AK Parti'nin sır gibi sakladığı değişiklik

Ankara kulislerinde paketin ‘sürpriz' maddeleri konuşuluyor.

AK Parti'nin sır gibi sakladığı değişiklik

Yeni demokratikleşme paketinde özellikle 'tabu' olarak görülen 'devrim kanunları'nın bazılarına tırpan geliyor. Anayasa değişikliği konusu olan maddeler pakete girmeyecek. Kılık-kıyafette serbestlik düşünülürken, kamuda anadil kullanımı da getirilecek.

Redaksiyon aşamasına gelen ve son rötuşları yapılan paket, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Eylül'de açıklanacak. Paketin kapsam ve içeriği sır gibi saklanıyor. Yaklaşık 40 maddeden oluşması beklenen paketin yasa ve yönetmelik değişikliği içerdiği söyleniyor. Radikal'in haberine göre, ‘Demokratikleşme Paketi'nin ana çerçevesini AK Parti'nin son büyük kongresinde kamuoyuna açıklanan 63 maddelik hedefler oluşturuyor. Ankara kulislerinde paketin ‘sürpriz' maddeleri olarak şunlar konuşuluyor.

DEVRİM YASALARINA TIRPAN:

Devrim Yasaları olarak bilinen ve anayasaya aykırılıkları iddia edilemeyen düzenlemelerin bazılarına dokunulması düşünülüyor. Çağın ruhuna uymayan ve pratikte işlerliği olmayan "Şapka İktisasi Kanunu" ile "Efendi, Bey, Paşa gibi lakap ve unvanların kaldırılması hakkındaki kanun" ve "Bazı kisvelerin giyilemeyeceğine dair kanun"un lağvedilmesi gündemde. Devrim Kanunları'na göre milletvekilleri ve kamu görevlilerinin şapka giymesi zorunlu. Bey, paşa gibi unvanların kullanılması da kanunlara aykırı. Uymayanlara ceza verilmeyen bu düzenlemelerin mevzuattan çıkarılması konusunda görüş birliği bulunuyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında şapka giymediği ve yasaya karşı çıktığı için çok sayıda insan idam edilmişti.

JANDARMA, KIR POLİSİ OLUYOR:

Jandarma Genel Komutanlığı Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı olmayacak. İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ile eşitlenmesi düşünülen jandarma, kolluk hizmeti sunansivil bir yapıya dönüşüyor.

ASKERİ OKUL MÜFREDATI SİLBAŞTAN:

Askeri okulların müfredatı düzenlenecek. Müfredatın militer unsurlarından temizlenerek demokratik değerlerle donatılması isteniyor.

DARBE MADDELERİ TEMİZLENİYOR:

İç Hizmet Kanunu 35'inci maddenin değiştirilmesinin ardından darbelerle özdeşleşen yasalar kaldırılacak.Bu çerçevede TSK İç Hizmetler Kanunu ve İç Hizmetler Yönetmeliği'nde bazı değişiklikler yapılacak.

DARBECİLERİN İSİMLERİ:

İsmi 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbeleriyle anılan kişilerin isimleri kamu alanlarından tamamen silinecek.

ANADİLDE KAMU HİZMETİ:

Anadilde kamu hizmetlerine erişimin önündeki engeller kalkacak.

PARTİYİ KURMAK KOLAY, KAPATMAK İMKANSIZ:

Siyasi partilerin kurulması kolaylaşırken, kapatılması tamamen kaldırılacak. Partilerdeki tek tipleştirici hükümler de kalkıyor.

SİYASETE KATILIM:

Siyasete katılımın önünde engel olarak görülen yasa maddeleri değişecek.

BARAJ İÇİN 3 FORMÜL:

Seçim Barajı olarak üç seçenek gündemde. Dar bölge olursa baraj yüzde 5'e iniyor, daraltılmış bölge olursa sıfırlanıyor. Aksi durumlarda yüzde 10 barajı devam edecek.

ANDIMIZ NE OLACAK?:

Paketin belki de en büyük sürprizi ilkokullarda okutulan ‘Andımız'la ilgili. Kulislerde kaldırılacağına ilişkin spekülasyonlar yapılsa da ‘Andımız'ın okunup okunmayacağı netlik kazanmadı. Kamuoyundan gelebilecek tepkilerden dolayı uygulamanın devam edebileceği konuşuluyor.

