TRT spikeri Anda Özmen'den 'yavru muhalefet' gafı

TRT Ana Haber Bülteni'nde MHP için, 'yavru muhalefet' ifadesini kullanarak sosyal medyada büyük tepki çeken spiker, jet hızıyla görevden alındı.

TRT'de dün akşam Ana Haber Bülteni'ni sunan spiker Anda Özmen, CHP ile ilgili haberini bitirdikten sonra MHP ile ilgili habere geçerken, "Yavru muhalefet" ifadesini kullandı. Spikerin bu anonsu sosyal medyada, özellikle MHP'liler tarafından büyük tepki çekti. MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, TRT'nin özür dilemesini istedi. Olayın ardından TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün talimatıyla spikerin görevden alındığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Nasuhi Güngör ise, “Bugün (cumartesi) saat 19:00'da TRT 1 Ana Haber Bülteni’ni sunan spikerimiz, haber metninde yer almayan bir ifadeyi kullanmıştır. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

TWITTER'DAN ÖZÜR DİLEDİ

'Yavru muhalefet' sözüyle tepki çeken spiker Anda Özmen de, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu akşamki yayında (ana haber bülteninde) yapmış olduğum gaftan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi'nden özür dilerim. Tamamen spontane gelişen, hiçbir art niyet olmaksızın 2 haber arasında bağlantı yapmak adına söylenmiş yanlış bir sözdür. Tekrar özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları 209 yorum
Spiker son derece haklı biraz hoşgörülü olmak lazım 50 yıldır muhalefet partisi olmaktan ileri gidemeyen bir parti birbirleriyle dövüşmek ten iktidara gelmek için caba sarfet meyen bir parti
40 yıllık mazisi olan parti nasıl 50 yıldır muhalefette olabilir anlamadım birader? Bırak artık akp yalakalığını dalkavukluğunu
Spikeri haklı bulmakta haklısın,nihayetinde O'da senin gibi KANI BOZUK...Yapacak bişey yok...
Spiker haklı diyelim ama sen yalakasın. 11 yıl önce akp yoktu. Emin ol sen o zamanda başka iktidarda olan patinin kemik yalayıcısıydın. Düşün bakalım hangi partinin dalkavukluğunu yapıyordun? AKP gidince hasbelkader CHP ya da MHP iktidara gelirse emin ol sen onlardan yana yalakalık yapmaya başlarsın.
ÇOK DOĞRU Bİ SÖZ ALLAH O KIZIN AĞZINA SAĞLIK VERSİN HELAL OLSUN DERİM
Bu ülkenin en köklü partisine bunu yakıştıramazsınız,gün gelecek Anap gibi yok olacaksınız ama Mhp hep var olacak.
evet mhp hep var olacak yavru muhalefet olarak kalacak ve iktidar yüzü göremeyecek
proje yok ,, ideolojik gelişim yok ,, gelişme ve büyümenin önünü açmak yok ,, dünyadan ders almak yok, çağdaşlık yok .. bu özelliklerin hepsi CHP ve MHP de mevcut .. onun içindir ki ikisi de durağan , yıllardır biri ana öteki yavru olabildi .. aile saadeti içine yaşayıp idare ediyorlar durumlarını .. kökleri de çürümeye yüz tutmuş ,, kök mü kaldı onlarda .. kök mirasçılığını bıraksınlar ,, yeni açılımlar yapsınlar ,, ana da yavru da ..
bizim vergilerimizle yaşayan haramzade köpeklerin yalakalarından da bu beklenir. insanın aklından geçen diline vururmuş. senin ne haddine böyle bir şey söylemek. bunu da bir CHP üyesi olarak söylüyorum.
kadın doğru söylemiş neden herkese battıki anlamadım chp ve mhp aynı çizgide
Tüm sözlerini sana misiyle iade edyorum SSK yı soyan hırsız parti başkanı olan cehepe li insancık.Hırsızlığınız belgeli olduğu halde başkalarına hırsız diye utanmadan saldıran zavallı insancıklar
ne kadar vergi ödedin!! tutturdunuz bir vergilerimle vs,,, bu ülkede vergi mükellefleri vergilerini olmasi gerektigi gibi ödeselerdi, cok dha iyi durumlarda olurduk!
