AK Parti MYK sonrası Mahir Ünal'dan CHP'ye sert tepki

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Mahir Ünal'a dün CHP’li milletvekilinin 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklama soruldu. Ünal, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz" dedi."

AK Parti MYK sonrası Mahir Ünal'dan CHP'ye sert tepki

Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

İşte AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın açıklamalarından önemli başlıklar;

BÜYÜKŞEHİRLERDE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

Geçen hafta aldığımız bir kararla öncelikli olarak illerin kongrelerinin bitirilmesi karar altına alındı. Ve büyükşehirlerin kongreleri tamamlandıktan sonra yani 51 ili tamamladıktan sonra 30 büyükşehrin kongre süreçleri başlayacak. Şu ana kadar yapılan, yani büyükşehirlerin şu ana kadar gerçekleşen kongreleri gerçeklemiş olacak. Sosyal medyada yürütülen tezviratlar var, bunlara itibar etmeyiniz.

Buna neden gerek duyuldu? Yani büyükşehirlerin kongre süreçlerinin daha sonraya bırakılmasına… Bu tamamen planlamayla ilgili. Çünkü düşünün sadece bu hafta sonu bizim 53 tane planlanmış kongremiz var. Bu şu demek aynı zamanda, her kongre için Ankara’dan konuşmacıların gitmesi, o ilçedeki çalışmalar, onun öncesinde istişareler, değerlendirmeler… Dolayısıyla bunun getirdiği zorluklar dikkate alınarak rahat bir planlama yapılabilmesi gerekçesiyle öncelikli olarak 51 ilin kongreleri tamamlandıktan sonra büyükşehirlere başlayacağız.

MÜFTÜLERE NİKAH KIYMA YETKİSİ

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi medeni kanunun değişmesiyle ilgili bir konu değil. Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi ne ise yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Medeni kanunun ona verdiği yetki ile müftüler nikah kılacak. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.

CHP'YE ÇOK SERT FETÖ TEPKİSİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Haluk Pekşen’in 15 Temmuz darbe girişimini AK Parti'nin yaptığı, 250 şehidi ise öngöremediği yönündeki açıklamasına ilişkin konuşan Ünal, “Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yeni yaptığı bir şey değil. Bunu sistematik olarak 15 Temmuz’dan hemen sonra başlattılar. Burada acı olan şey şu ki Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidine, orduda örgütlendiğe, yargıda örgütlendiğine inanmıyor mu? Sınav sorularını çalıp milletin emeğine göz diktiğine inanmıyorlar mı? Kırk yıldan beri devletin içerisine sızmış bu yapının nasıl bir tehdit olduğu, bütün Türkiye, dünya tarafından anlaşılmışken Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ısrarla neden bu tehdidi görmezden geliyor. Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bunun vebalinin altından kalkamaz. Biz, 15 Temmuz’u sulandırmak isteyen, itibarsızlaştırmak isteyen, 15 Temmuz’a tiyatro diyen, kontrollü darbe diyen herkesle 15 Temmuz’un anısına o gün bu Aziz milletin verdiği mücadelenin yüksek hatırına sonuna kadar mücadele ederiz. Bu yapılmak istenen işin de hesabını sorarız, çünkü bu şakası olan bir şey değil” diye konuştu.