BAŞÖRTÜSÜ-SAKAL ÖZGÜRLÜĞÜ:

Kamuda kıyafet özgürlüğü geliyor. Kadınlara başörtüsü serbestisinin yanına erkeklere de sakal bırakma özgürlüğü tanınacak.

YÖK'E DOKUNULACAK:

12 Eylül kurumlarından YÖK'e dokunulması da gündemde. YÖK'ün koordinasyon kuruluna dönüşecek şekilde yapılandırılabileceği söyleniyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 250 yorum
BUNLAR ATATÜRK DÜŞMANLARI , AMAÇLARI TÜRKİYE' Yİ İRANA ÇEVİRMEK. BU MİLLET VE ALLAH SİZLERİ AFFETMEYECEK. CEHENNEMLİK MOLLALAR.
atatürkü seveni ALLAH c.c. affedecek mi orasını da düşün bakalım.
Allahın adaletini ne kadar da çok iyi biliyorsun, cennet ve cehennemlikleri bir bakışta anlıyorsun, kendi akıbetinide görebiliyorsundur, bir zamanlar cennetten arazi satanlar vardı sende onlardan tapu aldın sanırım, hayırlı olsun :) Atatürkün adını ağzınıza sakız yaptınız siz kim oluyorsunuzda o büyük komutanı kendinize maal ediyorsunuz, siz bu ülke için ne fadakarlıkta bulundunuzda Atatürk gibi büyük bir komutanı kendinize eş tutuyorsunuz.
Ve siz cennetlik çağdaş batı misyonerleri :)
ATATÜRK DEDİN İRAN DEDİN MOLLA DEDİN ALLAH VE CEHENNEMDE DEDİN NASIL BİR BEYİN POTAN VAR MUHTEREM 30 DAKİKA DÜŞÜN ALLAH RIZASI İÇİN
Allah derken Atatürkten bahsetmiyorsun değil mi?Yoksa Allah düşmanı sizler sizin gibi düşünmeyen,giyinmeyenleri Atatürk düşmanı ilan etmezsin.Sakal İranlının veya bir başka milletin keyfi uygulaması değil.Allahtan bahsedeceksen onun peygamberinin sünneti olan sakalı öcü gibi göreceksin."Biliyorsan bir söz söyle ibret alsınlar, bilmiyorsan sus da dinle adam sansınlar"
Okuduğundan anladığın bu mu?
Bu millet bu sorunları çözsün diye yetkiyi verdi hükümete. Sen hangi milletten bahsediyorsun acaba marslılardan mı?
Allah'ın emirleri gereği davrandılar diyemi Allah affetmeyecek??? bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olursan, yorumlarında bu kadar tutarsız ve komik olur
dinden bi haber insanlar nasılda milletin cehennemdeki yerini hazzırlıyo
andımızın kaldırılması pakette yer alıyırsa çok güzel bir çalışma olur.. bu faşist ve ırkçı andın kaldırılması lazım
sen empati kurma boşuna.beyin lazım onun için.
3 kulfu 1 elhamla yaşlıyalım
hayırlı uğurlu olsun bu paketide sindiririz bu da bize ekol gibi girer ama biz hissetmeyiz çünkü alıştık aziz nesin BU ÜLKENİN YÜZDE ATMIŞI KOYUN demişti çok kızmıştık adam geleceği görürmüş meğer
70 80 YIL HİÇ BİRŞEY YAPILMAYAN ÜLEKEDE, 11 YILDIR YAPILAN GÜZELLİKLERİ GÖREMİYORSA, SEN KÖRSÜN DEMEKKİ..
ZORUNAMI GİTTİ
ne o zorunamı gitti
Geleceği görememiş, o sözü söylediğinde başta darbecilerin hükümeti vardı...
Kendini bu MAHLUKA (?) özel sınıflamanın %60 lık dilimi içinde hissediyor olman seni bağlar bağlamaya da, benim ülkemin insanlarına bu çeşit yakıştırmaları olmayan akıllarıyla hakarete dönüştürmeye kalkanları allah bildiği gibi yapsın derim. İnsanlar hissettikleri gibi yaşarken, çevrelerindekileri de aynı görme eğiliminde olurlar. Adamcağız kendini koyun gibi hissetmiş, öylede yaşamış demek ki. Buna da şükür diyelim, ya bir sürüngen gibi falan hissetseydi ne derdi...
