Ankara'yı karıştıran tezkere açıklaması

Ankara karıştı: 1 Mart benzeri tezkere mi geliyor?

Ankara'yı karıştıran tezkere açıklaması

Suriye'de kitle imha silahı kullanılmasının ardından uluslararası camianın bu ülkeye yönelik askeri harekat için adım atmaya başlaması, Ankara'yı da hareketlendirdi. Hürriyet'in haberine göre ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin önce Suriye'de kimyasal silah kullanımının kanıtlandığı açıklaması yapıp, ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu aradığı saatlerde, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da "Suriye için gerekirse yeni bir tezkere çıkarırız" dedi.

Arınç'ın Suriye için "yeni tezkereden" bahsetmesi ise Ankara kulislerini karıştırdı.

SURİYE İÇİN TEZKERE VAR. SÜRESİ EKİM'DE BİTİYOR

Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'ye yönelik olası bir harekatı için zaten bir tezkere çıkarmıştı. 6 Ekim 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren ve bir yıllık süresi olan tezkere, Akçakale olaylarından hemen sonra çıkarılmıştı. Tezkere, 6 Ekim 2013'e kadar, Türk askerinin Suriye'ye harekat yapmasına olanak sağlıyor.

Mevcut tezkerenin hala süresi olmasına rağmen, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın "yeni bir tezkere"den bahsetmesi ise akıllara "acaba 1 Mart 2003 benzeri bir tezkere mi geliyor" sorusunu getirdi.

YENİ TEZKERE, YABANCI GÜÇLERİN TÜRKİYE'DE KONUŞLANDIRILMASI İÇİN Mİ?

1 Mart 2003'te TBMM'de görüşülen ancak kabul edilmeyen tezkere, Irak operasyonu öncesinde ABD güçlerinin Türkiye'de konuşlandırılmasını öngörüyordu. ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin, Suriye'ye yönelik Washington liderliğinde bir askeri harekatın ilk işareti olarak yorumlanan açıklamasının hemen ardından ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu araması, "ABD, harekat için Türkiye hava sahasını, üslerini ve topraklarını mı kullanmak istiyor" sorusunu gündeme getirdi.

Kerry, Davutoğlu'nu aramadan hemen önce yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan saldırının “dünyanın vicdanını sarsması” ve bütün devletlerin de bu tür silahların bir daha kullanılmamasını sağlayacak şekilde ayağa kalkması gerektiğini söylemişti.

İŞTE 6 EKİM 2013'E KADAR GEÇERLİ SURİYE TEZKERESİ

"Suriye'de devam etmekte olan krizin bölgesel istikrar ve güvenliğe olduğu kadar, ulusal güvenliğimize menfi etkisi giderek artan şekilde görülmektedir. Suriye Arap Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerince yürütülen askeri harekatlar kapsamında, 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ülkemiz topraklarına da saldırgan eylemler yönelmiş ve müteaddit uyarılarımıza ve diplomatik girişimlerimize rağmen bu eylemler devam etmiştir.

Ülkemiz topraklarına yönelik söz konusu saldırgan eylemler silahlı saldın eşiğindedir. Bu durum, ulusal güvenliğimize ciddi tehdit ve riskler oluşturan bir aşamaya ulaşmıştır. Bu itibarla, ülkemize yönelebilecek ilave risk ve tehditlere karşı zamanında ve süratle hareket etmek ve gerekli tedbirleri almak ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu çerçevede, hudut, şümul, miktar ve zamanı Hükümetçe takdir ve tespit edilmek kaydıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesi ile bununla ilgili gerekli düzenlemelerin Hükümet tarafından belirlenecek esaslara göre yapılması için bir yıl süreyle izin verilmesini Anayasanın 92. maddesi uyarınca arz ederim."

