Ahmet Hakan'dan flaş CHP iddiası: İzmir, Çankaya ve Beşiktaş’ı bile kaybedebilir

24 Haziran seçim sonuçlarının ardından CHP'deki liderlik tartışmaları sürerken, gazeteci Ahmet Hakan bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimini sert sözlerle eleştiren Hakan, CHP'nin İzmir, Çankaya ve Beşiktaş gibi garanti gördüğü yerleri bile kaybedebileceğini iddia etti.

Ahmet Hakan'dan flaş CHP iddiası: İzmir, Çankaya ve Beşiktaş’ı bile kaybedebilir

24 Haziran seçim sonuçlarının ardından CHP'de sular durulmuyor. Muharrem İnce'nin yüzde 8 gibi bir farkla CHP'den daha yüksek oy alması partiyi karıştırdı. Liderlik tartışmalarının başladığı CHP'de bir kesim genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun devam etmesi ve yerel seçime odaklanılması gerektiğini düşünürken, bir diğer kesim Muharrem İnce'nin başa gelmesi aksi halde yerel seçimlerde başarısız olunacağını iddia ediyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü 'Bütün dertleri İzmir, Beşiktaş Çankaya falan' başlıklı köşe yazısında CHP yönetimini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

"TEK DERTLERİ 'GARANTİ' YERLER"

CHP yönetiminin tek derdinin İzmir, Beşiktaş, Kadıköy, Çankaya gibi 'garanti' gördükleri yerleri kazanmak olduğunu iddia eden Ahmet Hakan, "Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındakilerin koltuğa yapışıp kalmalarının tek nedeni işte bu garantili yerler! Herhangi bir CHP’linin ceketini koysa kazanacağı yerlere kendi adamlarını aday gösterecekler. Böylece rant kontrolünü ellerinden kaçırmamış olacaklar.

"KOLTUĞA YAPIŞMIŞ DURUMDALAR"

Bu yüzden bırakıp gitmiyorlar. Bu yüzden koltuğa yapışmış durumdalar. Bu yüzden açık başarısızlığı başarı gibi yutturuyorlar. Bu yüzden sımsıkı kenetleniyorlar. Bu yüzden 'biz yapamıyoruz, yapan gelsin' diyemiyorlar." ifadelerini kullandı.

"İZMİR, ÇANKAYA VE BEŞİKTAŞ'I KAYBEDEBİLİR"