Ünal, “Şunun bilinmesini isteriz, 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Buna müsaade etmeyiz. Bunun da hesabını sorarız” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Lan bütün fetocular sizde başka yerde yokki..hepsi yobaz akpkk çatısı altında...
Cumhuriyet tarihi boyunca onca hırsız , arsız , yüzsü siyasetçi gkrdük ama , AKP kadarını ne gördük, ne duyduk ! Pes yani.. Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş..
sormazlarmı adama bu fetö heryere sızarken siz ne yapıyordunuz diye? hükümette kim vardı diye? sizi uyardıkları zaman chp lileri vatan haini ilan ediyordunuz.. hadi ordan
bunlarda utanma arlanmada kalmamış yüzlerinde sonunuz yaklaşıyor az kaldı kendi kanalarınızda boğulursunuz inşallah
Reis e "firevun Nemrut" diyen Feto Eceevit için ise "şefaatçi olacağım" demişti Ondan sonrada "fetö nün siyasi ayağını ortaya çıkarsanıza" diyorsunuz Fetö nün siyasi ayağı belli değilmi
@palermo544 Belli ise ortaya çıkarın.Ama hala AKP deki fetöcüler açığa çıkmadı değilmi?
@palermo544 her istediginde aktina yatan kimmiş :))
Ne istedinizde vermedik diyen, gel hocam bitsin bu hasret diyen de senin reisindi.akp nin yarısı bylokcu ulan. fetö ile yatıp kalkanlar sütten çıkma ak kaşıkmı kesildiniz
mandacı menderesin devamıyız deyip amerikaya sallayan apoyla masaya oturup kandili bombalayan barzani bayrağını çekip biz Muaviye yanlısıyız deyip Şii ırak ve İran ordusuyla birlikte barzaniye savaş ilan eden fetöyü devlete sızdırıp devletle savaşan...... rus uçağı düşürüp putini yalayan ergenekon kakadır deyip ergenekoncular tarafından fetönün elinden alınan ya daha ne sayalım biz fetö ye 30 yıldır biz fetöş deriz
Feto ürünü barzani çocugu papa ile saraylar açan Türklüğü ayaklar altına alıp Ergenekon Balyoz diyerek Türk Ordusu dağıtan küresel güçlerin maşalarına karşı AKŞNERE'i desteklemek vatan görevidir!..
NEDEN 15 TEMMUZU ARAŞTIRMASINI AKP RED ETTİ
fetö nun süt annesi akp dir.. götünüzü yırtsanızda..yırtamayacaksınız..
dingil siz neyin hesabını verdiniz hesap soruyorsunuz. bi defolun millet kurtulsun. bütün medya reconun akp nin haberini yapıyor midemiz bulandı pislik görmekten yeter.
CHP' ye çok sert Fetö tepkisiymiş.... sevsinler tepkinizi. " YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRMAYA ÇALIŞIYOR" diye buna denir işte. Fetö tehdidini yıllarca CHP milletvekilleri meclise getirmedi mi? Kamer Genç , "kimdir bu F. Gülen" deyince , rahmetliyi dövmeye kalkmadınız mı? Fetö, orduda, yargıda , tüm kurumlarda örgütlenirken, sınav sorularını çalarken iktidar kimdi? Kimin sayesinde böyle rahat hareket ettiler? "Fethullah Gülen hocaefendiye Fetö diyemezsiniz, o bu toprakların yetiştirdiği bir büyük alimdir" diyen Kılıçdaroğlu'muydu, yoksa utanmadan adalet bakanı yaptığınız Bekir Bozdağ mı?
ulan aklınca algı yaratıyorsun fetöye devletim gücünü siz verdiniz, siz paylaştınız.
müslümanlık, hristiyanlıktan ruhban sınıfı olmamasıyla baştan ayrılır.islamda dini nikah yoktur, devlet otoritesi altında nesebi sahiih çocuklar için iki şahitli nikah vardır.müftüler ve imamlar papaz gibi nikah kıyamaz, kıymamalıdır. bu gidişle günah çıkartmayada başlarlar. fetullah dinlerarası diyalog saçmalığı ile islamı hristiyanlık ve yahudilikle tek çatı altında toplamak istiyordu. bu emperyalist hristiyanların projesidir. uyanın artık.!
Hakan Şükür vs. bütün FETÖ'cü milletvekilleri, tamamı, AKP'den aday olup meclise girdi.
Evet 250 şehidi spekülasyon konusu yapmazsınız ,siyasi malzeme yaparsınız.
Sayın ÜNAL,,,,cehape nin keMALL ın fetö nün yapılanması olduğunu bilmeyen kalmadı,,,hdpkk fetö ile ortak hareketliliğin hesabı MUTLAKA SORULMALI,,,,
@34kso34 GERİ ZEKALI PARALI TROL AKMAL FETO İLE KİM EL ELE KOL KOLA YILLARCA YÜRÜDÜ CAHİLSİNİZ CAHİL OLARAK ÖLECEKSİNİZ.
Bu toplum zaman i gelince bunlarin hesabini sizlerden sorucak AK TİROLLAR
fetocu onlar barzanici onlar ypg vizyonsuz siyasetleri yüzünden güçlendi isid onlar yüzünden güçlendi hırsızlık onlarda yolsuzluk onlarda sizce kimden bahsediyorum
Ne istedilerse verdik diyenler Fetocu olmuyor'da rahmetli Kamer Genç'in tehlikeyi mecliste bağırarak söylediği zaman üzerine yürüyüp cezalandıran AKP şimdi CHP'i suçlaması sadece masaldır.Bu halk artık bu masallara doydu Sn.Bakan Rabbimiz af edebilir ama insanların af edip etmediğini sandıkta göstereceklerdir.
Ata'mın partisi kolay kolay yıkılmaz...
@tayfunaka Ata nın partisinden eser kalmadı ,,alayı Bizans kalıntısı şuan dakilerin,,,chphdpkk fetö nün yalakası olmuş ,,haberiniz yok,,ya da kör sağır olmuşunuz,,,
Parti sözcüsü yorumları okuda halinizi görün müftünün işi cami cami anladınma her devlet memuru her işi yapacak değil siz uyduruyorsunuz bu saçmalıkları
en önde giden fetöcü akepedir onun başındaki herif fetöye ne istedinde vermedik hocam dön artık vatanına diyen adamdır
Sayin bakan Fetonun ekmegini yiyip sonrada bizim bir bagimiz yok diyip mahkemelerden el cekemezsiniz.. uzerinize dusen sorumlulugu alacaksinuz.Tek tek butun kadrolarin yapilanmasini irtaya cikaracaksiniz.
mümafık kafir ne ararsan var zalimler için yaşasın cehennem iftira yalan riyakarlık allah sizi ıslah etsin diyorum
Diğer Haberler