en son haber

Okuyucu Yorumları 148 yorum
hangi paşalarla suriyeye müdahele edeceksinizutanmadan birde tezkere çıkaracaksınız sizde utanma sıkılma olsa çeker gidersiniz türkiyeyi ne hale koydunuz
biz onlara çekip gitmeleri için oy vermedik türkiyenin halindede bişey yok merak etme sen
bakıyorum da yorumlara bazıları geri adım atıp o gitsin bu gitsin hesabı yapıyor. vatanımız elinde Türk bayraklarıyla tencere tava ile cebinde taş, Molotof ile sokakları terörizme ederek savunulmuyor, nerde hani vatan sever ulusalcılar !! eli kolu bağlı esnafımıza polisimize saldırmak isyan etmek kolaydı değil mi ,,, cebinde pasaport hazırdır eminim, savaş çıksa kaçacak ülke arayacağınızı biliyorduk zaten.
%50 yi gönderin.
sinir misin ne karın ağrısısın sen senin gibi itler bu ülkeyi terk edip gitsin bizler seve seve bu ülke için canımızı feda ederiz ruhsuz it
gideriz koçum biz erkeğiz biz adamız biz vatanımızı dinimizi bayrağımızı savunuruz.sizin gibi korkumuzdan altımıza sıçıpta sandalyemize yapışmayız.siz oturun sizin götünüzüde koruruz biz
% 50 side def olsun o halde bu ülkeninekmeyini yiyip ardından vuranlarla işmiz yok
AKP li seçmen şimdi kına yaksın totoşuna. Sonunda bu ülkeyi savaşa sokacalar. Neden israilin güvenliği için suriye, iran bitmeli ABD nin kontrol edeceği bir ülke olmalı. Siyonistlere sözde sert demeçler verip onların politikalarına bu kadar hizmet etmek ne kadar acı. En önemlisi müslümanım diye oy alıp haçlılara böyle hizmet etmek utanç verici.
mısır için gösteri yapanlar gitsin
onlar insanlık için gösteri yapıyor sizin gibi ülkemizin aleyhine gösteri yapmıyor siz devlete karşı tava tencere acıl ortalıgı yakın yıkın
Gerekirse gideriz be, biz sizin gibi şerefsizler topluluğuna dahil değiliz. ama oradan dönünce de senin gibi piçlerin temizliğinide yaparız elimiz değmişken.
dost eli en önde sen git kardeşim suriye ye ..insanlığını göster...seni tutan yok..
kendi çocuklarınıza çıkarın tezkereyi
DOĞU PERİNÇEKİN DEDİĞİ GİBİ.TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İHRAÇ EDECEK SADECE ASKERİ VAR DİYOR..MENDERESTE TÜRK ASKERİNİ KOREYE YOLLAMIŞTI.BİZİM KOREDE NASIL İŞİMİZ YOKSA SURİYEDEDE İŞİMİZ YOK.MENDERES-DEMİREL-ÖZAL- ŞİMDİDE TAYYİB.SİYONİZMİN SADIK UŞAKLARI.
yorum yapıp erkeklik taslayan yalakalar..haydi gidin amma lafla değil..kafanız çalışsa idi önce bakardınız taptığınız kişilerin cocukları askerlik yapmışmı..?
kendiniz yalakanın alası olduğunuzdan herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. bir taraf olmak yalakalıksa en azından bizler yerel yalakalarız sizin gibi Yabancılara parayla uşaklık eden yalakalardan değiliz.
sen bakan ya da başbakan çocuğu olsaydın yaparmıydın ? Bu ülkenin kıçı b..lu futbolcuları sanatçıları gurbetçileri yapmıyor o mu battı gözüne...Siz slogan atıp direnin uçuklar !
Türk ordusu tarihinde hıristiyan bir ülkenin ordusunu müttefik edinip müslüman bir ülkenin ordusuna saldırmamıştır.
