AK Parti 16'ncı kuruluş yıl dönümü etkinliğine Abdullah Gül de katılacak mı?

AK Parti, 16'ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor; etkinliğe Abdullah Gül de katılacak mı? AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü, yarın (14 Ağustos 2017) Sincan'da bulunan 'Harikalar Diyarı’nda kutlanacak. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de aralarında bulunduğu eski bakanların katılımının beklendiği etkinliğe, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağının ise henüz netleşmedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla büyük kutlama yerine daha sade bir etkinlik olarak planlanan yıl dönümü programına eski bakan, milletvekili, parti yöneticisi ve kurucuların yanı sıra eski belediye başkanları ve örgüt yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 bin kişi davet edildi.

SOĞANDA'DAN AK PARTİ'NİN 16. YIL MESAJI

Öte yandan, AK Partililer 16'ncı yıl mesajlarını yayımlamaya devam ediyor. Son olarak AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda 14 Ağustos 2001 tarihli partisinin kuruluş yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Başkan Soğanda mesajında, 16 yıldır halkın oyları ile tek başına iktidar olan AK Parti'nin birer neferleri oldukları için gurur duyduklarını ifade ederek, partisinin kuruluş yıl dönümünü kutladı. "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimiz Türk demokrasi tarihimizde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur" diyen Soğanda, AK Partili olmak büyük Türkiyesevdalısı olmaktır ve bu uğurda korkusuzca, aşkla, gururla, imanla ve hiç yılmadan çalışmaktır" ifadelerini kullandı. Soğanda, "AK Parti'nin kuruluşu, Türkiye için yeni bir başlangıç oluşturmuştur. Gerek ülkemiz, gerekse ilimizde AK Parti ile birlikte yapılan sessiz devrimler herkesçe bilinmektedir. Her dönem ayağımıza prangalar vurmaya çalışan şer güçlere karşı halkımız gereken cevabı vermiş ve Türkiye'nin gelişmesini istemeyen bir takım terör örgütlerine rağmen, ekonomi, sağlık, eğitim, kalkınma, diyanet, adalet; Kürt meselesi, gibi birçok alanda, iç ve dış ticarette, hukuk, siyaset ve sosyal alanda Türkiye, sayılı gelişmiş ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Günlerce İMF'nin kapısında borç beklemekten çıkarak, Türkiye İMF'ye borç para veren bir ülke haline gelmiştir. 16 yıl öncesine kadar hastane, eczane kuyruklarında beklerken, bugün AK Parti iktidarı ile birlikte 5 yıldızlı oteller konforundaki hastaneler ile tanıştık. Bütün gücünü milletten alan partimiz her zaman milletinin yanında olmuş ve millete hizmet etme sevdasıyla çalışmalarını yürütmüştür. AK kadroların bir neferi olarak 16 yıllık süreç içerisinde partimizin kuruluşundan bu zamana kadar her bir kademesinde görev almış, milletvekillerimiz, il başkanlarımızı, ilçe başkanlarımızı, belde başkanlarımızı, meclis üyelerimize kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve görev almış herkese teşekkür ediyorum. Partimizin tüm birimlerinde görev alan dava arkadaşlarımızı ziyaret ediyor, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Biz dün olduğu gibi, bugün ve yarında gönüllerin partisi olmaya, Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu inancıyla yolumuzda dimdik yürümeye devam edeceğiz. Partimizin 16. kuruluş yıldönümünün teşkilatlarımıza ve bize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza, tüm dünyaya ve Van'ımıza hayırlar getirmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
