2. Ordu Komutanlığı önünde gerginlik

Nöbet tutarken başından vurularak öldürüldüğü iddia edilen Piyade Er Eren Özel'in ailesi, oğullarının ölümüyle ilgili bilgi almak için 2. Ordu Komutanlığı önüne geldi.

2. Ordu Komutanlığı önünde gerginlik

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Çayır köyünden otobüsle 2. Ordu Komutanlığı Nizamiyesine gelen aile, "kendilerine bir açıklama yapılmasını beklediklerini, ancak komutanlık düzeyinde kendilerine ziyaret yapılmadığını iddia ederek, 2. Ordu Komutanı veya ilgili komutanlarla görüşmek için beklemeye başladı.

Polisin güvenlik önlemi aldığı nizamiye önünde bir süre bekleyen aile adına açıklama yapan piyade er Eren Özel'in amcası Mesut Özel, yeğeninin, 7 Eylül Çarşamba günü Kahramanmaraş 5. Zırhlı Tugayı 1. Mekanize Piyade Taburu'nda 05.00-07.00 nöbetinde başından vurularak öldürüldüğünü, kendilerine verilen ilk bilgide olayın "intihar" olduğunu, daha sonra nöbet arkadaşının vurduğunu söylediklerini ileri sürdü.

Yeğeninin Türk bayrağına sarılı cenazesinin kendilerine teslim edildiğini ve defnettiklerini anlatan amca, olayın soruşturulup soruşturulmadığını, sorumlularının kim olduğunu merak ettiklerini belirtti.

Kendilerini komutanlık düzeyinde kimsenin ziyaret etmediğini ve açıklama yapmadıklarını ifade eden Özel, "Komutanın kapıya gelerek kendilerine açıklama yapmasını istediklerini" söyledi.

Elinde oğlunun fotoğrafıyla gözyaşı döken anne Zeynep Özel de, oğlunun niye öldürüldüğü sorusuna yanıt verilmesini istediklerini ifade ederek, "Sorumlular ortaya çıkarılsın. Ben oğlumu davul zurnayla gönderdim. Cenazesini aldım. Hiçbir anne bunu hak etmiyor. Sorumlular ortaya çıkarılsın. Oğlumun kanı yerde kalmasın" dedi.

Nizamiye önünde fenalık geçiren anne Özel, ambulansa alınarak müdahale edildi.

Adli makamlara başvuru yapmadıklarını belirten aile, varsa açılan bir soruşturma, bunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek istediklerini söyledi.

ÖPEREK BAŞINA KOYDUĞU BAYRAĞI NÖBETÇİ ASKERE TESLİM ETTİ

Açıklamanın ardından karargahtan gelen bilgi üzerine anne amca ve bir yakınından oluşan üç kişinin içeri alınmasına karar verildi. Polisin aileye durumu anlatması üzerine komutanın dışarı gelmesi yönünde tartışma yaşandı. Yetkili komutan nizamiye önüne gelmeyince aile de içeri girmedi.

Tartışmanın yaşandığı sırada grupta bulunan bazı kişiler Malatya Emniyet Müdür Yardımcısının kendilerine güldüğünü iddia ederek üzerine saldırdı.

Yaşanan arbedeye polis ekipleri ve aile bireyleri müdahale etti.

