Son güncelleme: 26 Eylül 2002 15:36

AK Parti'nin kesin milletvekili aday listesi

ANKARA (İHA) - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 3 Kasım seçimlerine katılacak kesin milletvekili aday listesini açıkladı.
Açıklanan listeye göre, AK Parti'nin milletvekili adayları ve seçim bölgeleri şöyle:

Adana İli Seçim Çevresi
01 Ömer Çelik
02 Abdullah Çalışkan
03 Ziyaettin Yağcı
04 Vahit Kirişçi
05 Recep Garip
06 Abdullah Torun
07 Ali Küçükaydın
08 Ayhan Zeynep Tekin
09 Fevzi Erdeve
10 Adem Köylüoğlu
11 Recai Mercimek
12 Işılay Ün
13 Feyzullah Öge
14 Abdullah Doğru

Adıyaman İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Özyol
02 Mahmut Göksu
03 Fehmi Hüsrev Kutlu
04 Ahmet Faruk Ünsal
05 Mehmet Erdoğan

Afyon İli Seçim Çevresi
01 Sait Açba
02 İbrahim Hakkı Aşkar
03 Ahmet Koca
04 Mahmut Koçak
05 Halil Aydoğan
06 Reyhan Balandı
07 Zekeriya Aslan

Ağrı İli Seçim Çevresi
01 Halil Özyolcu
02 Mehmet Kerim Yıldız
03 Mehmet Melik Özmen
04 Memduh Efendioğlu
05 İbrahim Bozkurt

Amasya İli Seçim Çevresi
01 Akif Gülle
02 Hamza Albayrak
03 İsmet Özarslan

Ankara İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 İsmail Alptekin
02 Bülent Gedikli
03 Cemil Çiçek
04 Ali Babacan
05 Ersönmez Yarbay
06 Mehmet Zekai Özcan
07 Remziye Öztoprak
08 Faruk Koca
09 Nilüfer Yücel
10 İlhami Teke
11 Mesut Aggül
12 Rauf Özdemir
13 Burhan Kayatürk
14 Bayram Özentürk
15 Ahmet Kuş

Ankara İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Salih Kapusuz
02 Eyyüp Sanay
03 Mustafa Said Yazıcıoğlu
04 Beşir Atalay
05 Reha Denemeç
06 Haluk İpek
07 Talat Karapınar
08 Nur Doğan Topaloğlu
09 Mustafa Tuna
10 Nurettin Akman
11 Yavuz Selim Araz
12 Ali Zor
13 Mesut Türkoğlu
14 Kenan Başayar

Antalya İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Dülger
02 Mevlüt Çavuşoğlu
03 Burhan Kılıç
04 Osman Akman
05 Fikret Badazlı
06 Erdal Öner
07 Ayşe Güliz Yılman
08 Hanif Mahir Boztepe
09 Habip Akhan
10 Cahit Köşker
11 Bayram Yılmaz
12 Mustafa Akdeniz
13 Talip Yürükoğlu

Artvin İli Seçim Çevresi
01 Orhan Yıldız
02 Ertekin Çolak

Aydın İli Seçim Çevresi
01 Atilla Koç
02 Ahmet Rıza Acar
03 Ahmet Ertürk
04 Semiha Öyüş
05 Mahmut Petekkaya
06 Mehmet Pala
07 Ali Metin Akar
08 Ahmet Celal Kavcar

Balıkesir İli Seçim Çevresi
01 İsmail Özgün
02 Ahmet Edip Uğur
03 Ali Osman Sali
04 Turhan Çömez
05 Ali Aydınlıoğlu
06 Zekai Kafaoğlu
07 İsmail Avcu
08 Erhan Akyıldız

Bilecik İli Seçim Çevresi
01 Fahrettin Poyraz
02 Üzeyir Yıldırım

Bingöl İli Seçim Çevresi
01 Mahfuz Güler
02 Fevzi Berdibek
03 Abdurrahman Anık

Bitlis İli Seçim Çevresi
01 Zeki Ergezen
02 Vahit Kiler
03 Abdurrahim Aksoy
04 Ahmet Çelik

Bolu İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Güner
02 Metin Yılmaz
03 Yüksel Coşkunyürek

Burdur İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Alp
02 Bayram Özçelik
03 Beytullah Okay

