Ak Partili Dağ çekim hatalarından klip hazırladı

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi anayasanın değişen maddelerini anlattığı videolardaki çekim hatalarından klip hazırladı. 16 Nisan'da yapılan referandum öncesinde kısa videolar hazırlayan ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşan Dağ, videolarla anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı.

19 Nisan 2017 13:07
PAYLAŞ
TWITTER

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi kısa videolar hazırlayarak bunları sosyal medya hesaplarından paylaştı ve Youtube'a yükledi. Dağ, videolarda anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı. Dağ'ın "Bu bir baştan başlayanların hikayesi" dediği klipte sürekli "Baştan alıyorum" diyerek, aynı sözü tekrarlaması dikkat çekti. Hamza Dağ, hata yaptıkça güldüğü görüntüleri de klibe koydu. Klibi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Klipleri sosyal medya uzmanı arkadaşlarıyla birlikte hazırladığını belirten Dağ, şunları söyledi:

"Anayasa oylamasını en iyi anlatabilecek yöntemi bulmaya çalıştık. Diğer propaganda araçlarıyla bu kadar kişiye ulaşmamız mümkün değildi. Esprili bir dil ve animasyon teknilğini de kullandık. Türkiye genelinde 7.5 milyon kişiye eriştik, videoları 5 arkadaşımla birlikte İzmir Bayraklı'da bir ofiste çektik. İlk çekimlerde zorlandım ama diğerleri rahattı. Bu tarz propagandayı ilk kez kullandık, bizden sonra uygulayanlar oldu." (DHA)

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları10 yorum
 • 235 Oy
  herkesin keyfi yerinde dalgasini geçiyor
 • 122 Oy
  bu dünya bir gün tersine dönecek
 • 97 Oy
  son gülen iyi güler
 • 0 Oy
  Olur olur birde sabeli seçime belgesel yapsın çok para eder.
 • 13 Oy
  by by mı yazık allahaısmarladık denır
 • 239 Oy
  ya bakın bende sandıkta görev aldım eğer oy pusulası da muhur yoksa sandık başkanı hepsini mühürlemesi lazım sabah adamlar biliçli sabah yapmamış bu işi e senin hatan yüzünden vatdaşın oyu neden iptal edilsin chp liler bunu kasti yapmış bence mileti birbirine düşürmek kemalde bu sayede koltukta kalmayı garatilicek kimse kemali konuşmuyor madem öle neden tutanak tutmadınız ey chp liler bunlar biliçli yapılmış mileti kışkırtmaya yönelik işler bu vatan hepimizin saros fonlarıyla mileti sokağa döküp ülkeyi karıştırmak istiyorlar .
 • 90 Oy
  @erdoganpolat34 SANDIK BAŞKANI DİĞERLERİ UYUMUŞ MU? YOKSA SEN Mİ UYUYORSUN.
 • 47 Oy
  @obalki SENİN BU İFADEN "MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERSİZDİR" DİYEN KANUNU ORTADAN KALDIRMIYOR, O SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM AYRICA YAPILIR, ONA BAKARSAN SEÇMENDE BU OY PUSULASI VE ZARF MÜHÜRSÜZ DEĞİŞTİRİN DESEYDİ DE DENİLEBİLİR. AMA YSK MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERLİDİR ŞEKLİNDE BİR KARAR VEREMEZ HUKUK DEVLETLERİNDE.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir