AK Parti belediye başkan adayları açıklandı

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında AK Parti belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti belediye başkan adayları açıklandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis grup toplantısında partisinin 15 ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

**ARDAHAN: Faruk Köksoy
IĞDIR: Mustafa Buluş
ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy
BİNGÖL: Yücel Barakazi
HAKKARİ: Osman Kızılban
RİZE: Reşat Kasap
BİTLİS: Fehmi Alaydın
BATMAN: Mehmet Emin Ekmen
AĞRI: Hasan Arslan
ERZURUM: Mehmet Sekmen
VAN: Osman Nuri Gülaçar
SAMSUN: Yusuf Ziya Yılmaz
HATAY: Sadullah Ergin
DİYARBAKIR: Galip Ensarioğlu
ŞANLIURFA: Celalettin Güvenç

**

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle şu hususu vurgulamak istiyorum. Her insan farklı yaratılmıştır. Parmak izi yüzüyle tavrı düşüncesiyle diğerinden farklıdır. Her insan her can allah tarafından yaratılmış onun takdiriyle vücut bulmuştur.
Standart insan tanımı asla yapılamaz. İnsanları hangi kritere göre olursa olsun, tasnife tabii tutmak en başta yaradana saygısızlıktır. Kadın-erkek arasındaki ayrımcılık dini değerlere de tamamen aykırıdır.

İnsanlara derilerinin renginden, dillerinden, ekonomik durumdan dolayı farklı nazarla bakmak ne kadar faşizm ise, insanlara bir takım engeller nedeniyle farklı bakmak da o kadar faşizimdir, ırkçılıktır. Normal yada anormal insan yoktur. İnsan vardır, can vardır.

İLK ENGELLİ KANUNUNU BİZ ÇIKARDIK

“Yaradılanı severim, yaradandan ötürü” Bir başka öğüdünde Yunus şunu söylüyor: “Cümle yaradılmışa bir göz ile bakmayan, halka müderris olsa hakikatte asidir” İşte bu anlayış bizim insan nazarımızı insana bakış çerçevemizi çizen anlayıştır. Her alanda ihmalleri ortadan kaldırırken, normalleştirirken, engelli kardeşlerimiz içinde daha yaşanabilir şehirler sokaklar inşa etmenin mücadelesi içinde olduk.
2005 yılında ilk engelli kanununu biz çıkarttık. Engelliler için yapılacak düzenlemeleri anayasa hükmüne biz bağladık. 2013’te yasa ve mevzuattaki engelli kardeşlerimizi rahatsız eden ifadeleri çıkarttık. Özel eğitim kurumlarında, sınıflarda, engelli öğrenci sayısı buraları özellikle söylüyorum. Birilerinin bu işlerde nasıl istismar yaptığını ortaya koymamız lazım. Bugüne kadar gelen iktidarların istismarları ortadadır.
Özel eğitim kurumlarında, kaynaştırma sınıflarında engelli öğrenci sayısı 2002 yılında 53 bin kişi. Şu anda bu sayı 231 bin kişiye ulaştı. Engelli kardeşlerimizi okullara ücretsiz taşımaya başladık. Şu anda 46 bin kişiyi taşıyoruz. İstihdam noktasında adımlar attık. 2002’de devlette, engelli 5 bin 777 kişi çalışıyordu. Şu anda 32 bine çıktık.

ENGELLİDEN ÖĞRETMEN OLMAZ DİYORLARDI, BU YANLIŞI KALDIRDIK

Ne diyorlardı biliyor musunuz, engelliden öğretmen olmaz. Biz bu yanlışı kaldırdık. Şu anda bin 312 öğretmen kardeşimiz atandı. Son derece mutlu görevlerine başladılar.

2002'DE BİR ENGELLİ AYDA 24 LİRA MAAŞ ALIYORDU

2002’de bir engelli kardeşimiz 24 lira. Yanlış duymadınız ayda 24 lira maaş alıyordu. Şu anda engellilik durumuna göre 564-725 lira arasında ödeme yapıyoruz.
Engelli kardeşlerimizin bazılarının bakımının sabır istediğini biliyoruz. Bunun için evde bakım aylığı uygulaması başlattık. Ailelere 403 lira ödemeye başladık. Şu anda 703 lira ödüyoruz. 11 yıl önce 30 engelliye bir bakım elemanı düşüyordu, 6 engelliye bir bakım elemanı hizmet veriyor.