Allah sizden razı OLMASIN. Sizin de sonunuz öyle olur İNŞALLAH. Siz müslüman olsaydınız ABD yi, Fransa'yı,İngiltere'yi,İsrail'i Suriye'ye sokmak için elinizden geleni yapmazdınız. Dileriz Allahtan sizin de çocuklarınızın sonu Esad'a benzer, dinsiz imansızlar. Siz müslümansanız ben sizin dininizden değilim...
Yüksek Seçim Kurulu derhal göreve başlayıp akpye oy verenleri tespit edip onları göndersinler Suriyeye. Hem 1 taşta 2 kuş vurmuş oluruz. 1- ülkemiz temizlenir 2- ülke IQ seviyesi artar :)) höööööölüüüğğğğhhhh
SEN DE VATAN HAİNLERİNİN GİTTİĞİ YERE GİDECEKSİN ZATEN... CEHENNEMİN DİBİNE...
merak etme sen ssenin gibiler varken yuzde elli prof olsada ortalama angutluk seviyesinde kalır anlanınmı moron
%50 gittiinde kalanlar içinde senin IQ oranının ortalamanın üzerinde yer değiştireceği kesin(aptal sınıfından çıkabilirsen ne ala)
Abi koyun koyundur, İQ seviyesi nekadar yüksek olursa da, obamanın sevgili uşağu, öcalanın bitanesi terörüstbaşı tayyibin önlerine attığı samandan ötesini göremezler ki zavallılar, yazık ya, çok üzülüyorum bu akp'lilere....Çok yerinde bir tespit... sonuna kadar DESTEK...
bu akp başta olduğu sürece biz daha çok kaybederiz. çocuklara bırakacak bir ülke bile kalmayacak bu gidişle...
AntiAkpliler.Çok ağlıyorsunuz.Bıktırdınız...Zevk almaya bakın,mutlu olun.
şu adamı cinim kadar sewmiom,% 50 nerde git deyin gitsinler öyle kadına arkadan tekme atıp sonrada yurt dışına kaçmakla olmuyo erkeklik
ne diyon oğlum ne kadını ne tekmesi adam ne diyor sen ne diyon
Türkiye Suriye'de yapılan bu insanlık dışı vahşete ilgisiz kalamaz. Suriye de akan kanın durması, kimyasal silah kullanmanın insanlık suçu ve bir vahşet olduğu hem Suriye yönetimine, hem de tüm dünya diktatörlerine duyurulması açısından önemlidir. Bu konuda hükümetimiz tezkere gerekiyorsa tezkere çıkarmalı. Bu kanı durduracak milletlerle bir arada olmalıdır. Olayın başından beri yanlış davranan muhalefet partilerini de hiç dikkate almamalıdır. Çünkü bu vahşet onların umurlarında bile değil.
oğlum bak git !
bu vahşete desteğini esirgemiyen muhalefet partileri değil. bizzat AKP partisi bunudamı görmüyorsunuz..türkiyede canileri eğitip silahlandıran AKP dir. bu vahşetede son verilmesinide isteyen muhalif partilerdir.neden tüm bunları görmek istemiyorsunuz.
KARDEŞ BEN DE AKAN KANA KARŞIYIM AMA BU OLAYLARA SAVAŞARAK MÜDAHALE EDİLMESİNE DE KARŞIYIM SEN ABD VEYA DİĞER HANGİ ÜLKENİN MÜSLÜMAN ÜLKELERE GİRİP HUZUR VEYA KANI DURDURDUĞUNU GÖRDÜN BAK KOMŞUN IRAKTA HALEN MİLYONLAR ÖLÜYOR HABER OLMUYOR FASTA ÖLÜYOR HABER OLMUYOR MISIRDA HALEN DEVAM EDİYOR
BİZİM YÜZDE ELLİNİN GERİSİNDE KALAN KORKAKLAR SURİYEDE AĞAÇ KESİLİYOR DEMELERİMİ LAZIM SİZE LA
YAVVV HEEEE HEEEE
Önce tayyoşun evinde zor tuttuğu %50 mücahitler gitsin kardeşlerimizle savaşsın, onlar zaten eline yüzüne bulaştırır yeni bi sevr anlaşması falan çıkartırlar başımıza gerisini biz kuvayı milliye ruhuyla hallederiz, alıştık bunların pisliklerini temizlemeye..