Bursa İli Seçim Çevresi
01 Ertuğrul Yalçınbayır
02 Mehmet Altan Karapaşaoğlu
03 Faruk Çelik
04 Sedat Kızılcıklı
05 Mehmet Emin Tutan
06 Şerif Birinç
07 Şevket Orhan
08 Niyazi Pakyürek
09 Zafer Hıdıroğlu
10 Mustafa Dündar
11 Faruk Anbarcıoğlu
12 Abdulmecit Alp
13 Muhammet Salih Demir
14 İsmet Terzi
15 Kasım Şahin
16 İbrahim Güler

Çanakkale İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Daniş
02 İbrahim Köşdere
03 Ali Rıza Tekin
04 Veysel Acar

Çankırı İli Seçim Çevresi
01 Hikmet Özdemir
02 İsmail Ericekli
03 Tevfik Akbak

Çorum İli Seçim Çevresi
01 Agah Kafkas
02 Murat Yıldırım
03 Ali Yüksel Kavuştu
04 Muzaffer Külcü
05 Ahmet Karacif

Denizli İli Seçim Çevresi
01 Osman Nuri Filiz
02 Mehmet Salih Erdoğan
03 Mehmet Yüksektepe
04 Ümmet Kandoğan
05 Fethi Erdem
06 Selma Aliye Kavaf
07 Muhammet Subaşıoğlu

Diyarbakır İli Seçim Çevresi
01 Osman Aslan
02 Mehmet İhsan Arslan
03 Aziz Akgül
04 Cavit Torun
05 Ali İhsan Merdanoğlu
06 Mehmet Mehdi Eker
07 Mehmet Fehmi Uyanık
08 İrfan Rıza Yazıcıoğlu
09 Celal Kayhan
10 Rıza Nergis

Edirne İli Seçim Çevresi
01 Ali Ayağ
02 Müjdat Kahve
03 Osman Recai Kocaşlı
04 Fevzi Tezel

Elazığ İli Seim Çevresi
01 Mehmet Necati Çetinkaya
02 Abdülbaki Türkoğlu
03 Zülfü Demirbağ
04 Şemsettin Murat
05 Nurettin Kılıç

Erzincan İli Seçim Çevresi
01 Tevhit Karakaya
02 Talip Kaban
03 Nedim Küçüker

Erzurum İli Seçim Çevresi
01 Recep Akdağ
02 Muzaffer Gülyurt
03 Mücahit Daloğlu
04 Mustafa Ilıcalı
05 Ömer Özyılmaz
06 Mustafa Nuri Akbulut
07 İbrahim Özdoğan

Eskişehir İli Seçim Çevresi
01 Hasan Murat Mercan
02 Muharrem Tozçöken
03 Fahri Keskin
04 Ayhan Aslan
05 Gülnur Hayran
06 Birol Azdiken

Gaziantep İli Seçim Çevresi
01 Kürşat Tüzmen
02 Nurettin Aktaş
03 Ömer Abuşoğlu
04 Ahmet Uzer
05 Metin Özkarslı
06 Mehmet Sarı
07 Fatma Şahin
08 Mahmut Durdu
09 Mehmet Ali Çiftçi
10 Cuma Fedayi

Giresun İli Seçim Çevresi
01 Nurettin Canikli
02 Hasan Aydın
03 Ali Temür
04 Adem Tatlı
05 Mustafa Karadere

Gümüşhane İli Seçim Çevresi
01 Sabri Varan
02 Temel Yılmaz

Hakkari İli Seçim Çevresi
01 Fehmi Öztunç
02 Şükrü Gür
03 Behçet Tansu

Hatay İli Seçim Çevresi
01 Sadullah Ergin
02 Mehmet Soydan
03 Fuat Geçen
04 İsmail Soylu
05 Mehmet Eraslan
06 Ahmet Şanverdi
07 Mehmet Cengiz Özgöz
08 Orhan Soylu Yılmaz
09 Hüseyin Yılmaz
10 Mevlüt Aydın

Isparta İli Seçim Çevresi
01 Erkan Mumcu
02 Recep Özel
03 Mehmet Sait Armağan
04 Mehmet Emin Murat Bilgiç
05 Kezban Ayşegül Dursun

