AK Parti'de Kürdistan çatlağı! Galip Ensarioğlu: Herkese düşen saygı göstermek

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Irak Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu kararını almasını değerlendirirken, bağımsızlık kararının halk tarafından verileceğini söyledi. Ensarioğlu, “Herkese düşen buna saygı göstermektir. Ortadoğu’da yaşadığımız bu süreçte gördük ki Türkiye’nin Ortadoğu’da en samimi müttefiki Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’dir” dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Erbil merkezli uydudan yayın yapan K24 televizyonuna Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin bağımsızlık referandum kararını değerlendirdi. Ensarioğlu, Türkiye’nin özellikle son 4-5 yıldır Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile çok ciddi ve doğru temelde bir ilişkisi olduğunu belirterek, “Ekonomik, kültürel, sosyal, siyasal alanda çok ciddi anlaşmalar yapıldı ve bu alanlarda çok ciddi işbirlikleri vardır” dedi.

‘SORUNLAR NEDENİYLE BAĞIMSIZLIK HAKKI ORTAYA ÇIKTI’

Bağımsızlık referandumunun Irak Anayasası’nda Kürtlere tanınan bir hak olduğunu da vurgulayan AK Partili Ensarioğlu, şöyle konuştu: “Erbil ile Bağdat arasında yaşanan sorunların sonucu olarak bağımsızlık hakkı ortaya çıktı. Kürdistan’da yaşayan halk buna karar verir. Herkese de düşen buna saygı göstermektir. Irak Kürdistan bölgesinin bağımsızlığı Türkiye ile ilişkilere zarar vermeyecektir. Çünkü, Kürdistan bölgesinin Türkiye ile iyi ilişkileri var. Türkiye’ye yönelik bir tehdit ve tehlike oluşmadığı müddetçe de Türkiye’nin farklı düşünmemesi gerekir.”

'TÜRKİYE’NİN ORTADOĞU’DA EN SAMİMİ MÜTTEFİKİ IRAK KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ'