AK PARTİ BİNASI ENGELLİLER İÇİN YENİDEN DÜZENLENDİ

İnşallah daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Her türlü ayrımcılığı engeli ortadan kaldıracağız. Şu anda AK Parti Genel Merkez binası, engelli kardeşlerimiz için yeniden düzenlendi. Kamuda bu düzenlemeleri daha yoğun yapacağız. Özellikle belediye başkanlarımızın, şehirleri engelsiz hale getirmeleri en büyük arzumuz.
Her türlü ayrımcılığı inşallah kaldıracağız. Yeter ki gönüller engelli olmasın. Bir kez daha 3 aralık dünya engelliler gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum.

CUMHURİYET TARİHİNİN REKORU

İhracatımız 13 milyar 798 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam cumhuriyet tarihimiz boyunca tek bir ayda yapılan en yüksek ihracat rakamı. Aylık bazda cumhuriyet tarihinin rekorunu kaydetmiş oldu. aralık ayında da olağanüstü bir durum olmazsa, Türkiye yıllık ihracatta gerileme yaşamayan.
Bir başka önemli rekoru da merkez bankası rezervlerimizde kaydettik. 2002 yılında 27,5 milyar dolar olarak almıştık. Döviz rezervimiz bu yılın Mart ayında 136 milyar dolara ulaşarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Şu anda ise merkez bankası döviz rezervimiz 135 milyar doları aşarak, 135 milyar 328 milyon dolara ulaştı. Bu rakam tüm zamanların en yüksek rakamı. Bu güzel gelişmenin de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
Yeni çıkardığımız bir kanuna da halkımızın dikkatlerini çekmek istiyorum. Evet, 28 Kasım Perşembe günü Tüketici Kanunu Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanunla, vatandaşımızın haklarını daha geniş koruma altına alıyor, hak arama yollarını da genişletiyoruz.
Tüketicilerin haklarını aramaları için mahkemeye gitmelerine gerek bırakmayacak mekanizmalar oluşturulan bu kanun da ülkemize hayırlı olsun diyorum.

ŞU ANA KADAR 32 ADAYIMIZI AÇIKLADIK

Cuma günü Kırklareli, cumartesi Tekirdağ, Pazar günü de Edirne’de olmak üzere üç gün Trakyamızı dolaşacağız. Vatandaşlarımızla buluşacağız. Bu arada yerel seçim adaylarımızı da açıklamaya başladık. Geçen hafta grup toplantımızda burada 10 şehrimizin adaylarını tanıtmıştık. Cuma günü 21 adayımızı açıkladık. Muğla’da teşkilatımızla yaptığımız toplantıda adayımızı tanıttık. Şu ana kadar 32 şehrimizin aday tanıtımlarını yapmış olduk.

15 ADAYIMIZI DAHA İLAN EDİYORUZ

Bugün 15 şehrimizin daha adaylarını burada ilan ediyoruz. Böylece aday sayısı 47’ye ulaşıyor. Perşembe günü de İstanbul’da toplantı gerçekleştirip adaylarımızı açıklayacağız.

Kasım ayı itibariyle artık 11 yılımızı doldurduk, 12’nci yıldan gün almaya başladık. Hamd olsun Türkiye’ye iz bırakacak eserler ortaya koyduk.
11 yıl boyunca daha ilk günden bugüne kadar milli iradenin güç kazanması için, sadece güç kazanması değil, milli iradenin tam anlamıyla hakim olması için en yoğun mücadeleyi verdik.

Çok büyük projeler inşa edebilirsiniz, okullar hastaneler yollar kurabilirsiniz. Ekonomiyi büyütebilirsiniz. Ancak bundan daha önemli olan, bu inşa ve imar sürecini devamlı kılmak yani sarsılmaz bir istikrarı ülkenize kazandırmaktır.
Biz hepimiz faniyiz, ancak bu ülke insanlık var oldukça var olacak. Eğer biz göçtüğümüzde arkamızdaki eserlerde göçüp gidiyorsa bu sağlam bir zemin inşa edilmemiş demektir. İşte biz bir yandan Türkiye’ye büyük eserler bırakırken, bir yandan da kalıcı olması için sağlam bir zeminde inşa etmenin mücadelesini verdik.