MÜMKÜNSE KIYAFETLERE DOKUNSUN YOKSA KADINLAR DONSUZ ÇIKMAYA BAŞLAYACAK SOKAGA... 13 YAŞINDAKİ KIZIN KILIK KIYAFETİ 90 YILLARIN TRANSPARAN KIYAFETLERİ DİYE TANITTILAN KIYAFETLERİ GERİDE BIRAKTI.
13 yaşındaki kızlardan tahrik oluyorsan git doktora görün
iyice süzmüşsün belli ki en ince ayrıntısına kadar yazmışsın..
13 yasındaki kızın kıyafetine bakıyorsunda o yastanda küçük kızların evlendirilmesi için niye konusmuyorsun
ama nedense bütün sapık fikirler başörtülülerden geliyor. sibel üresin ve senin gibi zihniyetler sapıklığın dik alasıdır. bir kadının kıyafetine bakarak ona yafta yapıştırmak ancak sapık ve hasta zihniyetlerin ürünüdür.
avukaterkan ve sayosert denen şahıslar sizin MESHEBİNİZ BUNLARI DOĞAL KARŞILAYA BİLİR ZATEN O 13 YAŞINDA ÖYLE GİYİNEN KIZLARDA SİZİN ZİHNİYETİN ÜRÜNÜDÜR . MEVLANA H. BİR SÖZÜ VAR GÖZÜ KÜÇÜK OLANIN DÜNYASIDA KÜÇÜK OLUR . BUNUDA ANLAMAZSINIZ SİZ AMA BEN YAZAYIM YİNEDE.
Afgan'laşıyoruz. Afganistan'da erkekler sakal bırakmak zorundadır, sakalı çıkmayanlar takma sakal takar.
Sakal bırakmak zorun değil, sakal bırakmak serbest.. Bu ikisi arasındaki farkı anlamak zor mu?
Sakal bırakma zorunluluğu yazmıyo haberi gözünle okursan ''serbestlik'' diyor. Yani ister bırak ister bırakma.
HARİTADA AFGANİSTANI GÖSTEREMEZSİN YORUMCU OLMUŞŞUN
ee sanadamı sakalla çık diyolar bırakan bırakır sizene
Hayırdır bu da yeni modamı , bi ara iranlaşıyoruz diye bu milleti korkutmaya çalıştınız , iran tutmadı afgan modelinimi piyasaya sürdünüz?
Bunlara da izin verilecek öyle mi????? Unutun bu işleri ağalar. Harem ağalığına olan özentinizi anlıyoruz fakat bu işleri geçiniz.... Tarih tekerrürden ibarettir. Saltanat özentisi olanların sonu bilinmekte....
katılıyorum aynen bu dediklerini uygulamaya çalışıyorlar hakim yerine mollası eksik
iyide atatürk vasiyetinde hilafetin gemesini istiyor.insanların inançlı olarak yetiştirilmesini de yazmış. atatürkün vasiyetini okuyacaklar ondan sonra bombayı patlatırlar.ülkenin ismi bile değişir sen ağlasanda yırtınsanda kimse sana sormaz
yüce türk milleti izin veriyor sen ve senin gibiler kim oluyorki karışma cüretinde bulunuyorsunuz birde utanmadan tehdit ediyorsun begenmiyorsan işte kapı işte sapı
TARİH TEKERRÜRDEN İBARET HAKLISIN.1453 TEN ...
Bu hükümet te islamı bir adım ileri götüremedi. İslam ülkeleri arasında model olamadı. İlerye bakacağına geriye gitti. Liderliği İrana kaptırdı. Ama akarsular geriye akmaz. Sel olur taşar önüne set vuranı boğar.. Belki biraz daha set çekmeye çalışacaklardır. Ama her geçen gün biriken öfkeyi artırıyor... Yumruk dahada sertleşiyor..
Bir iktidarın ,bir ülkenin bütün kanunlarını değiştirmesimi gerekir? Bu ülkenin kanunları değiştirilirken millete sorulmazmı ?TBMM de uzun uzun tartışılmazmı ?Bir ülke iktidarın istekleri ile mi yönetilir? Yoksa muhalefetin de temsil ettiği halkın da fikrini almak gerekmezmi ?
eskiden çıkarılan zart zurt kanunlarını kime sordular..şapka giymedi diye insanları asan bni zihtiyetin çıkardığı kanunlar yerin dibine batsın