Piyade er Özel'in amcası Mesut Özel, nizamiyede nöbet tutan askerlere yaklaşarak poşet içerisinden çıkardığı Türk bayrağını göstererek, "Bu bayrak yeğenimin tabutuna sarılıydı. Olay aydınlatılıncaya kadar bu bayrağı almayı kabul etmiyoruz. Bu bayrağı olay aydınlatıldıktan sonra alacağız" diyerek öptüğü bayrağı teslim etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 90 yorum
hergün yeni bir şüpheli asker ölümü...halkın çocukları güvende değil..vicdani ret yaygınlaşmalı bütün militarist hasta ülkelerde
ORDU MU ÖLDÜRDÜ.KİM KAÇ PARA VERDİ DE ORDASINIZ.HÜKÜMETLER BİTER.BİTMEYEN VARSA DEYİN.ORDU BİTMEZ ORDUYU KİMSE BİTİREMEZ,HELE DİN TÜCCARLARI ASLA!!!!!! H.TUZUN
adilik yapmayın adamın çocuğu ölmüş kim kaç para verdi falan ne demek 3 evim bi arabam var çocuğun varsa gel öldüreyim hepsini sana vercem kabul eder misin devlet de ordu da hata yapar sonuçta insanlar idare ediyor bunu 18-20 yaşında ki çocukları madem emanet alıyorlar aldıkları gibi teslim etmelidirler bu acılı aile sonuna kadar HAKLIDIR ÖRNEK GNL KRMAY BŞKANININ KONUŞMASI.
AKILLI OL GERZEK.YAZDIKLARININ KONUYLA NE ALAKASI VAR.SENİN ABİN YADA KARDEŞİNE AYNISI OLSA SANKİ BU KADAR RAHAT DURUCAN.İKİ YÜZLÜ ASALAK.
yeniufo musun nehaltımsın aklını başına al askeri ayaklar altına serdiniz zaten bir de o askerin geçmişini araştırın bakalım neeler çıkacak___???
askeri tanıyon gibi yazmışsın geçmişini biliyon galiba bilmiyosan ahmaklık yapma
Peygamberimiz ne demiş; İnsanlar layık oldukları ile yönetilirler....Olay budur..
Sanki TSK KASTEN insan öldürmüş ki,Fettullahın KUÇULARI Çok iyi Organize ediyor bu işleri,Yalnız Bu işin Sonunu Düşünmelşeri gerekiyor .Çünkü Arkalarındaki ABD SİFONU Çktiği anda Kenbdilerine kaçacak delik aramalarını tavsiye eddiyorum!!
ıraktan ders almayan libya daha 8 yıl önce ırakın yaşadıı şeyleri aynen yaşadı. Allah sonumuzu hayır etsin. ama bozkurtlar meydan çıkmadı daha. herkesin hevesini kursağında bırakıp o kursağı parçalamak bize farz...
adamı öldüren kendi gibi bir adam. dikkatinizi çekerim. yani senin benim gibi birisi
nikiz fethullahın kuşlarından biri Işık Koşaner olabilirmi ?? zira kendisi itiraf etmişti kendi askerimizi kafasından vuruyoruz diye !!!!
sen öteki tarafı düşün kardeş...kendi sonun hayrolur inşallah
KARDEŞİM BU YORUMUN ALTINA İMZAMI ATARIM...
siyee arıza sende yok fetullahmış yok amerika imiş yok sifonmuş millet sizin sifonunuzu çekti arızalığınızda bu yüzden
arkadaş acıları büyük tamam. belkide şerefsizin biri vurdu askeri o da tamam. bilgi istiyorlar komutan kendilerini içeri davet ediyor bilgi vermek için o da tamam. ama bunlar yok komutan buraya dışarı gelsin sokakta yada caddede biz cazgırlık çıkaralım belki üstüne saldıralım diyorlar işte bu olmadı. bu sebepten ard niyetliler maksatları çocuklarının akıbeti değil cazgırlık çıkartmak bence
ateş düştüğü yeri yakıyor demek bu olsa gerek...cazgır sülalendir senin terbiyesiz adam
ailenin içi yanıyor sen ne cazgırlığından bahsediyorsun, okumadın mı haberi kafasız.
Bu Yaptığın Yorum Hiç Olmamış Arkadaşım.
insan hayatı bukadar basitmi aileye acıklama yapılmamıs kmutanlar görüsmemis aile ne yapacak az bile yapmıslar
bu vatana yapmış oldgum gürev haram sıkım olsun
ey murat_karabaş ismli kullanıcı o zaman kendine vatan ara.