senden değil Kuvva-i Milliye neferi, tuvalet bekçisi bile olmaz.
Atkokan...Bizden ne olursa olsun bu ülkeyi onu bölmeye çalışan batılı güç ve onların uşakları cahil akp'lilerden temizlemeye gücümüz herzaman yetmiştir, herzaman yetecektir...
EY %50 Silah Kuşanılacak Kuşan.Tüfek OMZA İSTİKAMET SÜRİYE KOŞAR ADIM MARŞ MARŞ.TAYYİBİN KURŞUN ASKERLERİ İSTİAMET ÇAPILCULAR DEĞİL İSTİKAMET SURİYE MARŞ MARŞ .
Sen binlerce askerini öldüren Pkk terör örgütüne operasyon için tezkere çıkartamıyorsun ama emperyalist çıkarlar uğruna komşuna savaş ilan edebiliyorsun.Yazık büyük Türkiye'ye!!!!!
Lutfen buyuk turkiyemize serzeniste bulunmayin... Bu isi bastan sona tezgahlayip , hristiyan ve yahudilere hizmet eden yonetim ve onun destekcileri icin istediginizi soyleyin.
Devlet memurlarınızı gönderin... özel sektörde 3 aydır maaş alamıyoruz devletin umurunda değilse bu devlette benim hiç umurumda değil.
EN ÖNDE RECEBİN ASKERLİK YAPMAYAN OĞULLARI ARKALARINDANDA GÖÖT KILLARI GİTSİNLER İSTEDİKLERİ KADAR MÜSLÜMAN ÖLDÜRSÜNLER
suriye bahane edilip ülkemiz işgal ediliyor;hemde milletin gozu onunde.Bu nden yapiliyor? Bu ülkemizdeki degisimin boyutlari hesap edilemediği için teb=dbir amacli yapiliyor,cunku ülkemizdeki olacak olan karisiklik dunyanin hiçbir ülkesindeki olaylara benzemez,bati cok dikkatli hareket ediyor,dikkat edilirse bundan önceki yabanci güçlerin işgali unutuldu unutturuldu.Tum bunlar iktidarıyla muhalefetiyle birlikte yapiliyor turkiye ateşe atiliyor.
sözüm ona tencereci ulasalcılar.vatanseverler!..akpartiye oy verenler gitsin ayaklarına başlamış:D.hatta öyleki bazıları hiç bir dilde anlam ifade etmeyen kelimeler bile kurmuş.:D
BUNLAR ANCA KARI GİBİ TENCERE TAVA ÇALAR .Bİ AĞAÇ İÇİN PARKTA YATAR EYLEM YAPAR.TABİ GEZİPARKI TATLIYDI KARILI KIZLI KOYUN KOYUNA YATIYORLARDI.YEMEK BEDAVAYDI.PARADA İSRAİLDEN GELİYORDU.
Eyy Akepe İktidarı;Suriyenin de SATIŞ İşlemini Gerçekleştirmek Üzeresiniz,Tıpkı IRAK'a ve İNSANLARINA Yaptığınız Gibi,Sonrasında Sırada Tahminim MISIR ve İNSANLARI Olacak Sahibiniz Olan Abd'ye SATACAĞINIZ ÜLKE vede İNSANLARI.!!!Yani HEM AĞLARIM,Hemde SATARIM Diyorsunuz,Pes Valla Sizi Gidi DİN Bezirganları.!!!Başbakanınızın Eliyle Yaptığı SATACAĞIMIZ DÖRT ÜLKE İşaretindeki;1.Ülke-IRAK'ı ve İNSANLARINI,2.Ülke SURİYE'yi ve İNSANLARINI,3.Ülke MISIR'ı ve İNSANLARINI İfade Ediyor,Acaba SATACAĞINIZ DÖRDÜNCÜ ÜLKE vede İNSANLARI HANGİSİ:???
akp ve % 50 ellisi girsin savaşa ....esedi devirin bakalım....Allahu ekbar deyip adam öldüren muhaliflerle aynı safada savaşın....eset aptalya bm üyeleri orardayken kimsal gaz sıksın
chp de gelsin gezi parkı kadrosuyla...akp esadın askeriyle, chp esad yanlıları ile...yermisin, yemezmisin...mhp de ülkeyi beklesin...
Anlayamadığın nokta %50 Akp %50 Chp değil şunu bi öğrende ondan sonra fikrini beyan edersin. senin tarafında olduğun o %50de terörist kitleside var bunun tam zıttı Mhp kitleside ve diğer partilerde. yani olası durumlarda senin makara yaptığın %50 aslında %70 - 80 lere çıkabiliyor :)