BİR DÖNEM CHP HİÇBİR ELEŞTİRİYİ DİKKATE ALMADAN ÜLKE YÖNETMİŞTİR
Şunu artık herkesin bilmesi gerekiyor. Bu millet gayri mümeyyiz değildir. Yani millet kendi kararını kendisi vermekten aciz değildir.
Hatırlayın. Bu ülkede bir dönem tek parti yani CHP hiçbir eleştiriyi, hiçbir öneriyi tavsiyeyi dikkate almadan, hiçbir itiraza kulak vermeden ülke yönetmiştir. Millete siz bilmezsiniz, anlamazsınız denilmiştir. Millete devlet yönetmek önemli iştir diyerek karar hakkı tanınmamıştır. Hala halkına bidon kafalı diyen bunlardır. Milletin de bir sözü olduğu kabul edilmemiştir.

1950 – 60 arasındaki çok partili demokratik dönem 27 Mayıs müdahalesiyle rafa kaldırılırken yine millete aynı hakaret yapılmıştır.
12 Eylül 1980’de, 28 Şubat 1997’de aynı şekilde millet tahkir edilmiş, milletin bizati kendisi yok sayılmıştır. Milleti yok sayan tek parti dönemi, müdahale dönemi değildir. Çok partili dönemlerde, kimi çeteler, karanlık odaklar, zümre ve gruplar, bazı sermaye çevreleri millete aynı tahkir edici nazarla bakmış, milletin tercihini yok saymıştır. Bunlar hükümetler kurmuşlardır, istedikleri zaman değiştirmişlerdir

GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN TELGRAFI ÖNEMLİDİR
Gazi Mustafa Kemal’in 22 Nisan 1920’de çektiği telgrafını ben çok sık hatırlıyorum. Bu telgraf önemlidir. TBMM’nin ne olduğunu, neden açıldığını en kısa açıklayan ifadeye sahiptir.

“23 Nisan 1920’den itibaren bütün sivil ve askeri makamların, bütün milletin başvuracağı merci Büyük Millet Meclisi olacaktır”
Millet adına orada bulunan karar veren vekillerin Türkiye’nin istikametini çizeceği söyleniyor. İşte bu salon biliyorsunuz Türkiye ikili, burası da senatoydu. Biz şu anda senato salonunda AK Parti grubu olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz.

BASKI GRUPLARI MECLİS'İN YERİNE GEÇEMEZ
Nihayetinde karar verecek olan TBMM’dir. Milletin seçtiği vekillerdir. Meclis’i de hükümetleri de teşkil eden millettir. Millet beğendiğini orada tutar, beğenmediğini de alaşağı eder.

Üzerinde durmak istediğim husus şudur. Milli irade sandığa demokrasiye en çok sahip çıkması gereken bizzat TBMM’dir. Meclis içindeki hiçbir vekil her bir siyasi parti, saygınlığını en üst düzeyde korumalı. Milli iradeye sahip çıkmalıdır.
Eğer bir vekil yada siyasi parti, yetkinin kendisinde değil meclis dışındaki güçlerde olduğuna inanıyorsa, medet umuyorsa, o vekil ve siyasi parti en başta kendisini inkar etmiş olur. Milletten başka sandıktan başka karar mercileri aramak en büyük haksızlık olacaktır.
Medya meclisin yerine geçemez, baskı grupları meclisin yerine geçemez, sermaye meclisin yerine geçemez, çeteler mafyatik örgütler kendilerini meclisin yerine koyamaz, üzerinde göremez. Millet adına karar veremez.

Geçmişte Türkiye’de milli irade, Meclis’in saygınlığını defalarca sarsmıştır. Ama biz buna asla müsaade etmedik. Kurtuluş savaşı günlerde Polatlı’dan top sesleri gelirken, Meclis vazifesini yerine getirmişti.

Bugün de sermayesini manşetlerini kurşun gibi Meclis’in üzerine çevirenlere rağmen Meclis’in ve siyasetin saygınlığından taviz vermeyeceğiz.
Ne elin silahlı terör örgütler, ne çeteler, ne manşetler, ne sermaye çevreleri Meclis’in çözüm iradesini gasp edemezler. Biz milletin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Kirli komplolardan, terörist saldırılarından, yurt içi yurt dışında yazılan senaryolarından medet umanlar milletin emanetine ihanet eder. Her meselenin çözüm yeri TBMM’dir.