KILIÇDAROĞLU, AÇ GÖZLÜ DEĞİL İKİYÜZLÜ DEĞİL DİN SİMSARI DEĞİL RANTÇI DEĞİL TEHDİTKAR DEĞİL İFTİRACI DEĞİL FETÖ cü DEĞİL. KILIÇDAROĞLU DÜNYANIN EN SAMİMİ, EN DÜRÜST POLİTİKACISIDIR. SALDIRIN GÜÇLENDİRİN SONUNUZ OLACAK..!
ama terör yandaşı terör savunucusu ve darbeci destekçisi buna ne dicen akıllı .
@tcvatantc BABA DEYİL...OĞLUNU ASKERLİK YAPMAYA İKNA EDEMEDİ...BAŞ KOMUTANIN PARTİSİNİN BAŞINDAKİ ZAT...
Katılmayacak kadar omurgalı mı acaba? Her seromonide aynı terane. Acaba Abdullah Gül şuraya katılacak mı Bülent Arınç buraya gelecek mi Ahmet Davutoğlu kutlamaya gelecek mi? Bunların hepsi bir bunlardan artık yeni bir şey çıkmaz.. Bunların hepsini unutun artık yahu...Ülkenin düştüğü şu halden hepsi sorumlu... Uzaklaşmaları, uzaklaştırmaları ya da bırakmaları anlam ifade etmez. Hesap günü gelince bu zulme sessiz kalan herkes hesap verecektir.
Ey kadı kadı kaçtı bu işin tadı zülmü yapanın adı Gök Parti olsada aynı Ak Parti olsada aynı Siz bu vatanın evlatlarına zülüm yapıyorsunuz işin en acısı da bu millet size güvenmişti en çok koyan da insanın en çok güvendiğinden darbe yemesi siz kutlamalarınızı zenginlerinizle kutlayın memleket tehlikeye giediğinde garibanları çağırır memleket elden gidiyor yetişin dersiniz artık biz yokuz milleti aldatanlarla yola devam edemeyiz
BAHÇELİ KATILACAKMI GÜLDE İSTER KATILSIN İSTERDE KATILMASIN BU BİZLERİDE ÇOK İLGİLENDİRMİYOR HATTA KİM KATILIRSA KATILSIN YİNE BİZLERİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR 16 YIL OLDU NE AKP YE İLGİ DUYDUM NEDE OY VERDİM BİR OTUZ YIL DAHA İKTİDAR OLSA CUMHURİYETCİ ATATÜKCÜ CİGİDEN UZAK ULDUGU İÇİN YAKINLIGIM SÖZKONUSU DEGİL
@vural1946 Bahçeli katılır doğru yolda
Istiyetek değil. Istemyrek mecburyeten katılırlar. katılmazlarsa akıbetlerini tahmin etmek.
ADALET OLMAZSA, HUZUR, GÜVEN OLMAZ..! ADALET, YA ADALET, YADA ADALET, ANCAK MUTLAKA ADALET OLACAK...
hepsi katılır, sevdaları büyük çünkü.
Barınç Sergin bu isimler Fetöşü çok seven isimler değil mi? Valla bu millet iyi bir hafızaya sahip değil.
adam emekli ne işi var
Bu şahıs hakkında o kadar lüzumsuz haber yapılıuorki anlamak mümkün değil,Katılsa ne olur katılmasa ne olur AKP kitle partisi,milyonların sevgilisi kaldıki GÜL partisi o u en tepeye çıkarmış,oradan daha ALA bir yer yokki o halde problemde yok
@arslan_ozeren_1955 aynen
Bahçeli katılmalı Arınç katılmalı Sadullah Ergin Katılmalı Suat Kılıç Kesin katılmalı.
MUHALEFET NEDEN APOYU AKPYE VE REİSE KARŞI KULLANIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM BİZ SADECE TAYYİBİ SEVİYORUZ GAYRİSİ TEFERRUAT OLSADA OLUR OLMASADA OLUR REİSİN DAVASI BİZİM DAVAMIZ ÖLÜNÜNE ARKASINDAYIZ
GELSEDE GELMESEDE, BU HABERİ YAPAN ZAT SEN MİXER OLARAK YER EDECEKSİN SİĞİNLERDE...SANKİ SENİN DAVETİN.
KAtılmasada olur
Diğer Haberler