Bahçeli'den ABD Büyükelçisi'ne çok sert tepki: Herkes haddini bilecek

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, yaşan vize kriziyle ilgili ABD Büyükelçisi'ne tepki gösterdi. Bahçei 'Herkes haddini bilecek. Kimse görev hudutlarından taşmayacak. Yabancı diplomatlar haysiyetli ve hürmetli olacak. Türkiye karalama kampanyalarıyla hizaya getirilemez.' dedi.

Bahçeli'den ABD Büyükelçisi'ne çok sert tepki: Herkes haddini bilecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Büyükelçisi John Bass'a tepki göstererek, "Yabancı diplomatlar haysiyetli ve hürmetkar olmalıdır" dedi. Bahçeli, "Herkes haddini bilecek, görev hudutlarından taşmayacak. Türkiye karanlık kampanyalarla hizaya getirilemez." açıklamasında bulundu.

MHP lideri, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Türk milletinin kaderi tarihin her döneminde bağımsızlıktır. Bu kaderin gölgelenmesi,karalanması, kiralanması, leke tutması mümkün değildir. Türkiye müstemleke bir ülke değildir. Müstevli hesaplara kurban edilmeyecek, mütecaviz emellere teslim olmayacak, boyun eğmeyecektir.

İZ VE YARA BIRAKTI

Zulüm ve imha cephesi ne kadar cani ve ceberut olsa da, milli varlığımızın azameti, milli ruhumuzun asaleti hepsini ezmeye yetecektir. 19.yüzyılda yabancı sefirlerin şımarıklığı, sömürge valisi edasıyla görev yapmaları milli hafızalarda derin bir iz ve yara bırakmıştı.

TÜRK MİLLETİ OYUNCAK DEĞİLDİR

Bir devleti temsilen ülkemizde bulunan yabancı diplomatlar mütekebbir değil, her şeyden önce haysiyetli ve hürmetkâr olmalıdır. Türk milleti oyuncak değildir,bağımlı ve tutsak hiç değildir.Herkes haddini bilecek, görev ve sorumluluklarının hudutlarından taşmayacaktır.

GERİLİMİ ONLAR DÜŞÜRMELİDİR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: “Maddi ve bilhassa manevi sukut korku ve acz ile başlar.” Korku ve acizlik Türk milletine yabancıdır. Vize konusundaki ABD’yle yükselen gerilimin düşürülmesi tavsiye ve temennimizdir. Ancak düşmeyecekse bunu biz değil, onlar düşünmelidir.

VİZE KRİZİ HEZEYAN VE HÜSRANDIR

Güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru açmak, bu koridora hainleri toplamak isteyenlerin vize krizi yaratması hezeyan ve hüsrandır. Türkiye, amirlerinin düdüğünü çalan bir büyükelçinin, iki dudağından çıkıp aba altından sopa gösteren sözlerini hoş görmeyecektir.

Misak-ı Milli’nin ruhuna pranga, Ankara’nın bağrına ve bahtına hançer vurmak için hazır bekleyen zalimler, karşılarında imanı bulacaklardır. “Misak-ı Milli Mülk-ü Millettir; Millet ise Türk’tür.” Manayı eğer anlamayan varsa anlayandan; duymayan varsa duyandan öğrenebilecektir. Vaziyetin telaş ve ümitsizliği diye bir şey yoktur. Karamsarlığa hiç gerek yoktur. Biriz, beraberiz, büyük ve güçlü Türkiye’yiz.