ya sen bu vatandadan yediğin içtiğin ne olacak onlarıda geçmişteki şehitler bize helal edecekler mi? ben bu topraklar uğruna şehit olanların uğranda şehit olduklarıtopraklr için 1000 canım olsa 1000 canımı da veririrm
devletin de sana verdikleri haram zıkkım olsun.
ilk önce Türkçeyi öğren sonrada Türk vatanına yapmış olduğun görevin ne kadar kutsal olduğunu hatırla diyeceğim ama senden bi cacık olmaz şehitlerimiz hesapsız şehit oldular 16 yaşında çanakkalede şehit olan kardeşlerimiz vardı.
OSHO'NUN Ülkelere Ne Gerek Var? - Videosunu seyretmenizi salık veririm...helal olsun size murat bey...
Rütbeli olup da adam gibi adam olan kaç kişi var acaba?
rutbeli askerin basında nöbetmi tutsun..? derdiniz ne rutbeliyle rutbelerimi batıyor sizlere..? bırakın milletin ordusuyla rutbelisiyle ugrasmayı,vurulan arkadasımızın mekanı cenent olsun sebebi ne olursa olsun geri gelmez Allah tekrarından korusun,ama insanları karalamayı bırakın artık,ben askerde 4 ay gülhanede yattım bilirim bu ülkenin askerine ne kadar iyi baktıgını,peki ben hastanede alerji yapan bir igneden ölsem ne olacaktı,hemen rutbeli yada doktormu diceklerdi,bu ülke bu kadar şuursuz olmamalı,bu kadar siyasete batmış olmamalı yeter ya rahat bırakın orduyu onlarda bizim cocuklarımız.
ecyildiz sen askerliğini yaptınmı yada askermisin ? Senin bildiğin bizim bilmediğimiz yada görev yaparken göremediğimiz farkedemediğimiz eksik birseylermi var ? Evet burada okuduğunu yada duyduğunu anlamayan yada anlamak istemeyen kötü niyetli cahil insanlar var bazı yazdıklarına Hak veriyorum abuk sabuk insanlar abuk sabuk seyler yazmış belkide bazı seyleri duymak istedikleri gibi algılamıslardır.ama objektif olmak gerekirse ört bas edilen kalemine uydurulan okadar cok şeyler oluyorki bunu askerliğini yapan herkez çok iyi biliyordur ve bu devletin her kurumunda gerceklesiyor BUDA BİR GERCEK
Rütbesiz olup da adam gibi adam olan kaç kişi var acaba?
ya arkadaş bizde askerlik yaptık bir çok psikolojik sorunlu tedavi gören esrar uyuşturucu içen şahıs var aileleri sanıyorki bunlar kahraman ...ilk önce çocuklarınızı adam edin sonra askere gönderin rütbeliler iyi dayanıyor bunlara helal olsun vallah.
o zaman cahıl ınsanı askere alımcaksın kardeşim kımse evladının goz gore gore olmesıne tahamul edemez ya adam gıbı eğrıteceksın yada almıcaksın askere
arkadaşım seni tebrik ediyorum çok güzel yorum yapmışsın şimdi askere gelenler nasıl çürük alırım diye hesap yapıyor koluna jilet atıyor 2 dövme yaptırıyor psikolojik sorunum var diyip rdm olarak silah olmadan nöbet tutmadan askerlik bitirmeye çalışıyorlar yazık böyle evlatlara aileler önce çocuklarına baksın
dğrus söylüyorsun. bizde de vardı bi sürü esrarkeş jiletçi piskopat biri kendini asardı biri camdan atardı. sonra develetin başına bellaaaa. sen önce çocuğuna bi sahip çık ondan sonra devletten bekle ne bekliyeceksen. asker ocağı orası kahveye okey oynamaya gitmiyorlar.
KOMUTANLAR ALNINA SIKIYORLARMIŞ GENEL KURMAY BAŞKANI KONUŞMASI BASINA SIZMIŞTI UNUTTUNUZMU
komuatnlar bu ülkenin onurudur gurudur,onlar alnına sıkıyor ama sucluluktan değil içinde bulundukları haksız suçlamalardan yani onurlarını kırdıgınızdan keşke bu ülkenin siyasetcileride komutanlar kadar onurlu olsa..! hayatımda bir siyasetci tanıyorum ülkeme zarar ettirdim diye intihara kalkışan başka varmı ve o siyasetcide hikmet ulubay dır dsp den miletvekilidir..! bugün ülkemizi milyar dolarlar zarar ettirenler villalarda kösklerde oturup hala görev yapıyor....
