AK Parti'den kritik OHAL açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal'in süresinin 19 Temmuz'da dolacağını belirterek, TBMM'nin 15 Temmuz'da özel gündemle toplanması sırasında hükümetten talep gelmesi durumunda OHAL dahil gündemdeki konuları ele almak için çalışabileceklerini söyledi. OHAL, en son 19 Nisan'da üçüncü kez üç aylığına uzatılmıştı.

AK Parti'den kritik OHAL açıklaması

TBMM Genel Kurulu çalışmalarına dün geceden itibaren darbe girişimi nedeniyle özel gündemle toplanacağı 15 Temmuz'a kadar ara verildi. Meclis'in 15 Temmuz'da toplanmasının ardından iç tüzük, OHAL gibi konuları ele almak üzere yaz tatili yapmayarak bir süre daha çalışabileceği belirtiliyordu.

Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında TBMM'nin çalışma takvimine ilişkin sorular üzerine şunları söyledi: "19 Temmuz'da OHAL'in süresi sona eriyor. Hükümetten bu sürenin uzatımına ilişkin bir talep gelirse 15 Temmuz'da zaten Meclis'i açacağız, arzu edilirse 15'inden sonra da çalışabiliriz. Çalışma takvimini 17'si olarak belirledik ama bu süre uzayabilir. Ardından arayı Eylül'e kadar tekrar veririz."

OHAL, en son 19 Nisan'da üçüncü kez üç aylığına uzatılmıştı. AK Parti'nin takvim planlamalarına göre 15 Temmuz'da şu anda netleşmeyen bir süre daha çalışacak olan Meclis ardından tekrar tatile girerek Eylül'de yeniden açılacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
uzar kesin. böyle ülke yönetmeye ne var. meclis formalite olmuş. bir khk ile herşey halloluyor zaten.
darbe diye bişey yok akp nin filmini izledik sadece
@sedatakbas79 film değil suçüstü! anayasaya göre hiç bir şekilde suçlama yapılamazdı!!! millet devletine sahip çıkarsa darbe engelnecekti. er veya geç olacaktı nasılsa!!! millet ise 200 yıldan beridir yapılmayanı yaptı. devletine sahip çıktı oyun bozuldu!
Başkanlığa kadar kalkmaz o hal... Kim uğraşacak demokrasi meclis fln. bas khk'yı istediğini işten at istediğini işe al kamudan 100bin kişi atıldı. yerine alınan 5 bin kişi. Gerisi MÜLAKAT ve SÖZLEŞMELi.. yani akp gençlik kollarından getirililen 60-70bin kişi devlete yerleştirilecek 2019'a kadar
BOL BOL UZATIN İSTEDİĞİNİZİ YAPIN
KİMSE GÜCENMESİN KIRILMASIN AMA OLAĞAN ÜSTÜ HAL EN AZINDAN 1 YIL DAHA UZATILMALIDIR. BAKINIZ ABD VE BATI HER YOLU DENİYOR TÜRKİYEDE İÇ SAVAŞ BAŞLATMAK İÇİN.15 TEMMUZDADA HEDEFLENEN ASKERİN ASKERLE, POLİSİN POLİSLEİ KÜRDÜN TÜRKLE,ALEVİNİN SUNNİ İLE VE CEMEATLERİN CEMEATLERLE SAVAŞTIRILMASI PLANI VARDI. YÜCE MİLLET BU KONUDA KARARLIĞINI ORTAYA KOYDU VE DIŞ GÜÇLERİN OYUNUNU KÖKÜNDEN BOZDU.BU İŞTE FETO FİGÜRANDI UNUTULMASIN.SÖZDE FETO DARBE YAPACAKTI ÜLKEDE.ELİN ADAMI KARINCAYI HALLEDER BELİNİ İNCİTMEZ.FETONUN HİPNOZDAKİ MURİDLERİ İNŞALLAH UYANIRLAR.YOKSA SONLARI DÜÇAR OLACAK BU DÜNYADADA AHİRETTE
OHAL de olmada napıcaklar yazık :)
Diğer Haberler