OHAL'İ KALDIRDIK, İŞKENCEYE SIFIR TOLERANS GETİRDİK
2002 yılından itibaren temel kanunlarda demokratikleşme yönünde iyileştirmeler yaptık. OHAL’i kaldırdık. 2003’te işkenceye sıfır tolerans getirdik. 2004’te DGM’leri kaldırdık. Ölüm cezasını tamamen ayıkladık. 2005 yılında Türk Ceza Kanunu, Kabahatler Kanunu gibi kanunlar yenilendi. 2007’de cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini getirdik. Uygulama imkanı kalmamış kanunları kaldırdık. 2008’de yeni vakıflar kanunu çıkardık, 301. Maddeyi yeniden düzenledik. 2009’da farklı dil ve lehçelerde yayının 2010’da emasya protokolünü kaldırdık. Halk oyuyla anayasanın 26 maddesini değiştirdik. Böylece YAŞ kararlarına yargı yolu açtık. 12 Eylül darbecilerine yargı yolu açtık.2012 yılında liselerde yapılan bazı uygulamaları yeniden düzenledik. İnsan hakları kurumunu kurduk. 2013’te TSK iç hizmet kanunu 35. Maddeyi değiştirdik.

Son açıkladığımız demokratikleşme paketiyle kılık kıyafet yönetmeliğini değiştirdik. Şimdi bu idari kısımlar hallettikten sonra, diğer maddelerin de inşallah adımını atıyoruz. Bunlar sadece örnek. Bunların her biri tarihi reformlardır.

TEHDİT EDİLDİK, CİNAYETLER İŞLENDİ

Bunlar kolay olmadı. Partimiz kapatılmak istendi. Tehdit edildik, cinayetler işlendi. Faturası bize çıkarılması istendi. Çok kirli tuzaklar kuruldu. Dikkat edin siyaset kurumunun topyekûn itibar kazanmasına da vesile olduk. Biz milletimize inanıyoruz. Allah korusun milleti küçümseyenlerden hor görenlerden değiliz. Tam tersine millet ne derse o doğrudur. Millet doğruyla yanlışı birbirinden ayıracak akla sahiptir. Millet bize oy verse de vermese de doğru karar vermiştir. Bize oy vermeyenleri makarnacı kömürcü bidon kafalı diye sıfatlarla tahkir edenlerden olmadık, olmayacağız.
Milli irade istikrar içinde güven içinde Türkiye’yi büyütmeye devam edecektir. Bize sahip çıkan, bize dualarıyla her an heyecanlı tutan aziz milletimize bir kez daha şükranlarımız ifade ediyorum.

