kesişip konuşma fırsatı bulamadıysanız, 'Buradan sonra nereye gitmeli, bana bir yer önerir misiniz?' şeklinde bir soru sorabilirsiniz. 'Sizin kadar zevkli biri mutlaka zevkli yerleri biliyordur' diye de ekleyin.


11- Kızlar için kolay bir ilk cümleyle finale gidiyorum; 'Af edersiniz, falanca yere nasıl gidebilirim'...


Erkekler için, 'Falanca filmi gördünüz mü, oradaki kadın oyuncuya ne kadar benziyorsunuz' cümlesi iyidir.

Okuyucu Yorumları 0 yorum