sizler zaten pirenin altında fil arayan zihniyetlersiniz bak ne güzel özür diliyor ve art niyet aramayın diyor daha ne desiz siz önce kendi zihniyetinize bakında İKDİDAR NİYE OLAMIYORUZ DİYE DÜŞÜNÜN HEMİ.
oğlum sendee yuvru kurt musun uluyorsun
CHP ve MHP bu ülkenin cumhuriyet kadar eski ve köklü partisi ama CHP ve MHP bu ülkenin köklü partisi ama akp tıpkı anap gibi tarihin çöplüğündeki yerini zamanı gelince alacaktır
Baktım CHP ve MHP bu ülkenin cumhuriyet kadar eski ve köklü partisi ama CHP ve MHP diye tekrar tekrar devam ediyor gerisini okumadım.Yazı kendini belli ediyor çünkü :D
Bu ülkeye en büyük zararı veren olmaması gerekli en köklü 2 parti Chp Ve Mhp benim vergimle aldıkları her kuruş maaş haram olsun.Onları seçenlerede haram zıkkım olsun.
yorumun için teşekürler yorumuna aynnen katılıyorum
ne o şimdi kardeş diyecendiye baktimda yazmamişsın
kardeşde yazan ollurdu
eskiden doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış.zaman değişti artık kanaldan kovuyorlar..
akpli bakanlar için neden hırsız ifadesi kullanmıyor.
Rahat ettinizmi insancıklar.Kadın ekmeğinden oldu.o laf iktidara gelse doğru söyledi dersiniz değilmi.İki yüzlü insan müsvetteleri.
Aynı tepkiyi Hüseyin ÇELİK'in iyi giyinmedi diye kovdurduğu bayan içinde gösterdin mi ? ?!?!?!?!?
ekmeğini kazanırken adam olsun ozaman benim elektirik faturamla ödüyorum onun maaşını iki yüzlü alçak birini arıyorsan aynaya bak sümüklü selpak müsvettesi(çünkü sen insan bile olamazsın)
ertekin az biraz beynin olsa böyle yorum yapmazsın , hırsızları sahtekarları görevinden alması için ülke ayağa kalkıyor seninkiler oralı olmuyor da, bu zavallı kıza gösterilen tepki neticesinde görevinden alınıyor,görevinden alan kim? sizinkiler , görevine son vermeleri de muhalefetin tepkisine değil de küçük bir kurbanla büyük iş yaptıklarını ima etme amacı, o halde iki yüzlüler kimler? iki yüzlüler sizinkiler,insan müsveddesi de senin ananla baban zira sen onlardan olmuşsun.
evet batukm'in sorduğu soruya cevap bekliyoruz
İnsanlık hali. Olabiliyor bazen. Burada hiç bir art niyet yok. Partilerin ve parti liderlerinin , biz "Halk" için yaptığı gafların yanında bu gaf , yavrunun yavrusunun yavrusunun yedi göbekten torunu kalır... Bu sebeple , Anda Hanım'ı topa tutan anlayışı esefle kınıyorum lâkin takdir ettiğim bir sunucudur kendisi.
Hayırdır Anda ya yalakalık niye acaba
tesadüf dimi hep bize oluyor.eskiden trt deyince haber izlemek gelirdi akla niye neden çok düzgüngü.şimdi trt dizileri akla gelmeye başladı.
Hadi ordan bu spiker kadar rezil biri var mı acaba...
ben ce içinde AKP sempatisi, MHP düşmanlığı olmasa..ağzından böyle bir gaf çıkmaz.. insan ağzından kaçarak kendi annesine küfreder mi? İçinde olunca bazen boşluğuna denk gelir ağzından çıkıverir..Ne demişler yaydan çıkan ok, ağızdan çıkan laf geri alınmaz..işinden oldu kadın..bu benim fikrim tabi..
o kendiliğinden söylememiştir şimdi daha iyi bir yere tayini çıkar..
