Abdüllatif Şener'den flaş karar

Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi kapandı. Şener, 'Hukuken partiyi kapattık' dedi.

Abdüllatif Şener'den flaş karar
Ak Parti hükümetlerinde Başbakan yardımcılığı yaptıktan sonra yollarını ayıran Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi, kapandı.
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Evet partimizi kapattık. Çünkü meclis dışı muhalefetin kendini kamuoyuna duyurmasında çok büyük güçlükler var. Medyanın ve sivil toplumun suskun olduğu bir dönem yaşıyoruz" dedi.
Şener, siyasi hayatına bundan sonra hangi şekilde devam edeceğini de açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
ÖNCE HEMŞERİLERİNİ SIRTINDAN VURDUN. SONRA NASIL OLDUYSA GAZA GELDİN. SONRA UMDUĞUNU BULAMADIN. SEN NE SANIYORDUN Kİ SAYIN ŞENER?
BU MİLLETTE DÜRÜST İNSANA OY VEREMEDİĞİ KANITLANMIŞ OLDU.
HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN DÜRÜST SİYASETÇİLERDEN BİRİSİ
muhtıra sonrası yalpa yapmaya başladı. Yalpayı gören ulusalcı cephe üzerine atladı, Sezerle çankayada gizli bir görüşmesi oldu. Kendisine akpartinin kapatılacağını, güle asla müsaade edilmeyeceğini, bu sürecin sonunda arkadaşlarından ayrılırsa kendisinin önünün açılacağı telkini yapıldı. AYMden kapatma kararı çıkmadığı günkü yüz halini hiç unutmam:)) yola çıktığı arkadaşlarını sattı. ona söz verenler tasviye olunca böyle ortada kaldı.
Birilerinin gazına geldi yazık oldu aslında ak partide kalsa idi geleceği olabilirdi...
tayıb bey akp kapancak dye onu istepne olarak kurdu magazin haber olsun millet adını duysundiye karşımış his uynsın dye kurulmuş kapan dı ihtiyaç kalmadı bence
dürüst adamın bu dünyada işi yok
dürüst insanın allahın sevgili kullarının bu buyuk günah çarkının içinde işi yok
kendini bişey zannetti.
ergenekondakı amcaları kapat dedı basarızı kemal salagı gıbı
ulan bir dön bak kaç tane tutuklu hakkında bir tane somut delil var, karara bağlanmış dava var. adamlar deniz feneriyle götürdüler malı, suçluyu ortaya çıkarmak isteyen bütün savcıları içeri attılar. siz böyle bir partinin yalakasısınız çünkü hırsızlık sizlerin ciğerine işlemiş. salak diyede senin gibi, başkasının düşüncelerine tahhammül edemeyen, anlamadan sorgulamadan sözüm ona ergenekon örgütüne inananlara denir. şimdi kılıçdaroğluna küfür edin ne de olsa bişey olmaz sonuçta hükumet yalakalığı tayyipe küfür ette göreyim seni. yemez.
gelsin has partinin başına geçsin
DOĞRU TESPİTLERİ İLE ZAMANINDA AKP DEN AYRILDI BUNCA VEBALİN ALTINDA KALMAMAK İÇİN AK İNSANLARIN YAPTIKLARINA ORTAK OLMAMAK İÇİN
Çok iyi olmuş.Zaten ozamanın muhalefeti tarafından Ak Partiyi zayıflatmak için kurdurulmuştu.Malesef işe yaramadı Millet te oyuna gelmedi.
kendisini birşey zanneden kişi işte iş bilmeyenlere bakanlık verirsen kendilerini herkezden üstün görürler komiksin şener efendi çok komiksin sende kendikendini yok ettin
partinin kurulma anı düşün akp yargılanır ayrılım kuruldu kendi kendini harcama yok tayıb beyin yolunda ilerliyor dal ayrı kök bir
Bu grupların içinden çıkan nadir delikanlı dürüst sözünün eri bir adam
BUNDAN FALAN Bİ YOL OLMAZ...
kırk yılda bir bi partiye oy verelim dedik onu da kapattılar
Dava arkadaşlarını satarsan olacağı bu.ne bekliyordunki şimdi yerinde dursaydın ayrılamasaydın belkide Cumhurbaşkanlığına bile aday gösterilebilirdin...