Şu an asker olsam emparyelist güçlere hizmet eden 1 zihniyetin uşağı maşası olup Müslüman kanı dökmezdim.Müslümanlıktan bahseden AKP suriyeye girereseniz bu dünyada ve öbür dünyada yeriniz yok totonuz yiyosa gerçek zulm gören marimara doğutürkistana filistine girinde ozaman gerçek Müslüman olduğunuzu görelim...
4 marmaklı dindar gecinen katil surusu allahsizlar gitsin. Gebersinler orda kurtulalim bu dinsiz kopeklerden turkiye olarak. Ben oglumu ben turkum demeyen bir basbakan musfettesinin ulkesinde adkere yollamam. Vatan hainleri devrilecek, pkk yandasi katil yandasi, kana susamislarin yardim ve yatakcisi akp nin kopilleri gitsin lan. Sende git arinc efendi, tez zamanda cikarsin insallah allahin huzuruna gorursun ebeninkini.
Uludere için bombalama emrini kimin verdiği ortaya çıkmıştır.AKP iktidarı kendi vatandaşını bombalatarak ölümlerine neden olmuştur.Bazı AKP'ciler bunu kabul etmiyorlar.Niçin?Uludere operasyonu bir sınırötesi askeri hareketidir.Asker AKP iktidarından emir almadan bu operasyonu gerçekleştirmez.Sınırötesi bir askeri operasyon yapılabilmesi için TBMM'den tezkere çıkarılması gerekir ve bu tezkere vardır.O zaman bu harekâta kimin karar verip vermediğine bakmak gerekir ki bu emri askere AKP hükümeti vermiştir.Peki bana söyler misiniz,hiç TSK hükümetten emir gelmese böyle bir harekâtı kendi başına yap
Sonuna kadar Esad diyorum ,adam bu vampirlere karşı ülkesini savunuyor .Tezkere çıkıp ne olucak gidip müslüman kanımı dökecek askerlerimiz;sonuç belli askerlerimizi İsraile ve ABD nin kuklası yapılıyor .Nerde sözde müslümanlar niye sokaklara dökülmüyor ,ne işi var gavurun Suriye de.Bu kadar kanın dökülmesinin tek suçlusu israil-Abd-Akp üçlü kualisyonudur. Allah yardımcın olsun Esad.
PISIRK KORKAKLAR KORKTUNUZMU HEMEN YÜZDE ELLİ GİTSİN DİYORSUNUZ.SİZDEN BU BEKLENİR ZATEN.BU GÜNLERDE ULUSALCI MİLLİYETÇİ ATATÜRKÇÜ GÖRÜNÜP VATANI İLK SATACAK SAVAŞ SIRASINDA EN ÖNDEN KUYRUĞUNU SIKIŞTIRARAK KAÇACAK SİZLERSİNİZ.
Hem ağlar hem öldürmeye vesile olursun artık Tayyip bey.Savaş bittikten sonra iki gözyaşı daha dökersin olur biter.
SURİYE'YE SEÇMELİ GİDİLSİN.ÖNCE AKP'NİN %50 Sİ...
siz gibi engeller once bu ulkeyi terk etsin. biz zaten ekonomiyle birlikte kalkinir basimizin caresine bakariz. sizin bu ulkede ekmek yemeye bile hakkiniz yok aslin.da
Tayyibin asker kacagı oglu gitsinde savassın, savas cıgırtkanlıgı yapan akpliler gitsin savassın, gol attıktan sonra siyasi hareketler yapan Emre gitsin ! Kısaca bu ülkeye zararı dokunan kim varsa gitsin savassın ama bi zahmet geri dönmesin !!!!
bencede o dediklerinizin hiçbiri dönmesin akp lilerin askerlik yapmayan çocukları gitsin