TRT ZATEN AKP NİN ARKA BAHÇESİ
akp nin arka bahçesi olsa spikeri kovmazdı akıl akıl düşün akıl
BUZ PATENİ GÖSTERİSİ BACAK GÖRÜNÜYOR DİYE YASAKLAYAN DA BU KANAL ZATEN..TAYYİP İN KANALI..HABERLERİ DE TARAFLI..SEYRETMİYORUZ..TAM PROTESTO..
akpye yağ çekmiş kadın daha çok maaşlı bir işe yerleşir pazartesi günü.
tamamen iktidar yalakası başka birşey değil bunlar boşş insanlar
Herkes haddini bilecek ukalalığın lüzumu yok herkes birilerinin ağzından konuşur ve ahkam keserse cezasını çeker... Birde bu spikerin ekmeği ile oynadınız diyenler Hüseyin ÇELİK geçen yıl yarışma proğramı sunan kadının elbisesini beyenmediği için kadının ekmeğiyle oynadığında neredeydiniz...
DOĞRU SÖZE NE HACET
HEPİNİZ VARYA ......
GÜN GELECEK BIRAK YAVRU MUHALEFET OLMAYI TARİHE KARIŞIP GİDECEK YANİ SİLİNECEK
dikkat et sizi silmesinler.
Senin gibi konuşanlar hep silindi ama bak MHP hala dimdik ayakta
fıkır partılerını tarıhten sılmeye ne senın nede sızın ne kıkrınız nede zıkrınız yeter .....................
Yavru kelimesi bir külhan beyin ağzından çıksa haydi kızdırır, yahu yavru küçük sevimli ,büyüyecek olan, demek! Bu çirkin bir söz değil ki...Neden öfkelenilmiş? Ne diyeyim, herkes duyduğunu değil, aklındakini düşünür, anlarmış ... Belli ki spiker iyi niyetli, onun adına üzüldüm.Ona geçmiş olsun, diyorum.
Bunda kızacak ne var? Zaten kökleri YAVRUKURT değilmi bu muhaliflerin.
HİÇ ÜZÜLMESİN, BU GAFI ONA DAHA ÜST MAKAMLAR GETİRECEKTİR...
Kadın özür dilemiş Kaldıki söylediği söz bencede kasten söylenmemiş. Eeee hatasız insan olmaz. Keşke herkeslerin hatası bu kadar küçük olsa , Yanlışlıkla İmam hatip paraları ayakkabı kutularına girmese, Yanlışlıkla Bilal erdoğanaın otuırduğu ev bpş olmasa yanlışlıkla polisler görevlerinden çil yavrusu gibi dağıtılmasa yanlışlıkla savcılar, hsyk polisler vatan haini ilan edilmese YANLIŞLIKLA
yavvvvrummmm naber ? ay pardon sana yavrum demek istememiştim.... tamamen yanlışlıkla çıktı ağızımdan...
spontane değil mi.)))
EVLİSE KOCASI BEÇERSİN SENİ BEKAR İSE ERKEK KARDEŞİ VARSA O ODA YOKSA BEN
cehaletin resmi.başbakanı taklit.ama bir kadına yakışmamış.kadınların daha duyarlı ve mantıklı olması lazım.helede böyle cinsiyetçi toplumda yaşıyorsa,erkekleri taklit etmek erkek kabalığını meşru görmeye neden oluyor.
TÜH YAA ARTIK BU HOŞ BAYANI GÖREMEYECEKMİYİZ YAAAANİ:)
tayyip'in kanalını zaten izlemiyorduk..nerede o eski TRT..İSTİKLAL MARŞI ile kapanıyordu..TRT de AKP de bitti..okeye dönüyorr...
Özürün Bizim için Makbul değil.Hesabı Sorulacak.
ne yapacan
hani özürlük vardı bu ülke ne oldu bütün siyasi partilere diyorum işinize gelin medyayı kulanıyorsunuz.bende CHP biri olarak bu insanın görevine iade edilmesini isterim. herkesin emeğine saygı duymalı. ÖZĞÜRLÜK DİYE HERGÜN BASIN ÖNÜNE CIKAN SİZLER DEGİLMİSİNİZ.