Abdullatif Şenerin AK Parti den istifa ettiği tarihi hatırlayanınız var mı? Ak Partinin kapatılması için Cumbala Hottirik Partisinin Anayasa Mahkemesine baş vurduğu tarihte Ergenekondan gelen talimatla Şener bey(Çok dürüst şener)istifayı bastı.AK Parti kapatılacak Şener beye gün doğacaktı.Ergenekonun emrinde AK Partiden ayrılacaklarla bir parti kuracaktı.Evdeki (Pardon derinlerdeki) hesap Anyasa mahkemesine uymadı.Şener Bey ayazda kaldı.Şimdi de dürüstlük nutukları atıyor.Ak partiden nefret edenler de adamı yudu yıkadı akladı pakladı sütten çıkmış ak kaşık edip millete sunmaya çalışıyorlar.Yem
Helal Olsun Adama çok doğru kararlara gidecek İnşallah bu adam. Fiilen görüntü bunu gösteriyor. Yazıcıoğlu gibi görüyorum bu adamı.
ikiside sivaslı.havası sert insanı merttir sivasın.
Ama kardeş yazıcıoğluna benzetme mazallah recep onuda ortadan kaldırır rabbim sonunu benzetmesin...
dürüst siyasetçiler çarkların arasında eziliyor.meclise girmesin diye her türlü dolabı çevirdiler.
Abdüllatif Şener otun teki kafası Çalısa AKP li olarak şuan mecliste olurdu. Herkes lider olamaz Parti kurmak marifet deyil halkı ikna etmek marifet 1 Özal.1Erbakan,1 demirel 1 ecevit 1 tayip,1 Baykal olmak senin elinde deyil Halk isterse seni yukar taşır Basına yada başka yerer kızsanda boş senin kaderin böyle Kabulenmesende.
OT kafalı bence sensin.Hatta kör ve cahilsin;üstelik şakşakçı ve eminim CİMRİ nin tekisin.!Sen Kesin PARA ve şöhret için herşeyi yaparsın..
kimse farketmiyor yada farketmek istemiyor.en büyük ergenekoncu bu şahıstır.o dönem bu şahsa ergenekon cular kurdurdular bu partıyı.basında ıyı ve seker adam dıye tanıttı mıllete bu sahsı tayyıp devrılecek naskerlerde ıktıdatı bu şahsa verecektı işin özetı buydu.ama baktıkı ıktıdar olacam derken sıktıdar oldu.kapattı partıyı gıdıyor.haının tekıdır bu.
AKP nin kapatılması gündemdeydi o zamanlar...yedek olsun diye parti kurdurdular..şimdi o tehlike geçince şubesini kapatıyor...
yıllarca chp li olupta akp ye geçen varsa ki var. Neden sayın Şener de CHP ye geçmesin. Dürüst insan . Doğruyu bilir bulur.
ben yine akp ye oyum diyorum.
makarna sıkıntısı başgöstermiş belliki...
Bu kadar şeyden sonra hala birinin ağzından akpye oy vereceğini duymak ne garip :)) arkadaş sana koyun bile demiyorum yanlış anlama sen kızarsın diye değil koyun kızıyor senin gibileri ona benzettiğim için :))
Ahh latif abi ahh. Siyaset korkaklara göre değil. Bak erkan mumcuyu kaç kişi hatırlıyor. Ergenekon korkutmuştu garibi. Korkudan meclise bile giremedi. Sonra yok olup gitti. Şimdi nerelerde ne yapıyor bilmiyorum. Seni de birileri doldurdu. Ne vaat ettiler sana bilmiyorum onu sadece sen bilirsin. Ama gücünü halktan almayan hiç bir siyasetçi ve parti ayakta duramaz. Birilerinin atamasıyle gelen siyasetçiler, işleri bittiği gibi ortada bırakıverirler. İlk başlarda medyada ne de güzel şişiriyorlardı seni. Latif abi latif abi diye. Siyaset, vizyon liderlik bambaşka bir şey. Atama dönemi bitti.