EY VATANDAS , AC GOZLERINIDE GOR ...BAK HRISTIYANLARA , YAHUDILERE KIM HIZMET EDIYOR ???? FARKINDA OLMADAN HRISTIYANLARA HIZMET EDIP EN BUYUK ISLAM GUNAHINI ISLIYORSUNUZ.. EY AKP HAYRANLARI , IRAK`DAN , LIBYA`DAN SONRA SIMDIDE SURIYE`DE MUSLUMAN KANI DOKULMESINE NEDEN OLACAKSINIZ VE OMRUNUZ BOYUNCA , BUNUN VEBALINI SIZ VE AILENIZ ODIYEMEZ .......
'İÇERİ ATTINIZ BÜTÜN PAŞALARI ,30 BİNİN ÜSTÜNDE SUBAY ASTSUBAY İSTİFA ETTİ ZATEN,HANGİ DENEYİMLİ ASKERİ GÖNDERECEKSİNİZ ER VE ERBAŞLARIMI? NOT: GÖNÜL İSTERKİ SURİYEYE DEĞİL BİR ASKER BİR BİT BİLE GÖNDERİLMEZ.TÜM DÜNYA BENİM KAHRAMAN ASKERİME KURBAN OLSUN
OZAMAN..ÇOK SEVDİGİN..PAŞALARIN..YANINA GİT..HIYAR
LAF SALATASI .
MURAT benim adımda murat adaşız anlayacağın ŞUNU KAFANA KAZI O APO İTİ ÇIKTIĞI ANDA KAFASINA SIKIP ŞANLI PAŞALARIMIZIN YANININA GİDİP YATACAK ÇOK İNSAN VAR AKILLI OL.sAYGILARIMLA...
yüzde elliye sesleniyorum yüzde 25 mısırı kurtarsın yüzde 25 side suriyeyi kurtarsın geriye kalan yüzde ellide güzelim vatanına sahip çıksın bize ne elalemin mısırından suriyesinden kortunuzmu falan diye yorum atmış bazı göt kılları siz buyurup gidin tutmayalım sizi
yüzde elli TÜRKİYE Yİ CHP Lİ HORTUMCULARDAN KURTARDI. ALLAHIN İZNİYLE SURİYEYİ MISIRI DA BU KAN EMİCİLERDEN KURTARIR.
TÜRKİYE...GEREYİNİ YAPMASSA ADAMLAR AVRUPADAN.AMERİKADAN..GELİP SENİN..İÇİN..ÖLMEZ..TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMASSAN..KUZEY IRAK MİSALİ KUZEY SURİYEDEDE..ÖZERKLİK..KURARLAR SADECE BAKARSIN..İZLERSİN..GELİŞMELERİ..VE GÜN GELİR..TOPRAKLARIN..PARÇALANIR...POLİTİKALAR..GÜNLÜK..DEGİL..UZUN YILLAR HESAPLANARAK YAPILIR
.09 efendi o yüzde elli Türkiyeyi chp li hortumculardan kurtardı da ne oldu ?? Beteri gitti yerine daha beteri geldi, ülkenin yarısını satıp o parayı kendi ceplerine atılar, gemiciklerine harcadılar, satılmayan yarısını da parçaladılar bölüştüler... Kısacası terör örgütü akp ve akp'liler bu Ülkeyi chp den kurtarıp içine ettiler..
AGLARSAN TESKEREDE OLUR YOLUKDA VERİLİR HANGİ SEBEBLE SAVAŞACAKSIN SURİYE İLE .......
LAFA GELDİMİ MUSLUMANLIKDA MANGALDA KUL BIRAKMIYORSUNUZ R4BIA ISARETLERI TİMSAH GÖZYAŞLARI SURIYEDE ESADMI OLECEK SANIYORSUNUZ OLAN YINE MASUM HALKA VE MUSLUMANLARA OLACAK YORUMLARA BAKIYORUMDA NERDEYSE KINA YAKCAKSINIZ BIRYERLERINIZE
TÜRKİYE İSRAİLİN UŞAKLIĞINI YAPIYOR AMERİKA İÇİN ALMANYA İÇİN SAVAŞA GİRİYOR DİYENLER. SİZ GEZİPARKINDA ONLAR İÇİN KENDİ ÜLKENİZE KARŞI SAVAŞA GİRDİNİZ.ŞİMDİ BİZ KENDİ ÜLKEMİZ İÇİN SAVAŞA GİRER APO İBNESİNİ KORUYAN BESLEYEN PKKYA KAMP YAPTIRAN O KAHPE ESADDAN HESABINI SORARIZ
)))
Yürü be kim tutar seni Allah akıl fikir versin.
kafan çok güzelmiş kardeş,güle güle kullan.
ŞU GELİNEN NOKTAYA BAKARMISIN. BU GÜN ULUSALCI GEÇİNEN KİŞİLER KENDİ ÜLKESİNİ DESTEKLEYECEĞİ YERDE BEBEK KATİLİ ESEDİN YANINDA YER ALIYOR
daha düne kadar esat boşbakanının kardeşi degilmiydi pkk ile masaya oturan kim di görüştü diyen şerefsizdir dedi eee koyun daha ne kadar inanacaksın ha sag parti yok oy kullanacagım diyorsan böyle koyunluk yapmaktansa hiç verme oy daha iyi ülken için...
