AK Parti'de 100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye gitmedi

100 bin kişinin katılması beklenen AK Parti Kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e özel kuryeyle davetiye gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” sözleriyle eleştirdiği bazı eski partililer ise çağrılmadı. Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez'de kendileri adına hazırlanan kartları ile salona girecekler.

AK Parti'de 100 bin kişilik kongre! O isimlere davetiye gitmedi

AK Parti kongresi için 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye davetiye gönderildi. Gül’ün yanı sıra partide bugüne kadar görev yapmış isimler de kongreye davet edildi. Ancak parti kademelerindeki görevlerinden sonra partiden istifa eden ya da partinin, yollarını ayırdığı isimlere davetiye gitmedi.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın organize ettiği kongreye ilişkin hazırlıklar son aşamaya geldi. Kongreye yabancı misyon şefleri ve büyükelçilikler davet edilirken, ilk kez Almanya’daki UETD organizasyonundan da kalabalık bir katılım olacağı öğrenildi. İllerden gelecek olan partililer ve davetlilerle birlikte Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak olan 3. Olağanüstü Kongreye 100 bin kişi dolayında bir katılım olması bekleniyor.

ABDÜLLATİF ŞENER, İDRİS NAİM ŞAHİN, ERTUĞRUL YALÇINBAYIR'A DAVETİYE YOK

Kongre için, parti kurucuları başta olmak üzere bugüne kadar parti yönetim kademelerinde görev yapmış isimler ve eski milletvekillerine davetiye gönderildi. Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.

ABDULLAH GÜL'E ÖZEL KURYE İLE DAVETİYE

Ancak TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç başta olmak üzere çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yer aldı. Gül’ün davetiyesi, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.

KARTLA GİRECEKLER

Delege olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez’de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, delege kartı hazırlanan isimler arasında yer aldı. (Star)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Bakaracı Egemen Bağış a davetiye var mı? Şeref konukları olarak da yine Barzani yi ve Şivan Perver i bekliyoruz
@fsm14532011 YOK BU SEFERKİ ŞEREF KONUĞU İSRAİL BAŞBAKANI OLACAK
@fsm14532011 MEHDİ APO İLE BERABER GELECEK DEVLETİN BAŞINA BİRİ KAİNATIN BAŞINADA BİRİ OTURACAK PEŞLERİNDEN GİDENLERDE ZATEN DİREK CENNETLİK NEDE OLSA EFENDİMİZ RÜYALARDA MÜJDE VERMİŞ FETOŞ BENİM AŞERİ MUBEŞŞEREM VARDI 10 KİŞİ İDİ AMA SEN NE ÜSTÜNSÜN BÜTÜN CEMAATİN HAYATTAYKEN CENNETLE MÜJDELENDİ (YİYENLERE AFİYET OLSUN)
@mualte CAN KARDEŞİ FETOŞTA GELİR ARTIK NEDE OLSA TANRISI AŞKI İSRAİL BAŞBAKANIDA HATTA PAPA DA GELİR KARE TAMAM OLUR.
Khk mağdurları asla geri dönemeyecekler işsiz 3 milyon ünüversite mezunu genç var yerlerine koyacakları bolca insan kaynağı var khk lıların meslek hayatları bitmiştir ,ne ufak ne büyük afda çıkmayacak daha 300 yeni cezaevi yapılıyor içeri tıkılacak daha 400 bin kişi var türkiye bitmiştir kaçabilen kaçsın bu ülkeden 15 temmuzdan önce kamuda memur olmuş herkes meslekten atılacak türkiye artık bir tayyip erdoğan keyif cumhuriyetidir reyis ne derse kanunda anayasada odur türkiye cumhuriyeti kemalizm ölmüştür ,ruhuna EL FATİHA .
@abcdefg64 bence ne içiyorsan bir an evvel bırak.
@abcdefg64 BENCE SEN SES ÇIKARMADAN ÇAKTIRMADAN BİR AN EVVEL GİT SENİNKİLERİN HEPSİ İNŞAALLAH GİTMEYE KALKARSA EFENDİLERİN KONTENJAN DOLDU DİYE SENİ ALMAZLARSA ÜZÜLÜRSÜN SİZE BU KADAR UŞAKLIK ETTİM SİZ BENİ ALMADINIZ DİYE AĞLARSIN.
@bdemirbas71 bence sizler bırakın ne içiyorsunuz Ülkenin geldiği durumu bile göremeyecek kadar kafalarınız iyi cepleriniz dolu geziyorsunuz herhalde doğrular sizleri bozuyormu
@abcdefg64 MEHDİNİZ DUA EDER HEPİNİZ KURTULURSUNUZ.
@abcdefg64 ağzına sağlık...anlayana...
doğru karar helal olsun.
ya bu başlığı yazanda akıl yok.ulan o isimlere gişder mi hiç
FETOŞCULAR KUDURMAYIN AZ KALDI AKP İÇİNDEKİ KRİPTOLULARDA TEMİZLENECEK MHP İÇİNDEKİLERDE
ÜLKEMİZDE 100 BİN KİŞİLİK NE SALON NEDE SDAT VAR!!!! O BİLGİYİ VERENE DEYİNKİ TİLKİNİN KUYRUĞU KAÇ METRE?
Diğer Haberler