kenan evren senin fikrini aldımı diye sormak lazım size
millet kim acaba?yıllardır hiçe sayılan görmemezlikten gelinen,hor görülen kesimler halk değilmiydi?bu ülke iktidarın istekleri ile değil halkın seçtikleri tarafından yönetilir.herzaman orta yol iyiyidr.
Seriat duzen sadece itaat etmeni bekliyorlar. Eskiden devlet dairesinde dayin olmasi lazimdindin. Simdi sakalli cuppeli olmadin mi yandin
bu kanunlar koyulurken millete soruldu mu?
muhalefet adam olacak ondan sonra neden muhalefet halk istemediği için..
BÖL, PARÇALA, YÖNET... Kısaca özet böyle...Ama içlerinde dişe dokunur kalkması gereken çok eskimiş kanunlar da var. YÖK zaten 12 Eylül darbesinin esintisini hissettiriyor, değişiklik olursa daha iyiye gideceğini zannetmiyorum.
AYNEN KATILIYORUM ABCAK BÖL ,PARÇALA VE SAT OLSA DAHA İYİ OLUR
ARAYA SIKIŞTIRILMIŞ ÖNEMLİ MEVZUATLAR SANKİ SIRADANMIŞ GİBİ İMA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR,ANADİLDE EĞİTİM,ASKERİ OKUL MÜFREDATI,BAŞÖRTÜSÜ,SAKAL,BİR ÜLKENİN BÖLÜNMESİ İÇİN YETERLİ 3 ELEMENT,DEMOKRASİMİZDE KÜRSÜDEYSEN HER ŞEYİ YAPMA KISITLAMA GİBİ UYGULAMALARI,DİKTE EDEBİLME TANZİMİNE SAHİP OLABİLİYORSUN,YİNE DEMOKRASİMİZDE KARŞI KOYARSAN MARJİNAL ÖRGÜT ÜYESİSİN,YİNE DEMOKRASİMİZDE TEK ADAMLILIĞA DOĞRU BİAT ETMEZSEN YA TARAFSIN,YADA BERTARAFSIN,YİNE DEMOKRASİMİZDE ASKERİ,POLİSİ,ŞEHİT EDERSİN,BEBEKLERİ BEŞİKTE ÖLDÜRÜRSÜN,AKİL ADAMLAR TOPLANIP AKIL VERİRLER,BU DEMOKRASİ BU MİLLETE UYMAZ,YANINIZA ALIP.!
kılık kıyafeti dili şapkayı bilmem neyi halka dayatmakmıdır demokrasi
ya arkadaş zihinlerinizi ilerletin be yıl olmuş 2013 halen yok bu olursa ülkem bölünür alla alla !! siz kendinizi böyle kastıkça bu ülke ilerleyemez sonra vay biz Türkleri neden almazlar yok neden bu ayrımcılık neden mi? KAFATASININ İÇİNDEKİ İLE DEĞİLDE DIŞI İLE İLGİLENİRSENİZ bu böyle devam edecek..
Allah sizden razı olsun Allah sizi başımızdan eksık etmesın inşallah:)) halkın sesi efsane başbakan RECEP TAYYIP ERDOĞAN ...
HARIKA DEGISIKLIKLER. ISTE YUKSELEN VE YUZDE YUZ DAHA ILE DEMOKRASI ICIN YAPILMASI GEREKENLER. SONUNA KADAR ARKANIZDAYIZ SAYIN BASBAKANIM
siyasi simge ve sakal olmasa çok merak editorum sayın başbakanının arkasında olurmuydun din tacirlaeri hep beraber batacağiz bunu untma sakallı ve cübbelilerin halini gör bu kadar ahmak olma
işte gerçek demokrasi,bu ulke ıyıye gıdıyor,su secımde olursa ve gezıcılerden kurtulursak ver elını 2023
hayırlı yolculuklar.
Açık ve net söylüyorum amaçlarını göremiycek kadar kör olan zihinsiz arkadaşlarım,dini bütün insanlar paylaşımcı olur,bakın bakalım hangisinde paylaşımcılık var bunların,bunları biz adam edip meclise koyduk,hangisi Ülkesi için savaşmış Atatürk gibi,eğer Allahın verdiği beyninizle düşünürseniz bunları Ülkeyi soyup soğana çeviricek,eğer bunları biz paket edip göndermezsek bu seçimlerde nedemek istediğimi çok iyi anlarsınız,bugün Milletini parayla size sattıran yarın kimlerin önünde size neler yapar bir düşünün...
köpeksiz köyde değneksiz gezmek işte budur... istediklerini yaparlar.