İsmindeki o Türk lafını çıkar çünkü senin Türklükle bir alakan kalmamış.Türk kültüründe komşusunu arkadan vurmak varmıdır. Ne zamandan beridir güçlüden yana olup güçsüzü ezmek moda oldu. 2 yıl öncesine kadar dünyanın en güvenli ülkeleri listesinde bizden daha üstte yer alan suriye 2 yıl içinde ne olduda bu hale geldi. Ne oldu ben söyleyim çeçenistandan afganistandan paralı katil sürüsü bizim sınırlarımızdan girip koca ülkeyi karıştırdı ne hale getirdi. Türk milleti eğer milletin canlı canlı ciğerini söküp yiyen kafa kesen canilere destek verecekse yokolsun gitsin de temiz kalalım bari ...
CHP VE İŞÇİ PARTİ SURİYEYİ BU YÜZDEN DESTEKLİYOR. KARDEŞLERİ APOYA EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI İÇİN SÜREKLİ DESTEK OLDUĞU İÇİN.
SAVAŞI ÇOK İSTEYEN VARSA BUYURSUN BEYLER?AÇIN KUTSAL KİTABIMIZI?DİNDARIZ YA?BAKIN BAKAYIM SAVAŞ NE ZAMAN OLURMUŞ?ÖYLE ZIRT PIRT OLUR MU ,OLMAZ MI?NİYE SUSTUNUZ?UTANDINIZ MI?EVET BEN BARIŞ İSTİYORUM?YURTTA SULH,CİHANDA SULH??HA,SAHİ SİZ DE ÖYLE DEMİYORMUYDUNUZ, AÇILIM,MAÇILIM.ANALAR AĞLAMASIN. ŞİMDİ NİYE SURİYEDEKİ,MISIRDAKİ ANALARIN AĞLAMASINI İSTİYORSUNUZ. IRAKI UNUTTUNUZ MU MİLYONLARCA ANA,BABA,ÇOCUKLAR AĞLADI. İSTEYEN GİTSİN ÖNCE KENDİSİ SAVAŞSIN. HADİ BAKAYIM ÖNDEN BUYURUN.PEKİ İSTEYENLER,SAYIN SAVCILARIN DEDİĞİ GİBİ HALKI SAVAŞA,BÖLÜNMEYE TEŞVİK ETMİYOR MU ACABA?BU DA TERR SUÇUNA GİRİYOR
Suriyede 2 yıldır analar ağlıyor.Sadece Türkiyeye gelen 500.000 mülteci var.Mısır da sisi, gibi bir diktatör kendi halkını vuruyor.Zır cahiller de bir şey biliyormuş gibi yorum yapıyor
İslam ülkeleri neden hiç huzur bulamıyor Başı Amerikan beşiğinde yattığı Çakalları Kan döktüğü sürece hiç bir zaman da huzur bulamayacaktır Byarack Obama İncir Ağacı diker Adama İtaat etmeyeni Beyzbol Sobası ile balans ayarı Ölü Toprağı ile vaftiz Eder Dua edip Tesbih çeker Beyinsiz eli satırlı Cani Allahtan korkmaz yamyamlar. Din ırk mezhep ayağına suya sabuna dokunmadan Kardeşi kardeşe kırdırıp Kanlarından kırmızı şarap yapıp Oval Ofiste Anırtmalı SakSafon müziğinde Ülke Puanı alıp ÇinÇin yapıp Tüfek Çatıyorlar Kime hizmet ettiğinizi bilebilseniz Cehaleti terk Secde eder Allaha sığınırdınız…
UCUZ CÜMLELER..HAYATIN.GERÇEKLERİNİ DEĞİŞTİRMİYOR..BU SAYDIĞIN..ÜLKELER..TOPRAKLARIMIZI..YAĞMALADI..KURTULUŞ SAVAŞI..VERİP..TC..KURULDU..TAYYİP.EFELENİP.AMERİKAYA..MECLİSTEN..ONAY VERMEDİ..NE OLDU.ARAPLARDAN DESTEK ALARAK IRAĞA GİRDİ..YAPACAGINI..YAPTI..KUZEY IRAKTA.ÖZERK BÖLGESİNİDE KURDU..ASKERİMİZİN..BAŞINADA..ÇUVALI.GEÇİRDİ..EMPERYALİS.GÜÇLER..KURU SÖZLERLE DURDURULAMAZ..BİRLİK BERABERLİK..VE PARAN GÜCÜN.SANAYİN YOKSA..BOYUN EĞECEKSİN..DOĞRU OLAN..BUDUR...SÜSLÜ SÖZLERLE KARIN DOYMUYOR..TAYYİP ERDOĞAN..GEREKENİ YAPAR TC.DEVLETİ YETERLİ TECRÜBEYE SAHİP..
Amaç belli büyük israil.. Türkiyede ne kaparım ne yaparım suriye sınırım acabamı diyo? Belkide askeri harekatla ptt yı yok etme garantisi verdi abd çokk hesap var çokkk
Diğer Haberler