Türkiye’nin Kürdistan yönetimi ile dostane ilişkilerini devam ettirmesi gerektiğini savunan Ensarioğlu, şunları dile getirdi: “Ortadoğu’da yaşadığımız bu süreçte gördük ki Türkiye’nin Ortadoğu’da en samimi müttefiki Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’dir. Türkiye’nin itirazı şudur; Türkiye’nin itirazı Suriye’de Türkiye’ye yönelik terör tehdidi oluşturacak ve Türkiye’nin kendi içine müdahale anlamına gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikedir. Sincar’da bu tehlike görüldü, Türkiye müdahale etti. Suriye’de bu tehdit ve tehlike görüldü Türkiye bugün orada. Ama Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile hiçbir zaman böyle bir tehdit ve tehlike oluşmadı, bilakis tam tersine iyi bir dostluk ilişkisi gelişerek devam ediyor.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
bahçeli artık bi hayırlı olsuna gider kaçak çaylarını içer
@encunii Eee bunlar bunu yıllardır dile getiriyor eee otlanmaktan başka bir şey yapmayanlar Yen'i görüyor. Neyse evetler hayırlımı olsun :)
@encunii sizin kiler gitmiş bile chp hdp den dışarı çıkmıyormuş ne görüşüyorlarsa artık
ancak bu kadar harika özetlenebilirdi helal olsun
BENCE TÜRKİYE 'NİN ŞUAN YAPMASI GEREKEN KUZEY IRAK'I YERLE BİR ETMESİDİR... YAPACAK BİŞEY YOK... HİÇ KİMSE BUNA İZİN VEREMEZ... KÜRDİSTAN DİYE BİRŞEY YOK... AM K ERMENİ DÖLLERİNE YER YOK... HEPSİ ÖLECEK... GEBERECEKLER.... ŞUAN İÇİMDEN GEÇENLERİ YAZAMIYORUM AMA EMİN OLUN Kİ YEDİ SÜLANENİZİN KULAKLARI SAĞLI SOLLU ÇINLIYORDUR....
@fthkrkmz_2016 YA AKP ZATEN EYALET SISTEMI ISTIYOR YANI BOP PROJESINI AKP YAPMAKTA!!!
@fthkrkmz_2016 daha ne yazican bu bir irka hatta 2 irka nefret söylemi ve uluslararasi suc. Baska zaman halk iradesi dersiniz
Vay anasını...AK-Bahçeli ne dicek merak ediyorum...Hey yavrum hey...
@konsey102 hdp chp görüşmesi nasıl gitti acaba kapısında bekliyordu da
@gercekler2016 ağzınızda sadece bu hdp chp o fikirde size ait değil sahibiniz gösteriyor sizde uyuyorsunuz
Adam doğru diyor bencede tek dost onlardır
akpnin misyonu buydu zaten menderes ve özalın yarım kalan işlerini tamamlamak. Bahçelide çıkıp bundan sonra vatan millet naraları atmasın..
chpkk yazanlar bunları niye görmezler.15 yıldır akepe bunlarla iktidarı yönetiyorlar.chpli birisi cenazeye gitse,veya kahvede çay içse adı pkk lıya çıkıyor.bunlar devlet kuruyorlar umurlarında değiller.
vay vay vay yavaş yavaş dökülüyorlar ortaya. sonu kötü bir hikayeye başladı güzel ülkem.
bizim kdp ile bi derdimiz yok pkk ile var yeter bu insanların itilip kakıldığı
evet katılıyorum adamlar samimi pkk desdeklerinide türkiyeden kürdistana toprak taleplerinide en azından açıkdan söyluyorlar bizim basıl bunu ne kadar saklasada adamlar samimi
biz müslüman ülkeler birleşsin büyüsün güç kazan sın daha parçalanmaya çalıyorlar
Yalan haber olduğuna inanıyorum AKP yi çökertem amac
@msamilx mal mısınız ya. gören de akp geldikten sonra dünyayı yöneten devlet olduk da bizi çökertmeye çalışıyorlar gibi konuşuyorsunuz. ekonomik askeri maddi manevi her konuda batmış bir ülke. akp çökertti çökerteceği kadar ülkeyi zaten. başkasına ne gerek var. olsa olsa dış kuvvetler akp ye yardım eder. nitekim senaryo darbe girişiminde ettikleri gibi. darbeyi bildikleri halde enişteden öğrendik yalanına inanmaya devam edin siz. 2 sene sonra ay biz kandırıldık diye ortalığa düşmeyin de.
ensarioğlu en sevdiğim dik duruşu çekinmeden bildiğini söyliyen bir vekildir keşke herkes onun gibi açık konuşsa
Fıravun işini başardı.Yakında g.doğuyuda hedıye eder fıravun.T.Ç'yi katlettı.Fetö bahanesi ile danışıklı döğüş.
2019 dan sonra eyalet sistemi ile vatan bölük pörçük olur artık.Ateşlerde yan Bahçeli
BOP PROJESI ABD, ISRAIL VE AKPnin BIRLIKTE YAPTIGI PEOJE DEDIK !! ANLATMAKTAN DILIMIZDE TUY BITTI AMA ARTIK AKPLI KURDOLAR KENDILERI ITIRAF EDIYORLAR !! NE DIYELIM AKPLILERE HAYRLI OLSUN !! EYALET SISTEMI DE 2019 OLUR MU?!!
görünen o ki galip ensarioğlu denilen adam bir pkk lıdan daha tehlikelidir. . bir selahattin demirtaş hatta leyla zanadan daha tehlikelidir içimizdeki brütüstür.
ÖZLENEN ,BEKLENEN ,YAPILMAK İSTENEN BU DEĞİLMİYDİ ZATEN %50 DE BUNU DESTEKLEMİYORMUYDU ...YETMEZ AMA EVEEEEET HÜÜÜLOOĞGH
ya bunlar kripto pkk lılar.siz bakmayın pkk yı eleştirdiklerine
İşkembeden milliyetçilik naraları atan evetçiler görün artık bunları adım adım bop işliyor. Bunun sonrasında ülkenin doğusuda istenecek. Abd nin kuklası akp boşuna Osmanlıcılık propagandası yapmıyor. Eyalet deyip ülke bölünecek siz uyumaya devam edin.
adam gıbı adam barzanı.....türkıye bu kafalan bır yere varamaz etrafında bır dostu kalmamış hala kalkmış muttefık dostu barzanıye laf söyluyor yazıklar olsun..
akp büyük kürdistanın önün açan hatalar yaptı hep bugüne kadar,
barzaniye ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' diye bağıranlar hala o gururu taşıyor mu ???
bahçeli naberrrrrrrrrr!!!!herkese benden çay,bahçeliye yok :D
HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH ZATEN KENDİ TOPRAKLARI
vay yavrum vay akp nin gerçek yüzü günyüzüne çıkmaya badladi
AKP suçlu değildir. Ona oy verenler ülkeyi batırdılar. Zorla oy almıyorlar ki.
Devlet bahceliiii kimlere asa oldun bakkk istempeee olduklarına bak lasit kaldımı sende bahcelii asa ol artıkk
Her tarafı çatlamış AKP nin zaten.Akıllara zarar.
büyük israil projesi sonun dakı haritada türkıyeye yer vermemişlerdi galiba bakalım biz türkleri hangi ülke mülteci olarak alcak
bide chp ye bok atıyorlardı pkklı diye hadi buyrun bakalım kimler pkklıymış.zaten çözüm sürecinde belliydi akepenin ne olduğu.bahçeli otur da düşün artık ve siyasetten çekil hep kandırılıyorsun.
ee olacağı buydu vatan hainlerine sarılan mal halk kına yakar artık
S.K.T.R. git sende onlara karış gerçek yüzün işte böyle çıkar ortaya.
ulan çorumun,çankırının,kayserinin,konyanın,kastamonunun,nevşehirin,niğdenin,ankaranın,sinopun,yozgatın safları türkiye cumhuriyetini,atatürkü,misak-ı milliyi,bayrağı,istiklal marşını,anadoluyu elde silah savunmak oy verdiğiniz partiye rağmen yine size kalacak
Diğer Haberler