Okuyucu Yorumları 61 yorum
Tüketim kaynaklı, üretken olmayan Ekonomi, Komik Asgari Ücretle muhanete muhtaç edilip, Köle yapılan milyonların emeğini sömürüp, sermayenin paralarını fahiş faizle kullanıp, Devlet varlıklarını peşkeş çekip denetimsiz satmakla oluşturulan kaynaklar, Rant yaratılıp, Halkın % 90 nının hakkını %10 nuna yedirip ihya edip yetim hakkı ile beslediğin Allah korkusu olmayan Cemaatci Satırlı Siyasal İslamcılardan kalan artıklarla yapılan yatırımlarla karnı açken bile seni alkışlayabilen cahil halkı kandırıp, makarnacı müridleri mutlu edebilirsin. Keşke yatırımları sadece Hak ve Halk için yapabilseydin…
Ey Türk Gençliği Devrimlere sahip çıkar Saltanat tanımaz Şaha yelpaze sallamazsan AkArenaya salınır Gladyatör Destancı Kahraman Polislerin AkBombasıyla boğulur. Gözlerine Jop sokulur. Badembıyıklılar kovalar Çivili Sopayla hırpalar. Kör Palayla kıyılır Akrep sokar AkGaz Fişeği ile tertemiz alnından vurulursun. AkİmamTomalı Kimyasal suyla yıkar. Dualarla kızartır. Cenazen cematiyle Silivriye tıkılınca Üzülme Anne özgürlük için şehit olmuş görünce başını açma, yüzünü yırtma, elbiseni parçalama, sesini yükseltme, feryadınla düşman kardeşi sevindirme Mazlumun duası kabul olur Çıkar Aheste Aheste…
lpg,ye %10 zam yapıldı,3tlyi geçti.afiyet olsun koyunlara...
Sefalet Ücreti ile üç çocuk Sağlıklı yaşam bekleyen Tinerci Sokak çocuğunu ölüme terkeden Kimsesiz Yaşlıyı görmezden gelen Sağlıkla oynayan Din Tüccarlarını teşhir etmeyen Kumarla halkı avutan İlkel yontulmuş Kişiliksiz Silahşör Siyasi İktidarsız erkek egoları tatmin edebilme arzusuyla Şenliklerde silaha sarılıp masumlara kıyılmasını Kaza Namazına bağlayan Atatürk Rakıyla hortlar diye korkan Ayık Katil Oğlu koruyan SerHoş kusursuz pilotu cesetsiz Katil sayan Kumar fahişe ayyaşın Haram Vergisi! İle maaşını alanlar Horladıkların Şeytan niyetine taşlayıp Günahlarından arındırıp Hidayete erdirsin…
egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, milletin temsil yeri de TBMM dir. bunun dışındaki her türlü temsil, bünyesinde baskının ve faşizmin izlerini taşır.
hiçbir gücün meclise boyun eğdirmesine müsade etmedik etmicez diyor, pkkya ne yaptın? sahtekar, medyadan bize saldırıyorlar diyor, utanma yok sende bütün kanallar sana çalışıyor aç alayı seni canlı veriyor
Edepsizlik yapma hakaret ettiğin insan Türkiyenini yüzde ellisinin oyunu almış Türkiyenin başbakanı.
cibiliyetsiz herif
İslam ülkeleri neden hiç huzur bulamıyor Başı Amerikan beşiğinde yattığı Çakalları Kan döktüğü sürece hiç bir zaman da huzur bulamayacaktır Byarack Obama İncir Ağacı diker Adama İtaat etmeyeni Beyzbol Sobası ile balans ayarı Ölü Toprağı ile vaftiz Eder Dua edip Tesbih çeker Beyinsiz eli satırlı Cani Allahtan korkmaz yamyamlar. Din ırk mezhep ayağına suya sabuna dokunmadan Kardeşi kardeşe kırdırıp Kanlarından kırmızı şarap yapıp Oval Ofiste Anırtmalı SakSafon müziğinde Ülke Puanı alıp ÇinÇin yapıp Tüfek Çatıyorlar Kime hizmet ettiğinizi bilebilseniz Cehaleti terk Secde eder Allaha sığınırdınız…
o kadar şey anlatmışsın andımızı kaldırdığını türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını barzaniyle baydemirle kanki olduğunu devlet nişanından atatürk ve tcyi kaldırdığını milletvekilinin türk ırkı yoktur dediğini de söylesene kuzey kürdistanı anlatsana bunlarda hizmet değil mi gerçi oradaki yalakaların bunları da alkışlar... bu ülkenin içine ettin tayyip.....
ak parti urfayı kaybetti. urfada bi tane adam yokmuydu ki yabancı birisini aday gösteriyor. yanlış bi seçim
ihracat rekor kırmış ithalatın kırdığı rekordan bahsetmez
erzurumu kaybetti MHPye hayırlı olsun
