Bakan Faruk Çelik’i ele geçirme planı ortaya çıktı!

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturmalar kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevli iki üst düzey ismin darbe girişimi gecesi yaptıkları yazışmalar da ele geçirildi. Yazışmayı yapanlardan birinin bakanlık müşavirlerinden biri olduğu iddia edildi.

Bakan Faruk Çelik’i ele geçirme planı ortaya çıktı!

Yazışmalarda Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ele geçirmeyi planladıkları anlaşılan darbeciler, bakanın yerini tespit ettikten sonra yanındaki korumaların durumunu soruyor. Darbecilerden biri 'Üç tanesi bizden' cevabını veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öldürülüp öldürülmediğini soran darbeci, diğer darbeciden 'Abiler öldürüleceğini söylediler' cevabını alıyor.

TELEFONDAN ÇIKTI

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimine karşı yürütülen bir soruşturma kapsamında tutuklanan eski polis memuru Y.A'nın telefonunun Emniyet tarafından yapılan dijital incelemesi neticesinde darbe gecesi yapılan Whatsapp görüşmelerinin kayıtlarına ve bazı yazışmalara ait fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğraftaki kayıtlardan birinde o akşam ele geçirilmeye çalışılan Bakan Faruk Çelik’e yönelik eylem planları da var. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına giren kayıtların detayları darbecilerin o akşam ne kadar gözü dönmüş bir şekilde hareket ettiğini de gösteriyor.

'KORUMALARI BİZDEN'

15 Temmuz akşamı darbe girişiminin hemen başında, saat 21.03'te başlayan yazışma şöyle:

X: 'Ben yakındayım ama bakan burada değil!'

Y: 'Haberim var, yerini öğrendik.

X: 'Korumalar nasıl olacak?'

Y: 'Üç tanesi bizden...'

X: 'Abi emin misin, bak ses seda yok, boşa düşmeyelim'

Y: 'Bundan sonra bana 'bakanım' de :)

X: 'Tamam sayın bakanım, bu Faruk p..inden kurtulalım yeter. (Cumhurbaşkanı) Kesin öldü mü?

Y: 'Abiler öldürüleceğini söylediler...'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
tiyatro diyen densizler buna da oyun derler...
çok basit bir senaryo
nerde yaşıyorsunuz siz halamı senarya diyorsunuz türkiye nerelerden döndü farkında degilsiniz yada inanmak istemiyorsunuz
Seçime az kaldı ısıtıp ısıtıp verin aynı haberleri. Bunların zamanında istismar edilmedik ne kaldı? Dinle başladılar, ölmüş siyasiler ile devam ettiler ardından 15 Temmuzdu,Afrindi derken hiç hız kesmeden istismara devam ediyorlar. Anlaşılan durum bir hayli zora girdi.Ne yapsalar %50+1 hesabı tutmuyor gibi görünüyor....
@izmirlifb.li, içki fiyatlarında indirim paketi felan açıklasalardı istismar felan demez mal bulmuş mağrip gibi atlardın değil mi birader,sen ziftlenmeye devam et izmirli kardeşim, bunlar senin kapasiteni aşar,
Hala aynı hikaye.Senaryo ilavelerle genişliyor.Neyse 24 haziranda Muhalefet ittifakı senaryoya nokta koyacak.
@breyhan_2016 rüya görmüyorsun şuanda demi ?
Topunuz gelse yıkamazlar adam reisin karsına aday olarak cıkamıyor biz iktidara gelince asgari ücret 2200 olacak diyor ölme eşşeğim yaz gelsin ot verecem
bu tip yayinlar yaparak iktidarin kahraman oldugunumu gostermeye calisiyorsunuz fetoyu basimiza bela eden kim tum kurumlara dolduran kim sen yaptin sen agliyorsun yemezler bu kahramanlik numaralarini olseydi kahraman derdik hicbir vekilin tirnagina zarar gelmedi orasida baska soru isareti insallah zamani gelince bu isinde arkasi cikacak ortaya
abi ler ! şu on altı (16) yıllık Türkiye geçmişini komedi seneryosu olarak dizi yapsalar ! emin olunuz ki k.vadisinin rekorunu kırarak izlenir...
hayır anlamadıgım üzerinden o kadar zaman geçti. şimdi secim tarihi belli olunca niye mağduru oynamaya basladılar yine.
@erdincdj Boş ver anlasan ne olur anlamasan ne olur,fazla o güzel kafanı yorma sen,Cumhur başkanlığı adayınıza odaklan.
chp yıllar dır her partiye aynı seneryo oynadı
inandım tamam
15 Temuz da verilen mücadele ile yaşanan yargı uyuşmuyor tekbaşına fetöcülerle mücadele edene 9 yıl fötöcülerle yandaşlık yapanlara beraat 8 ayda yargıtay onadı 9 yılı dosyası araştırılmadan bastılar cezayı Sakaryada halen kamera kayıtları yok kim yoketti açıklamada yok olan gariban vatan evlatlarına oluyor Kimin suçu varsa çeksin cezasını suçsuz günahsız vatan evlatları neolacak biride çıksın bukonuda konuşsun yok dilerim ilahi adalet tez gelirde nekadar masum Vatan evladı var ailerine kavuşur Vatan hainleride cezasını bulur Bu mesele Memleket meselesi Vatan meselesi Fırattaki Kuzu Meselesi
17-25 te video çekimlerine inanmayanlar bu yazışmalara inanmamızı beklemesinler
Kılıçdaroğlu hem ülke yönetmek için partinin başından ayrılmıyor hem de aday olmuyor. farzedelim chp adayı kazandı bu durumda kılıçdaroğlu ne iş yapacak?
Nuriş’in kardeşi cezaevinde adam öldürdü.Devletin elinde görüntüleri olmasına rağmen 8 yıl sonra basında yer aldı.Kime ne zaman lazımsa o zaman ortaya çıkarır.Bilmem anlatabildim mi?
Ülke olarak verilmiş sadakamız varmış. Cahil takımı pkk bile bunlardan daha az tehlikeli. Ama yinede dikkat etmek lazım halen aktifler ve yapılanıyorlar. Pis masonik yapı.
Seçim geldi ya! çakallar meydana milleti sömürmeye indi! Hepiniz yalancısınız, hepiniz düzenbazsınız. Bakın ohal var şuan memlekette neyin seçimidir bu aptallar ordusu neyin seçimi?
@kaya_erdem_1977 Oahlde neden mahrumsunuz,namuslu vatandaşın ne gibi yaşam haklarına müdahele ediliyor??bir açıklarsanız bizde engin ,derin bilgilerinizden yararlanalım.
Yani bu kadar deliller karşısında inanmayanlar,15 sığırın ithaline,sağdan sola,solsoldan sağa geçmesine ,demokraasi için yapıldığına inanıyorlar ,veya 15 Temmuza innamıyor bu sığır ticaretine inanıyor görünüyorlar.
tamam oyumu faruk çelike verecem.
Yapmayın etmeyin milletin canına okumuş adamları parlatmayın.Yahu adamın kardeşi 5 katlı imarı olan yere 16 katlı binayı dikiyor.YAPTIKLARI İŞLERİN ŞEHİRDE NELER OLDUĞUNU BİLMEYEN Mİ VAR.
türkiye de tarım ve hayvancılığı bitiren kişi konuştu, zeybekçiyi de gördük salladı salladı sonunda ne olduğu anlaşıldı. Recep Tayyib Erdoğanı siz bitirdiniz. asıl darbeyi sizler yaptınız.
Diğer Haberler