halis_celik1964 sen okuduğunu yada dinlediğini anlayabiliyormusun önce cevrene bunu sor gerci buraya yazabiliyor olman bile büyük bir başarı olmalı
sen genelkurmay başkanının konuşma metnini bir daha oku, sanırım sende anlama sorunu var.
yazık çok yazık devlet kendi askerinin ailesine bile sahip çıkmıyor bu devlete yaptığım askerlik haram olsun
yav arkadaşım askerken yediğin ekmekler boğazına dursun..devletimiz çok büyük..sahip çıkmaktan öte bu işin altında başka şeyler var sanırım..hani askerin içinden pkk ya yardım etme olabilir mesela..
sinekyedili ben kimseden ekmek istemedim benım maasım 200 küsur lira askerde ve yemek parasını devlet benden kesiyor kısacası yemek parası yatak parası banyo parası herseyı kesıyor devlet tabı butun askerlerden ha bırde ayrıca ben askere alınırken sıgorta parası odemıştim neymıs bana bişi olursa sigortadan para alacakmışım nerde görülmüş bu kardeşim devlet kendi askerine bile sahip cıkmıyorda oyak a sigorta yaptırıyor madem öyle bakamayacakları adamı askere almasınlar
verelim geri al kardeş. ne olur ya. sen yediğin ekmeği nerenden çıkaracan onu düşün...
Allah yardımcın olsun ey şehit annesi, sen üzülme hainler cezalarını bulacaklar, ergenekonu pkk sı bilmem nesi hepsinden en ağır birşekilde intikam alınacak, ama sana müjde ahirette ebedi bir cennet ve saadeti ebediye kazanması ihtimali yüksek bir evlat sahibisin, Allah sabrını şükrünü artırsın....
Haberi okumadan yorum yazmışsın. Sarhoşmusun yoksa anlama yetersizliğin mi var.
hahahhh cenneti anahtarı senin elindedir kesin. sen mi karar veriyosun kim şehit kim değil. Allah Allah bak sen şu işe. bikere sen daha şehit ne demek onu bilmiyosun. öle ik üç kelimelik hoca ağızları ile olmaz bu işler...
Bu yorumu beğenmeyelerin nedenini anlaya bilmiş değilim ????
ne olmus yani ölmüşse ? canakkalede ,kurtulus sabvasında yada korede kıbrısta çlenler vatan evladı değilmiydi ? her ölene devlet detayına kadar zaten önem veriyor incelem yapıyor ..ama fazlasını ne beklyir bu prvakatör amcası ve ailesi.? napalım bizde askerilik yaptık bizede olabilirdi..ordu önünde böyle bağırılıp cağrılmaz..adam ol..adam gibi konus hakkını ara .provakatörlüe gelmişler belliki? nereden yönlendirildikleride belli ..
sen nasıl bir insansın dicem ama mahlukat ölen insan sen nerde yaptın askerlik sosyal tesisdemi ordu evinde dangalak adam bayragı öpüp vermiş yeremi atmış neden niye öldüğünü öğrenmek hakkı savaşa gitmemiş oglu cepede dağdada ölmemiş nöbet tutarken ölmüş allah seni ıslah etsin
vay be cümleye bak ne olmuş yani ölmüşse. senin evladın ölseydin de başkaları yazsaydı nolurdu acaba? Ayrıca bu asker Çanakkale'de Kıbrıs'ta ya da Kore'de ölmemiş kardeşim. Nizamiyenin girişinde ölmüş. Kendi nizamiyesinin girişindeki bir ölüme bile tutarsız bilgiler sunanlar tepkiyi hak etmiyor mu?
polisin orda güvenlik önlemi alması bence yanlış.ne askerimiz aileye ters bi tepki verir ne de aile askere yanlış bir hareket yapar.. 2. ordu komutanı eminim (umarım) aile ile görüşecektir. ilk başta intihar diyen cahil komutan cezasını kesin almıştır. araştırın kesin askeri mahkemede yargılanıyodur. orda üst kademe bu olayı örtpas etmeye calışca emin olun ederdi. üst kademeye kızmaya hakkkımız yok zanımca...