Arkadaşım bu uusalcı gruplarda sadece kendileri için özgürlük vardır başkaları için yoktur.Bir avuç kalınca saldırmaya başlıyorlar.Hoşt diye kovacağız onları onların korkuları bu.Osmanlı geliyor deyin bunlara altına yaparlar .
şeytan bile kimsenin ekmeğiyle oynamamış ayıptır .
doğru...ama akepe çok kimseyi işinden etti..aşından etti..o zamn onlar şeytan oldu değilmi?
yavrucukkk deseydi ya :) ana muhalefet sankii çok büyükk yaaa :))
Yavrucuk sensin godoş
MHP laf atarak şöhret olamazsın. şöhretin başka yolları var. onları denemeni tavsiye ederim
TRT bir Devlet kuruluşudur ve çalışanlar kamu görevlisi olup tam bir tarafsızlık içinde görev yapmak zorundadır. Kamu görevlisi spiker, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partimize basın yoluyla aşağılayıcı ifadeler kullanarak "hakaret" fiilini gerçekleştirmiştir. Devlet kadroları militanlarla doldurulursa, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerimiz, aşağılayıcı ifadelerle hakarete uğrarlar. Görülmektedir ki bu iktidar, milletin değil yandaşın iktidarıdır.
ne yani bir zamanlar hepimiz yavru kurt değilmiydik :) bu çirkin dünyada büyümek istemedik :)
KADIN EN FAZLA PY ALACAK GENEL SEÇİMLERDE EN FAZLA OY ALACAK PARTİYİ İŞARET ETMİŞ.BAKALIM ZAMANLA NELER OLACAK.BU DÜZENİN OLMAYACAĞI KESİN.BUNU BİLİN.BU MİLLET BU ÜLKE KENDİNİ KABUĞUNU AŞTI.BİRİLERİNE MAHKUM EDİLİPTE KATİLLERİN ADINI TERÖR DİYE YUMUŞATIP BEDEL ÖDEYİP MAL GİBİ SEYREDECEK MİLLET YOK.ÜRETECEK İCAT EDECEK KATİLLİĞE BAŞVURAN DESTEKLEYEN DAHİL GEREKEN CEZAYI ALACAK.SİSTEM OTURACAK.TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KİMSE TUTAMAYACAK.BİRİLERİNİN ORTADOĞUYA PARALEL PLANI MİLLETİN UYANIŞI BİRBERABERLİĞİ SONUCU SOKAK OYUNLARINA GELMEMESİ SONUCU BİRİLERİNİN OYUNU TUTMADI.PİYONLAR GİDECEK YARGIYA
Kimsenin spikere kızmaya hakkı yok... Eğer kızacaksanız,öfkeleneceksiniz ,Tayyip'e kızın , öfkelenin... Bütün bu küçmseyci,argo , küfürler hep ondan çıkıyor... Balık baştan kokar....
sipiker arkadaşımızın bir art niyeti olmadığı belli. ekmeğiyle oynayanlar utansın. akşama kadar mecliste birbirlerine küfür ediyorlar bunu gören yok nedense.
Bi de tükürdüğünü yalamaları yok mu :)))))
Kadıncağızın çok fazla suçu yok.Asıl suçlu aranıyorsa onu sürekli tekrarlayanlar dır.
bir insan lafı bu kadar mı gediğine koyar...cuk diye oturmuş helal olsun anda hanım a:)
BENCE YERİNDE KULLANMIŞ KADIN BU LAFI EFENDİLER ÇALIŞSINLARDA ANA MUHALEFET VEYA İKTİDAR OLSUNLAR..
ayakkabıcılıkmı yapsınlar necmettinon.
Doğru söylemiş... yalan mı
ne var yavru hakaret mi
Bu kuruma 1973 yılında girdim 2003 yılında emekli oldum.. TRT hiçbir dönemde bu kadar başıbozuk ve rezil olmamıştı. Ekran ve mikrofon bir düştü geçmişte.. Şimdi ayağa düştü.Bu hale getirenler utansın ama ne gezer AR DAMARLARI KIRILMIŞ....
DOĞRU SÖYLEYENİ 9 KÖYDEN KOVARLAR :D
SPİKERE DEĞİL SÖYLETTİRENE BAKIN