Mersin İli Seçim Çevresi
01 Ali Er
02 Dengir Mir Mehmet Fırat
03 Ömer İnan
04 Saffet Benli
05 Mustafa Eyiceoğlu
06 Ali Mazak
07 Durhasan Koca
08 Kemal Kılınç
09 Erhan Çontar
10 Ayşe Koruyucu
11 Tahir Tuncay Kılıç
12 Mehmet Akkoca

İstanbul İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Kemal Unakıtan
02 İrfan Gündüz
03 Tayyar Altıkulaç
04 Mustafa Ataş
05 Mehmet Beyazıt Denizolgun
06 Binali Yıldırım
07 Nusret Bayraktar
08 Gülseren Topuzlu
09 Ali İbiş
10 Hüseyin Besli
11 Mehmet Sekmen
12 Emin Şirin
13 Gürsoy Erol
14 Muharrem Karslı
15 Mihrimah Belma Satır
16 Rıfat Besceli
17 Fatih Recep Saraçoğlu
18 Fahri Cengiz Kalyoncu
19 Ömer Özkartal
20 Abdullah İmamoğlu
21 Saim Bağbars
22 Fahret Çubukçuoğlu
23 Mehmet Kuğu
24 Süleyman Dilmaç

İstanbul İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mehmet Ali Şahin
02 Murat Başeskioğlu
03 Hüseyin Kansu
04 Mustafa Baş
05 Hayati Yazıcı
06 Burhan Kuzu
07 Ekrem Erdem
08 İbrahim Reyhan Özal
09 Egemen Bağış
10 Zeynep Armağan Uslu
11 Alaattin Büyükkaya
12 Recep Koral
13 Nimet Çubukçu
14 Yaşar Karayel
15 Yusuf Tülün
16 Ahmet Misbah Demircan
17 Canan Kalsın
18 Selim Dursun
19 Nilgün Cabıoğlu
20 Sinan Ergün
21 Ahmet Müfit Cengiz

İstanbul İli (03) Numaralı Seçim Çevresi
01 Abdulkadir Aksu
02 Ali Coşkun
03 Nevzat Yalçıntaş
04 Azmi Ateş
05 İdris Naim Şahin
06 Lokman Ayva
07 Nazım Erken
08 Güldal Akşit
09 Cengiz Kaptanoğlu
10 İnci Gülser Özdemir
11 Yahya Baş
12 Ünal Kaçır
13 Mehmet Mustafa Açıkalın
14 Halide İncekara
15 Göksal Küçükali
16 İlhan Albayrak
17 Tamer Özyeğitoğlu
18 Turan Kıratlı
19 Hakkı Ahmet Beyoğlu
20 Hamdi Irmak
21 Ayhan Bölükbaşı
22 Mehmet Doğan Kubat
23 Ahmet Aydın
24 Akif Memiş
25 Mustafa Paşalıoğlu

İzmir İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mehmet Aydın
02 Mehmet Sayın Tekelioğlu
03 Tevfik Ensari
04 Nükhet Hotar
05 İbrahim Derici
06 Tuğrul Yemişçi
07 Murat Kornaşör
08 Nazmi Yılmaz
09 Adnan Yaşar Görmez
10 Mustafa Akil Banaz
11 Mehmet Karayel
12 Edibe Dinçel

İzmir İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 İsmail Katmerci
02 Serpil Yıldız
03 Fazıl Kahraman
04 Zekeriya Akçam
05 Ceyhun Yasemin Şimşek
06 İrfan Eskin
07 Buyan Doğan
08 Mehmet Ganim Başar
09 İsmail Sarı
10 Mehmet Sıtkı İçelli
11 Mustafa Akdemir
12 Abubekir Sıddık Soysal

Kars İli Seçim Çevresi
01 Zeki Karabayır
02 Yusuf Selahattin Beyribey
03 Remzi Aras

Kastamonu İli Seçim Çevresi
01 Musa Sıvacıoğlu
02 Hakkı Köylü
03 Sinan Özkan
04 Turgut Alıcıoğlu

Kayseri İli Seçim Çevresi
01 Abdullah Gül
02 Sadık Yakut
03 Mustafa Elitaş
04 Taner Yıldız
05 Adem Baştürk
06 Niyazi Özcan
07 Mustafa Duru
08 Kazım Nuralan