ayıp etmişsin bilader. özgürlüklerin nesi kötü, birazcık daha özgürleşeceksin modernleşeceksin nesi yanlış?
Bak buna inanmam işte. Senin gibi köpekler varken deyneksiz gezmemek lazım.
kanun yapmak sorunu cözmez uygulama olmazsa hiç dir.
kılık-kıyafet serbestliği değil başörtüsü ve hacı sakalı serbestliği dense daha iyi olacak. modern türkiye'nin karanlık yüzleri.
dalgaların_prensimisin ne senin modern dediğin ülkeyi gördük.sizin gibi laik yobazlar yüzünden türkiyenin imajı kalmadı.siz ancak satılmaktan anlarsınız değilmi.tecrübelisiniz nede olsa geçmişinize bakılırsa
seçim barajı aynen kalıyor yani, sahtekarlar, kimsenin önünde eğilmedik diye diklenen, bu zattın bu sahtekarın hikmet yar gibi bir teröristin dibinde iki büklüm el pençe divan durduğu günleri unuttu bu millet.
SİZİNKİLER ZATEN PASPAS OLMUŞ NE KONUŞUYORSUN OKUDUĞUNUDA ANLAMIYOSUN HERALDE.
hikmetyar nerden terorist oluyor rus işgaline karşı ülkesini savunun aralarında türkiyeninde bulunduğu batılı devletlerinde desteklediği liderdi..ne töröristi öküzzz
eğer haberde yazılanlar doğru ise helal olsun bu yapanlara .
bu paketden sadece türkiyeyi parçalayacak kanunlar çıkar türküm kelimesinide yasaklarlarsa şaşmam boş ve parça parça bir türkiyenin temelini atan paket çıkar çıksa çıksa
demokrasi paketine bak kimseye sormadan danışmadan, fikir alış verişi yapılmadan hazırlanan demokrasi paketi haha... kimin ısmarlaması bu paket?
sana sormadılar mı yapma ya. Çok üzüldüm doğrusu.
daha önceki yasalar kime danışılarak yapıldı size soruyorum
bu bir yorum değil real olanı yazdım neyini beğenmediniz? 1 ay dır sır gibi paket diyorlar sır değilmi bu pakette begenmedim diye işaretliyorsunuz, hani beğenmemeniz mühim değil meraktan soruyorum? bizim haberimiz yokta sizemi sordular paketi biliyormusunuz içindekileri..
karakkose denen dingil o kimseye sorulmadan çıkartılan kanunlara kanunsuz demokratik değil diyorsunuzda değiştirmeye kalkıyosunuz.Buda kimseye sorulmadı demekki buda kanunsuz.Ama merak etme birileride gelip bunlar demokratik değil deyip değiştirecek.Nasıl bir kara cahilsiniz arkadaş ya...
Süper.. bir BDP li olarak Tebrik Ediyorum Türkiye Süper Güç Olma yolunda Tam Gaz İlerliyor..
Ciddiye almayın , akp li malın teki işte
Cumhuriyete son darbeyi vurmak için gereken zemin, bu paket ile hazır hale getiriliyor. 2023 e 1 kala.....
ne alaka kardeşim saçmalamayın !!1 akp yi bende sevmeme ama sizin dediğiniz şeyle ne alakası var ??
Biz onların paketine öyle bir dokunacağızki, cumhuriyet kazanımlarını yok etmek ne demek görecekler.
Sizin dokunduğunuz günler geride kaldı artık. Ama siz yine de bu hayalle yaşayın.
aslanım bu gelişmeler size öyle dokunmuş ki baksana hazmedemiyosun bile :D
ya s.tirsinler küfür edecem hepsine neyin peşindeler haysiyetsizler.... burası da yalaka dolu be yuhh ne meraklısınız ilkelerin çiğnenmesine...
şimdi bey,paşa,efendi kalkıyorsa o zaman ne diyecegiz?Heralde şıhım,mühritim veya mümünlerim diye hitap edilir..
Devrim kanunlarında BEY,PAŞA,EFENDİ tabirleri kaldırıldı zaten,ama şu an kullanılıyor,kullanılmasının yasaklanmasını sağlayan madde kaldırılacak,iyi de olur...