Ne güzel özetlemişsin, kullanır atarlar böyle, yapacağını Allah(cc) rızası için yap ki silinip gitmeyesin böyle
sizlerin allahı amerika Latif gerçek allaha inanıyor, Tayiple Latifin farkı bu.
Abdullatif şener'in neden akp den ayrıldığını çok araştırdım. O mantıkta birinin akpde olması yanlıştır. Abdullatif başkanın 'oradaydım' programında yapılan ropörtajını dinleyen ne demek istediğimi anlar.Akpde bir bu birde kürşat tüzmen! Akp de olan helede kabinede olan birisi din iman merhamet hepsini bir tarafa bırakmalı. Ayrıca çok güzel özetlemiş, doğan gurubu nasıl susturuldu uzan gurubu nasıl susturuldu gördük bu medyalar şimdi hükümete çalışıyor.Hükümet sana elindeki medyayı kullandırtırmı?
sen hala uzan grubu doğan grubundanmisin
sayın Abdüllatif şener beyi,vatansever,laik,milliyetci ve dinimizi istismar etmiyecek,dini tüccarlığa dökmiyecek gerçek islamcıların oluturacağı bir parti (yeni oluşumcu olan )de görmek istiyoruz.
Siyaset işte böyle birşey. Yanındaki iki tane şakşakçının gazına gelip parti kurdu, Nasrettin hocanın fil fıkrasındaki gibi en son kala kala tek kaldı!!!
dürüstlük banbaşka bir şey. Helal olsun latif beye. Olduğu gibi göründü.
Arkadaş Başbakan yardımcılığı yaptı, Sivas için ülke için geldiği noktanın farkına varamadı, Sivasa karşı sorumlulukları vardı. Neden bırakıp gidiyorsun, parti kuruyorsun, gelebileceğin en yüksek noktadasın zaten, bak Sivas'ta kamu fabrikaları bir bir kapatılıyor, Kurduğun partinin çizgisi belli yoksa Cumhurbaşkanlığına seni öngörmedikleri için mi gittin. Sivasa yazık oldu, çok şey yapabilirdi.çekti gitti.Temiz siyasetçi güzel insandır, ancak günümüzde bu özellikler pek geçerli değil, Sivas ve kendisi kaybetti.
maalesef şenerin gitmesi çok büyük kayıp oldu.onun sivas milletvekili olduğu sadece bir dönemde hızlı tren stadyum adliye sarayı ve bölge hastanesi projeleriin sivasa kazandırdı.ama kendisi bıraktıktan sonra 2 dönem milletvekili seçimleri oldu hala aynı projeler deva ediyor hatta bazılarına başlanamdı bile hala.kendisi sivas için çok büyük kazançtı.burdan sivasın dönem kaybettiği belli oluyor.Sivas 2 dönem öncenin projesinin yapılmasıın beklerken diğer şehirler aldı başını götürdü.
İnancini makama satanın sonu bu olur.
yazık çok yazık Sivas degil Türkiye kaybetti.Herşeyiyle dürüst kendisini dört dörtlük yetiştirmiş bu tür kişilerin kıymetini bir türlü anlıyamadık yolun açık olsun sayın Abdüllatif Şener sizi mumla arayacaklar ama nafile
sivaslı değerini anlayamadı haklısınız.keşke seçimde milletvekili seçilebilseydi.ben kendim oy verdim ama seçilemedi.