Kırklareli İli Seçim Çevresi
01 A. Gökhan Sarıçam
02 Nuri Uzunca
03 Hayrettin Gümüş

Kırşehir İli Seçim Çevresi
01 Hacı Turan
02 Mikail Arslan
03 Kemal Çalışkan

4101 Kocaeli İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Vecdi Gönül
02 Osman Pepe
03 Eyyüp Ayar
04 Nihat Ergün
05 Muzaffer Baştopçu
06 Nevzat Doğan
07 Gülser Ustaoğlu
08 Ali Toltar
09 Mahir Yıldırım

4201 Konya İli Seçim Çevresi
01 Halil Ürün
02 Sami Güçlü
03 Hasan Anğı
04 Özkan Öksüz
05 Remzi Çetin
06 Kerim Özkul
07 Harun Tüfekci
08 Mustafa naldı
09 Mehmet Kılıç
10 Ahmet Büyükakkaşlar
11 Abdullah Çetinkaya
12 Muharrem Candan
13 Orhan Erdem
14 Ahmet Işık
15 Mustafa Akkoç
16 Mehmet Koyuncu

Kütahya İli Seçim Çevresi
01 Hüsnü Ordu
02 Halil İbrahim Yılmaz
03 Soner Aksoy
04 Abdullah Erdem Cantimur
05 Hasan Fehmi Kınay
06 Alaettin Güven

Malatya İli Seçim Çevresi
01 Ali Osman Başkurt
02 Ahmet Münir Erkal
03 Süleyman Sarıbaş
04 Miraç Akdoğan
05 Fuat Ölmeztoprak
06 Öznur Çalık
07 Ahmet Durmuş

Manisa İli Seçim Çevresi
01 Bülent Arınç
02 Hüseyin Tanrıverdi
03 Mehmet Çerci
04 Süleyman Turgut
05 Hakan Taşçı
06 İsmail Bilen
07 Abdul Fettah Gürmen
08 Ramis Şiyak
09 Ferudun Uyar
10 Burhan Tezcan

Kahramanmarafdş İli Seçim Çevresi
01 Ali Sezal
02 Nevzat Pakdil
03 Hanefi Mahçiçek
04 Mehmet Yılmazcan
05 Mehmet Ali Bulut
06 Avni Doğan
07 Fatih Arıkan
08 İlter Kozan

Mardin İli Seçim Çevresi
01 Nihat Eri
02 Selahattin Dağ
03 Mehmet Beşir Hamidi
04 Ahmet Münip Yıldızoğlu
05 Gönül Şahkulubey
06 Suut Cevheroğlu

Muğla İli Seçim Çevresi
01 Hasan Özyer
02 Orhan Seyfi Terzibaşoğlu
03 Yavuz Erçan
04 Celalettin Döver
05 Taner Türkmen
06 Hasan Akçaalan

Muş İli Seçim Çevresi
01 Medeni Yılmaz
02 Seracettin Karayağız
03 Sabahattin Yıldız
04 İsmail Arslan

Nevşehir İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Elkatmış
02 Rıtvan Köybaşı
03 Osman Seyfi

Niğde İli Seçim Çevresi
01 Erdoğan Özegen
02 Mahmut Uğur Çetin
03 İsmail Göksel

Ordu İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Hilmi Güler
02 Eyüp Fatsa
03 Hamit Taşçı
04 Enver Yılmaz
05 Cemal Uysal
06 Ayhan Yılmaz
07 Mustafa Hamarat

Rize İli Seçim Çevresi
01 Abdülkadir Kart
02 İmdat Sütlüoğlu
03 İlyas Çakır

Sakarya İli Seçim Çevresi
01 Recep Yıldırım
02 Süleyman Gündüz
03 Hasan Ali Çelik
04 Şaban Dişli
05 Erol Aslan Cebeci
06 Ayhan Sefer Üstün

Samsun İli Seçim Çevresi
01 Musa Uzunkaya
02 Cemal Yılmaz Demir
03 Mustafa Demir
04 Ahmet Yeni
05 Mustafa Çakır
06 Suat Kılıç
07 Mehmet Kurt
08 Neslihan Çakır
09 Murat Çelik