yani yorumlara bakıyorumda, kendi askerini bu kadar sevmeyen başka bir millet daha yaşıyormu dünyada merak ediyorum... umarım bir savaş çıkarda askerin kıymetini anlarsınız..
aynı fikirdeyim, askerine düşman oldukları kadar pkk ya düşman değil bu millet
Sanıyorum insanlar askerini hala seviyor da generallerle ilgili biraz sorunu var. Generallerin biraz kendine çeki düzen vermesi gerekiyordu.
dünyada kendi halkını katleden kaç tane ordu var? bi de bunu sor kendine.
çok ince detayına kadar soruşturulması lazım!üzerini örtmeye çalışanıda biz ALLAH'a ve AZİZ MİLLETİMİZ'e havale ediyoruz..ALLAH rahmet eylesin..acınız acımızdır..TÜRKİYE'nin başı sağolsun..
o rütbeliler ne işe yarıyor ahhah aşkına bu tütbeliler gidip pkk ile mi savasıyor yok yan gelip yatıyorlar..
sen ne işe yarıyorsun bahsettiklerin kedi insanın sanki kendi askerinden değilde tayyipinizin son zamanlarda kavgalı oldugu israil askerinden bahseder gibisin o yan gelip yatıyor diyenler şimdi birerde özel şoföre kavuştu yan gelip yatan kim acaba
olayin araştirilmasi ve ihmali olan insanlar hakkinda işlem yapilmasi ve ailenin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi gerekir ben ailenin hakkini aramasini saygiyla karşiliyorum ama bu şekilde hak aranmaz gidersiniz cumhuriyet savciliğina oradaki komutanlarin ihmali olduğunu düşünüyorsaniz onlar hakkinda suç duyurusunda bulunursunuz sivil mahkemede hakkınızi ararsiniz böyle basini da yaniniza alarak cazgirlik yaparak türk bayrağini iade ederek bu tür hareketler hiçte etik değildir çoçuğunuz şehit olduğu için size türk bayraği verilmiştir bu bayraği böylesi işlere alet etmeyin bu bayrağa sahip çikin
o vatandaşımıx böyle doğru bulmuş böyle hakkını arıyor. sen mehmet_5884 mahkemelere suç duyurusu ver. sonra vermeye gerek var mı? savcılık soruşturma açması gerekmex mi? bu kadar taşkala ediyorsun. senin yakının olsa Allah kimseye böyle acı yaşatmasın. Allah ailesine sabır versin, ihmalkar olanlarında belasını versin diyorum fakat ümidim yok, selamlar
cocugu kim bilir kim öldürdü orda...
tamamen haklısın g_kmen. adam sorland arabanın içinde esrar içi,yordu yav. ben dözlerimle gördüm. adama nasihat ettiler başka bişey yapmadılar. iş yaptırmadılar nöbet tutturmadılar. her sıkıntısında ilgilendiler. hani serçeye yavrusu şahin gelir misali... ne askerler var teröristten düşmandan beter. hepsi ne mal olduğunu biliyo ama işlerine gelmiyo. öle kamerayla şov yapmak daha karlı onlara. bayrağı almayacakmış. sen layıkmısın ki o bayrağa...?
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ VE GENELKURMAY BAŞKALIĞI AÇIK OLMALI OLAYI İLK ANINDA AÇIK AÇIK ANLATMALI .........YOKSA HER TÜRLÜ SÜPÜKÜLASYONA MARUZ KALIRIZ
Askerin ailesi verdiği tepkide sonuna kadar haklıdır. Lakin bu olayları TSK'yı yıpratmak için kullananlara yazıklar olsun.
Oğlu intihar etmiş bir aile oraya oraya TSK yı yıpratma çalışmalarına katkı için görevlendirilerek gönderilmiştir.
Allah sabır versin milletin çocuğu resmen oyuncak oldu kim olsa çıldırmaz mı?
şovmenler. elinize fırsat geçti ya. yapın şovunuzu. asker düşmanlığını körükleyin bakalım ne geçecek elinize
kimler gönderdi sizleri oraya. herhalde malum birileridir, yani saman altından su yürütenler. Yanlış adrese gelmişsiniz, adresiniz çok muhterem başkomutanınız olmalıdır..rahat bırakın artık askeri,tazminat isteyecekseniz para babalarınız ne güne duruyor !!