Sayın Şener medyanın kötü gazına geldi. Unuttuğu bir şey vardı ki; bu halk alkışlar ama oy vermez. Bu millet dürüst adamı sever ama bu kokuşmuş sistem içerisinde dürüst adamın ayakta kalamayacağını bilir ve bu pislikte ayakta kalabilecek kişilere oy verir. Dünyanın hiç bir yerinde bir kişiye "yiyor ama çalışıyor"u anlatamazsınız. Size "onun görevi zaten çalışmak", "yiyorsa aleni hırsızlık yapıyor ve cezalandırılmalıdır" der ve bunu derken yargısına güvenir, dürüst hakim ve savcılarının onu yargılayabileceği bağımsız mahkemeleri olduğunu bilir.
Kapatmasa iktidar olabilirdi yazık olmuş... tüh be.
dürüst ve iyi kalpli insanlara, amacı üzüm yemek bağcı dövmek olmayanlara, her koşulda ve karşısındaki kim olursa olsun dürüstlükten ayrılmayanlara. yaptıgı ettiği ile değil. kalbindeki samimi niyeti ile gelenlere ve toplum için yararlı bir şeyler yapmaya çalışan insanlara dünyanın her yerinde olduğu gibi, bizde de yollar kapalı. Zira en az vakit ayırdığımız şey cehalet. Latif beyin barışçı ve samimi kişiliği ile yapacağı çok şey var. Av. F.Serdar Erman
doğru yıkılmz
Bu memlekette demokrasi olmayınca yarım asır boyunca nerdeyse atama ile hükümet birileri tarafından kuruluyordu. Ama artık demokrasi geliyor. Sen sanırım bunu anlayamadın. Nasıl olsa akp kapatılır bana da ekmek düşer diye mi düşündün. Bence seni seni kullandılar. Baktılar ki yemiyor. Seni yüzüstü bıraktılar. Bundan sonra siyaset zor olur senin için. yolun açık olsun.
alternatıf ıkı adam vardı , biri şener hoca biri numan hoca. ıkısı de gitti.. lider kalmadı vallah
akp den neden ayrıldı.birşeymi gördü.bir açıklarınımı gördü.açıklarını gördüyse neden halkla paylaşmadı.benim anladığım kadarıyla birileri tayyiple kıyaslayıp senin neyin eksik filan diye dolmuşa getirmişler.ayrıldığında demiştikki hah bunların yaptıklarından rahatsız olup engelleyemeyen biri çıktı.isyan bayrağını açtı bunların iplerini pazara çıkaracak.nerde.akp de bakanlık yapmış adamdan bu beklenirmi halbuki.hepsi aynı bunların.
adam neden akp den ayrıldığını akp için ağzına geleni söyledi tabi sen okumazsan ayrı mesele
avc81..akp için bende ağzıma geleni söylüyorum.ama bunun tek başına bir anlamı yok.eğer sen tayyibin yediği bokları biliyor ve bunu ağzında geveliyorsanda bir anlamı yok.ne dedi tayyip birşeyler karıştıran bulunduğu konumdan fayda sağlayanları partimizden uzaklaştırdık dedi.bu adam ne dedi bunun karşılığında.hiçbirşey.sen bakanlıktan vazgeçtiysen bildiğin birşeyler vardır.ne dedin.hep masal anlatıyor.tipik akp li tavrıdır bu.bunların ruhuna işlemiş masal anlatmak.
Arkadaşım sen nerde yaşıyorsun.Adam biçok yerde AKP den neden ayrıldığını AKP'nin aslında tam olarak recebin yediği b.kları anlattı."Evet partimizi kapattık. Çünkü meclis dışı muhalefetin kendini kamuoyuna duyurmasında çok büyük güçlükler var." sözünü henmen doğrulayan bir yorum yapmışsın bravo.Siyasetten bu kadar uzaksan siyasi yorum yapma bari...
Diğer Haberler