YÜRÜ BE KİM TUTAR SENİ GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN.... DESTURRR HAYDİ YA ALLAHHH!!!!! EEEEEYYYY ŞANLI POLİS EEEEY ŞANLI LİDER. DAVAMIZ OLSUN DAİM MUZAFFER..
Bu yapılacakların yarısı pkk'nın yarısı da yobazların istekleri.İki tarafında allah belasını versin...vatanhainleri
80 yıldır sizin gibi Türkiyenin %5 i bile etmeyen zihniyetin kafaları ile yönetildik te ne oldu. Millet uzaya çıktı. Siz hala milletin başörtüsü ile namazı ile uğraşın.
yanımda çalışan iş arkadaşımın sakallı ve cübbeli işe gelmesi kaçınılmaz. doğuda poşu ile işe gelecekler. vs vs. berbat ülkemi karıştırmak için herşeyi yaparlar.
MRDVC TABİ YANINDA ÇALIŞAN MİNİ ETEKLİ OLSA HAYIR DEMEZSİN DİMİ...SEN VARYA
neden seni rahatsız hissettiriyor. onlarda senden rahatsız oluyor olamazlar mı? neden tek taraflı düşünüyorsun. sakallı olmaları neyi değiştiriyor. nesi batıyor sana. sen sakal bırakma istediğin gibi giyinmek hakkın ama bu hak başkalarının da hakkı.
tsk darbesi bitti 2013 akp darbesi başlıyor..hadi hayırlısı...
bak bu sakal olayını beyemdim
beyemedim :)
neden?
Bir devlet kurumuna gidiyorsunuz, karşınızda El- Kaide militanı gibi bir adam. Yeşil cübbeli, sakallı, takunyalı. Tam Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı(!).
Çok güzel değişiklikler,inşallah gerçekleşir.Biz halen 80 yıl önce çıkartılmış,tabu olan ve değiştirilmesine kimsenin cesaret edemediği kanunlarla idare ediliyoruz.İşte bu yüzden yıllarca ileriye gidemedik,gelişmenin,büyümenin,özgürlüklerin önünde ki engelleri kaldıramadık.İnşallah bundan sonra ülkemiz daha hızlı kalkınır.
sakal bırakmakla kalkınacak mısın.
Göreceksiniz özgürlüğü,kalkınmayı,ilerlemeyi kimin elde ettiği topraklarda siyaset yapıyorsunuz?
tamam o halde sakal serbestse bir metre bırakacaklar cübbe takacaklar işte ülkenin geldiği son durum beyler aklınızı başınıza alın artık ülke parçalanıyor hatta parçalandı tekrar birleştirmek için birlik olmanın zamanı
Sanane adam sakal bırakacaksa burası özgür demokratik bir ülke değilmi? Adam sana sen top sakal bırakınca karışıyomu SANA NE?
İRAN SUUDİ GİYİM TARZLARI GELİYOR BUNUN ADIDA DEMOKRASİ PAKETİ ÖYLEMİ!!!! DEMEKKİ ABD BUNLARDAN HALA VAZGEÇMEDİ YOLA DEVAM,KENDİLERİNİN CELLADLARINI YETİŞTİRİYOR AB VE ABD ÜLKELERİ HAYIRLI OLSUN CELLADLARINIZ ÖYLEYSE!!!!GÖRECEĞİZ BU SERBEST KIYAFET YASASININ SONUÇLARINI BUNLARA OY VERENLER ELLERİMİZ KÖKÜNDEN KIRILSAYDI KEŞKE DİYECEKLER AMA BUGÜNLER GERİ GELMEYECEK...!SURİYEDE İNSAN KAFASI KESENLER NESLİ GELİYOR RTE VE EKİBİ ÖYLE İSTİYOR
şapka giymeyenlerin idam edildiği türkiyede,başörtüsü takmayanlar idam edilmeyecek meraklanma sen.
SEN KORKMA ŞEKERİM İSTEMEDİKTEN SONRA SANA KİMSE 'GİYDİRMEYECEK'DİĞERLERİNİN NEYİ NASIL GİYECEĞİDE SENİ İLGİLENDİRMEZ AKIŞINA BIRAK CANIMIN İÇİ....BAK BİZ SENİN NE GİYMEDİĞİNE KARIŞIYORMUYUZ DİMİ AMA?????