Siirt İli Seçim Çevresi
01 Mervan Gül
02 Öner Gülyeşil
03 Öner Ergenç

Sinop İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Öztürk
02 Cahit Can
03 Dursun Demirel

Sivas İli Seçim Çevresi
01 Abdüllatif Şener
02 Selami Uzun
03 Ömer Kulaksız
04 Osman Kılıç
05 Orhan Taş
06 Muammer Yıldız

Tekirdağ İli Seçim Çevresi
01 Tevfik Ziyaeddin Akbulut
02 Ahmet Kambur
03 Atilla Kılıç
04 Şener Çelikayar
05 Mehmet Şık

Tokat İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Ergun Dağcıoğlu
02 Şükrü Ayalan
03 Zeyid Aslan
04 Resul Tosun
05 İbrahim Çakmak
06 Ali Kasap
07 Fikret Uysal

Trabzon İli Seçim Çevresi
01 Asım Aykan
02 Faruk Özak
03 Kemalettin Göktaş
04 Aydın Dumanoğlu
05 Mustafa Cumur
06 Cevdet Erdöl
07 Safiye Seymenoğlu
08 Halit Ziya Erenay

Tunceli İli Seçim Çevresi
01 Osman Vahap Yılmaz
02 Alim Seyrek

Şanlıurfa İli Seçim Çevresi
01 Zülfikar İzol
02 Yahya Akman
03 Mehmet Faruk Bayrak
04 Abdurrahman Müfit Yetkin
05 Mehmet Özlek
06 Mehmet Atilla Maraş
07 Mahmut Kaplan
08 İbrahim Halil Peltek
09 Mehmet Münip Görgün
10 Cuma Ağaç
11 Fikret Gelen

Uşak İli Seçim Çevresi
01 Alim Tunç
02 Ahmet Çağlayan
03 Nuri Arslan

Van İli Seçim Çevresi
01 Hüseyin Çelik
02 Hacı Biner
03 Maliki Ejder Arvas
04 Asuman Yekta Haydaroğlu
05 Cüneyt Karabıyık
06 Halil Kaya
07 Kenan Ateş

Yozgat İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Erdemir
02 İlyas Arslan
03 Mehmet Çiçek
04 Mehmet Yaşar Öztürk
05 Bekir Bozdağ
06 Bayram Bilge Tokel

Zonguldak İli Seçim Çevresi
01 Köksal Toptan
02 Fazlı Erdoğan
03 Polat Türkmen
04 Özcan Ulupınar
05 Bayram Berber

Aksaray İli Seçim Çevresi
01 Ali Rıza Alaboyun
02 Ruhi Açıkgöz
03 Ramazan Toprak
04 Ahmet Yaşar

Bayburt İli Seçim Çevresi
01 Fetani Battal
02 Mihmail Mangan

Karaman İli Seçim Çevresi
01 Mevlüt Akgün
02 Yüksel Çavuşoğlu
03 Osman Asanakutlu

Kırıkkale İli Seçim Çevresi
01 Vahit Erdem
02 Ramazan Can
03 Murat Yılmazer
04 Kemal Albayrak

Batman İli Seçim Çevresi
01 Ahmet İnal
02 Mehmet Ali Suçin
03 Afif Demirkıran
04 Haluk Kaya

Şırnak İli Seçim Çevresi
01 Abdullah Veli Seyda
02 İbrahim Hakkı Birlik
03 Seyit Mahsum Güleç

Bartın İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Asım Kulak
02 Hacı İbrahim Kabarık

Ardahan İli Seçim Çevresi
01 Kenan Altun
02 Nihat Turan

Iğdır İli Seçim Çevresi
01 Mahmut Şek
02 Süleyman Ataman Toksöz

Yalova İli Seçim Çevresi
01 Şükrü Önder
02 Fikri Demirel

Karabük İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Ceylan
02 Hasan Bilir
03 Ali Öğüten

Kilis İli Seçim Çevresi
01 Hasan Kara
02 Veli Kaya

Osmaniye İli Seçim Çevresi
01 Şükrü Ünal
02 Durdu Mehmet Kastal
03 Mehmet Sarı
04 Metin Özdemir

Düzce İli Seçim Çevresi
01 Yaşar Yakış
02 Fahri Çakır
03 Metin Kaşıkoğlu

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir