Bahçeli'den son dakika Reza Zarrab çıkışı: Tarafsızlık namussuzluktur!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli, Reza Zarrab'ın tanık olarak ifade verdiği davayla ilgili olarak, "ABD’de kurulan yanlı mahkemede Türkiye yargılanmaktadır. Buna sessiz kalmayacağız. Karanlık bir şahıs kinli itiraflarıyla Türkiye’yi meşgul etmektedir. Sanığı tanık yapan, jürisi alık, sarsak hukuk sistemi hışmımıza uğrayacaktır. Biz demiyoruz ki şarlatan yargılanmasın. Suç nerede işlendiyse orada yargılanmalı. Orası da Türkiye Cumhuriyetidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi.

ENGELLİ OLMAK UMUTSUZLUĞA TESLİMİYET DEĞİLDİR

"Engelli olmak umutsuzluğa teslimiyet değildir. Çaresizliğe gömülmek, hayatın dışına çıkmak hiç değildir. Bir defa, bu kaçınılmaz hakikati anlamak ve kavramak lazımdır. Ruh ve vücut sağlığımızın ilelebet garanti altında olacağınnı söyleyemeyiz. Engelli olmak yetersizlik, acziyet, acınacak bir durum olarak asla değerlendirilmemelidir.

TUTARLI BİR VİCDAN MUHASEBESİ GÜNÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü aynı zamanda tutarlı bir vicdan muhasebesi yapılmasının fırsatıdır. Engelli kardeşlerimize önceliği vermeli ve onlara hak ettikleri ilgi ve alakayı gösterebilmeliyiz.

Sadece 3 Aralık günü ya da 10-17 Mayıs Haftası'nı da beklemek hakkaniyetli bir davranış değildir. Asıl engellilik karamsarlıkla birlikte engellere boyun eğmektedir.

Kendi alanlarında rekorlar kıran kardeşlerimiz engelleri birer birer atlayarak isimlerini milli hafızaya yazmışlardır. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında duracağız. MHP varsa huzur vardır, ümit vardır, sıcak gönüller vardır.

KADIN İNSANLIK ONURUNUN SİMGESİDİR

Demokrasinin erdem ve emanetlerine sahip çıkmanın ilk şartı temsil ve katılımın önündeki pürüzleri gidermek, herkesin ülke yönetimine katılmalarını temin etmektir. Kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmeleri uzun ve zorlu bir sürecin sonunda gerçekleşmiştir. Kadın demek insan demektir, insan ise eşrefi mahlukattır. Kadınlar aktif ve fedakarca mücadele ederken demokratik imkanlardan mahrum olmaları akla ziyan bir çarpıklıktır. Kadının ikinci plana itilmesi insani değerlerin ayağa düşmesi ile bir ve aynı anlama gelecektir. İbn-i Sina'nın ifadesi ile; "köhne fikirler, paslanmış çivilere benzer. Söküp atmak zordur."

Kadın insanlık onurunun simgesidir. Türk kadını üstlendiği milli ve manevi vazicefeleri vecd ile yapmıştır. Kadınlar Avrupa'da cadı diye katledilirken Türk-İslam Medeniyeti gönül sultanı olarak görmüştür. İlk Türk devletlerinde kadın da yer almış, devlet yönetiminde söz sahibi olmuştur. Soylu Türk kadınıların hiç aklımızdan çıkmamıştır, çıkmayacaktır. Türk kadını yuvasının da yurdunun da zarafet ile taçlanmış mimarıdır. Kendini tanımanın marifetlerin marifeti olduğuna inanıyoruz. Tam 83 yıl önce bugün, yani 5 Aralık 1934'te Türk kadını milletvekili seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Demokrasi kültürümüz daha da genişlemiştir. Türk kadını hakettiği mevkiye sonunda gelebilmiştir. 1935 genel seçimleri ile 18 kadın TBMM'de yerini almıştır.

Ülke yönetiminde, cinsiyet ayrımının rafa kaldırılması muazzam bir kazançtır. Evinde eş ve anne, iş yerinde el emeği ve göz nuru olan kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz tartışmasızdır. Kadınlara verilen milletvekili seçme ve seçilme hakkının tarihi ve ahlaki ehemmiyeti çok fazladır. Ne üzücüdür ki bugünlerde kadınların her sorunları, karşılaştıkları zulüm ve zorbalıklar korku verir dereceye ulaşmıştır. 2016'da 338 kadın şiddetle can vermiştir. Bu yılın ilk 10 ayında ise 337 kadın can vermiştir. Kadına şiddet artıyorsa medeni olmaktan, medeniyet seviyesinin yükselişinden nasıl bahsedeceğiz.