CHP yönetimini kendi seçmenini 'Koyun' yerine koyduğunu savunan Hakan, "Fakat bilmedikleri bir şey var: Koyun yerine koydukları kendi seçmenleri, o kadar öfkeli ki bunlara..." diyerek, CHP'nin bu kez garanti gördüğü İzmir’i, Çankaya’yı, hatta Beşiktaş’ı bile kaybedebileceğini iddia etti.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Bugüne kadar Tüm oylarımı CHP ye verdim. KILIÇTAROĞLU GİDENE KADAR Belediye seçimleri dahil hiç bir oyumu CHP ye vermeyeceğim. Bukadar seçimi kaybedipte hala neden duruyorsun.
@skyrock22 Yalan söyleme, adını bile doğru yazamamışsın...
kemalkılıçtaroglu ve ekibinin bundan böyle apartman yöneticiliği bile kazanamaz bir lider bu kadar aciz olamaz millete coşku heyecan veremeyenler siyasetde ezilenlerdir
@tiktik008 SEN COŞKU VE HEYACANA GÖRE Mİ OY VERİYORSUN...
sanki kemalim çok umrunda. Adam resmen seçimin tek kaybedeni akpartidir diyerek kendi seçmenini edilebilecek bütün hakaretleri etti.
İzmir'liyim tam 35'im ve bu adamın dediklerine katılıyorum yıllardır Chp'ye oy vermişimdir ama belediyecilik olarak tamda bu adamın dedikleri gibi oldular ,sokaklar çöp içinde,zaten sıkışık olan trafiğe birde tramvay eklediler çok ihtiyaç varmış gibi,nasıl olsa biz yapsakta yapmasakta bunlar bize oy veriyor zihniyeti oturmuş maalesef , yıllardır İzmir elinizde 40 yaşındayım 40 yılda çiçek bahçesi yapardınız güzelim İzmir'imi naptınız maalesef koca bir hiç .
Sadece oraları mı !!? Daha anadoluda “kale” diye tabir edilen o kadar ter var ki kaybedilecek.. Rakamlar müspet bir ilimi temsil eder.. okuyamıyorsan okuyana bırakacaksın
İzmirliyim ve CHP li de değilim. Ama belediyemde çağ dışı kıyafetli insanlar, peşkeş çekilen araziler, imara açılan tarım arazileri ve yandaşlara 2-3 katına verilen beton yığınları görmemek için asla AKP ye oy vermem.Belediyecilikte önemli olan parti değil adamdır. İyi,genç ve vizyonu açık özellikle de İzmirli bir aday ile çağdaş İzmir uçar. Ben kötünün iyisini seçeceğim ve CHP diyeceğim.Ama partinin müdahele etmediği aday daha başarılı olur diye düşünüyorum.
Kadıköy Belediyesi çalışanıyım. Kesinlikle bu dönemde Kadıköy'ü kaybedecek CHP
Bende bir ilçe ilave edeyim. Ataşehir i bile kaybedebilir....
çankaya ve beşiktaş an meselesi zaten reise geçmesi.kendi adıma ben etrafımda chp li belediye görmek istemiyorum
seçim gecesi çıkıp % 52 almış cumhurbaşkanına seçimin tek kaybedeni dediğin akşam şuurunun yerinde olmadığı belli oldu
@eyjoo 9 seçimdir kurulmuş saat gibi..onu söyleyecekki seçmenine bir dakikada geçici kazanma hazzı yaşatsın.
kesinlikle katiliyorum, İst Maltepe'yide ekliyorum kilictaroglu kendi adamını aday yapti ne belediyecilikle nede Maltepe'yle alakası yok. benden Maltepe'de oy yok.
dön baba dönelim desemmmmm. be mübarek adam kafandamı dönmüyor senin?
orada yaşayanlarda zeki insanlar . bu idarecilerin ne kadar boş geveze olduklarını anladılar . bir daha chp ye oy verirler mi.i şte eskişehir doğruyu gördü chp yi reddeti
zaten kaybedecek
İzmir de o kadar çok koyun varki asla CHP seçimleri kaybetmez.
@hedefmars_2018 Koyun deyince benim aklıma akp seçmeni geliyor...
keMAL ne için o makamı işgal ediyorsa açıklamalı .. bu kadar kaybet sonra çık milletle alay et. 2 oy fazla aldık. 20 yıl sonra belediye başkanıyım de. bu neyin aklı neyin dalgası
BU KEMALIN AMACI İKTİDAR OLMAK DEĞİL MUHALEFETTE KALMKA KOLTUKTA OTURUP MAAŞ ALMAK.. O YÜZDEN BÖYLE DAVRANIYOR..
bütün bu olanlara rağmen kaybetmez ise şaşarım. hala nasıl oy veriyorlar anlamadım. hdp yi meclise 2. kez soktular. mecliste terörist besliyoruz bunların yüzünden. çıkıp Atatürk ilkelerinden bahsediyorlar. Atatürk hayatta olsaydı bir çoğu sağ kalmazdı. zalimler için yaşasın cehennem.
SEÇİM HAMLELERİ GELDİ ALGI OPERASYONU BAŞLADI CHP LİLER SAKIN DÜŞMEYİN BU YALAKALARIN OYUNUNA
Bu listeye Avcılar Belediyesini' de ekleyelim lütfen başında Dr. ifadesi bulunan bir kadını bu zihniyet getirip belediye başkanı seçtirmiştir , kiminle ne ahbaplığı vardır bilinmez bizzat belediyede çalışan yakın bir arkadaşımdan duyduğum ve şahit olduğum bilgidir bu belediye tam 6 aydır işçilerin maaşlarını ödeyemiyor , bu hanımefendi geldiğinde ve bugünkü borç farkı tam 3 katına çıkmış vaziyette rakamlara biraz araştırarak ulaşılabilir ve belediyecilik adına yapılan hiç bir hizmet söz konusu değil buradan yetkililere duyurudur çok büyük bir vurgun yapılmakta alın size CHP zihniyeti !!!
@baydogrucu Altı aydır taş toprakla mı besleniyor insanlar...Taraf olmayan bertaraf olsun mantığı öyle mi...İnsanları hala iftiralarla kandırıyorsunuz...
ege belediyeleri trakya belediyeleri yan gelip yatıyorlar şehirler çöp yığını . şehirler berbat ...
leyleğin ömrü lak lakla geçermiş.
chp li belediye olmamalı mhpli belediye olmalı
Rüyanda mı gördün?
Bülent Turan 'ın kankisi olan gazeteci olmuş...Eski haline dönenlerden..
Bunlar birde Akp lilere koyun derler..
Bir İzmir!li olarak açık ve net yazıyorum: Aziz Kocaoğlu yeniden aday gösterilirse CHP İzmir'de beklemediği bir hüsran yaşayabilir.
24 haziran seçimlerini oy sayımı yapılmadan sonucu ysk bildirmeden kendilerini kazanmış gösteren Tayyip ve Akp ye korkudan biat eden mualifler varsa.Tabiki yerel seçim sonuçlarınıda değiştirecekler.Seçim sonucunu değiştirmek millet iradesini tanımamaktır.
sakalsiz halini merak ediyorum hako
A.HAKAN seni darp edip hastahanelik eden ŞEHİR EŞKİYASI vardı.mv.idi.sonra rio olimpiyatlarına spor bakanı ile gönderilerek sana yaptıklarına teşekkür edildi. A.HAKAN ben bu kadar takip edip yazabildim.ŞU EŞKİYANIN HAKKINDA BİR-İKİ BİLGİ VER.HA BUNA SAJHİP DEĞİLSEN BIRAK YAZARLIĞI,GİT KÖYÜNDE PİRELİ KÖPEKLERE HİZMET ET.HAYVANLAR ŞİFA BULSUN BİR İŞE YARAMIŞ OL.
ahmet ortalığı karıştırıp bulandırma izmir partici değildir izmir milli mücadelenin nasıl olduğunu bilir kime oy vereceğimiz sana sorulmaz yada sen yorum yapma hakkına sahip değilsin bu konuda çok konuşma
Bize farketmez AH isterse tüm türkiyeyi alsınlar sonumuz zaten Suriye gibi olacak bari bir an evvel olur.Haaaa Suriyeliler şanslıydı Türkiye gibi gidebilecekleri bir ülke vardı bizim gidecek yerimiz de yok ya öleceğiz ya öldüreceğiz kolay gelsin herkese.
Diğer Haberler