dünyanın en pahalı yakıtınıda biz kullanıyoruz değilmi tayyip. onlardanda bahset, ülkede herşeyi günlük güneşlik göstermeye çalışma, sabah sabah o zamdan sonra epeyce beddua aldın. yatacak yer bulamazsın inşallah
insanlar artık senin bu ikna edici konuşmalarını yemiyor. herkez çirkin yüzünü ve türkiyeyi bölmeye çalıştığını öğrendi. git pkk lı dostlarına anlat.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ten sonra gelmiş, en büyük lider RECEP TAYYİP ERDOĞAN. bu ülke için yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı, teşekkürler ATATÜRK, teşekkürler sayın BAŞBAKAN...
HASTA MISIN NESİN. ADAM ATATÜRKTEN NEFRET EDİYOR SEN NE DİYORSUN. SENİN GİBİ TRENCİLER OLDUKÇA BU ASALAKLAR BİTMEZ..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE TÜRKİYE TÜRKİYE OLDU BAŞBAKANIMIZ SAYESİNE
Mutfağımıza giren tüpümüze bugün rekor zammı neden yaptın? Bu allahsızlık değil mi? Utanmazlık değil mi? Bir yılda emekli maaşına ne zam yaptın? O tek partili dönemden önce padişahlık vardı. Kulun, kula kulluk ettiği dönem. Sizin özendiğiniz o dönemi kötülesenize. Ülkeyi mondros mütarekesinde nasıl sattınız? Şimdi de PKK ya teslim oldunuz. Güney doğuda tarlasına giremediğiniz esrarı 3-5 kilo yakalayıp kahramanlık yapıyorsunuz. O esrardan dahi hisse almadığınız ne malum.
arkada holiganlar önde kenki
sana kim inanır KADİR İNANIR güneydoğuya gidince pkk batıya gelince şehitler yemiyoruz artık
Samsun'a yazık oldu...
SY başbakan sana oy vermek için sebeb arıyorum ya seseb yok hiçbir sebeb yok her lafın yalan emekliliğe yaşa takılanlardan biriyim senelerce ızdırap çek,yoruz ne yaptınız ya benim kendi adıma konuşuyorum ne yaptınız çalıp çırpmaktan başka allah aşıka çok canımızı yaktınız sandıkta size oy yok
Samsun'da yıllardık tek ve gerçek başkan Yusuf Ziya Yılmazdır... Samsuna yazık oldu diyen arkadaş ya küçük yaştasın ya da siyasi fikrin yapılanları görmekten alıkoyuyor seni...
KÜRDİSTAN DEDİĞİN YERDEN OY İSTE.. YALANCI ÇOBAN.. HALA MİLLETİ KANDIRMA PEŞİNDESİN YA ZERRE ALLAH KORKUSU YOK SENDE. VAZGEÇ ARTIK BU İKİYÜZLÜLÜKTEN NEDAMET GETİR.
Bu günde LPG 30 kuruş zam yaptınız onu nedn söylemiyorsun sayın başbakan.
Siz degilmiydiniz; Esenboğa yolunu Şahımız geliyor diye kapatan Metro belediye otobüslerini sabaha kadar beleşe çalıştıran KazlıÇeşmeye darı döküp Geh blii blii diye seferberlik ilan edip Kaz Dağlarındaki Kazları bile uçakla taşıyan Özelleştirdiğiniz Adaletinize güvenmeyip isyan eden 5 Ağustos ta Firavunun Fetvasıyla Türkiye genelinde hür iradesiyle Silivriye gitmek isteyen halkın otobüslerine temiz yeterli degil diye trafige çıkarmayıp seyahat etme özgürlügüne el koyan Dün kardeşim dediklerinize ertesi gün tecavüz etmeye kalkışan Dinsizin hakkından imansız geliyormuş Allahın sopası da varmış…
Amerikanın Kutsal Şarapla yıkayıp Doğum esnasında götüne şaplak atıp İlk nefesi verip Vaftiz edip Beşiğinde büyütüp Başlarına Taç Üstün Hizmet Madalyası takıp BOP Eşbaşkanlıklarıyla ödüllendirip ülkelerine lider olarak görevlendirdiği ABD çıkarlarından sapıp emre itaatsizlik yapanları beyzbol sopası gösterip ufaktan balans ayarı yaptığı USD Başyaveri İsrail ile omuz omuza savaşıp Amerikan Askeri gibi Jandarmalık yapan Ailecek Amerika Pasaportlu Kıblesi Pensilvanya olan sivil asker Mücahid devlet adamları Hayırlı Olsun Halkınızı Vatanseverliğinize inandırmışsınız Gazanız Mübarek Vatan SağOlsun…
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Süt anne projen elinde patladı. Ama kendi cebini gelir gelmez doldurman çok büyük bir haktır. Ayrıca göz ve diş muayenesini insanın en önemli özel hastalığıyla ilgili olan muayeneyi özel sağlık sigortası olmayanlara yaptıramayacak mı? Öylemi siz ne demeye çalışıyor sunuz? Yoksa özel sağlık sigorta şirket zincirinimi kurdunuz. Bizlerin zavallı fakir halkın karnını doyuracak parası yokken özel sağlık sigortası haaa. Senin yaptırımlarını öyle bir protesto ederiz ki insan içine çıkacak yüzünüz kalmaz. Başbakana söyleyin bu adamı doktor vasfıyla mı bakan yapmış.
KONUŞMASININ % 80 İ MAĞDUR EDEBİYATI % 20 SİDE GEÇMİŞE SALDIRI. ARTIK BIKTIRDIN ERDOĞAN. ...
Seçim Sandığı kötü yola düşürülmüşse adalet demokrasi çıkmaz Erdoğan ve Apo en karizmatik liderdir Alternatifsiz Yöneticiler Onur gurur mertlik dürüstlük aramaz Vatanseverlik ölçüleri değil Eğitimi yok eder Cehaleti körükler Baskı Şiddet Terör yaratır Güven ortamını yok eder Halkı sömürüp Kaostan rant çıkarır Günahları rakiplerine giydirir Şeytanlığı saklar Kefen giyer Masum Bebek gibi ağlarsan Yavuz Hırsızın masumiyetine inanmış Mazlumun yanında olan Halkı Dini değerle tütsüler Kul edersen Muhalefet ağzını yalar Halk Evliya sanar Cehaleti iyi yöneten Firavun Besmeleyle her zaman Vuslata Erer…
Atatürk İsmet İnönü Kazım Karabekir İttahat Terakki Milli Mücadele yapanları Mezardan çıkarır Rütbelerini söker Madalya Kılıçlarını alır Erzurum Sivas Konğresine katılanları toplar Osmanlı Balyoz Darbe Planı Terör Örğütüne dahil eder Yargılar Babalık haklarını düşürür Malvarlıklarına el koyar Devletin Bayrağını Marşını Andını İsmini Osmanlı İslam Devleti olarak degiştirir Osmanlının mağduriyetine son verir Sultan Vahidettinin Sarayına yerleşir Öcalanı Vezir Fetoyu Halifeliğe atar Saltanat kurarız diye düşünüyor olabilirsiniz Tahammüller çok zorlanır Canavar uyanır Damat Feridin Kaderi yaşanır…
KÜÇÜÇK BİR YEDE NASIL BİR RANT DÖNÜYOKİ BU BAYBURT BRLEDİYE BAŞKANI ACIKLANMADI ...VAYYYY ANASINI
Taraf olmayan Bertaraf olur diyen İmamın ordusunun düzmece iddaalarıyla Kutuplardaki Muhalif Penguenler bile Ergenekon terör örğüt üyesi sayılıyor Sivasta insan yakanlarla Körebe oynanıp Davayı zaman aşımına uğratıp Hayırlı olsun diyen Avukatlarını vekil yapan Hrantın ölümünde örgüt bulamayıp Faiilleri terfi ettiren Almanların Yüzyılın Soygunu saydığı DenizFeneri dosyalarının içine kuyrukları sıkışınca Davaya bakacak Savcı Hakim bırakmayıp El çekmeyeni Bedevi gibi çölde parçalayanlar Binlerce fezleke ile Meclis koruması altında Adaleti Kandile götürüp Eşkıyayla pazarlık yapıp Hamile bırakıyor…
Esnaf Çiftçi Fındık Çay Tütün Pancar Şeker Kamışı Afyon Ayçiçek Büyükbaş Küçükbaş Hayvan Tavuk Kaz Balık Üreticisi Asgari Ücretli Memur İşçi Emekli Sözleşmeli Alevi Kürdü Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İlallah Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallah Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İlallah Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallah Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İlallah Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallah Ya Allah Bismillah diye Kurban edip Kızılay Kan Merkezine bağışlamıştın Rahmetlilerin oyunamı ihtiyacın oldu Alışkınsın ölüye Fatiha bile okumadan Oy kullandırmaya…
Erkeklerin yetersizliği İktidarsız egolarının tatmini İlkelce yontulmuşluğun Şeytanla çiftleşmesinin meyvelerini topluyor olmalıyız Dostluğa Aşka Sevgiye sığınmak Barışa yatırım yapmak varken Cinsel Terörizm yapılıyor Kadın doğranıyor Sarhoş Maganda Resmi Sivil Asker Yamyamlar Silaha İçkiye Uyuşturucuya Şalvara sarılıp Cana Mala Irza Şerefe süikast ediyor Siyasetçi silahlanmayı kolaylaşıyor Tecavüzcü Suçlu Sapık durdurulamıyor Kamu Görevlisi çıkar için Devlet gücünü kullanıp Göz yumup Demokrasi Adalet yok ediliyor Teröristlik Çakallık Yalakalık geçerli akçe oluyorsa Suçu başkasında aramayalım.