haklı kadın
hangi kadın. teröristide bir kadın doğuruyo. peygamber efendimizide bir kadın doğurdu. kadın piçte kuzlar sultanda kuzlar... gerisini kapasitesi olan anlasın artık? ama otu çek köküne bak demiş atalar sözü. kurttan çakal doğmaz....
ben o askerin bilinçli vurulduğunu sanmıyorum , hepimiz askerlik yaptık , hiç bir komutan bilinçli askerini öldürtmez , yanlışlıkla olmuş bir olay bence, ama siyasetçilere malzeme lazım işte istedikleri tarafa çekiyorlar konuyu.
ne bizLerin yaptığı askerLik ne de bu ordu gerçek bir ordu askeriye saçmalıkların son noktası hele de uzun dönemlerin delirmemesi çok düşük bi ihtimal..
ampulün yalakaları sizi. Komutan kapıya gelmezse görüşmezlermiş. siz oraya mesle çözmeye görüş almaya değil rencide etmeye görevlendirilmişsiniz.
DEDİĞİN DOĞRU BUNLAR YALAK,SÜLÜK,
amir memurun ayağına gitmez.....memur amirin ayağına gider
al sizwe işte ordu size kurban olun o annesine babasına ben olsam kendi ailemden kimseyi askere göndermem tabi o ailenin bileceği iş
allah belanı versin akp ve onun iğrenç yandaşları bu milleti ordusuna düşman ettiniz abd nin istedikelrinini emrilerin korkudan yerine geitrdiniz makav mevki karşılığpında allahtan kormadınız abd den kortuğunuz kladar memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
O Aileye AKP Yalakası diyen arkadaşlar bilmeden konuşmayın o Aile Alevi aynı zamanda sizden fazla Atatürkçü ve Sizden fazla Askeri seven insanlar oğullarını davulla zurnayla askere gönderenler. Ve devamı Çocuk Nöbette alnından vurulmuş kim G3 le kendi kendini alnından vurabilir böyle birşey mümkünmü nasıl intihar olsun ve dahası önce İntihar denildi askeriye tarafından ardından nöbet arkadaşı vurmuş denildi ama Tutuklanan eden yok Nöbet arkadaşı vurduysa neden tutuklanmadı bu adam. Bilmeden etmeden Yok AKP Yandaşı yok para alıyo denilmiş.
AKp yandaşı diye yorum yapanlar Aile'yi tanısalardı veya aybı duruma kendileri düşseydi yine böyle boş boş yarum yaparlarmıydı.
O Para almış AKP Yandaşı diyen arkadaşlar Sizin çocuğunuz savaş terör olmayan bir yerde sebebi belirsiz ve sürekli farklı beyanlarla intihar etti-öldürüldü şeklinde beyanlar alsanız çok merak ediyorum siz ne yapardınız ? Herhalde evde oturur ne olduysa oldu boşverin öldü gittimi derdiniz ?
ne askeri yawwwwwwww sallıyorki adamlar parayı götürüyorr.. bikaç adam ölmüşş kimin umrundakiiiii...bikaç gemicik alırlarrr askere gitmaezler..olay budur geriye kalan ise hikaye namı diğer RTE dir
Hayda Buyur Burdan Yak!!!
sence kim öldürmüş olabilir hadi tahmin et bakalım...alkınca ortalığı bulandırıyorsun...
öncelikle yorumlara baktım da maşallah (besnilifikret,akk69,yksel99) hepiniz çok güzel yorum yapmışsınız. yazıklar olsun size .bu kişileri kimsenin yalakası değil amaçlarıda para değil, sadece acılı ANNE'nin göz yaşlarını bir nebze dinmesi için oraya gitmişerdir.oraya olay çıkarmak isteselerdi emin olun çok rahat çıkarabilecek durumdalardır.Allah rahmet eylesin, EREN ÖZEL mekanın cennet olsun kardeşim..
bari bi açıklama yapılsın ya..
tsk yıpratmaya yönelik provake olay...başka bir şey değil..
bırakın abi bu proveke ayaklarını baskomutan cıkıp kndi söylüyo kendi askerimizi alnından vurduk diye kimi neyi koruyosunuz suclular ceze ceksin dicenize neymiş asker yıpranıomus asker dedigin halkın cocuguuu ne sanıosunuz askerii
Diğer Haberler