AKP'nin seçim şarkısı 'Bundan böyle'

4 Eylül 2002 15:36
PAYLAŞ
TWITTER

ANKARA (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)'nin seçim meydanlarında çalacağı 'şarkı' hazırlandı.


Ünlü sanatçılara astronomik ücret ödemekten vazgeçen AK Parti, söz ve müziği Özhan Eren'e ait bir seçim şarkısı hazırlattı. 'Bundan Böyle' ismini taşıyan şarkı, meydanlardaki kalabalığı coşturacak. İşte AK Parti'nin seçim şarkısı olarak kullanacağı 'Bundan Böyle'nin sözleri:

"Bundan Böyle/Sevdaların vaktidir üzülme/Bulutlara aldırma/Yıldızlar yerindedir/Yeterki, dünü unut/Yeterki yarına bak/Yeterki olsun umut/Yeterki kalbime 'AK'/Bundan böyle/Sevdaların vaktidir üzülme".

7 AYRI BÖLGE İÇİN 7 AYRI ŞARKI
AK Parti, seçim kampanyasında kullanacağı 'ana şarkı'yı belirledi. Uzun süre ünlü sanatçıların ve bestecilerin peşinde koşan AK Parti, popüler şarkılara astronomik ücret ödemekten vazgeçti. AK Parti, söz ve müziği Özhan Eren'e ait olan 'Bundan Böyle' isimli şarkıyı miting meydanlarında kullanma kararı aldı. Parti ana şarkının yanısıra her bölge için ayrı bir seçim şarkısı hazırlatıyor. Türkiye'nin yedi bölgesinden yöresel izler taşıyan türküler de, Erdoğan'ın miting yaptığı yere göre değişecek. Ünlü türkücü Davut Güloğlu'nun AK Parti için bir Karadeniz türküsü hazırladığı öğrenildi. Parti Doğu Anadolu Belgesi'nde 'Hayrola Gardaş', İç Anadolu Bölgesi'nde de 'AK Anodulu' isimli seçim şarkısını çalacak. Parti, Akdeniz, Ege, Marmara ve Güneydoğu Anadolu için de şarkı hazırlatıyor. Bu arada, AK Parti ünlü türkücü Kubat ile de temasa geçti. Anlaşma sağlanırsa, Kubat, AK Parti için bir şarkı hazırlayacak.


 

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.