Türküm Doğruyum demekle Türk olunmuyorsa Mecliste yemin etmekle Vatan sever insan olunmaz Hamd Olsun demekle de Müslüman olunmaz Güçlüyüm Ben ne kadar Demokrasi Ne kadar özgürlük Ne kadar hak veririm dersem O olur diyorsunuz 18 yaşından küçüklere çocuk diye İçki Sigara vermiyorsunuz Çocuklara Tecavüz edilmesini ihtiyaca binaen Psikolojisi bozulmadığında hak görüyor 14-15 yaşında evlenip kadın yapıyor Altına kaçıran 5 yaşındaki bebeleri zorla okutmaya çalışıyorsunuz Allahla kul arasına girip Siyasi çıkarınız için % 99 Dindar Nesil barajı koymayın Herkes dinini imanını Özgürce doya doya yaşasın…
Demokrasi barındırmayan Siyasi Parti liderlerinin lütfu Paranın gücü Antidemokratik seçimlerle Kınası yakılıp Saltanat Kayığına bindirilip Atatürk ve arkadaşlarının kanla irfanla kurduğu Cumhurriyet Meclisinin Kırmızı Ceylan Derisi koltuklarına yayılarak oturmak için Aslan gibi Göt gerekir Neye evet hayır demeniz Fermanla belirlenmemelidir Demokrasinin namusu sayılan Siyasi çıkarlar için kötü yola düşürülen Seçim Sandıklarından Adalet ve Demokrasi çıkmaz Vekil Efendisine degil Aslına hizmet eder İstiklali korumak asli görevindir Ülke Namusu Kutsal Emanettir Devredilemez Satılamaz Kirletilemez…
Hatay için yazık oldu. Dava kaybeden av. adalet bakanı b.şehir bld. bşk adayı oldu.
Tüm seçmenin oyunu alsan Havaalanı Otoyollarları Hızlı Treni Metroyu Otobüsü köylere götürsen Boğazı Pırlanta Gerdanlığa boğup Ekonomiyi uçursan ne olur Halk açlıktan kırılıyor Kendini halktan İmamınla Silahınla korumak zorunda kalıyorsan Demokrasinin namusu Seçim Sandığı kötü yola düşüp Fahişe olmuştur Çarşı Her Şeye Karşı Polis taşlanıyor Hâkim Savcı yuhalanıyorsa Hak ve Adaletten sapmışsındır Gazeteci Aydın Sanatçı Asker Sendikacı Öğrenci Darbe Terör suçuyla CezaEvinde yatıyor Terörist kahraman olup Beylik yapıyorsa Ezan sesi Kuzu postu Kavalınla Darbenin Hasını yapmışsındır Vatan SağOlsun…
Anayasa Hukuk ABD önünde secdeye kapananlar tarafından yok sayıldı Ayak altına alınıp ezilerek zorla susturuldu Adliyeler polis tarafından basıldı Hakim Avukat yerlerde sürüklendi Meclis korumalı MilletVekili tartaklandı Emniyette genç bir askerin telefonuna SEHVEN 180 civarında teröristin telefon numarası yüklendi Görevliye hangi amaçla yaptın diye sorulma gereği duyulmadı Terörist Mecliste kanun koyucu oldu İtibar kazandı Gizli Tanık oldu İfadesiyle Asker Gazeteci Aydın itibarsızlaştırılıp Hapse konuldu Bir türk büyüğü bu davaların BAŞSAVCISI olup YAŞ kararıyla Adalet emekliye sevk edildi...
Aklını başına al SiSi Başbakana Ajan demişsin Savcılar göreve çağrılırsa Olayıda suç duyrusu olarak kabul ederlerse Destancı Kahraman Polisler Sizin Arap Askerlerinizede benzemezler Askerde sevmezler Anyayı Konyayı görürsün Kabağına çökerler Döşünden bağrından yapışırlarsa Yolunmuş Horoza dönersin Götürürler merkeze İtalyan Gazeteci gibi Help Help diye öttürürler Atarlar Silivriye Genelkurmaybaşkanının yanına Ergenekonuda giydirdilermi Çifte Kavrulmuş Ağırlaştırılmış Çok Muhabbet! Hapsi verirler Mısır halkına sığınırsın Allahım neydi günahım ben nerde yanlış yaptım diye türkü bile tutturursun…
Demokrasi Özgürlük isteyenler Silivride yatar Kimi oğul Katil Asker olmaktan yırtar Yiğen Barondur 30 kilo uyuşturucuyla İçiciyim der Muhalif Sanatçılar içicilikten piç edilir Yiğen POS İhalesi kapar Kimi oğul Tecavüzcüdür TED Üniversitesinden kovulur Azarbeycanda okutulur Rus kızlarıyla Islah edilir Kimi yiğen Teröristtir askere kurşun sıkar Kimi yiğen KaleKollar inşa eder Kimi yiğen Karakol basar İçtimalı Polis İfadesi alır Meclis korumalı Baba Emmi Dayı Milletin gözüne bakar Dinden İmandan Kitaptan Kurandan Aşırılıktan bahseder Aynaya bakmaz Kazanınızın götü kara diye Şaka gibi Fetva verir…
Diğer Haberler