iranda suudi tarzı gelıyor yazmışşsın.porno giyim tarzına bisey demıyorsun.sen gotunu açarken haklı olacaksın kapatana gerı dıyeceksın.abd ci diyeceksin kendi kültürünün tersine giyineceksin.şarap içene ilerici diyecen salataya sirke dökene gerici diyecen.sana ne milletin giyinmesinden kardeş,insanların yaşam tarzına karışmaya utnamıyormusun.demokraside bır kural vardır azınlık çoğunluğa uyar ,çoğunluk azınlığa uymaz.istemiyorsan git jenıfer lopezle yaşa.sen o kadar akıl olsaydın bu ulkeye basbakan olurdun,orumcek aklını kendıne sakla.
kapa çeneni lan morvarid denen pislik abd israil ajanları sizi amacınızı bilmiyormuyuz sanıyorsunuz din adı altında güzelim ülkemizi araplara çevirip terorist ülke ilan ettirmek ardındanda iran suriye libya gibi vurulmaya hazır duruma getirmek bir ne giyersende giy istersen mumya gibi kendini baştan aşağı karaçarşafla sar bir devlet dairesine gittiğinde mollalar gibi herifler işlerini halletsin bunumu istiyorsun
sağcısı da solcusu da yetti artık, isteyen saçını uzatır, isteyen top sakal bırakır yada istediği gibi sakal bırakır,isteyen küpe takar, isteyen mini giyer isteyen türban giyer, özgürlük budur zaten.
KAMUDA MİNİ ETEK YOK YANLIZ YASAK. KÜPE DE YASAK
gelde bızım işyerıne mını etek varmı yokmu sana gostereyım.ayrıca kupelerıde baska yerlerıne taktıklarına emınım.
BİR KERE SAKLANAN BİR ŞEY SIRDIR. SIR DEĞİL Kİ HABER OLMUŞ. ..YAPMAK İSTENEN DEĞİŞİKLİKLER DEMOKRATİKLEŞME DEĞİL SİVİL DİKTATÖRLÜĞÜN SON SAHNELERİ. O KADAR DEMOKRATİKSEN YARGIYI SİYASALLIKTAN KURTAR. UCUBE ERGENEKON, BALYOZ, ..VS. DAVALARI ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE BİTİR. SUÇSUZ YERE YATANLARA TAZMİNAT HAKKI VE TUTUKLANMALARINA VESİLE OLANLARA KARŞI HAK ARAMA HAKKINI VER. HAKİMLER, MİT ÇİLER ÖZELLEŞTİRMELER İÇİN ALINAN ÖZEL YASA VE BKK LARINI KALDIR.
Madem ülkede sivil diktatörlük var askeri diktatörlük olduğunda neredeydiniz?Paşaların odalarının önünde el pençe divan duranlarıda gördü bu memleket.Samimi olun!....
ATATURK ilke ve inkılaplarını Kaldırmak DEMOKRATİKLEŞMEK mi oldu tamam oylese Demokratikleselim. Yalnız Unutmayın Başbakanım Bu Ulkede her seye eyvallah denır Ama bu millet ATASIYLA ugrastımı Bayragıyla Ulkesıyle ugrasıldımı fena delirir :%50 ye güvenme o :%50 nın ıcınde bende varım cunku cogu secmenınde böyle düşünüyor bız sana oy verdiysek BAYRAKLA ATATURKLE ULKENIN BOLUNMEZ BUTUNLUGUYLE ugras dıye vermedik Hızmet et dıye verdık..
İnsanlar asırlardır modernizm ve yobaz ayrımıyla yaşadılar.Günümüzde ise bu ayırım tavan yapmış durumda.İslam ülkelerinde görüyoruzki modernistler ve yobazlar arasında fiili yada sözlü savaşlar var.Örn:Irak, Suriye, Mısır da fiili İran,Türkiye,Türk Cumhuruyetlerinde ise sözlü savaşlar var.Modernistler ne diyorlar:?Diyorlarki yobazlar baskıcı haklılar.Fakat şu soruyu sorucam başörtülüleri sevmesemde sorucam bu soruyu:::Başörtü takan bir insanı toplumdan atan okullara almayan modernistlerde baskıcı değilmi?Aslında herkes hatalıda hatalarını görmüyor kimse.
O kadar çok şey değiştiki AKP yüzünen yeni gelen parti bu yasaları nasıl düzeltecek.Her şey değişiyor.
İNŞALLAH 2023 KADAR NESLİNİZDE ZİHNİNİZDE KURUR
Diğer Haberler