KADIN ŞİDDETİNE SON VERİLMEDEN ADAM GİBİ ADAM OLAMAYIZ

Bahanesi ne olursa olsun kadına şiddet konusu çözülmeden uzanan eller kırılmadan seçme ve seçilme hakkını konuşmanın tek başına anlam ve karşılığı olmayacaktır. Kadın şiddetine son verilmeden konuşamayız, adam gibi adam olamayız. Parti olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız. Türk milleti çetin şartları çevik iradesi ile aşmanın çabasındadır. Pek çok sorun birikmiştir. Üzüntümüz sorunların gittikçe kemikleşmesidir. İç meselelerimizin ağırlığı, siyasetteki gelditler bugün daha fazladır. Türkiye zaman ve zemin kaybetmektedir.

TARAFIMIZ SONUNA KADAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR

Türk milleti çetin şartları çevik iradesi ile aşmanın çabasındadır. Pek çok sorun birikmiştir. Üzüntümüz sorunların gittikçe kemikleşmesidir. İç meselelerimizin ağırlığı, siyasetteki gelditler bugün daha fazladır. Türkiye zaman ve zemin kaybetmektedir. Güney sınırlarımız boyunca yuvalanan ihanet mevzi kazanmaktadır. Tehdit artmıştır. ABD'nin YPG ile bağı tüm itirazlarımıza rağmen sürmektedir. Teröristler cesaretlendirilmektedir. Verilmiş sözler çiğnenmektedir. Türkiye'nin çıkarlarını perdelemek maksadıyla küresel fitne ile düşmanca oyunlara bel bağlamışlardır. Rusya, Deyrizor'da YPG ile poz vermekte, aynı kalıp ve kareye girmektedir. Bunda da bir sakınca görmemektedir. Ekonomik oyun ve operasyonlar devamlı körüklenmektedir. ABD'de kurulan yanlı mahkemelerde Türkiye yargılanmaktadır. Buna razı olamayız, sessiz kalamayız. Karanlık ve kaçak bir şahsın, hain bir suçlunun kirli itirafları ülke kamuoyunu meşgul etmektedir.

Türkiye'den nasıl kaçtığı ya da kaçırıldığına dair türlü spekülasyonlar yapılmaktadır. Türkiye'yi yere düşürmek amacıyla yer çekimi ile yarışanların iffetsizlikleri hepimizin gözü önünde cereyan etmektedir. Zehri zemzem diye yutturmaya çalışan dolandırıcılar ülkemizin saygınlığını zayıflatmanın hevesine kapılmışlardır. Türkiye soytarıların ithamı ile değerinden bir şey kaybetmeyecektir. Türkiye'yi sanık, şarlatanı tanık yapan, jürisi alık, iddiaları sarsak olan sözde hukuk sistemi her zaman her daim ayaklarımızın altındadır. Her zamna öfkemizin hışmına uğrayacaklardır. Biz demiyoruz ki ortada suç yoktur, demiyoruz ki şarlatan yargılanmasın. Hukuki sınırları Türkiye Cumhuriyeti'dir. Uluslararası kumpasın hükmü Türkiye'de geçmeyecektir.

MHP duyarsız, tarafsız kalmayacaktır. Tarafımız sonuna kadar Türkiye Cumhuriyeti'dir. İhanet, melanet ve rezalatin kuşattığı bir ortamda tarafsızlık namussuzluktur. ABD'deki tezgahın tamamlayıcısı gibi hareket ederek pervasız belgeleri pervasızca sallayanlar, yeni cephe açmaya çalışan namertlerdir. İşguzar ve işbirlikçilerin gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. Yazıktır bu ülkeye, bu vatana. Yazıktır günahtır ayıptır bu millete.

Biz yabancıların elinden su içip çanağından yemlenen çevrelere benzemeyiz. Bizim siyasetimiz ilkelidir, iradelidir. Atalarımız demiş ki, ilham mümine vesvese kafire benzer.

