Ak Partili Dağ çekim hatalarından klip hazırladı

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi anayasanın değişen maddelerini anlattığı videolardaki çekim hatalarından klip hazırladı. 16 Nisan'da yapılan referandum öncesinde kısa videolar hazırlayan ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşan Dağ, videolarla anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı.

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi kısa videolar hazırlayarak bunları sosyal medya hesaplarından paylaştı ve Youtube'a yükledi. Dağ, videolarda anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı. Dağ'ın "Bu bir baştan başlayanların hikayesi" dediği klipte sürekli "Baştan alıyorum" diyerek, aynı sözü tekrarlaması dikkat çekti. Hamza Dağ, hata yaptıkça güldüğü görüntüleri de klibe koydu. Klibi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Klipleri sosyal medya uzmanı arkadaşlarıyla birlikte hazırladığını belirten Dağ, şunları söyledi:

"Anayasa oylamasını en iyi anlatabilecek yöntemi bulmaya çalıştık. Diğer propaganda araçlarıyla bu kadar kişiye ulaşmamız mümkün değildi. Esprili bir dil ve animasyon teknilğini de kullandık. Türkiye genelinde 7.5 milyon kişiye eriştik, videoları 5 arkadaşımla birlikte İzmir Bayraklı'da bir ofiste çektik. İlk çekimlerde zorlandım ama diğerleri rahattı. Bu tarz propagandayı ilk kez kullandık, bizden sonra uygulayanlar oldu." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ya bakın bende sandıkta görev aldım eğer oy pusulası da muhur yoksa sandık başkanı hepsini mühürlemesi lazım sabah adamlar biliçli sabah yapmamış bu işi e senin hatan yüzünden vatdaşın oyu neden iptal edilsin chp liler bunu kasti yapmış bence mileti birbirine düşürmek kemalde bu sayede koltukta kalmayı garatilicek kimse kemali konuşmuyor madem öle neden tutanak tutmadınız ey chp liler bunlar biliçli yapılmış mileti kışkırtmaya yönelik işler bu vatan hepimizin saros fonlarıyla mileti sokağa döküp ülkeyi karıştırmak istiyorlar .
@erdoganpolat34 SANDIK BAŞKANI DİĞERLERİ UYUMUŞ MU? YOKSA SEN Mİ UYUYORSUN.
@obalki SENİN BU İFADEN "MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERSİZDİR" DİYEN KANUNU ORTADAN KALDIRMIYOR, O SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM AYRICA YAPILIR, ONA BAKARSAN SEÇMENDE BU OY PUSULASI VE ZARF MÜHÜRSÜZ DEĞİŞTİRİN DESEYDİ DE DENİLEBİLİR. AMA YSK MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERLİDİR ŞEKLİNDE BİR KARAR VEREMEZ HUKUK DEVLETLERİNDE.
@erdoganpolat34 Oyların geçerli olmasını isteyen kim? Bundan önceki seçim de bir tane mühürsüz oy pusulası çıktı diye Bitlis teki seçimi kim yeniletti?Eğer bu kadar kendinize güveniyorsanız mühür süz oy çıkan sandıklardaki tüm oyları iptal eder.Seçimleri 29.04.2017 pazar günü yenilersin olur biter.
@erdoganpolat34 muhürsüz olanlar kabul edilmiyordu ..kabul edilmesi için başvuran akp... ya uyanmamışsın ..yada sen kahvaltı yapmamışsın anlaşılan
herkesin keyfi yerinde dalgasini geçiyor
bu dünya bir gün tersine dönecek
son gülen iyi güler
by by mı yazık allahaısmarladık denır
Olur olur birde sabeli seçime belgesel yapsın çok para eder.
Diğer Haberler