Ankara, tarihteki şanlı başkentlerimizin son halkası, tam bağımsızlık fikriyatının, payidar milli onurun yaşayan,yaşayacak kutlu destanıdır. Dilimiz Türkçe’dir. Devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’dir. Başkentimiz Ankara, bayrağımız ay yıldızlı al bayrak, irade Türk milletidir. Kısaca Ankara demek; “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü ebediyete taşımak, istiklalimizin namus ve emanetini korumak demektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
cumhur başkanının konuşmasına gerek yok sözcüsü konuşuyor
sorun memleketse gerisi teferruattır
ÇOK KOMİK OLUYORSUN Syn HÜKÜMET SÖZCÜSÜ!!!!!!!
HELEEEEE ERKEKLİĞİ TUTMUŞ BÜLENT ERSOY KADAR DELİKANLI OLSAN BUGÜN ÜLKE REFAH İÇİNDEYDİ BAHÇELİ
PKK FETO NUN YENİ ORTAK BARONLARI
ALLAH ALLAH BİZİ BU ADAMLARMI YÖNETİYOR .!!
Devletin Devletin yanında yer almasından rahatsız olan abd uşakları var içimizde, kansız haysiyetsiz satılmış uşaklar var içimizde, zulumün 1453 te başladığını dile getiren bizans tohumu kalıntıları var içimizde ve bunlara arka çıkan laf kondurmayan kansızlar var içimizde, şimdi Dik durma Ayağı kalkma Mazlumun yanında Zalimin karşısında durma zamanı cesaretiniz yoksa bile gölge etmeyin,
TÜRKİYEYİ BU DURUMA GETİREN SENSİN İNŞALLAH 2019 DA SENİN SESİN KESİLECEK VE TARİHİN DERİNLİKLERİNE DALACAK SIN BAHCELİ EFENDİ
Bunlar neden anlamıyor yahu, büyük elçi emir kulu git Trump a konuş yedek lastik , ülkücü geçinen istetme, seni türk tarihi affetmeyecek, tabi tüm satılmış medya aynı şekilde elçiye yüklenip hedef şaşırtıyor akıllarınca üst akıl hey güzel Allah'ım ya.
cumhurbaşkanı sözcüsü konuştu
aferin bahçeliye!
adam konuşuyor dinleyin. hdp ile eş tutmayın. hiç değilse vatan haini değil
bosuna havlama lan.
Sayın Bahçeli devlet işlerini boşverip emekli olsanıza yoksa izinmi çıkmıyor ?
gerçek vatansever,ülkücü,adam gibi adam sayın devlet bahçeliye canımız feda.tüm fetöcülerin alayına lanet olsun.
Ne oldu şimdi ? 5000 kişi kerküke hazırlanmıştık.şimdi washington'a mı gidiyoruz.
Oooo çok sert konuşmuş....Sen önce haddini bilip kongereye gitseydin haddini bilecek kelimeyi söyleyebilirdin ama sen kendin bilmiyorsun hangi akılla millete sesleniyorsun...
aferim bahceliye
Bu ülkenin refaha ulaşmasının tek çaresi Türklüğün tarihine kara bir leke olarak bulaşan chp ve zihniyetinin tamamen sınır dışı edilmesidir
COMARDA ÖYLE HAVLIYOR
SEN GELECEK SEÇİMİ DÜŞÜN SANADA HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ KAFANI YORMA YERİNİ ŞİMDİDEN HAZIRLA LALEZAR NE LALESİ HEEE NE LALESİ DERLER
Hayatımda hiç bu kadar boş ve gereksiz konuşan birini tanımadım.
bu adam da kim,tanıyan varmı.
ver çoşkuyu ver
borazan çıkmış gene meydaneee. herif resmen ağzından zıçmayı öğrenmiş!
bir tane abd aleyhine yorum yapan var mı. bk sinekleri gibi fetocular burada bir araya toplanmış...
@hanifiozdemir Niye ABD aleyhine yorum yapılsın ki, herkes sizin gibi kindar dindar ve gösterilen hedefe koşan it gibi değil, Evet herkes haddini bilecek, bir ailesi olmayan bahçeliyle çocukalrı askere gitmeyen recep savaş çığırtkanlığı yapmayacak, yapıyorsa cepheye gidip yapacak, fakirin çocuğunun kanıyla kahramanlık ahlaki değil
@hanifiozdemir Sende dahilsin değilmi?Zaten fetöcü olduğun tarafından belli.Burada konu Bahçelinin haykırması.
@hanifiozdemir lan salak ne alaka konu fetomu yazıyı iyice bi oku yorum yapmak için yapma
insanın cahılı salın konuşsun
aynen senin gibi cb sözcüsü
Bir numaralı ABD adamısın kime ne diyorsun .Senin anlatıklarını ancak masumlar yutar.Sen değil misin ABD ye güneyimizden Irak a giriş izni Ecevit vermeyince hükümeti yıkan.Erken seçim isteyen.Kesinlikle ABD nin elemanısın
@st.turhan34 şu gerçeği topluma kimse anlatamadı ya ona yanarım
Tutmayın küçük enişteyi libidosu yükselmiş..!
zavallı koyunlar türk milleti düşman olsada gene açıyorum sonumuz çok kötü olacak uyanın koyunlar
Seni kim takar be
Sn.Cumhurbaşkanı acaba Sn.Bahçeli'yi Cumhurbaşkanı yardımcısı yada iktidar ortağı olarak atadı ama kimsenin haberi yok.
piskevüt canı cekmişdir kesin
gelen giden elçiye sallıyor..elçinin sahibıne sallayacak babayiğit yokmu bu memlekette.trumpa çakacak yiğit arıyoruz koca memlekette..
ONLARA LAF SÖYLEYİP İLERİDE KAÇACAĞIN YERİ ŞİMDİDEN TIKAMA YİNE ONLARA SIĞINIRSINIZ
5000 Gönüllü ülkücü bul ABD ye yürüsün.
HAYYYTTTTT CART, KABA KAĞITTTTTTTTT
5000 ülkücü göndersene Amerika'ya.Yemez çünkü gücünün yettiğine hömürdenen çakallar bunlar.
abisi ne derse onu diyo beraber derslerine çalışıyorlar galiba türkeş senin için amerikan ajanı demişti seneler evvel.
yürü bre büskevit kim tutar seni, 500 ülkücünle abd yi fethet, reisi yorma
Diğer Haberler