TÜRKİYE DÜŞMANLARINA MERHAMET YOKTUR

Öfke, haset, tamah, kötülük, er kişinin değil, şer kişinin hasletleri arasındadır. Çok şükür çektiğimiz köken belli, geldiğimiz kaynak bellidir. Ülkemiz belli, tertemiz ülkülerimiz belirgindir. Türkiye'nin kaybetmesine oynayanlar en acı yenilgiyi tadacaklardır. Bunlara merhamet ise maraz doğuracaktır. Türkiye düşmanlarına merhamet yoktur. Kaos ve kriz tacirlerine af yoktur. Yorgun siyasetleri ile ülkeyi karanlık çöllerine çekmeye çalışanlara hoşgörü olur mu? Elbette olmaz, olmayacaktır. Zafer Türk milletinindir. Yalan ve iftira kokanlar, belge de sallasa, haçlıların beşiğinde de sallansa nihai son utanç verici bir kokuşmuşluk olacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 99 yorum
Birisi dürtüp uyandırsın şu adamı.
Ülkemize ait gizli kalması gereken bilgi ve belgeleri yurt dışına çıkararak , Türkiye aleyhine kullanan Reza şarlatanı, TV lerde Türk bayrağının arkasına gizlenip ulusal kahraman olarak lanse edildiğinde neredeydiniz ? Bu hırsızlık çetesini, bu ülkede yargılamak istedinizde CHP mi engel oldu ? diye sorsak, şu yedek lastiğe !
bu bahçeli vallahi bunımış.zarrab türkiyede yargılandı.kısa bir zaman içerde kaldı.sonra devletin himayesinde serbest kaldı.bunu dahi bilmeyen bir zat ülke yönetimine talip
@savaskoc7474 Türkiye, "sen neden amerikan menfaatlerini korumadın?" diye mi yargılayacaktı acaba, bu amerikanın menfaati ne kadarda mühimmiş yav
@savaskoc7474 mesele amargo delmek değil o amerikanın meselesi bizi bağlamaz doğru ama bunu yaparken rüşvet neden dönmüş bunu cevaplarmısın koyuncuğum bunu da mı sormayalım.sorunca türkiye düşmanı mı olcaz yani
Mhp baraj altinda kalacak, hersey iyi olacak.
Bu küfür etmeden neden konuşamıyor. Suçluluk psikolojisini bastırmak için olabilir mi?
BAŞLATIN YARGI SÜRECİNİ NEYİ BEKLİYORSUNUZ MİLLETİ OYALAMAYIN
SENCE TÜRK HÜKÜMETİ YARGILAR MI ? BAHÇELİ BİR GÜLDÜM BİR GÜLDÜM ANLATAMAM :)))))))))))) VALLA BENCE SEN KONUŞMASAN BELKİ BARAJI GEÇERSİN AMA KONUŞTUĞUN HERGÜN 1 PUAN AŞAĞI GİDİYORSUN
17/25 de yargılayabildiniz mi? Ne yanar döner bir parti oldunuz?
Gazete haberi ...Unutmuş Sanırım .Yaşı müsait unutmaya. Rıza Sarraf ile birlikte tutuklanan Abdullah Habbani 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında el konulan 1 milyon TL, 800 bin euro ve 60 bin doları 55 bin TL'lik faiziyle birlikte, 2 kilo altını da geri aldı. 17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Reza Zarrab ile birlikte "Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan tutuklanan Abdullah Habbani'nin işyerinde ele geçirilen paralar bugün faiziyle iade edildi.11
yahu bahçeli git allah aşkına isine.bakanlar nasıl yedi bu paraları demiyorda
Yani ortada bir suç var...
Sayın Bahçeli Türkiye'de yargılanıp beraat ettiğinde neredeydiniz diye sormazlar mı size.Türkiye'deki yargı aşamasında bile rüşvet verdiğini söylüyor verdiği ifadelerde.
bahçeli tam bir takım arkadaşı olmuş...
Yazık hala türküyede yargılanacağına inanıyor..Vah vahhhhh.
Bİ GİT YA , BİZ SENİN ÖNCEKİ KONUŞMALARINI DÜN GİBİ HATIRLIYORUZ ... BALIK HAFIZALI OLANLAR UTANSIN
bu davayı millileştirmek aziz türk milletine yapılabilecek en büyük ihanettir bence ,kişi ve kişilerin kişisel ihtiraslarının kurbanı edilemez kocaman ülke.
ALLAHIM YARABBİM NAMUS,ERDEM VE HAYSİYETTEN BAHSEDENE BAK.
Ulan, sarayın arka bahçesi, senin o karanlık adam dediğine, şimdi senin savunduğun saray efradı, "merhamet sahibi, kıymetli iş adamı" diyordu. O hain el üstünde tutuluyordu. unuttun mu 70 lik ihtiyar
Türkiye Cumhuriyetinde yargılandı ve serbest bırakıldı zaten sayın bahçeli
TÜRKİYE'DE YARGILANDIĞINI UNUTUYORSUN GALİBA. TÜRKİYE'DE MADALYA BİLE TAKTILAR. PEKİ RÜŞVET YİYENLERİN HİÇ SUÇU YOK DEĞİL Mİ? DAHA GEÇEN GÜN NE KONUŞTUN ZAFER ÇAĞLAYAN HAKKINDA. NEDEN BİR DEDİĞİN BİRİNİ TUTMUYOR ACABA?
EVET
şuç nerede ise orada yargılansın diyorsun. ulan geri zekalı, bu adam türkiye'deki atanmış hakimler tarafından suçsuz bulunmadı mı? bir de el koyduğunuz rüşvet paralarını faizi ile iade etmediniz mi.? o zaman ne böyle kıçını yırtarak ortaya çıkmadın
1.zarrab bu kadar rusveti verdiginde neden sesinizi cikartmiyordunuz yoksa sizdemi rusvet aldiniz demezlermi ? 2. Turkiyede ki yargi sanki cok tarafsiz guldurme adami ? 3. adamin verdigi isimleri burada yargilasinlar ben rusvet aldim mi diyecek ? Turk milletinin akliyla alay etmeyin efendiler
mecliste ret oyu veren sen degilmisin sarlatan birde cikmis konusuyorsun az kendinden utan be adam.
püskevüt konuştu...
Tek işi her salı googleden veciz sözler bulup bunları kullanarak masal anlatmak.
biliyoruz zaten 2013 ten beri söylüyorsun hesap sormazsam yargılamazsam vs
ADAMSIN ADAM REİS
niye yargılamadınız demezlermı adama be baston
SEN NORMAL DEĞİLSİN ANLAŞILAN.Bir yıl önce dediklerinianlamıyacak kadar unuttu isen seni huzur evine yatırmalılar.Bu dolandırıcı,hırsızı sanki ülkede yargılamak isteyenlerin başına gelenin çiğ tavuğun başına geldiğini unutmuşsun.BAHÇELİİİİ sen giiit bahçende tırmıkla yaprakları topla ancak bunu yapabilirsin.Ha birde dibi delik kovaya tulumba ile su çek ki doldurasın.Çünkü şu an yaptığın aynı.
Kes lan, kendi sıfatlarınızı başkalarına yamamayın... Suç bu ülkede işlendi, hesap sormazsam namusuzum dedin, namus kavramının anlamını bilmek lazım
sayın bahçeli herzamanki gibi sağduyulu akp yi sevmese bile ülke menfaatleri gereğince hareket ediyor. keşke her kesim bu bilinci taşısa sırf akp yıkılsın diye hdp si pkk sı fetösü ile ittifak yapanlar sisler türkiyemin alnındaki kara lekesiniz.
Türkiye'de yargılandı beraat etti ya devletçim. Hatta sen de meclise önerge verdin kendi imzan ile. "Zafer Çağlayanın 35 milyon euro rüşvet aldığı tarafımızca öngörülmektedir" diye. Hayırdır senin de kasetin fln mı var akp'nin elinde? Bu kadar döndün birden?
sen ne konuşuyorsun, partin bitmiş, tabanın kaymış, kalkmış bi de hala konuşuyor. hukuktan falan bahsediyor.
sen hala konuşurmusun
Ey zavallı Bahçeli, sen akp ye yamanmazdan önce bu yandaş medya senin gurup toplantılarını yayınlamıyordu, sen nelerden taviz verdin de, bunlar seni el üstünde tutmaya başladı, MHP yi bitirme sözünü verdiğini artık bilmeyen yok, ama, başka sözlerde vermiş ki, seni aynı bir AKP li gibi görüyor bu havuz medyası artık, ne iş. Fakat seçimlerde alsan alsan akp den oy alacaksın, ülkücüler sen MHP de de olduğun sürece sana oy vermeyecek.
Zarrap'la ilgili eski videonu izle sana en güzel cevap orada..
geri zekali turkiye yargilanmiyor 3 5 tane rusvetci serefsiz yargilaniyor. gotunu kurtarmak icin bu mahkemeyi milli gostermeye calisan serefsizler var bu ulkede.
yargılayıp serbest bırakmışsın...adam abd ye gitmiş. sonra diyosun ki ver biz yargılayalım...şaka yapıyorsun heralde sayın bahçeli...
Allah kimseye koltuk sevdasi adina menfaatleri adina ulkuculuk yapmayi vatan millet sevdasi gostermeyi nasip etmesin..Su dustugun duruma aciyorum bahceli sen devletin bekasini dusundugun icin falan degil koltuk elden gidiyor diye politika yapiyorsun birak milletin akliyla alay etme partinide bitirdin gercek ulkuculeride..Secimlerdeki akibetini uzuntuyle izlicem..
ABD YARGI SİSTEMİ DEVLET BAŞKANIN TRUMP'U YARGILAYACAK KADAR GELİŞMİŞ. ONLARIN JÜRİLİ YARGI SİSTEMİNE LAF EDECEĞİNE DÜN MECLİS ARAŞTIRMASI VERDİĞİN SARRAF İÇİN RET EDEN AKP NİN, SARAYIN YARGI SİSTEMİNDEN SÖZ ET... YA DA SUS... DAHA DA YERİN DİBİNE GİRİYORSUN.
Diğer Haberler